Jump to content
brownpoint

Nask

Recommended Posts

Tam kazdy mial swoj interes, by siedziec cicho :-) Skoro gora kradla miliony, to i doly mogly sobie pozwolic na mniejsze przekrety z domenami :-)

 

 

Dlatego kazdy milczal i wzajemnie sie nie podpierniczal. Gora pracownikom pozwalala na przekrety z domenami, a doly milczaly o milionowych przekretach gory. Kazdy byl zadowolony, kazdy mial swoj interes... I bedzie tak nadal, bo co im kto udowodni? Kto im cos zarzuci? Prokurator moze oskarzyc, ale co to da? Gora nakradla tyle, ze moze sobie pozwolic aktualnie na zatrudnienie prawnikow z MS ;-) 

 

Nawet ministerstwo ma w nosie, co sie tam dzieje :-) Jako instytucja publiczna, NASK powinien co roku zdawac szczegolowe raporty... a gdzie one sa? Owszem, sa, ale tak zawiklane i tak szczatkowe, ze szkoda nawet je analizowac. 

 

A te "stracone" pieniadze, to nie sa zadne stracone pieniadze  -one po prostu zostaly zdefraudowane w sprytny sposob :-)

Wiesz, że za to co napisałeś możesz dostać zarzuty?

Edited by bizuter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli ktoś zapamięta ten wątek, to w przyszłym roku warto by było do niego wrócić i sprawdzić czy NASK ponownie otrzymał z ministerstwa dotację z budżetu na 2010 rok.

Bo jeżeli rząd w obliczu szukania oszczędności i tej afery, ponownie przekaże kilka milionów na "badania" tej jednostce, to znaczy, że nowy zarząd NASK ma równie wspaniały zmysł przekonywania jak poprzedni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro właśnie ministerstwo kontroluje NASK, myślę że to dobry moment aby napisać do pani minister, co sądzimy o np. opcjach na domeny opłacone na wiele lat, czy o niekorzystnych zmianach w programie partnerskim.

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nask znów się zapchał :)

I pomyśleć, że za te 14 zdefraudowanych milionów mogliby zmienic cała infrastrukturęi to pewnie kilka razy :)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Nask znów się zapchał :)

I pomyśleć, że za te 14 zdefraudowanych milionów mogliby zmienic cała infrastrukturęi to pewnie kilka razy :)

 

$ whois bla.pl

Can't connect to database. Please try later.

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Konkurs na dyrektora Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK)

 

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłasza konkurs na funkcję dyrektora jednostki badawczo-rozwojowej pod nazwą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) w Warszawie.

 

http://www.nask.pl/wydarzeniaID/id/538

 

 

Są chętni? :)

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

trzeba obsadzic ten stołek kimś z "naszych" :)

najpierw zbierzemy kandydatury z Di.pl, wybierzemy najlepszego, ztuningujemy mu CV i wyślemy "trojana" do NASK.

ktos chętny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
trzeba obsadzic ten stołek kimś z "naszych" :)

najpierw zbierzemy kandydatury z Di.pl, wybierzemy najlepszego, ztuningujemy mu CV i wyślemy "trojana" do NASK.

ktos chętny?

Zgłaszam kandydata - Sylyx. I będzie jak w reklamie Lecha.. :D

 

A tak na poważnie: stanowisko dyrektora NASK to myślę, że nie jest wymarzona praca ŻADNEJ osoby z tego forum. To bardziej kara niż wyróżnienie.. Już zdecydowanie lepsze byłoby podzielenie tej instytucji i wydzielenie działu domen - z tej części jeszcze coś sensownego mogłoby być w przyszłości..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma się co oszukiwać, dyrektor jest już dawno wybrany, konkurs to tylko zasłona dymna. Nikt "z zewnątrz" nie ma szans na takie stanowisko.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma się co oszukiwać, dyrektor jest już dawno wybrany, konkurs to tylko zasłona dymna. Nikt "z zewnątrz" nie ma szans na takie stanowisko.

Może i jeszcze nie jest wybrany ale z tym się zgadzam "Nikt "z zewnątrz" nie ma szans na takie stanowisko."

Lista kandydatów jest zapewne krótka i teraz penie trwają przepychano-obiecywanki polegające na deklaracjach kto komu da robotę po rodzinie.

Państwowa robota to pewna robota a teraz mamy .......... (słowo na K którego nie wolno tu pisać) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma się co oszukiwać, dyrektor jest już dawno wybrany, konkurs to tylko zasłona dymna. Nikt "z zewnątrz" nie ma szans na takie stanowisko.

 

Nie zamierzam tutaj rozpowszechniać żadnych teorii spiskowych, nie podoba mi sie tylko ten krótki termin zgłoszeń, ledwo 2 tygodnie.

 

I tak jest w każdej instytucji rządowej, w PARPie np. spotkałem sie z tym, że przetargi są nawet z kilkudniowymi terminami dostarczenia dokumentów.

 

Czy to jest jakoś ustawowo regulowane?

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zamierzam tutaj rozpowszechniać żadnych teorii spiskowych, nie podoba mi sie tylko ten krótki termin zgłoszeń, ledwo 2 tygodnie.

Racja, pomyślałem o tym samym :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy to jest jakoś ustawowo regulowane?

edyta:

Dyrektora powołuje Minister więc on rozpisuje konkurs.

Zasady?

Pewnie ustala je minister i muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami ministerialnymi i być może wewnętrznymi NASK (np co do wymaganego wykształcenia i stażu na dane stanowisko).

Ciekawe czy nask posiada regulamin organizacyjny regulujący te kwestie?

 

Nie zagłębiałem się w stanowisko dyr NASK ale jeśli to jest słuzba cywilna to obowiązywały takie przepisy

1) ustawa z 18 grudnia 1998 r. o służbie cywilnej (Dz.U. z 1999 r., nr 49, poz. 483 ze zm.),

2) rozporządzenie prezesa Rady Ministrów z 3 listopada 1999 r. w sprawie sposobu organizowania i szczegółowych zasad przeprowadzenia konkursów na wyższe stanowiska w służbie cywilnej (Dz.U. nr 91, poz. 1028

 

Poczytam i zrobię potem edytę

 

Edit

w wyszukiwarce służby cywilnej nic nie ma na ten temat. SC

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgłaszam kandydata - Sylyx. I będzie jak w reklamie Lecha.. :)

 

A tak na poważnie: stanowisko dyrektora NASK to myślę, że nie jest wymarzona praca ŻADNEJ osoby z tego forum. To bardziej kara niż wyróżnienie.. Już zdecydowanie lepsze byłoby podzielenie tej instytucji i wydzielenie działu domen - z tej części jeszcze coś sensownego mogłoby być w przyszłości..

 

DD

 

A ja skojarzyłem, że jak w reklamie Heinekena http://www.youtube.com/watch?v=eNs2sW2cDnY :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zamierzam tutaj rozpowszechniać żadnych teorii spiskowych, nie podoba mi sie tylko ten krótki termin zgłoszeń, ledwo 2 tygodnie.

Sugerujesz, że ew. konkurent kogoś polecanego przez "wierchuszkę" mógł właśnie rozpocząć dwutygodniowe wczasy w dalekich krajach i nie zdąży złożyć podania ? :)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgłaszam kandydata - Sylyx. I będzie jak w reklamie Lecha.. ;)

Pewnie bym wszystkich zwolnił, a Tobie w sądzie polubownym odebrał wszystkie domeny. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ile się zarabia jako dyrektor NASK?

Jest to jedna z najistotniejszych danych, której brakuje mi w ofercie NASK..

 

jak ktoś wie, niech powie ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prawda jest taka, że wymagania nie z tej ziemi

 

DD

To fakt.

Zastanawiam się nad jednym punktem, w którym jest napisane o składanych dokumentach w języku obcym i przetłumaczeniu ich przez tłumacza przysięgłego na polski. Czyli może być brany pod uwagę również kandydat z zagranicy? Czy źle to sobie tłumaczę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×