Jump to content
DD

historia.pl sprzedana za 61 tys. PLN

Recommended Posts

20 minut temu, Domeniacz napisał:

@DD Więc gratuluję Daniel że udało Ci się odzyskać z minimalną stratą kapitał(...)

 

 

Na ten temat sam Daniel wie najwięcej, ale myślę ze zysk z tej transakcji to znacznie więcej niż te 10k zł netto. Mam na myśli monetyzację ruchu tej domeny.

Tak więc, mając na uwadze ogromne załamanie rynku domen .pl :P jak to część kolegów już obwieściła, cena tej domeny i to na aukcji, szokuje :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 15.09.2020 o 00:09, Czyzis napisał:

biorąc pod uwagę inflację, to co najmniej 100tys powinno być, aby inwestycja nie była stracona.

 

Może nie 100K ale gdzieś w granicach 70-80K netto. Pozwoliłem sobie poszukać jak ceny się zmieniły, aby trochę mniej kumate egzemplarze zrozumiały iż +7K czy też +10K przez 10 lat jest jednak stratą. Oto jak wygląda porównanie 2010 vs 2017 a przypomnę iż mamy obecnie prawie 2021: 

 

 

5b55d8d5d1d89_p.jpg?1588718323

 

5b55d8d8c1183_p.jpg?1588718323

 

 

5b55d8e750924_p.jpg?1588718323

 

 

Dodam iż nawet przy mało agresywnych metodach obracania kapitałem, przez 10 lat bez problemu można wycisnąć 100K z 50K kapitału początkowego.

Biorąc pod uwagę wcześniej przytoczone przykłady i obecne czasy - uważam iż Daniel i tak miał wielkie szczęście iż udało się mu pozbyć balastu .pl z minimalną stratą. I jedynie to iż była to Jego ulubiona domena tłumaczy tak wyjątkowo nierozsądny zakup i zamrożenie ponad 10K EUR na 10 lat.

 

PS: Część wypowiedzi odnośnie nowego nabywcy wykasowałem ;)

 

Edited by Domeniacz
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratulacje dla DD ale także dla kupującego.

 

PS. Jesteście niemożliwi, chcąc udowodnić swoje racje podważacie słuszność zakupu domeny przez klienta i to jeszcze przed jej opłaceniem. Pamiętajcie, że nie tylko sprzedawcy czytają te wpisy.

  • Like 3
  • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minut temu, Rumen napisał:

... to jeszcze przed jej opłaceniem ...

 

Daniel wyraźnie napisał iż domena została sprzedana, a chyba nie zrobiłby takie głupstwa gdyby nie została opłacona. Bo doskonale wie jak wygląda sytuacja z opłacaniem na AM. Zwłaszcza iż napisałem iż powstrzymam się z komentarzem do czasu kiedy będzie wiadomo iż Daniel na tym nie straci a nabywca zapewne ma zaj...te pomysły co już udowodnił kupując tą domenę  ;)

 

Rumen, tutaj nie ma co udowadniać - matematyka jest bardzo prosta. Choć w połączeniu z inflacją może przerastać możliwości przeciętnego zjadacza chleba który słyszał to tajemnicze słowo wielokrotnie ale nijak go zastosować w życiu nie potrafi.

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minut temu, Domeniacz napisał:

 

Rumen, tutaj nie ma co udowadniać - matematyka jest bardzo prosta. Choć w połączeniu z inflacją może przerastać możliwości przeciętnego zjadacza chleba który słyszał to tajemnicze słowo wielokrotnie ale nijak go zastosować w życiu nie potrafi.

 

Człowieku przestań obrażać innych, bo właśnie sam pokazałeś na powyższych obliczeniach jakie masz pojęcie o inflacji. Proponuje wrócić się do podstawówki skoro nie potrafisz przeprowadzić prostego rachunku.

 I zanim zaczniesz wyzywać innych od niekumatych i leszczy przypomnij sobie jak startowałeś z nowym projektem i miałeś zawojować polski rynek domen, a zrezygnowałeś zanim wystartowałeś... Trochę pokory.

Tylko mojego OT.

 

Gratuluje Danielowi świetnej sprzedaży.

Pzdr

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla sprostowania, bo wiele osób ma problemy z ogarnięciem tych cen.

Domena została sprzedana w 2009 za kwotę 50 000 PLN netto, czyli 61 000 PLN brutto (tak, był wtedy VAT 22%, który został potem podniesiony tymczasowo do 23% - i tak już jedziemy na tym 10 lat).

 

Teraz domena poszła za 57 222 PLN netto, czyli 70383.06 PLN brutto. Minus inflacja - niby nie jest kolorowo, ale wiele osób spodziewało się, że cena pozostanie na tym początkowym poziomie 16k.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minut temu, sebastian0000 napisał:

Proponuje wrócić się do podstawówki skoro nie potrafisz przeprowadzić prostego rachunku.

 

Pozwól że wytłumacze Ci na przykładzie garniturów iż cena w ciągu zaledwie 7 lat wzrosła o ~43 %.

Co oznacza iż już w 2017 roku potrzebowałeś 71K a  nie 50K aby kupić taką samą ilość tychże garniturów.

Dlatego aby Daniel wyszedł na zero z tą domeną musiałby sprzedać ją za 70-80K

A teraz czekam na pokaz Twoich wyliczeń, które udowodnią iż jednak +7K z 50K w skali 10 lat jest zyskiem.

Choć jest oczywiste iż na moim pytaniu zakończy się Twój geniusz matematyczny a pytanie pozostanie bez odpowiedzi ;)

 

Że już nawet nie wspomnę ile można było zarobić obracając kwotą początkową 50K przez 10 lat. Bo dla Ciebie to będzie 10zł a dla mnie pokaźna suma.

A skoro nie rozumiesz podstawowych zasad panujących na rynku to lepiej innych nie pouczaj, zwłaszcza tych którzy przekraczają wiedzą i doświadczeniem Twojej możliwości wielokrotnie.

 

46 minut temu, sebastian0000 napisał:

przypomnij sobie jak startowałeś z nowym projektem i miałeś zawojować polski rynek domen

 

 

W tym wątku już napisałem odpowiedź na Twoje pytanie. Może przypomnę:

 

5 godzin temu, Domeniacz napisał:

najpierw płaczą w wątkach na forum że a to przechwytywanie drogie, a to aukcje są podbijane a to nie ma takich a takich funkcjonalności a gdy ktoś przyszedł i chciał im dać coś naprawdę fajnego - oddzew zerowy. Zwłaszcza od tych którzy najwięcej się udzielali. 

 

I takie inwestycje zmiatam bez mrugnięcia okiem ze stołu jednym ruchem a nie czekam kolejne 10 lat aby straty były 100x większe. 

Ale pewnie TY tego nigdy nie zrozumiesz. I dlatego jedni zarabiają a inni tracą. I jestem przekonany iż Ty zaliczasz się do tych drugich na przykładzie samej inflacji.

 

 

Edited by Domeniacz
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, Domeniacz napisał:

 

Pozwól że wytłumacze Ci na przykładzie garniturów iż cena w ciągu zaledwie 7 lat wzrosła o ~43 %.

itd...

 

Dziwię się, że Ci chce produkować. 

Ma to jakikolwiek sens skoro niektórym pluje się w oczy a oni i tak twierdzą, że to deszcz pada ?

Nie wato.

Rynek jaki jest każdy widzi. Oprócz garstki osób która wychodzi na swoje reszta topi kolejne pieniądze. Łapacze zacierają ręce bo po NASK-u to tak naprawdę jedyna obecnie działalność która na domenach zarabia. I taka jest niestety rzeczywistość.

 

Rumen.

Jak byś nie był leniwy i nie szedł na łatwiznę to wiedziałbyś że domena została opłacona dzisiaj bardzo wcześnie rano...coś przed 6.00
I co najważniejsze...Głupot byś nie pisał...

Edited by Bazyli
  • Thanks 1
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, Warszawiak napisał:

Teraz domena poszła za 57 222 PLN netto, czyli 70383.06 PLN brutto.

 

Czy netto będzie się różniło od brutto, tego bym nie był pewien.
Jeśli ktoś posiada numer NIP-EU , może wybrać zagraniczną fakturę VAT, bez naliczonego podatku VAT.
https://www.aftermarket.pl/pomoc/pl/finanse/faktury/co_oznaczaja_poszczegolne_sposoby_fakturowania.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie tylko inflację należy wliczyć po stronie kosztów, żeby wyciągnąć właściwe wnioski, są to również m.in.:

 

- amortyzacja sprzętu, której używał Daniel w celu kupna, sprzedaży i obsługi domeny, w  szczególności: komputer lub/i telefon, stół, fotel na którym siedział;

- energia zużyta do niezbędnych czynności;

- koszty nauki które pozwoliły Danielowi na przeprowadzenie transakcji, jak nauka czytania, liczenia, obsługi komputera;

- posiłki regeneracyjne spożywane w trakcie pracy;

- odzież, którą miał na sobie, gdyż należy uznać że w trakcie pracy była to odzież służbowa;

- koszty ogrzewania lub klimatyzacji pomieszczenia pracy;

itd.

 

 

Pomimo, że kiedy to wszystko się podliczy to wnioski nie muszą być zbyt optymistyczne,  to gratuluję Danielowi zdrowego podejścia do tematu. I tego, że jest na tyle szczęśliwym człowiekiem, że nie musi marnować swojego życia na ciągłym udowadnianiu innym, że jego racja jest "najmojsza" (żeby nie było wątpliwości - nie odnoszę się tu do nikogo innego niż Daniel, tylko podoba mi się że zawsze potrafi zachować opanowanie i znaleźć odpowiedni balans).

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minut temu, Domeniacz napisał:

Pozwól że wytłumacze Ci na przykładzie garniturów iż cena w ciągu zaledwie 7 lat wzrosła o ~43 %.

Co oznacza iż już w 2017 roku potrzebowałeś 71K a  nie 50K aby kupić taką samą ilość tychże garniturów.

:D  Pięknie to wytłumaczyłeś, szkoda tylko że nadal nie wiesz jak obliczyć dokładną wartość i piszesz bzdury :D 

 

50 minut temu, Domeniacz napisał:

Dlatego aby Daniel wyszedł na zero z tą domeną musiałby sprzedać ją za 70-80K

A teraz czekam na pokaz Twoich wyliczeń, które udowodnią iż jednak +7K z 50K w skali 10 lat jest zyskiem.

Niczego takie nie twierdziłem. Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem , wiedziałbyś dlaczego twierdze że Daniel na tej inwestycji nie stracił bo tylko to napisałem ;) 

 

 

51 minut temu, Domeniacz napisał:

Że już nawet nie wspomnę ile można było zarobić obracając kwotą początkową 50K przez 10 lat. Bo dla Ciebie to będzie 10zł a dla mnie pokaźna suma.

A skoro nie rozumiesz podstawowych zasad panujących na rynku to lepiej innych nie pouczaj, zwłaszcza tych którzy przekraczają wiedzą i doświadczeniem Twojej możliwości wielokrotnie.

 

Nie znasz mnie, a wypisujesz kolejne bzdury. Pokazałeś już, jak potrafisz inwestować środki na przykładzie biznesu domeniacz.pl,  więc mogę śmiało stwierdzić że jakbyś zainwestował 50k to wyszedłbyś po 10 ze sporą stratą :D .

 

34 minuty temu, Bazyli napisał:

Rynek jaki jest każdy widzi. Oprócz garstki osób która wychodzi na swoje reszta topi kolejne pieniądze. Łapacze zacierają ręce bo po NASK-u to tak naprawdę jedyna obecnie działalność która na domenach zarabia. I taka jest niestety rzeczywistość.

Napisz więc po co nadal handlujesz domenami i jesteś na rynku, skoro to przegrana branża ? 

Sprzedaj zabawki i zajmij się czymś innym skoro na domenach tylko tracisz...

 

Nie mam pojęcia po co tacy ludzie jak Domeniacz i inni się tutaj produkują i wypisują jaki rynek domen jest beznadziejny... Jesteście tacy inteligentni, mądrzy, kumaci itd. więc z pewnością miliony zarobicie w innych branża, po co tracić czas i energie na pisaniu o przegranej sprawie ?

 

Tym samym kończę dyskusje w tym wątku.

Dziękuję i pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minut temu, Bazyli napisał:

Rumen.

Jak byś nie był leniwy i nie szedł na łatwiznę to wiedziałbyś że domena została opłacona dzisiaj bardzo wcześnie rano...coś przed 6.00
I co najważniejsze...Głupot byś nie pisał...

 

Jeżeli została opłacona to świetnie, dobrze że poczekaliście z Waszymi wypocinami. 

 

Rozumiem jednak, że masz w zwyczaju uświadamiać swoich klientów po domknięciu transakcji, że ich zakup nie był do końca przemyślany? Czy skupiasz się wyłącznie na nieswoich sprzedażach? 

 

Działacie na niekorzyść rynku, bez odbioru.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapomniałem pogratulować Nabywcy, gratulacje! Walka toczyła się głównie między dwoma uczestnikami aukcji, wygrała wyższa oferta. Szczerze życzę udanego projektu z tą domeną lub dobrego zarobku na inwestycji i sprzedaży z dużym zyskiem w przyszłości.

 

Ja ze swojej strony jestem zadowolony. Nie każda inwestycja przynosi oczekiwany zwrot - takie życie :) Ma to zastosowanie nie tylko dla domen. Czasami trzeba ciąć straty. Domena mi się wyjątkowo podobała, stąd wysoka cena zakupu. Z ciekawostek dodam, że w 2014 roku otrzymałem na nią ofertę przez AM na kwotę 15k euro netto (~63k pln według ówczesnego kursu), którą oczywiście odrzuciłem :P

 

Zaraz po zakupie miałem zapytania o sprzedaż w okolicach 100k pln, ale w tamtym czasie w ogóle nie chciałem podejmować rozmów o sprzedaży. Miałem plany co do domeny i pewnie dopiero kwota 2x większa zachęciłaby mnie do ich zmiany :rolleyes:

 

DD

  • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Pan_Grzegorz napisał:

... po stronie kosztów ... są to również m.in.:

 

- amortyzacja sprzętu, której używał Daniel w celu kupna, sprzedaży i obsługi domeny, w  szczególności: komputer lub/i telefon, stół, fotel na którym siedział;

- energia zużyta do niezbędnych czynności;

- koszty nauki które pozwoliły Danielowi na przeprowadzenie transakcji, jak nauka czytania, liczenia, obsługi komputera;

- posiłki regeneracyjne spożywane w trakcie pracy;

- odzież, którą miał na sobie, gdyż należy uznać że w trakcie pracy była to odzież służbowa;

- koszty ogrzewania lub klimatyzacji pomieszczenia pracy;

 

 

Gdybym Grzegorz Cię rozliczył za to co udało Ci się zaoszczędzić wrzucając wszystko w/w w koszty odnośnie jednej domeny, chyba nie wyszedłbyś na tym najlepiej a straciłbyś kupę czasu na to ;)

 

 

4 godziny temu, sebastian0000 napisał:

Pięknie to wytłumaczyłeś, szkoda tylko że nadal nie wiesz jak obliczyć dokładną wartość

4 godziny temu, sebastian0000 napisał:

Tym samym kończę dyskusje w tym wątku.

 

Pięknie wytłumaczyłem po to aby nawet największy głąb nie miał problemów ze zrozumieniem .

Widzę iż jednak nie poznamy tej "dokładnej wartości" ani magicznego wzoru którym ją wyliczyłeś.

Zdradzę Ci jednak sekret abyś po raz kolejny nie zrobił z siebie idioty: NIE MA czegoś takiego jak "dokładna wartość" jeśli chodzi o inflację.

 

 

4 godziny temu, Rumen napisał:

masz w zwyczaju uświadamiać swoich klientów po domknięciu transakcji, że ich zakup nie był do końca przemyślany?

 

Ja osobiście mam głęboko w doopie co ktoś myśli o cenie którą płacę np. na aukcji Godaddy. Wynika to z faktu iż maksymalna kwota jest już ustalona wcześniej w oparciu o konkretne obliczenia i nigdy jej nie przekraczam pod wpływem innych czy też emocji - czyli zimna kalkulacja. Natomiast jeśli jakiś leszcz opiera się na zdaniu innych, zwykle jeszcze większych leszczy - to raczej daleko nie zajdzie. Takie przykłady można znaleźć na AM gdzie kupujący mieli okazję kupić domenę na LM za kilkadziesiąt złotych a zapłacili kilka stów za tą samą złapaną domenę - bo inni też licytowali ...

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, Domeniacz napisał:

 

Takie przykłady można znaleźć na AM gdzie kupujący mieli okazję kupić domenę na LM za kilkadziesiąt złotych a zapłacili kilka stów za tą samą złapaną domenę - bo inni też licytowali ...

 

 

W PUNKT !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

GRATULUJĘ Danielowi oraz kupującemu. To trudna do zagospodarowania domena ale bardzo dobra.

 

Forum di.pl zaskakuje mnie coraz bardziej. Zamiast cieszyć, się że w tym trudnym okresie udało się sprzedać tę domenę na AUKCJI za kwotę zbliżoną do jej zakupu (nieważne, że 10 lat temu) to dyskusja skoncentrowała się na tym ile DD stracił w tym okresie i o ile więcej mógłby mieć gdyby jej nie kupił.

Sprzedaż na aukcji jest specyficzna i oczywiście mogła się skończyć na połowie tej kwoty (i takie były obawy czy oczekiwania większości) i na kwocie dwa razy wyższej. Sugerowanie, że kupujący kierował się emocjami jest nieuzasadnione (to nie piaskownica, tylko licytacja na poziomie 60k), nawet jeżeli konsekwencje nieopłacenia są znikome.

Domeniaczowi chcałbym uzmysłowić, że na tym forum są użytkownicy, którzy mogą kupić jednocześnie dobre domeny, nieruchomości oraz rozwijać biznes. Nie zawsze ogranicza ich budżet.

Więc o ile DD mógłby mieć więcej nie musi być argumentem.

Najważniejsze jest to, że Daniel nie płacze, a kupujący ma w doopie (jak to okreslił Domeniacz) że inni sądzą, że zapłacił za dużo.

Szkoda, że nie wypowiedzieli się Ci, których wiedza i doświadczenie domenowe jest zdecydowanie większe. (ale ich nie interesują już jałowe dyskusje)

Życzę zdecydowanie więcej optymizmu.

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Edit Ludzie kierując się emocjami wydają kwoty idące nieraz w miliony USD a Ty opowiadasz bajki o jakiś "poważnych" licytacjach na poziomie 60K PLN. Nie znam możliwości Daniela ale w przeciągu 10 kolejnych lat strzelam iż bez problemu zamieniłby to 100K (które mógł mieć już 10 lat temu gdyby nie odrzucił świetnej oferty) w przynajmniej w 200K albo i dużo dużo więcej - zwłaszcza inwestując w opcje w tamtym czasie. No ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem tylko trzeba wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość. Nie zmienia to faktu iż dość droga to była lekcja.

 

Jeśli chodzi o kupującego - jestem przekonany iż domena ta skończy tak samo jak wiele innych kupionych za podobne i jeszcze większe pieniądze. Bo o ile domena fajna - o tyle potencjał komercyjny jest znikomy i tu po raz kolejny zgadzam się z @Bazyli

 

Czas pokaże kto miał rację ;)

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wspomnę może tak nieskromnie, że byłem jednym z pierwszych, którzy zauważyli zmianę w whois przy historia.pl te 11 lat temu :) To nie jest łatwy czas dla domainingu, systematyczny wpływ serwisów społecznościowych niestety marginalizuje znaczenie domen (nie każdy musi ją teraz mieć, wystarczy profil na FB i sprawa widoczności w sieci wygląda na "załatwioną") To zresztą szerszy temat, poruszany wielokrotnie na forum.
 

Wrócę do domeny. Tak się składa, że jestem z wykształcenia m.in historykiem. Co prawda pracuje teraz na co dzień w IT,  jednak dla mnie historia.pl to nadal domena marzenie, więc może z obiektywizmem będzie ciężko, ale postaram się. Gdy Przemek sprzedał ją Danielowi, sądziłem, że albo zostanie zagospodarowana (Daniel często to podkreślał, że chce na niej postawić projekt końcowy) Po jakimś czasie pojawiła się ona w serwisie brokerdomen.pl z sugerowaną kwotą 1.000.000 PLN (mało tego ta oferta...nadal tam jest, warto byłoby coś z tym zrobić, nawet jeśli serwis jest nieco "martwy" :))  Link: http://brokerdomen.pl/domeny-na-sprzedaz/historia.pl  Zdziwiłem się wtedy (brak serwisu pod domeną), ale jednocześnie był to taki czas, że mocno wierzyłem, że na tej domenie Daniel będzie mógł sporo zarobić (może nie ten milion, ale na pewno mogła to być inwestycja z dużą stopą zwrotu)
 

Patrząc na rezultat aukcji ogarnia mnie jedna, smutna myśl. Totalna stagnacja rynku, a wręcz regres. Historia.pl to topowy generyk, gro Polaków (i tych z prawa i z lewa) interesuje się historią, czy to zawodowo, czy to hobbystycznie. Monetyzacja serwisu jest możliwa. Właściwie dlaczego o aukcji tej domeny było tak cicho? Nie kojarzę ani jednej wzmianki w serwisach poświęconych szeroko pojętym mediom na ten temat. Aukcja historia.pl od niemalże zera, bez ceny minimalnej, a sprzedającym była osoba znana w środowisku, która raczej gwarantowała prawidłowy przebieg aukcji (brak odwołania, brak kombinacji z przebijaniem ofert z innych kont etc.) Dla mnie chyba ta kwestia jest najbardziej zastanawiająca... Jestem zdania, że nagłaśniając aukcję (na zasadzie sensacji, że taką domenę może licytować każdy), można było zyskać więcej. Czemu Daniel tego nie zrobił? Nie mam pojęcia.

Nie zamierzam jednak zaglądać w jego portfel, jeśli jest zadowolony ze sprzedaży, to OK, nic nam do tego.

Edited by blazej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z ciekawostek. Niedługo po aukcji domeny  .pl odbyła się aukcja domeny com.pl, która zakończyła się kwotą 719 PLN netto, czyli 1,25% wartości odpowiedniczki .pl.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, DD napisał:

Z ciekawostek. Niedługo po aukcji domeny  .pl odbyła się aukcja domeny com.pl, która zakończyła się kwotą 719 PLN netto, czyli 1,25% wartości odpowiedniczki .pl.

 

DD

 

No tak, com.pl do historii zupełnie nie pasuje :) W ogóle to mało komercyjna nazwa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 1.10.2020 o 21:34, DD napisał:

Z ciekawostek. Niedługo po aukcji domeny  .pl odbyła się aukcja domeny com.pl, która zakończyła się kwotą 719 PLN netto, czyli 1,25% wartości odpowiedniczki .pl.

 

DD

 

Ciekawe czy to też będzie miało wpływ na moją wystawioną aukcję z ehistoria.pl :)

p.s. gratulacje sprzedaży domeny historia.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×