Jump to content
korneliusz.com

Uwaga na literówki!

Recommended Posts

takie aukcje na zdrowie nie wyjdą, i to wszystkim,

Pewnie tak, ale takie "szwindle" zdarzają się wszędzie. Niektórzy w naturze maja skłonności aby kogoś "ubrać" w takie ninje.

 

Można rozprawiać - i dobrze bo ostrzeżenia są ważne - ale należy z tym żyć, przyzwyczajać się do tego (nie mówię bagatelizować) i więcej przezorności w podejmowaniu decyzji.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przy okazji rozmowy o literówkach w domenach znajomy zwrócił mi uwagę na ciekawą literówkę w życiu codziennym

 

Do dzisiaj byłem przekonany, że w sklepach jest Cukier WANILIOWY a okazuje się że to literówka.

W sprzedaży jest cukier WANILINOWY :)Zobaczcie przykład

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj przy okazji rozmowy o literówkach w domenach znajomy zwrócił mi uwagę na ciekawą literówkę w życiu codziennym

 

Do dzisiaj byłem przekonany, że w sklepach jest Cukier WANILIOWY a okazuje się że to literówka.

W sprzedaży jest cukier WANILINOWY :)Zobaczcie przykład

 

Aż nie mogłem uwierzyć i zajrzałem do mojej kuchni. Gellwe także ma "cukier wanilinowy". A ja nigdy nie czytałem ani nie kupowałem tego produktu inaczej jak "cukier waniliowy" :)

No cóż, to chyba jest potęga podświadomości i faktu, że widzi się to, co chce się zobaczyć. Niektóre aukcje "first minute"" także są tego przykładem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawy argument.

Jeśli fraza projektownie wnętrz jest poprawna - to dobrze, że ktoś zwrócił na nią uwagę bo cała masa zainteresowanych

"projektowniami wnętrz" będzie starała się ją zdobyć.

A, że te parę osób zainteresowanych projektowaniem wnętrz zrezygnuje to co? Przecież o nich nie chodziło. Więc zwrócenie uwagi na taką fajną domenę powinno pomóc sprzedawcy. Zawsze to reklama.

No, chyba, że jest uczciwy inaczej :)

 

Wiesz, tylko tu chodzi o fakt, ze jest to jakby negatywna reklama, a nie pozytywna. Jesli juz mamy ostrzegac o literowkach, to robmy to z glowa. Ktos moze zasugerowac sie takim ostrzezeniem i juz takiej domeny nie bedzie bral pod uwage. Zauwaz, ze codziennie ta strone przeglada kilkaset osob. Czesc z nich robi to w celu uzyskania jakis informacji, bo np. zaczynaja swoja przygode z domenami i chca czasami cos kupic. Jak jeden z drugim zobacza, ze my ostrzegamy przed wcale nie taka zla domena, to bedzie dla innych ostrzezeniem, ze nie warto takiej domeny brac.

 

Jest to czyn taki sam, jak oczernianie kogos. Zatem powtorze to jeszcze raz - jak juz chcecie zablysnac, to robcie to z glowa, a nie wrzucajcie "byle by", "bo misie wydaje", bez zastanowienia... Juz chyba czwarty raz spotykam sie z sytuacja na forum, jak normalna domene traktuje sie jako literowke.

 

Cala sytuacja przypomina mi sytuacje z esami za 30zl, gdzie mozemy dowiedziec sie daty smierci itp bzdur. Coz, skoro sa chetni, by za swoja glupote placic, to dlaczego karac strony internetowe, ktore zarabiaja na tym?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo wiele osób mogłoby licytować tę domenę jako projektowaniewnetrz.pl, a tego właśnie chcemy uniknąć. Jeśli to dla Ciebie tak samo złe jak oczernianie kogoś i zarazem czarna reklama domeny (nie wiem dlaczego, bo jeśli ktoś chce kupić tę domenę to ją kupi, a kto jej nie chce to się nią nie zainteresuje) to będę pisał obok, do czego ta domena jest podobna i czego jest literówką.

 

Aha, i licytowania takich domen nie można nazwać głupotą, jedynie nieuwagą spowodowaną takim, a nie innym działaniem naszego mózgu. Bardzo przydatnym w życiu zresztą.

 

PS: I nikt tu nie chce zabłysnąć, jak Ci się wydaje.

Edited by kubolo

Share this post


Link to post
Share on other sites
moze warto by bylo zeby obok nazwy domeny pisanej malymi literami pojawila sie takze pisana wielkimi. Nie byloby problemu z rozszyfrowaniem NIERUCHORNOSCI.PL

 

Jakoś nikt nie podchwycił to też zwrócę no to uwagę. Np. na godaddy.com tak jest, że jak się kliknie to pojawiają się wielkie litery i to często pomaga. Takie rozwiązania warto podpatrywać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cala sytuacja przypomina mi sytuacje z esami za 30zl, gdzie mozemy dowiedziec sie daty smierci itp bzdur. Coz, skoro sa chetni, by za swoja glupote placic, to dlaczego karac strony internetowe, ktore zarabiaja na tym?

 

dlatego branża smsów traktowana jest jako sposób na wyłudzenia, normalnie odrzuca się takie smsy jako oszustwo, czy nie warto zadbać o opinię branży i domen jako wartości porównywalnej z wartościami materialnymi, czy warto ulec chorobie allegro, tak, że sprzedaż domen będzie kojarzyła się właśnie z takim wyłudzaniem smsów

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
dlatego branża smsów traktowana jest jako sposób na wyłudzenia, normalnie odrzuca się takie smsy jako oszustwo, czy nie warto zadbać o opinię branży i domen jako wartości porównywalnej z wartościami materialnymi, czy warto ulec chorobie allegro, tak, że sprzedaż domen będzie kojarzyła się właśnie z takim wyłudzaniem smsów

 

dokładnie tak, zgadzam się w 100%,

 

ps.

później nie ma co się dziwić że szukam matactwa i obłudy w tym jakże odmiennym temacie http://www.di.pl/index.php?showtopic=38797...mp;#entry250960 ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio coraz wiecej takich "literowek" - dzisiaj przegladajac liste FM wysyp domen z vv i rn. A wystarczyloby w serwisach aukcyjnych zwiekszyc odstep liter, wyswietlac nazwy domen inna czcionka, wyswietlac domeny w dwoch wersjach - malymi i duzymi literami. Zapytania do google moga doprowadzic do tego, ze dropped dostanie bana na zapytania. Poza tym, tak jak juz kiedys wspomnialem - czesto istnieja poprawne domeny, ktore w googlu tez dostaja propozyje innych fraz - bardziej popularnych. Czasami proste zabiegi maja wieksza skutecznosc, niz zaawansowane skrypty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio coraz wiecej takich "literowek" - dzisiaj przegladajac liste FM wysyp domen z vv i rn. A wystarczyloby w serwisach aukcyjnych zwiekszyc odstep liter, wyswietlac nazwy domen inna czcionka, wyswietlac domeny w dwoch wersjach - malymi i duzymi literami. Zapytania do google moga doprowadzic do tego, ze dropped dostanie bana na zapytania. Poza tym, tak jak juz kiedys wspomnialem - czesto istnieja poprawne domeny, ktore w googlu tez dostaja propozyje innych fraz - bardziej popularnych. Czasami proste zabiegi maja wieksza skutecznosc, niz zaawansowane skrypty.

 

Literówki to domeny zbliżone do prawidłowej nazwy zwiększające prawdopodobieństwo wejścia na nie poprzez pomyłkę wpisującego adres np. zjedzona jedna literka lub na klawiaturze znak obok prawidłowego itp.

 

Domeny z PODSZYWANYMI literami czy znakami: "O -> 0", "1 -> l", "w -> vv", "m -> rn" to najzwyklejsze oszustwo z premedytacją.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Literówki to domeny zbliżone do prawidłowej nazwy zwiększające prawdopodobieństwo wejścia na nie poprzez pomyłkę wpisującego adres np. zjedzona jedna literka lub na klawiaturze znak obok prawidłowego itp.

 

Domeny z PODSZYWANYMI literami czy znakami: "O -> 0", "1 -> l", "w -> vv", "m -> rn" to najzwyklejsze oszustwo z premedytacją.

 

Zwal, jak zwal - tego typu domen sie nie pozbedziemy. Mozemy je tylko potepiac, ale zeby nie musiec pozniej placic za nabranie sie na takowe "oszustwa", podalem pomysl, by kazdy mogl w roznych wersjach zobaczyc ta sama domene. Oszusci wykorzystuja dostepne mozliwosci, jakie daje wizualizacja okreslonych znakow. Wystarczy te znaki przedstawic w innej formie i juz nie bedzie problemu - problemem bedzie wowczas tylko totalna nieuwaga kupujacego.

 

Wtedy pozostanie problem z domenami, bez jakiegos znaku... Tu tez proponowalbym wieksza uwage licytujacych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio coraz wiecej takich "literowek" - dzisiaj przegladajac liste FM wysyp domen z vv i rn. A wystarczyloby w serwisach aukcyjnych zwiekszyc odstep liter, wyswietlac nazwy domen inna czcionka, wyswietlac domeny w dwoch wersjach - malymi i duzymi literami. Zapytania do google moga doprowadzic do tego, ze dropped dostanie bana na zapytania. Poza tym, tak jak juz kiedys wspomnialem - czesto istnieja poprawne domeny, ktore w googlu tez dostaja propozyje innych fraz - bardziej popularnych. Czasami proste zabiegi maja wieksza skutecznosc, niz zaawansowane skrypty.

 

Najprościej użyć czcionki monospace czyli takiej o stałej szerokości, wtedy 'vv' będzie dwa razy szersze od 'w'.

W szczególności powinna zostać zmieniona czcionka w newsletterze. W tej chwili różnica pomiędzy 'w', a 'vv' jest praktycznie niewidoczna (załącznik).

 

 

Edited by Grzesiek86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeglądając newsletter FM zamarłem na chwilę, widząc na aukcji domenę tel.pl

 

efsefefsef.jpg

 

Poza tym jak widać na obrazku, ktoś doszedł do wniosku, że literówki to żyła złota ;)

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przeglądając newsletter FM zamarłem na chwilę, widząc na aukcji domenę tel*pl

 

Mialem dokladnie tak samo. ;) Ona baaardzo mocno wyglądala jak tel.pl a to bylo te1.pl (te jeden).

 

Odechcievva się przeglądania newsletterów od tej rnocno irytującej praktyki z podmianą liter. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przeglądając newsletter FM zamarłem na chwilę, widząc na aukcji domenę tel.pl

 

efsefefsef.jpg

 

Poza tym jak widać na obrazku, ktoś doszedł do wniosku, że literówki to żyła złota ;)

PB dał przykład, parę osób broniło tej praktyki i teraz są efekty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

białkatartrzańska.com.pl

białkatartrzańska.pl

 

Właśnie spadają.

 

Za którym razem zobaczyliście bonusową literkę? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
białkatartrzańska.com.pl

białkatartrzańska.pl

 

Właśnie spadają.

 

Za którym razem zobaczyliście bonusową literkę? ;-)

To akurat było łatwe :-) r.

 

Dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To akurat było łatwe :-) r.

 

W wersji dla ambitnych: xn--biakatartrzaska-1sc7b.pl ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed chwilą przechwyciło dla mnie 8vv.pl, szlak by trafił te podwójne v, odstępy pomiędzy literami są tak małe, że nie ma różnicy pomiędzy v v oraz w :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przed chwilą przechwyciło dla mnie 8vv.pl, szlak by trafił te podwójne v, odstępy pomiędzy literami są tak małe, że nie ma różnicy pomiędzy v v oraz w :D

 

 

Wsadzając kij w mrowisko spytam co w tym złego? Jeśli można rejestrować literówki znanych serwisów i zarabiać na ruchu (reklamach) generowanym przez nieuwagę, to czemu nie można rejestrować literówek domeny generycznych i popularnych fraz by potem zarabiać na domainerach, licytujących te domeny - przez nieuwagę :P

 

(Wyprzedzając komentarze - oczywiście tego nie robię :rolleyes: )

 

I w jednym i w drugim przypadku chodzi o dokładność i spostrzegawczość. Kupując używane auto jeden zobaczy piękny i niebity model a drugi 2 kilo szpachli :P :P

 

A tak już całkiem poważnie. To Dropped.pl może problem rozwiązać przez zmianę czcionki prezentowanych domen - tak by np. VV I W znacznie się różniło.

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tak w sierpniu albo wrześniu prawie przechwyciłem wakacje.pl - pisane oczywiście vvakacje.pl - ale na Dropped było to prawie niezauważalne.

Ale mi pikawa biła że taka domena spada :rolleyes:

 

Na szczęście mam zwyczaj sprawdzać wklejając domenę do notatnika gdzie fajnie widać tego typu numery.

Ciekawe czy jeszcze ktoś się dał się złapać na tego spada...

Edited by Sir_Elwood

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nawiazujac do innego watku, biorac pod uwage ze domeniarze to cwaniacy i lachudrzy, takie dzialanie jest wrecz wskazane :rolleyes:

 

Normalnie jakby diabel zwodzil diabla :D

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×