Jump to content
heden.pl

Sandacz.pl

Recommended Posts

Generalnie chodzi o to aby domena nie była towarem, który "parzy", pochodzi z kradzieży lub była kupiona u "pasera" a My, jako ludzie zajmujący się taką działalnością, moglibyśmy otwarcie proponować biznes/interes firmom na takiej samej zasadzie jak czynią to firmy PR, reklamowe czy marketingowe.

 

Tak niewiele a tak dużo...

 

 

dojdziemy i do tego. pamietam lata 2002/2003 wtedy "parzyło" pozycjonowanie. teraz każdy to oferuje :)

 

to samo bedzie z domenami

Share this post


Link to post
Share on other sites
... a My, jako ludzie zajmujący się taką działalnością, moglibyśmy otwarcie proponować biznes/interes firmom na takiej samej zasadzie jak czynią to firmy PR, reklamowe czy marketingowe.

 

Dokładnie.

Zakładam opcję na domenę sandacz.pl i po spadzie mogę ją z czystym sumieniem zaproponować wszystkim firmom, które posiadają "sandacz" w nazwie bez obawy że ktoś mnie posądzi o cyber.... (coś tam :) ) spekulanctwo, kradzież czy inne tam bzdury. Bo w końcu kto im bronił założyć opcję na domenę? Skoro uważają, że im się należy? Generalnie w społeczeństwie pokutuje przekonanie o tym, że domenami nie wolno handlować a każda taka osoba to potencjalny przestępca. Nikt nie traktuje takiej osoby jak inwestora na równi z kimś kto inwestuje w akcje czy w nieruchomości. Domeniarz to taki spekulancik co to kupi domenę za 10zł a chce sprzedać za 100k :) Przecież to taka sam inwestycja jak iwestycja w nieruchomości. Też ktoś może powiedzieć, że skoro on jet bezdomny a ja mam 10 mieszkań to muszę mu jedno oddać. W końcu mając 10 miezkań blokuję mu dostęp do własnego "m" tak samo jak posiadając domeny "blokuję" komuś dostęp do rynku. Paranoja. Wystarczy jakakolwiek :P odpowiednio wypozycjonowana i blokowaniu dostępu nie może być mowy.

Same arbitraże też są o d... rozbić. Bo skoro mając mieszkanie zaleję sądiada, który mieszka poniżej to proponuję również takim osobom zabierać mieszkania na rzecz sąsiada, który poniósł szkodę. Osobiście jestem za tym aby domeny w ogóle nie podlegały żadnych arbitrażom. Jeśli ktoś uważa, ze naruszam jego prawa to jest droga cywilna natomiast domena jest tego kto ją zarejestrował i płaci za jej utrzymanie. Kogo to obchodzi czy jest używana czy stoi pusta? Mieszkania też można odbierać tym, którzy trzymają je "puste" dla dzieci.

 

EDIT:

A przy okazji może ktoś coś jeszcze napisze o domenie? Zrobił się mały OT.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heden siejesz taką panikę jakby chodziło co najmniej o sex.pl :) Nie bój się, nikt Ci sandacza nie odbierze. Domena ma wąskie przeznaczenie i niestety wąską grupę docelową. Przy sprzedaży minimum 1k.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Heden siejesz taką panikę jakby chodziło co najmniej o sex.pl :)

 

:)

Sandacz.pl to tylko przykład. Są inne, dużo ciekawsze, które niedawno spadły z opcji a również stanowią nazwy wielu firm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale co to w ogóle za problem dla ciebie. Masz domenę która stanowi nazwę własną ryby. Nie nazwę sklepu czy firmy. Gdyby istniał Związek Sandaczy Polskich o nazwie Sandacz to byś się mógł obawiać, a w takiej sytuacji ja nie widzę, żadnego problemu. Ryba kojarzy się z wędkarstwem a nie ze stolarką więc kwestia ND też jest oczywista. Relax, don't worry, be happy... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×