Jump to content
DD

historia.pl sprzedana za 61 tys. PLN

Recommended Posts

jak tylko zauważyłem na AM ofertę, przybiegłem co sił, żeby dowiedzieć się czegoś więcej na forum :)

Trzymam kciuki,

biorąc pod uwagę inflację, to co najmniej 100tys powinno być, aby inwestycja nie była stracona.

 

może trzeba odkopać ?

https://www.wykop.pl/link/149928/historia-pl-sprzedana-za-61-tys-pln-webhosting-pl/

 

Na blogu Daniela, żadnej wzmianki...

https://danieldryzek.pl/

Edited by Czyzis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 26.02.2009 o 17:48, Kangur napisał:

Gratuluję i zdradź Daniel w blogu po latach jak bardzo udana była to inwestycja :wacko:


Już nie musisz nic pisać ;)

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minut temu, Bazyli napisał:

To jaka jest kara za nieopłacenie aukcji? 200 zł?

:P

 

Przyznaj, cieszyłbyś się, nie?

Oho, ktoś chyba ma "gula" :D:D.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, domanpw napisał:

Przyznaj, cieszyłbyś się, nie?

 

Z ponad 10K EUR zamrożonych przez 10 lat - INFLACJA ?

Już nie wspomnę o rozmyślaniach za ile pójdzie domena i czy zostanie opłacona - zwłaszcza w tak trudnym czasie.

Tak czy owak wielki plus dla Daniela za deklarację iż aukcja nie zostanie odwołana.

 

Najbardziej uradowaną osobą odnośnie sprzedaży tej domeny pozostanie @pb i ma szans aby to się zmieniło ;)

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minut temu, domanpw napisał:

Przyznaj, cieszyłbyś się, nie?

Oho, ktoś chyba ma "gula" :D:D.

 

A byłoby z czego? Trudno się cieszyć z czyjeś nieuczciwości i chęci "zabłyśnięcia".

Już dawno proponowałem aby AM karało ustalonym % od wylicytowanej a nie opłaconej aukcji. Mało, to jeszcze chciałem pomóc w ściganiu owych należności. Bo chyba sam przyznasz, że obecna kwota kary za nieopłacone zakupy to jakiś żart.

Oczywiście liczę, że w przypadku tej domeny wszystko odbędzie się po Bożemu...a to co wyżej napisałem było taką sobie luźną refleksją...

 

Edited by Bazyli
  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, Bazyli napisał:

Już dawno proponowałem aby AM karało ustalonym % od wylicytowanej a nie opłaconej aukcji. Mało, to jeszcze chciałem pomóc w ściganiu owych należności. Bo chyba sam przyznasz, że obecna kwota kary za nieopłacone zakupy to jakiś żart.

 

Taki system miał obowiązywać w Domeniacz.pl - natomiast bidować w aukcji można by było do kwoty x10 saldo konta na którym byłaby blokowana owa kara na czas trwania aukcji i nie byłoby żadnego problemu z jej ściągnięciem. Do tego aukcja zostałaby przedłużona i przywróca do sytuacji z licytacją gdyby ów feralny zwyciężca nie licytował wogóle. Myśle iż to było bardzo dobre i sprawiedliwe rozwiązanie i AM mógłby z niego skorzystać.

 

Natomiast jeśli chodzi o Domeniacz.pl to: "To juz jest koniec i nie będzie już nic, jesteście wolni i możecie już iść" ;)

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

 

Natomiast jeśli chodzi o Domeniacz.pl to: "To juz jest koniec i nie będzie już nic, jesteście wolni i możecie już iść" ;)

... jeszcze się nie zaczęło a już się skończyło :P  

Nawet domena domeniacz.pl wolna, gdyby ktoś reflektował. 

 

edit:

gratuluję DD dzisiejszej sprzedaży :) 

Edited by epson
  • Like 3
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za informacje.

 

I jakie komentarze? 11 lat temu kupiona za 61kzł, sprzedana za 70kzł - czy to dobrze, bo kapitał obroniony na spadającym rynku?

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minut temu, Liwiusz napisał:

Dzięki za informacje.

 

I jakie komentarze? 11 lat temu kupiona za 61kzł, sprzedana za 70kzł - czy to dobrze, bo kapitał obroniony na spadającym rynku?

 

Jak obroniony skoro to kwota brutto?

57222 netto minus prowizja

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

A 61kzł nie było brutto? :)

Mniejsza o większość, parę tys. w tę czy w tę, to niewielka różnica.


EDIT: Pozostaje jeszcze pytanie, czy właściciel przez te 11 lat w jakikolwiek sposób korzystał z tej domeny, bo to też należałoby zaliczyć do zysków. A jeśli nie, to dlaczego, skoro to byłoby takie dobre?

Edited by Liwiusz

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Liwiusz napisał:

A 61kzł nie było brutto? :)

....

 

Nie dam sobie ręki uciąć ale to chyba było netto. Tyle wynosiła kwota licytacji. Poprawcie mnie jeśli się mylę.


Gratulacje dla sprzedającego.

Co do gratulacji dla kupującego. Mam mieszane uczucia.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętam, że DD wielokrotnie wyrażał się ciepło o tej domenie, jako związanej z jego osobistą pasją. I wyrażał chęć być może samodzielnego jej zagospodarowania, ale w przyszłości, jak będzie miał więcej czasu. Jak widać przyszłość przyszła, a czas nie. Pozostaje mieć nadzieję, że domena trafi do jeszcze większego pasjonata.

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minut temu, Kangur napisał:

Ludzie nigdy nie przestana mnie chyba zaskakiwać.

 

Mnie też, zwłaszcza jeśli najpierw płaczą w wątkach na forum że a to przechwytywanie drogie, a to aukcje są podbijane a to nie ma takich a takich funkcjonalności a gdy ktoś przyszedł i chciał im dać coś naprawdę fajnego - oddzew zerowy. Zwłaszcza od tych którzy najwięcej się udzielali. No cóż, jak to mówią - Polak mądry po szkodzie a lekcja na rynku .PL bezcenna ;)

 

17 minut temu, Bazyli napisał:

Jak obroniony skoro to kwota brutto?

 

Nie wszyscy potrafią liczyć Bazyli zwłaszcza włączając w to INFLACJĘ w tak długim okresie jak 10 lat.

Ponadto czekamy na potwierdzenie Daniela czy to było 57K czy też 200 zł które jest o wiele bardziej prawdopodobne i wtedy pozwolimy sobie na chwilkę refleksji.

 

13 minut temu, Liwiusz napisał:

parę tys. w tę czy w tę, to niewielka różnica.

 

Ci co obracają miliardami są zupełnie innego zdania, jak szef pewnego olbrzymiego koncernu obracającego setkami miliardów dolarów powiedział: "Nie możemy stracić ani dolara". No ale jakże taki biedak może sie porównywać z szarmanckim Polakiem ;)

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Domeniacz napisał:

 

Ci co obracają miliardami są zupełnie innego zdania, jak szef pewnego olbrzymiego koncernu obracającego setkami miliardów dolarów powiedział: "Nie możemy stracić ani dolara". 

 

 

Ja jestem graczem giełdowym, więc wychodzenie z inwestycji ze stratą to dla mnie chleb powszedni i często jedyne racjonalne działanie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Liwiusz To prawda, była to jedna z moich ulubionych domen. Dlatego mam nadzieję, że zostanie odpowiednio zagospodarowana. Mnie się to nie udało. Zbudowanie porządnego serwisu historycznego i jego utrzymanie to grube setki tysięcy złotych. Jeszcze trudniej taki serwis zmonetyzować. Co nie znaczy, że nie da się tego zrobić.

 

Domena została sprzedana. Kupiona była za 50k netto od znanego Forumowicza :P (transakcja bezpośrednia, nie aukcja).

 

DD

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minut temu, DD napisał:

@Liwiusz To prawda, była to jedna z moich ulubionych domen. Dlatego mam nadzieję, że zostanie odpowiednio zagospodarowana. Mnie się to nie udało. Zbudowanie porządnego serwisu historycznego i jego utrzymanie to grube setki tysięcy złotych. Jeszcze trudniej taki serwis zmonetyzować. Co nie znaczy, że nie da się tego zrobić.

 

Domena została sprzedana. Kupiona była za 50k netto od znanego Forumowicza :P (transakcja bezpośrednia, nie aukcja).

 

DD

 

Dziękuję za sprostowanie.

Również uważam, że domena prima sort jednak bardzo trudno o jej komercyjne wykorzystanie. Jej zakup za tą kwotę w celach inwestycyjnych to dość ryzykowny ruch. No chyba, że ktoś szuka kosztów...
 

Jaki miała średni ruch miesięczny?

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DD Więc gratuluję Daniel że udało Ci się odzyskać z minimalną stratą kapitał, bo spodziewałem się iż nieźle popłyniesz na tej aukcji. Natomiast co do kwoty zakupu podzielam zdanie Bazylego, zwłaszcza znając ceny za jakie zostały sprzedane domeny .com i .co.uk na Sedo. Może przytoczę dla przypomnienia:

 

2006 rok: history.com - 21,667 USD

Wrzesień 2010 - history.co.uk - 3,900 USD

Styczeń 2011 - history.co.uk - 12,500 USD - Defacto najbardziej udana inwestycja, w zaledwie 4 miesiące - prawie 9,000 USD w kieszeni.

 

Natomiast najbardziej nieudaną inwestycją było kupienie history.co.uk w 2006 roku za 21,667 USD przez tą samą osobę która kupiła history.com

I tu widzę analogię do historia.pl kupioną wczoraj za niewiele mniejszą cenę (brutto) że już o upadku rynku .PL nie wspomnę.

 

A chyba nie muszę mówić, jaka jest przepaść pomiędzy .com czy nawet .co.uk a .pl

Dlatego podkreślę raz jeszcze - wielki szacun Daniel za deklarację iż aukcja nie zostanie odwołana. Mało osób na tym forum ma takie jaja i odwagę jak TY ;)

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×