Jump to content
brownpoint

Nask

Recommended Posts

Słynny NASK - twórca polskiego internetu i firma zarządzająca wszystkimi domenami z końcówką "pl" - utopił w ryzykownych operacjach finansowych ok. 14 mln zł, czyli kilkanaście procent swojego rocznego budżetu, donosi "Dziennik".

 

Sprawa trafiła do prokuratury, a szef Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej został zdymisjonowany przez nadzorującą tę instytucję minister nauki.

 

Okazało się, że w ub. roku firma utopiła ogromne pieniądze, inwestując w bardzo ryzykowne instrumenty finansowe rynku walutowego, zwane opcjami lub kontraktami terminowymi. Szefowie NASK nie mają sobie nic do zarzucenia, a winą obciążają... bank, który zarządzał inwestycją mając świadomość, że zawarcie z NASK umowy na opcje jest złamaniem prawa.

 

 

czyli odnowienia po 300 :ph34r:

 

musza szybko odrobic

Share this post


Link to post
Share on other sites

wtedy zaskarżymy mafie :ph34r:

 

zrobimy zrzutę (wszyscy z forum) na sztab prawników (najlepiej takich pokroju tych z TP S.A.) i wyplemimy zło z naszego kraju :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak teraz ale jeszcze parę chwil temu Pawlak walczył o tych którzy utopili w opcjach, na kłopoty PSL (.PL) :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Okazało się, że w ubiegłym roku firma utopiła ogromne pieniądze, inwestując w bardzo ryzykowne instrumenty finansowe rynku walutowego zwane opcjami lub kontraktami terminowymi. W skrócie polega to na tym, że klient umawia się z bankiem na zakup lub sprzedaż waluty po umówionym kursie, w określonym terminie.

 

Jak widać poszli za ciosem i sami zaproponowali opcje :) Tylko, ze w tym przypadku czesciowo po to aby wyciagnac pieniadze od domainerow skoro umozliwiaja zakladanie 3 letnich opcji na domeny oplacone 10 lat do przodu .

 

"To, co wyprawiano w finansach tej instytucji, jest karygodne. Tak nierozważnie nie wolno szafować publicznymi pieniędzmi" - denerwuje się Barbara Kudrycka. "Sprawa jest na tyle poważna, że zawiadomiliśmy już prokuraturę" - dodaje minister nauki.

 

Nic dodac, nic ujac. Z drugiej strony moze robili jakies badania nad tymi opcjami. W koncu to instytucja naukowo-badawcza. :ph34r:

 

Jednak przedstawiciele NASK nie mają sobie nic do zarzucenia, a winą obciążają... bank, który zarządzał inwestycją. Dlaczego? Bo - jak twierdzą - doskonale wiedział, że zawarcie z NASK umowy na opcje jest złamaniem prawa. "Już złożyliśmy pozew cywilny przeciwko bankowi o uznanie nieważności całej umowy i zwrot zainwestowanych przez nas pieniędzy" - słyszymy w biurze prawnym Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej.

 

Podobnie powinni zrobić abonenci opcji na domeny opłacone 10 lat do przodu.

A na poważnie to niby powazni naukowcy i badacze :ph34r: a zachowuja sie jak baby. Bank jest winny nie oni.

 

 

#żenada.pl :)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
A na poważnie to niby powazni naukowcy i badacze :ph34r:

 

jacy naukowcy?

 

to byznesmeni jadący na państwowym. Mało takich cwaniaków?

 

Działalność naukowa NASK

Działalność naukowa jest skoncentrowana w Pionie Naukowym. Badania prowadzone w Pionie Naukowym mają na celu opracowanie mechanizmów i algorytmów pozwalających na zwiększenie efektywności i niezawodności nowoczesnych sieci teleinformatycznych. Podstawowe miejsce zajmują zagadnienia związane z zapewnieniem jakości usług (QoS), optymalną wyceną usług, oraz zwiększaniem bezpieczeństwa zarówno sieci jak i usług sieciowych. Szczególny nacisk położony jest na badania dotyczące metod biometrycznych w bezpieczeństwie usług.

 

W skład Pionu Naukowego, kierowanego przez prof. Krzysztofa Malinowskiego,

wchodzą dwie pracownie:

 

A ja sie pytam:

 

- Dlaczego na stronie NASK.pl nie ma podanych publikacji naukowychm, skoro to działalnośc naukowo-badawcza?

 

PS Oczywiście do pierdla nikt nie trafi, bo sami swoi wyślą poręczenia itd. A przydałoby się, aby tak jeden z drugim zgnił za kratkami. jeszcze trochę, a inni również zaczną wynosić w kieszeniach pieniądze podatników wprost do kasyn czy na giełdę i obracać nimi w tych świątyniach hazardu.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

I znów muszą przygotowywać nowe umowy partnerskie...

 

EDIT: Ten temat mógł być jednak bardziej informacyjny, bo łatwo go pominąć.

Edited by icered

Share this post


Link to post
Share on other sites
PS Oczywiście do pierdla nikt nie trafi, bo sami swoi wyślą poręczenia itd. A przydałoby się, aby tak jeden z drugim zgnił za kratkami. jeszcze trochę, a inni również zaczną wynosić w kieszeniach pieniądze podatników wprost do kasyn czy na giełdę i obracać nimi w tych świątyniach hazardu.

Ciekawe ile osób w NASK jest zamieszanych w ten proceder i kto na to wpadł, bo księgowy to księgowy. Do pierdla Umberto to może nikt nie pójdzie, ale wielu będzie się bujało z mega grzywnami które przy takiej kwocie mogą spłacać do końca życia + zakaz wykonywania pracy na określonych stanowiskach. Jak sąd się uprze, to ci ludzie skończą przy odśnieżaniu ulic.

 

I bądź tu człowieku mądry. Wiele wpisów na forum było o jakiś niejasnych operacjach na domenach NASK-u, a tu taka afera. Grzesiek B. pisał w jakimś temacie, że to są bzdury i bezpodstawne oskarżania NASK (to było coś w tym tonie, nie cytuję dokładnie).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Grzesiek B. pisał w jakimś temacie, że to są bzdury i bezpodstawne oskarżania NASK (to było coś w tym tonie, nie cytuję dokładnie).

 

Proszę nie łączyć tych kwestii albo sprecyzować o co Ci chodzi...

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proszę nie łączyć tych kwestii albo sprecyzować o co Ci chodzi...

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Miałem ten wpis zostawić bez odpowiedzi, ale mam taką naturę że nie potrafię. :ph34r:

 

Ale co tu precyzować? Nadal uważasz, że oskarżenia o niejasne operacje na domenach NASK-u które padły tu na forum się bezpodstawne? Ci ludzie wynosili ogromne pieniądze w przysłowiowych walizkach, to co to za problem dla nich coś zmajdrować przy domenach? Oczywiście ja nikogo o nic nie oskarżam i niczego nie łączę, łączyć będzie prokuratura. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Słynny NASK - twórca polskiego internetu i firma zarządzająca wszystkimi domenami z końcówką "pl" - utopił w ryzykownych operacjach finansowych ok. 14 mln zł, czyli kilkanaście procent swojego rocznego budżetu, donosi "Dziennik".

 

To raptem wartość kilku top domen.

Ciekawe czy im coś ubędzie z tego na czym trzymają łapę?

 

Na opcjach padli....... hmmmm za mało wchodzą na to forum :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nadal uważasz, że oskarżenia o niejasne operacje na domenach NASK-u które padły tu na forum się bezpodstawne

 

Oczywiście ja nikogo o nic nie oskarżam i niczego nie łączę

 

:ph34r:

 

Jak Twoim zdaniem oskarżenia są "podstawne" zgłoś to odpowiednim organom i tyle. Może zrobi się z tego śledztwo wielowątkowe.

 

 

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
:)

 

Jak Twoim zdaniem oskarżenia są "podstawne" zgłoś to odpowiednim organom i tyle. Może zrobi się z tego śledztwo wielowątkowe.

 

 

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Grzesiek.B ja nie mam żadnych dowodów, ale w zaistniałej sytuacji istnieje duże prawdopodobieństwo takiego "mniejszego" procederu. :ph34r:

Jak przesłuchiwani usłyszą jakie kary mogą mieć, to sami podadzą dowody na różne rzeczy, żeby tylko mieć niższą karę. No chyba, że ten związek przestępczy jest tak zaawansowany, że obowiązuje tam omerta. :ph34r:

Edited by bizuter

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miałem ten wpis zostawić bez odpowiedzi, ale mam taką naturę że nie potrafię. :)

 

Ale co tu precyzować? Nadal uważasz, że oskarżenia o niejasne operacje na domenach NASK-u które padły tu na forum się bezpodstawne? Ci ludzie wynosili ogromne pieniądze w przysłowiowych walizkach, to co to za problem dla nich coś zmajdrować przy domenach? Oczywiście ja nikogo o nic nie oskarżam i niczego nie łączę, łączyć będzie prokuratura. ;)

 

Hahahaha

I znowu wycieczki osobiste, teorie spiskowe biorą górę nad zdrowym rozsądkiem ;)

Skoro tak to się dołączę. Sądzę że jeszcze trochę a ktoś tu powie że specjalista w NASKu ma lepiej jak w KGHM... i każdy tam zarabia tyle że forsą sobie ściany tapetuje :)

 

To że góra robiła malwersacje nie oznacza że każdy wiedział dokładnie w co inwestują :ph34r: Nawet kontrolerzy z ministerstwa i NIK nic nie wykryli ale za to mądry bizuter już dawno temu wiedział że przecież przekręty były na... domenach :ph34r:

 

Twoje teorie są lepsze niż Kojaka, Dr Watsona i porucznika Borewicza razem wziętych ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hahahaha

I znowu wycieczki osobiste, teorie spiskowe biorą górę nad zdrowym rozsądkiem :)

Skoro tak to się dołączę. Sądzę że jeszcze trochę a ktoś tu powie że specjalista w NASKu ma lepiej jak w KGHM... i każdy tam zarabia tyle że forsą sobie ściany tapetuje ;)

 

To że góra robiła malwersacje nie oznacza że każdy wiedział dokładnie w co inwestują :ph34r: Nawet kontrolerzy z ministerstwa i NIK nic nie wykryli ale za to mądry bizuter już dawno temu wiedział że przecież przekręty były na... domenach :ph34r:

 

Twoje teorie są lepsze niż Kojaka, Dr Watsona i porucznika Borewicza razem wziętych ;)

Po co Ci tyle nicków? :)

O domniemanych przekrętach na domenach NASK nie wiedziałem już dawno temu, dowiedziałem się o tym na forum. ;) I dokładnie obie sprawy można połączyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W 2006 roku NIK skrytykowała jego działalność, zaznaczając, że "jedynie niewielka część zasobów służy pracom badawczo-rozwojowym", a cała instytucja za bardzo koncentruje się na biznesie. Już wtedy ostrzegano, że NASK zyskami z usług telekomunikacyjnych i rejestracji domen finansuje dziwne inwestycje na giełdzie. Bez efektu.

 

Już teraz wiadomo, dlaczego racjonalne argumenty w kwestii cen domen w ogóle nie trafiały, a potrzebne były różne podkładki, raporty i inne bzdury, po to by uzasadnić wyciąganie kasy.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę Cię nie myl mnie z osobą z którą zacząłeś tą dyskusję w kwestii prowadzenia "domenowego" dochodzenia. Tak się składa że występuję tutaj jako jedna osoba (a nie dwie, czy jako św. Trójca) i stanowczo dementuję abym miał jakiekolwiek rozdwojenie jaźni.

Osobiście uważam że lepiej wiedzieć co się mówi niż mówić wszystko co się wie. Brniesz w ślepą uliczkę - tworzysz legendy w stylu czarnej wołgi. Natomiast sprawa jest banalnie prosta - przekrętów domenowych w NASK nie znajdziesz - bo ich po prostu nie było. Taka jest prawda... A ja mogę jako kolejna osoba (a nie święta Trójca) dodatkowo potwierdzić te fakty które przedstawił Grzesiek

I ze względu na dobro prowadzonego śledztwa tylko tyle może Ci powiedzieć Agent Cooper z FBI :ph34r:

Edited by Agent_Cooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

A w tzw. międzyczasie artykuł: "Firmy rejestrują mniej domen internetowych" :ph34r:

 

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/335...ernetowych.html

 

Wcale nie jest fajnie, że nasze pieniądze wkładane w rejestrację i przedłużenie domen popłynęły na jakieś opcje walutowe. Dobrze natomiast, że ktoś się wreszcie zainteresował tą górą pieniędzy, które przepływają przez NASK i nie wiadomo jak są wykorzystywane.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
były, są, będą

 

yhm... A Elvis Presley żyje gdzieś w Andach.

Widzę że to jest jak rozmowa z fundamentalistą od Rydzyka czy Bóg wszechmogący mógłby stworzyć kamień tak ciężki, że nawet on sam nie mógłby go podnieść. Chyba jednak wyłączam się z tej dyskusji bo meritum gdzieś umknęło...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawi mnie, jaki plan Prof. Malinowski wdroży w celu pokrycia straty, bo na dzień dzisiejszy to ja jakoś czarno to widzę. Tam jest do pokrycia potężna kwota i gdzieś ją trzeba ściągnąć, bo podejrzewam że ministerstwo nie da ani złotówki. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jednak przedstawiciele NASK nie mają sobie nic do zarzucenia, a winą obciążają... bank ...

Linia obrony została już jak widać przygotowana - winny jest bank , ew. księgowy.

Dla mnie jest to dziwne bo wg mnie inwestowanie w opcje było niezgodne ze Statutem NASK a nad księgowym nadzór mają przełożeni.

Teraz dla NASK najważniejsza będzie zapewne analiza lektury:

Odpowiedzialność karna za spekulacje opcjami walutowymi

 

A zamiar był może taki wzniosły - zgromadzenie środków, pozwalających na tańsze przedłużenia :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Okazało się, że w ub. roku firma utopiła ogromne pieniądze, inwestując w bardzo ryzykowne instrumenty finansowe rynku walutowego, zwane opcjami lub kontraktami terminowymi.

 

Opcje walutowe nie są siedliskiem wszelkiego zła, jak je opisuje prasa od jakiegoś czasu. Pytanie tylko w jakim celu są kupowane. Dlatego mnie zastanawia jaki to ogromny eksport w walucie obcej miał NASK, skoro musiał zabezpieczać te transakcje walutowe instrumentami pochodnymi na takie kwoty? Czyżby firmy z Delaware rozliczały się z NASK-iem w dolarach? :ph34r:

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×