Jump to content
Guest Michal

Ceny, za które zostały sprzedane polskie domeny

Recommended Posts

Guest Michal

Pierwsza wersja opublikowana:

 

http://www.cenydomen.pl/

 

W planach jest jeszcze wiele zmian (np. opcja wyszukiwania, zwiększenie bazy o sprzedaże z innych giełd), ale zdecydowałem że nie ma sensu przeciągać sprawy i opublikowałem już pierwszą wersję która myśle że spełnia pierwsze zapotrzebowania.

 

Jeżeli ktoś chciałby dopomóc przy tworzeniu bazy sprzedaży (np. podsyłając własne ostatnie sprzedaże), proszę o kontakt drogą mailową (mail -@- mwims.com).

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Przydałoby się sortowanie np. po cenie sprzedaży.

Patrz na górze pod "Listy najdrożej sprzedanych polskich domen", są np. linki do poszczególnych okresów czasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to nie zmienia faktu, że przydałoby się sortowanie po kliknięciu na nagłówek (np. tak jak to się ma w przypadku ParkDomen.pl)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przydałaby się wyszukiwarka domen po nazwie, linki do stron aukcji/oferty (np. w dropped są brane po kolei po numerkach, więc chyba nie byłoby większego problemu), no i wyłączenie indeksowania tej strony i podstron przez google (chyba że jest, nie sprawdzałem).

Share this post


Link to post
Share on other sites
to nie zmienia faktu, że przydałoby się sortowanie po kliknięciu na nagłówek (np. tak jak to się ma w przypadku ParkDomen.pl)

 

Tez mi tego brakuje.

Od razu na wstepie wita nas smietnik w canach po kilkadziesiat zlotych. Dopiero po kliknieciu na 30 dni lub na poszczegolne lata pokazuje to co ciekawsze, Ja bym od razu na glowna wrzucil najdrozej sprzedane w tym toku lub ewentualnie ostatni miesiac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak przy okazji, to jak się to ma do punktu w regulaminie dropped:

Wszystkie programy, skrypty, roboty i inne środki techniczne służące do automatycznego wyświetlania i/lub pobierania dużej ilości stron serwisu mogą być wykorzystywane tylko wtedy, gdy respektują zasady dostępu takich programów do stron opisane w pliku robots.txt.

i wpisu w robots.txt:

User-Agent: *

Disallow: bid.php

?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko ok, ale czy to sie indeksuje? Z tego co mi wiaodomo, to np Dropped nie indeksuje takich informacji i swego czasu zlapane,pl tez poszlo ta droga. Jak to wyglada u Ciebie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Przydałaby się wyszukiwarka domen po nazwie, linki do stron aukcji/oferty (np. w dropped są brane po kolei po numerkach, więc chyba nie byłoby większego problemu), no i wyłączenie indeksowania tej strony i podstron przez google (chyba że jest, nie sprawdzałem).

Wyszukiwarka niebawem się pojawi :) Nie widzę sensu w wyłączeniu indeksowania strony.

 

Od razu na wstepie wita nas smietnik w canach po kilkadziesiat zlotych. Dopiero po kliknieciu na 30 dni lub na poszczegolne lata pokazuje to co ciekawsze, Ja bym od razu na glowna wrzucil najdrozej sprzedane w tym toku lub ewentualnie ostatni miesiac.

Dobry pomysł, dzięki. Na razie są już dostępne tylko "top sprzedaże" a tych wszystkich śmieci już nie widać.

 

Na bieżąco :P

I dopisz słówko, że to ujawnione sprzedaże ;)

Dzięki, błąd poprawiony. Info dodane.

 

Wszystko ok, ale czy to sie indeksuje? Z tego co mi wiaodomo, to np Dropped nie indeksuje takich informacji i swego czasu zlapane,pl tez poszlo ta droga. Jak to wyglada u Ciebie?

Tak, indeksuje się.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Fajne. Zaoszczędzisz nam sporo czasu.

:)

 

Nikt chyba jeszcze nie napisal ale jak dla mnie nazwa troche nietrafiona.

Moim zdaniem pasuje. Serwis przedstawia ceny, które osiągnęły polskie domeny sprzedawane na rynku.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie widzę sensu w wyłączeniu indeksowania strony.

 

No ja na przyklad widze... I chyba nie tylko ja skoro uzytkownicy forum byli za tym ( o ile pamietam ), aby Dropped jednak nie indeksowal.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nikt chyba jeszcze nie napisal ale jak dla mnie nazwa troche nietrafiona.

 

Też tak myślę, raczej spodziewałem się pod tym adresem porównania ofert różnych rejestratorów.

 

To powyższego celu to raczej sprzedaże.pl albo sprzedane.pl :)

 

[edit] a z tym indeksowaniem to myślę że już wkrótce zobaczysz sens.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
No ja na przyklad widze... I chyba nie tylko ja skoro uzytkownicy forum byli za tym ( o ile pamietam ), aby Dropped jednak nie indeksowal.

Moim zdaniem rynek powinien być jak najbardziej przejrzysty. Dlatego też stworzyłem ten serwis, dzięki któremu moim zdaniem domaining się dodatkowo rozreklamuje gdyż będzie bardziej dostępny dla nowych osób. Rozumiem iż zapewne boisz się tego że ktoś nie będzie chciał kupić domeny za 10 000 PLN jeżeli zobaczy że kupiłeś ją za 10 PLN. Ale to byłby (jeżeli wogóle nastąpi) tylko efekt temporalny gdyż przez edukację rynku (np. jak wogóle doszło do tego że taka domena mogła zostać sprzedana tak tanio) ludzie zrozumieją jak on działa i taki "problem" będzie fikcją.

 

Powinniśmy dążyć do coraz dalszego propagowania naszej branży, a do tego jest potrzebna przejrzystość i jak największa ilość informacji, żeby ludzie rozumieli tą branżę i nie myśleli że to jakiś dziwoląg w którym tylko działa grupa wtajemniczonych osób.

 

[edit] a z tym indeksowaniem to myślę że już wkrótce zobaczysz sens.

Jeżeli przez to ma dojść do jakiejś "wojny domowej" to będę raczej za tym żeby serwis zamknąć i udostępnić jeżeli wogóle to tylko wybranej garstce osób. Nie zamierzam ograniczać dostępu do informacji polskim internautom, jeżeli sam serwis jest publicznie dostępny, "tylko trzeba wiedzieć że coś takiego jak cenydomen.pl istnieje".

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michal, skoro Dropped nie indeksuje, to moze Ty po prostu nie indeksuj tego co poszlo przez Dropped zeby bylo fair. A Allegro i sprzedaze bezposrednie mozesz indeksowac. Sadze, ze to dobre rozwiazanie i sugerowalbym abys je przemyslal.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Michal, skoro Dropped nie indeksuje, to moze Ty po prostu nie indeksuj tego co poszlo przez Dropped zeby bylo fair. A Allegro i sprzedaze bezposrednie mozesz indeksowac. Sadze, ze to dobre rozwiazanie i sugerowalbym abys je przemyslal.

 

Da się włączyć/wyłączyć indeksowanie fragmentów danej strony? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Przemyślałem temat i doszedłem do wniosku iż będzie dostępna jedynie ręcznie edytowana wersja z listami top 100 poszczególnych lat.

 

Nie będę nikomu na siłę dogadzał :) Serwis miał być pomocnym narzędziem dla polskiej społeczności domenowej, ale jeżeli ma doprowadzić do zgrzytów to będzie po prostu taki "oskubany" jaki jest w tym momencie. Na tyle dobrze, że chociaż dwie osoby powiedziały że im się serwis podoba. Na tym temat dla mnie zakończony.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przemyślałem temat i doszedłem do wniosku iż będzie dostępna jedynie ręcznie edytowana wersja z listami top 100 poszczególnych lat.

 

W nagrode podrzuce Ci kilka domen jesli zechcesz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajna lista.

 

2007 - 90 pl, 2 eu, 2 com.pl, 2 com, 1 org, 1 net, 1 info.pl

2008 - 97 pl, 1 eu, 1 com, 1 org.pl

2009 - 90 pl, 4 eu, 3 com.pl, 1 com, 1 net.pl, 1 org.pl

 

Może warto statystyki w tym stylu dodać (+średnia cena), w jakich miesiącach itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciekawą opcją byłyby statystyki dotycząca tego, ile sprzedanych domen jest niewykorzystanych / znajduje się na parkingach (jest na sprzedaż)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ciekawą opcją byłyby statystyki dotycząca tego, ile sprzedanych domen jest niewykorzystanych / znajduje się na parkingach (jest na sprzedaż)

Mogłaby to być interesująca lektura...

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×