Jump to content
brownpoint

Nask

Recommended Posts

Guest kord
Nie twierdzę, że Marcin - podobnie jak większość z nas - nie jest podatny manipulacjom i, że nigdy nie współuczestniczył w świadomych lub mniej świadomych manipulacjach ale może zamiast gdybać, zechciałbyś podać fakty, którymi dysponujesz ?

@kangur Nie mam zadnego obwiazku i checi podawania zadnych faktow. Golym okiem widac ze ta cala informacja jest "rozklekotana", wiec sam wyciagnij z tego wnioski, kogo w rzeczywistosci tu zmanipulowano. :-) Zastawow sie kto na forum z ta informacja pierwszy wyszedl. To powinno ci dac do zrozumienia kogo zmanipulowano. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
@kangur ...

Dzisiaj już domyślam się nieco więcej - przynajmniej nie oczekuję byś się przedstawiał :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kord
Dzisiaj już domyślam się nieco więcej - przynajmniej nie oczekuję byś się przedstawiał :rolleyes:

To dobrze, ze zaczynasz wdrazac sie w konspiracji, bo plotkowanie do niczego dobrego nie prowadzi. ;-p ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A teraz pytanie: powie mi ktoś po co ta marna prowokacja, ze strony icered (który jak mniemam był tylko narzędziem w rękach kogoś - tylko kogo i po co)?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli dla was to prowokacja to dla mnie temat jest skończony. Nie po to podzieliłem się informacjami, żebyście mnie obrażali.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli dla was to prowokacja to dla mnie temat jest skończony. Nie po to podzieliłem się informacjami, żebyście mnie obrażali.

To, że kilka osób z forum uważa, że Ty dałeś się zmanipulować, to nie jest jeszcze obraza w Twoim kierunku..

 

Warto się jednak zastanowić kto i po co tak miesza w NASKu? Mało tam już niejasności i dziwnych działań, żeby jeszcze dodatkowo wszystko wikłać? Pytanie w sumie retoryczne.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kord
Jeśli dla was to prowokacja to dla mnie temat jest skończony. Nie po to podzieliłem się informacjami, żebyście mnie obrażali.

Nikt Cię tutaj nie obrażał i nikt nie ma zamiaru tego robić. :-)

Fakt jest taki, że czasem waro trzymać na wodzy fantazje i różne urojenia. ;-) Czasem to daje dobry efekt, ale w przypadku tej instytucji można się bardzo rozminąć. ;-)

 

Dziękuję za podzielenie się informacjami, czasem postrzeganymi jako..... ale ok....

 

GRATULUJĘ

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mam nadzieję, że 28 września ruszymy już o 9.00 rano pełną parą z nowym systemem Registry, a w kolejnych tygodniach będziemy uzupełniali funkcjonalności „przegłosowane” przez Partnerów.

 

Skoro w cudzyslowie to chyba to cale glosowanie to lipa :) Oj ktos sie wygadal :P a wlasciwie rozpisal.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro w cudzyslowie to chyba to cale glosowanie to lipa :) Oj ktos sie wygadal :P a wlasciwie rozpisal.

:P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro w cudzyslowie to chyba to cale glosowanie to lipa :) Oj ktos sie wygadal :P a wlasciwie rozpisal.

 

Po pierwszej turze głosowania, opinie co do zasadności takiego modelu współdecydowania były zasadniczo pozytywne, chociaż jeden z naszych największych Partnerów niestety sprzeciwił się idei głosowania i będziemy musieli jeszcze raz przemyśleć i ewentualnie doprecyzować stanowiska w sprawie ankiet.

 

Nikt wcześniej nie mówił że obowiązuje też liberum veto. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wpadł mi w oko fragment powyższej wypowiedzi :

Dyrektor ma pełne prawo do kreowania polityki NASK m.in. w zakresie domen internetowych i oczywistym jest, że w zależności od rezultatów wyboru Dyrektora, polityka NASK będzie odpowiednio w tym zakresie kształtowana.

Skojarzyłem tą wypowiedź z fragmentem Regulaminu Komisji (... ) na funkcję Dyrektora.

1. Wszyscy kandydaci zakwalifikowani do drugiego etapu zobowiązani są do przedstawienia (...) koncepcji dalszego rozwoju NASK (z uwzględnieniem sytuacji ekonomicznej oraz poszczególnych obszarów działalności NASK)...

 

Jeśli kandydat na Dyrektora NASK zostaje od początku zobowiązany do 'rozwoju' przez określenie swego targetu jako 'poprawa sytuacji ekonomicznej podległej jednostki' , to w praktyce oznaczać to będzie tylko ograniczenie tego prawa i nastawienie się na próbę uzyskania lepszych wyników finansowych.

 

Cóż więc tak naprawdę oznacza "pełne prawo do kreowania polityki NASK" ?

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
A NASK rozwija swoją bezprzewodową sieć :P Tym razem padło na Olsztyn - ciekawe jak biznesowo te inwestycje wyglądają. Naprawdę chciałbym się dowiedzieć.

 

http://telepolis.pl/news.php?id=15913

 

DD

 

Popros Pana Andrzeja o odpowiedz. Czasami wpada i czyta ten watek :P

 

endrju.th.jpg

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Popros Pana Andrzeja o odpowiedz. Czasami wpada i czyta ten watek :P

Ja tam też widzę drugi nick - taki materiał obciążający sam siebie wrzucać - bardzo nierozsądne :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Popros Pana Andrzeja o odpowiedz. Czasami wpada i czyta ten watek :P

Trudno żeby nie czytał tego co inni piszą o 'swoim dziecku'.

Ja Go spotkałem ostatnio gdy czytał inny wątek o NASK , tuż po tym co dopisał deha :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

aż miło popatrzeć jak zmienił się wiatr na tym forum gdzie jeszcze niedawno mało kto złego słowa na NASK nie napisał.

To dobrze ...moze jak wiecej ludzi zacznie zamieszczać materiały świadczace o braku przejrzystosci metod działania NASku ...może ktoś się tym faktycznie zainteresuje.

 

Parafrazujac ...nie ma ewolucji bez rewolucji. NASK musi sobie przypomnieć na jakiej bazie powstał bo coś mi się wydaje że czasami wydaje im się że są niezależną firmą z prywatnym kapitałem. Jezeli sobie nie przypomni to mam nadzieję że klienci im to przypomna.

 

PS. Brawo heden :P

 

Jak widać poszli za ciosem i sami zaproponowali opcje :P Tylko, ze w tym przypadku czesciowo po to aby wyciagnac pieniadze od domainerow skoro umozliwiaja zakladanie 3 letnich opcji na domeny oplacone 10 lat do przodu .

 

dokładne o tym bebnię od dłuższego czasu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co ciekawe Pan Bartosiewicz w swoim projekcie działalności NASK bardzo mądrze pisze o konieczności obnizki cen domen i stawia sobie to za cel.

 

Konieczna obniżka cen domen najpóźniej w roku 2011,

zapewniająca jednak finansowanie NASK z działaności

domenowej na poziomie roku 2008 (43.5 mln. zł netto).

Obniżkę należy traktować jako dalszy wkład NASK w

rozwój Internetu w Polsce.

􀁹 Prawdopodobny scenariusz to obniżka cen do poziomu

hurtowego w modelu 20/20 lub 10/20 za .PL.

􀁹 Dalszy aktywny rozwój współpracy ze środowiskiem

Internetu poprzez powołanie Rady Konsultacyjnej.

Zapewnienie realnego zakresu kompetencji dla Rady oraz

efektywnego przełożenia Dyrektor NASK – Rada

Konsultacyjna (Andrzej Bartosiewicz)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Komunikat w sprawie wyłonienia kandydatów na funkcję dyrektora NASK

 

http://www.nask.pl/wydarzeniaID/id/550

 

No to jest to, o czym wielokrotnie juz wspominalem (gdy jeszcze "bluzgalem") o NASK. Pan Bartosiewicz chce kontynuacji tego, co juz jest, a nawet jeszcze bardziej chce skomercjalizowac NASK. Szczegolnie radze poczytac o jego wizji wchodzenia w rynek Telco, gdzie prawie polowa jego prezentacji dot. jeszcze wiekszego zaangazowania sie w rozwoj i tak kiepawej i niesamowicie drogiej i malo konkurencyjnej infrastruktury na 3,7G (notabene, 28G z tego co mi wiadomo i o ile pamiec nie zawodzi, jest bodajze uwolnione... ).

 

Najbardziej spodobala mi sie prezentacja Michała Chrzanowskiego, ktory chce wlasnie wyjsc z komercji...

 

 

Nadal chce utrzymywac siec i pasmo, jakim dysponuje NASK, ale chce to wykorzystac w ciekawy sposob. Chce przeksztalcic NASK bardziej w integratora niz dostawce, co wg. mnie jest naprawde swietnym rozwiazaniem. 

 

Wielu zapewne spodoba sie Bartosiewicz, ktory "obiecal" obnizenie cen domen do poziomu 20/20 | 10/20, ale nalezy zauwazyc, ze te pieniadze nadal beda przejadane na bezsensowne inwestycje NASK.

 

 

 

 

Trzymam kciuki za Chrzanowskiego. Widze, ze wreszcie ktos zaczal myslec w NASK, ze jego kandydatura znalazla sie na pierwszym miejscu do rekomendacji ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kandydat Marek Średniawa w swojej prezentacji postuluje ;) :

Zapewnienie stabilnego źródła finansowania prac BR z przychodów z domen

Z ciekawszych danych z tych prezentacji, na 304 pracowników (w innej prezentacji jest wspomniane 375 osó;) jest tylko 22 pracowników naukowych!

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×