Jump to content
korneliusz.com

Uwaga na literówki!

Recommended Posts

Szuszarnia.pl

Nieco inny problem pojawia się w przypadku nazwania lokalu gastronomicznego, w którym preferuje się sushi

Jedni mówią, że to susharnia a inni sushiarnia :)

 

Niektórzy z kolei na pączek mawiają pą-check :)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj przy okazji rozmowy o literówkach w domenach znajomy zwrócił mi uwagę na ciekawą literówkę w życiu codziennym

 

Do dzisiaj byłem przekonany, że w sklepach jest Cukier WANILIOWY a okazuje się że to literówka.

W sprzedaży jest cukier WANILINOWY :)Zobaczcie przykład

 

Tylko że to są 2 różne nazwy, a nie żadna literówka! Cukier wanilinowy otrzymujesz z etylowaniliny (stąd sie wziela ta nazwa), a cukier waniliowy masz robiony z lasek wanilii plus dodatki.

Niektórzy producenci oznaczali tak samo produkty "waniliowe", nawet jak te niewiele miały wspólnego z wanilią. Od jakiegos czasu to uregulowano i firmy już nie wprowadzają tak w błąd (nawet na jogurtach waniliowych do tej pory, juz jest coraz częsciej napis nt. prawdziwego sładnika, czyli np. jogurt/napój wanilinowy, a nie waniliowy). Wystarczy sie wczytać albo porówanać opakowania starsze i nowsze niektórych firm.

Edited by ko89la

Share this post


Link to post
Share on other sites

oczywiście masz rację, cukier wanilinowy to nie literówka, chodziło mi o powszechne przekonanie że kupuje się cukier waniliowy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za ostrzeżenie, chciałem już tam zalicytować. :)

 

A to Daniel tak tu ludzi wystawia? ;)

 

rzeczywiście w Google.it nawet mocno sugeruje jedynie słuszny wybór ;)

 

mozzarellar.jpg

 

Ale już w polskiej wersji jest ponad 500 tys. stron na "mozarella" i prawie 8 razy więcej na "mozzarella". Jednak ta druga wersja jest poprawna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
trudno ten zakup przebić, to gwarantowana trauma na całe życie domenowe

 

Nieswiadomie kiedys sprzedalem i nieswiadomie kupil ode mnie jeden czlek domene zlodzej.pl za 2K. Sprawa wyszla na jaw po roku w chwili jej wygasania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nieswiadomie kiedys sprzedalem i nieswiadomie kupil ode mnie jeden czlek domene zlodzej.pl za 2K. Sprawa wyszla na jaw po roku w chwili jej wygasania.

 

No i niezły wątek z tamtej historii się zrobił. Czytałem z wypiekami na twarzy... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
fizjoterapueta.pl po zakończeniu okresu rozliczeniowego

 

Dzięki dobry człowieku :) Domena co roku znajduje chętnego, który ją puszcza... Właśnie miałem dołączyć do aukcji po złapaniu, ale coś mnie tknęło i kliknąłem szukaj :)

Edited by Arcanis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki dobry człowieku ;) Domena co roku znajduje chętnego, który ją puszcza... Właśnie miałem dołączyć do aukcji po złapaniu, ale coś mnie tknęło i kliknąłem szukaj :P

Na razie jest na liście spadów: lekarzrodziny.pl - gdybym nie doczytał, pewnie jutro by przechwyciło. uff.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na razie jest na liście spadów: lekarzrodziny.pl - gdybym nie doczytał, pewnie jutro by przechwyciło. uff.

 

na lekarza prawie się dziś dałem nabrać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

snboka.pl zaczyna wygasać.

 

Przyznam, że nie zauważyłem literówki rok temu i przy jej rejestracji zastanawiam się tylko czy słowo "snobka" może się komuś pozytywne kojarzyć ?

Dopiero później dostrzegłem swoją pomyłkę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×