Jump to content
necik

Hostingi.pl - wyszukiwarka oraz porównywarka ofert

Recommended Posts

Witam,

 

Dzisiaj wystartował mój nowy projekt - http://www.Hostingi.pl - wyszukiwarka oraz porównywarka ofert hostingowych.

 

Główna funkcja serwisu Hostingi.pl to rozbudowana wyszukiwarka ofert dzięki której każdy bez problemu znajdzie hosting wirtualny, serwer VPS, serwer dedykowany lub konto typu reseller spełniające wybrane kryteria. Wszystkie oferty można filtrować pod względem ceny, pojemności, transferu miesięcznego oraz innych zaawansowanych opcji.

 

Dodatkowo każda osoba odwiedzająca serwis Hostingi.pl korzystając z katalogu firm może sprawdzić lub dodać opinie na temat dowolnej firmy hostingowej. W dziale Aktualności prezentujemy najświeższe informacje ze świata hostingu (np. nowości oraz atrakcyjne promocje firm hostingowych).

 

Serwis niemal w całości (oprócz forum) składa się z autorskiego oprogramowanie które wykonał Interson. Z tego co mi wiadomo to jest to pierwszy w Polsce tak rozbudowany serwis porównujący oferty hostingowe.

 

 

Czy Waszym zdaniem taki serwis jest przydatny? Jak oceniacie funkcjonalność? Czy domena jest odpowiednio dobrana do tematyki serwisu? Chętnie poznam wszystkie Wasze opinie :D

 

PS. Możecie również czasami podrzucić coś na http://hostingi.pl/forum/index.php?/forum/...ny-internetowe/ - rejestracja jest szybka i nie wymaga potwierdzenia @ :P

Edited by necik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry pomysł, na pewno się przyda taka porównywarka na poziomie, bo na rynku usług hostingowych można się teraz naprawdę zgubić i pełno jest firm krzaków, na które można się naciąć, mam nadzieję, że serwis spotka się z ciepłym przyjęciem firm hostingowych i szybko wypełni się ofertami i opiniami. :P

 

A domena super. :D

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
mam nadzieję, że serwis spotka się z ciepłym przyjęciem firm hostingowych i szybko wypełni się ofertami i opiniami. :D

Na razie po pierwszym dniu mamy 14 zarejestrowanych firm oraz 42 plany hostingowe (jeszcze nie wszystkie zarejestrowane firmy dodały oferty).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Planujesz ująć w serwisie też zagraniczne hostingi czy tylko polskie? :P

Tak szczerze to na razie liczę tylko na Polskę. Dotarcie do zagranicznych firm może być nieco trudne.

 

Jednak jeżeli w serwisie zarejestruje się jakaś zagraniczna firma to nie będę miał nic przeciwko temu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strona na pewno przydatna, tym bardziej że jest bardziej rozbudowana niż konkurencyjne porównywarki.

 

Domena świetna na taki projekt, ale nie podoba mi się kolorystyka i ogólnie jakoś nie podchodzi mi ten design strony. Tak jakbyśmy się cofali w jakości wykonania serwisów o kilka lat zamiast iść do przodu, gonić trendy :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
cofali w jakości wykonania serwisów

 

Chyba źle opisałeś swoją myśl..

 

Po drugie projekt wizualizacji łączy różne style. Jest czytelny, mając główne elementy serwisu powiększone; prosty - bez zbędnych wodotrysków i intuicyjny - wszystko na swoim miejscu.

A kopiując w projektach każdy nowszy styl zaciągnięty z kolejnego serwisu, który odniósł sukces, nie jest dążeniem do nowoczesności, a opieraniem się o cudze założenia, bez nuty oryginalności. Przez co projekt nie wyróżnia się spośród tłumu innych kopii wizualnych. A kolorystyka nie jest problemem. Ta przejdzie okres próby - jeśli nie będzie trawiona przez użytkowników, zapewne Kamil ją zmieni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

z tego co pamiętam istnieje już od dawna serwis dot. hostingów ich opinii - http://www.hostingowo.pl/

Ale masz ładniejszą domenę i design :D Tak więc trzymam kciuki.

 

Może otwórz też forum? Zrobiłbyś konkurencję webhostingtalk.pl masz domenę na plus :P

Edited by Bert

Share this post


Link to post
Share on other sites
z tego co pamiętam istnieje już od dawna serwis dot. hostingów ich opinii - http://www.hostingowo.pl/

Zapewne znalazłoby się jeszcze kilka innych postawionych na gotowym skrypcie PHP-Fusion - tylko gdzie tam np. katalog firm czy rozbudowana wyszukiwarka? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no, bardzo dobrze że wprowadzasz jakieś lepsze rozwiązania i nie działasz na gotowcach.

A forum będzie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie no, bardzo dobrze że wprowadzasz jakieś lepsze rozwiązania i nie działasz na gotowcach.

A forum będzie?

Odnośnie lepszych rozwiązań - chciałem aby serwis był rzetelny. Dlatego np. dodanie opinii na temat firmy wymaga podania kilku dodatkowych danych typu nazwa hostowanej domeny czy czas korzystania z usług danej firmy. Dodatkowo logowany jest adres IP z którego ktoś napisał komentarz (powinno to ograniczyć spamowanie w opiniach).

 

A forum to cały czas jest - http://hostingi.pl/forum/ - pierwsza pozycja w menu (top). Tylko jeszcze mało użytkowników zarejestrowanych :D

 

ta pusta przestrzeń na lewo od od przycisku wirtualny jakoś tak nie bardzo pasuje, ale ogólnie wygląda nieźle

Poszczególne opcje wyszukiwarki podstawowej miały wyglądać jak foldery w Windowsie - stąd ta pusta przestrzeń.

Edited by necik

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobre przedsięwzięcie, szukajke dla darmowych hostingów już mamy, teraz czas na zestawienie płatnych :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poszczególne opcje wyszukiwarki podstawowej miały wyglądać jak foldery w Windowsie - stąd ta pusta przestrzeń.

:D w życu bym nie pomyślał że to przypomina folder w windowsie, raczej takie odlegle skojarzenie

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

nie chcę nikogo krytykować, jeśli ludziom się podoba - ok :D

 

ja po prostu mam pedantyczne podejście do takich rzeczy i nigdy nie pozwoliłbym choćby na taki 'duperel' aby napis "SZUKAJ" na jednym buttonie był niżej niż napis "ZAAWANSOWANE" na innym, który znajduje się tuż obok. Hmm... mi się nie podoba, tyle :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
nigdy nie pozwoliłbym

 

Proszę Cię... czepiasz się kompletnych detali dzień po starcie serwisu. Sam ruszyłeś z projektami bardzo prostymi, a jednak było kilka poprawek.

Tu Twoje powyższe zdanie wydaje się znowu powiedziane na wyrost. I żeby nie było - mi nie ubliżasz, po prostu nie lubię, gdy ludzie nie przywiązują wagi do wypowiadanych słów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proszę Cię... czepiasz się kompletnych detali dzień po starcie serwisu. Sam ruszyłeś z projektami bardzo prostymi, a jednak było kilka poprawek.

Tu Twoje powyższe zdanie wydaje się znowu powiedziane na wyrost. I żeby nie było - mi nie ubliżasz, po prostu nie lubię, gdy ludzie nie przywiązują wagi do wypowiadanych słów.

ok, źle się wyraziłem. Nie powinienem w ogóle zabierać głosu jeśli chodzi o design... jestem na to wyczulony po prostu, przepraszam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po kilku latach przydałoby się serwis zaktualizować. Pokazuje pakiety hostingowe, które już dawno nie istnieją, zmieniły nazwę i parametry.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po kilku latach przydałoby się serwis zaktualizować. Pokazuje pakiety hostingowe, które już dawno nie istnieją, zmieniły nazwę i parametry.

Jednak ref-linki wciąż zarabiają! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednak ref-linki wciąż zarabiają! ;)

Ja zazwyczaj wchodzę bezpośrednio wpisując główny adres serwisu hostingowego, więc na mnie ref-linkerzy niestety nie zarobią :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Ja zazwyczaj wchodzę bezpośrednio wpisując główny adres serwisu hostingowego, więc na mnie ref-linkerzy niestety nie zarobią :P

 

"O, reklama która mnie interesuje! Przepisze adres bo nie do pomyślenia jest żeby ktoś miał zarobić na tym, że coś kupuję, nic przy tym nie tracąc i nie dopłacając do tego!" - tak głupio właśnie brzmisz w tym momencie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"O, reklama która mnie interesuje! Przepisze adres bo nie do pomyślenia jest żeby ktoś miał zarobić na tym, że coś kupuję, nic przy tym nie tracąc i nie dopłacając do tego!" - tak głupio właśnie brzmisz w tym momencie.

Mam podobne podejście ale nie w skrajnych przypadkach jak ten, gdy ktoś nie tylko nie streszcza mi tej super oferty na którą mnie namówił, ale i wprowadza w błąd bo umberto słusznie zauważył że te opisy i parametry wieki nie są aktualizowane. Dbajmy o klienta to i nim będzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Mam podobne podejście ale nie w skrajnych przypadkach jak ten, gdy ktoś nie tylko nie streszcza mi tej super oferty na którą mnie namówił, ale i wprowadza w błąd bo umberto słusznie zauważył że te opisy i parametry wieki nie są aktualizowane. Dbajmy o klienta to i nim będzie.

 

Skoroś taki prawy to polecam Ci na początek ściągnięcie wszystkich domen z parkingu gdzie niezbyt to co widnieje na reklamach pokrywa się z tym co jest na stronie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×