Jump to content
Sign in to follow this  
Andro

Cesja domeny

Recommended Posts

Czy cesja papierowa i ksero dokumnetów to standard, czy też rejestratorom wystarczy droga elektroniczna ?

 

www.domenytanio.pl - cesja

W przypadku domenytanio.pl, musisz wyslac do nich emaila ze chcesz zmienic wlasciciela swojej domeny na innego (podajesz jego dane i swoje haslo do panelu). Domenytanio.pl nie dysponuja swoim zadnym formularzem do cesji. To o czym mowilem to byla darmowa opcja. DT zakladaja w takim przypadku inne konto u siebie i na nie wrzucaja domene tak ze w wyniku koncowym jest ona dalej w DT.

Platna opcja polega na tym ze w cenie chyba 60-80zl dostajesz kod auth-info, dzieki ktoremu mozesz przetransferowac domene do dowolnego rejestratora ktory obsluguje domeny .pl.

http://www.parkowaniedomen.pl/viewtopic.php?t=99

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cesja papierowa to standard. Jednak jak widac, zdarzaja sie przypadki gdzie nie jest potrzebna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy brak konieczności wysyłania tych dokumentów to duży plus przewyższający kwestię tego, że DT są resellerem ? czy brak konieczności wysyłania dokumentów nie zmniejsza ryzyka utraty domeny na skutek "działań pozaprawnych" :lol:

jeżeli robimy cesję z firmy X do DT to wtedy sposób cesji zależy od firmy X i musimy jak rozumiem na ogół przesyłać dokumenty do firmy X, czy też wystarczy, że wydadzą kod auth-info i dalej wszystko załatwiamy w DT ?

 

Czy są jacyś partnerzy nask, którzy nie wymagaja papierowej cesji ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To oczywiscie zalezy czego oczekujesz.

 

Co do dokumentow to w przypadku przenoszenia poprzez auth-info ich nie ma. Przenosimy domene do innego rejestratora za pomoca kodu i jest ona juz w naszym panelu, mozemy nia zarzadzac.

 

Z tego co wiem to nie ma, na takie rzeczy moga sobie pozwolic jedynie resellerzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie trochę może za bardzo drążę temat, ale jak kupi się domenę od kogoś warto załatwić to sprawnie, ja dostałem raz informację na infolinii home, że wystarczy kod auth-info, a potem u innej osoby, że to nie załatwia sprawy cesji, tylko trasnferu, bo bez papierowej cesji nie zmienią nam danych w bazie nask. I tu chyba sprawa się wyjaśnia reseller nie potrzebuje zmieniać żadnych danych w bazie nask.

 

Wniosek mam taki odkupowanie i cesja warto skorzystać z DT. Ale w przypadku, gdy domenę trzymamy dłużej i jest to wartościowa domena warto ją trzymać w firmie będącej partnerem nask, tak by to nasz dane były w bazie nasku, wtedy nie grozi nam strta cennej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×