Jump to content
thomaso

Jaka nazwa dla stowarzyszenia? - ostateczna ankieta

Jaką nazwę ma nosić stowarzyszenie?  

21 members have voted

  1. 1. Jaką nazwę ma nosić stowarzyszenie - pierwszy człon nazwy

    • Komitet
      0
    • Organizacja
      3
    • Polski Komitet
      0
    • Polska Organizacja
      3
    • Polskie Stowarzyszenie
      5
    • Polskie Towarzystwo
      1
    • Stowarzyszenie
      8
    • Towarzystwo
      1
  2. 2. Jaką nazwę ma nosić stowarzyszenie - drugi człon nazwy

    • Abonenci
      4
    • Domainerzy
      1
    • Domeniarze
      3
    • Inwestorzy
      8
    • Posiadacze
      1
    • Właściciele
      4


Recommended Posts

Witam,

 

na dzisiejszej konferencji Rady stowarzyszenia (w składzie ja, Bazyli i Saint), przeprowadzonej na Skype, doszliśmy do wniosku, że dotychczasowy sposób głosowania nad nazwą chyba jednak nie będzie w stanie doprowadzić do wyłonienia nazwy dla stowarzyszenia lub też nazwa nie będzie w stanie wszystkim dogodzić, bo propozycje były zbyt różne i nie da się nawet ustalić ostatecznych, bo się chaos zrobił. Propozycji było bardzo wiele, zbyt wiele, w tym część nieskładnych gramatycznie (np. Stowarzyszenie Abonenci Domen), nie spełniających "Ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim" - Saint ma informację z pierwszej ręki, że taka nazwa nie może być nazwą stowarzyszenia, bo propozycja spowoduje odrzucenie już samych dokumentów rejestracyjnych.

 

Postanowiliśmy, że najbardziej demokratycznie będzie, jeśli ostateczne głosowanie nad nazwą stowarzyszenia odbędzie się nie na bazie jednej, a dwóch ankiet. Ponieważ część członków optowała za "właścicielami", część za "inwestorami", część "komitetem", część "organizacją" i właściwie każdy miał inną wizję, postanowiliśmy, że najuczciwiej będzie, gdy ze wszystkich dotychczas zgłoszonych propozycji zostaną wybrane poszczególne człony nazwy stowarzyszenia, które złożą się na pełną, ostateczną już nazwę stowarzyszenia.

 

np. jeśli w ankiecie zostanie wybrany Komitet i Abonenci, ostateczną nazwą będzie Komitet Abonentów Domen.

jeśli zostanie wybrane Stowarzyszenie i Domeniarze, ostateczną nazwą będzie Stowarzyszenie Domeniarzy.

 

Człon "domen" nie podlega głosowaniu, bo na pewno znajdzie się w nazwie, oczywiście o ile będzie do niej pasował. Ostateczna forma gramatyczna nazwy zostanie ustalona przez Radę, w taki sposób, by była składna i spełniała normy zgodności z w/w ustawą o języku polskim.

 

Domena (generyk lub skrót) pod stronę stowarzyszenia zostanie wybrana i zarejestrowana lub pozyskana na własną rękę przez Radę stowarzyszenia, zgodnie z tym, jak zagłosują członkowie. Jeśli w ankiecie zostanie wybrane Stowarzyszenie Właścicieli Domen Internetowych (identyczne jak drugie istniejące stowarzyszenie), zostanie też dodany dodatkowy człon odróżniający, żeby nazwy stowarzyszeń się nie myliły ze sobą, ale żeby było demokratycznie, taka opcja w głosowaniu jest też możliwa.

 

Ankieta będzie trwała do piątku (27 listopada) do godz. 21:00 i wtedy też zostanie ustalona i ogłoszona ostateczna nazwa, zgodna z tym, jak zagłosujecie i jak będzie już nazwa i domena, będziemy mogli w końcu wziąć się do poważniejszej pracy. :blush:

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brawo! Bardzo mi się ten pomysł podoba. I cieszę się, że Rada działa i wymyśla takie dobre rzeczy.

(Żałuję, że nie zgłosiłem przed ankietą jeszcze terminów "Zrzeszenie" i "Związek") :)

 

Lżej będzie mi umierać :blush: , z myślą iż ta inicjatywa podąża w dobrym i w demokratycznym kierunku.

Naprawdę, Panowie gratuluję pomysłu :)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lżej będzie mi umierać :) , z myślą iż ta inicjatywa podąża w dobrym i w demokratycznym kierunku.

Naprawdę, Panowie gratuluję pomysłu :blush:

Pomysł mój wykonanie jak widać tomaseo.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że głosowanie zakończone?

W takim razie aby być konsekwentnym, cieszę się, że do odbiorców z zewnątrz, "laików", nie dotrze informacja o istnieniu "właścicieli domen" oraz jakichś ich "ubogich krewnych" czyli tylko np. abonentów i posiadaczy :). Uważam, że to dobrze, że termin określający podmioty ludzkie składające się na dwie organizacje jednej "branży" - jest jeden.

Idea występująca w dotychczasowej nazwie Komitetu została jakby zachowana ...

Mimo mojej radości (bo chyba glosowanie nie zostanie anulowane ze względu na minimalną wygraną opcji "właścicielskiej?") dodam, że uszanowałbym każdy wynik glosowania z należytą powagą.

------

 

Edit:

 

Widzę, że głos nr 3 na "abonentów" (i nr 4 na "Polskie Stowarzyszenie") został oddany po czasie, na pewno po 21.35. Dlaczego nikt nie zamknął tematu równo o 21.00? :P

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mamy takich możliwości aby zamykać tematy i głosowania, chodź o nie prosiłem. Rozumiem, że opcja "właściciele" w drugiej części ankiety wygrała więc jako, że nie możemy nazwa nie powinna się powtarzać moim zdaniem powinniśmy wybrać kolejną opcje w kolejce z największą/równożędną ilością głosów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To po co nielegalna opcja była w ankiecie? Stowarzyszenie zdecydowanie wygrało i w takim razie możliwe opcje to:

 

- Stowarzyszenie Abonentów Domen

- Stowarzyszenie Domainerów

- Stowarzyszenie Domeniarzy

- Stowarzyszenie Inwestorów Domen

- Stowarzyszenie Posiadaczy Domen

- Stowarzyszenie Właścicieli Domen

 

Nie wiem które są niezgodne z ustawą, ale może zagłosujemy jeszcze raz, albo rada wybierze tę nazwę, której domenę można łatwo pozyskać?

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Inwestorów" ma najwięcej głosów, to chyba rozstrzga sprawę.

Co do "stowarzyszenie", to słowo stoi w kolizji z istniejącym już jednym stowarzszeniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może jakoś to uporządkujemy?

 

Rada ustaliła jasne reguły:

[...] Ankieta będzie trwała do piątku (27 listopada) do godz. 21:00

 

W dniu 27 listopada, nie tylko do godz. 21.00 ale do momentu napisania przeze mnie hurraoptymistycznego posta czyli do 21.35 najwięcej głosów uzyskały opcje "stowarzyszenie" i "właściciele".

 

Po godzinie 21.35 zaczęły napływać pozostałe glosy.

Nie trzeba aż zamykać tematu aby podsumować ankietę. Można po prostu wejść w określonym momencie do topic'u i określić "stan zamknięcia "jaki jest w tym danym, określonym momencie.

 

 

Rada ustaliła także to, że

 

[...] Jeśli w ankiecie zostanie wybrane Stowarzyszenie Właścicieli Domen Internetowych (identyczne jak drugie istniejące stowarzyszenie), zostanie też dodany dodatkowy człon odróżniający, żeby nazwy stowarzyszeń się nie myliły ze sobą, [...]

 

I tu też sprawa jasna.

 

------------------------------------

 

name='Perseusz' post='256246' date='sob, 28 lis 09']"Inwestorów" ma najwięcej głosów, to chyba rozstrzga sprawę.

 

[...]

 

Sprawa została rozstrzygnięta 27 listopada o godz. 21.00.

 

 

Jeśli w taki sposób chcemy"elastycznie" naginać ustalenia (i jeśli Rada będzie podważać własne wypracowane wcześniej przez Siebie decyzje), to raczej należałoby poczekać aż będą mieli możliwość zagłosowania absolutnie wszyscy obecni członkowie Komitetu.

 

[...] Co do "stowarzyszenie", to słowo stoi w kolizji z istniejącym już jednym stowarzszeniem.

 

Tak patrząc, to każde słowo będzie w kolizji (stowarzyszenie = kolizja, właściciele = kolizja, domen = kolizja). Przecież to formalnie ma być stowarzyszenie, więc w czym problem?

 

Powrócę do kwestii podstawowej. Termin został ustalony. Glosowanie się odbyło.

 

Edit:

Moim skromnym zdaniem.

 

Oczywiście będzie jak będzie.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że powinniśmy uszanować głosy innych zwłaszcza, że głosowanie było krótkie. Dochodzi do tego problem dotyczący nazwy o którym mówili Saint i Bazyli.

 

Stowarzyszenie Inwestorów Domenowych chyba jest poprawnie. sid.pl zaparkowana w ppd.pl.

 

"Inwestorów" ma najwięcej głosów, to chyba rozstrzga sprawę.

Co do "stowarzyszenie", to słowo stoi w kolizji z istniejącym już jednym stowarzszeniem.

To tamto stowarzyszenie już istnieje? I wydaje mi się, że jak mają nazwę z 4 liter a my będziemy mieli z 3 to nie stoi w kolizji.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='korneliusz.com' date='sob, 28 lis 09' post='256295']

Uważam, że powinniśmy uszanować głosy innych zwłaszcza, że głosowanie było krótkie. Dochodzi do tego problem dotyczący nazwy o którym mówili Saint i Bazyli.

 

 

Problem dotyczący nazwy, został ściśle określony w poscie pierwszym. Został dokładnie określony i nikt przeciw takiemu postawieniu sprawy nie protestował. Później nastąpiło glosowanie.

Kornel, przede wszystkim sama Rada powinna uszanować ustalenia, które publicznie ogłosiła (górnolotnie mówiąc: szanować sama siebie). Mamy uznać, że pierwszego posta nie było i teraz dorabiamy teorię do zastanej rzeczywistości?

 

Jeśli mówimy już o szanowaniu zdania, to uszanujmy zdanie absolutnie wszystkich członków (a chyba nie wszyscy wzięli udział w głosowaniu).

 

 

[...]

To tamto stowarzyszenie już istnieje? I wydaje mi się, że jak mają nazwę z 4 liter a my będziemy mieli z 3 to nie stoi w kolizji.

 

Wydaje mi się, że tamto zarejestrowane (tzn. formalnie zgłoszone) stowarzyszenie ma nazwę PSWD, więc w ogóle aż takiej kolizji nie ma.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Problem dotyczący nazwy, został ściśle określony w poscie pierwszym. Został dokładnie określony i nikt przeciw takiemu postawieniu sprawy nie protestował. Później nastąpiło glosowanie.

Kornel, przede wszystkim sama Rada powinna uszanować ustalenia, które publicznie ogłosiła. Mamy uznać, że pierwszego posta nie było i teraz dorabiamy teorię do zastanej rzeczywistości?

 

Jeśli mówimy już o szanowaniu zdania, to uszanujmy zdanie absolutnie wszystkich członków (a chyba nie wszyscy wzięli udział).

Sam tak nie tak dawno robiłeś. Wiem, że zależy Ci na właściciele, ale jest ona problematyczna, a rozwodzimy się nad nazwą już zbyt długo i czas podjąć decyzję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='korneliusz.com' date='sob, 28 lis 09' post='256305']

Sam tak nie tak dawno robiłeś. [...]

 

No tak, ale ja jestem niepoważny i niedoskonały a Komitet ma już teraz poważny i odpowiedzialny organ. Myślę, że można oczekiwać od Rady niepodważania własnych decyzji.

 

[...]Wiem, że zależy Ci na właściciele, ale jest ona problematyczna, a rozwodzimy się nad nazwą już zbyt długo i czas podjąć decyzję.

 

Skoro naciągamy, to naciągnijmy maksymalnie. W imię uszanowania zdania wszystkich.

Uważam, że o głosowaniu (bo nazwa to sprawa istotna) możnaby poinformować absolutnie wszystkich członków Komitetu via PW i określić absolutnie ostateczną datę i godzinę. (Chyba kilka osób nie glosowało. Nie chciało, nie mogło albo jeszcze o głosowaniu nie wiedzą).

 

Przerwanie teraz - w dowolnym momencie, mogłoby być postrzegane jako zatrzymanie głosowania w chwili optymalnej dla konkretnej "opcji".

 

 

Przypomnę członków KWDI (jeśli Kogoś pominąłem, przepraszam):

 

 

Adam

Arcanis

Bazyli

Bert

Camelson

Cockney

Dediabel

Empireus

Grastabakalator

Korneliusz.com

Monty

Nataszka

Novitz

Perseusz

Piotrek00

Saint

Smg (wg mnie jest, tylko bez dostępu do di.pl i subforum)

Swagger

Thomaso

Tobi

Yarowa

 

 

(Michal - wiemy, że zrezygnował )

 

----

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czekałem na Skype bo tak było ustalone, że spotkamy się na konferencji głosowej i ustalimy wyniki ostatecznie. Niestety nikt inny poza mną się nie pojawił.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Głupio wyszło, bo miałem w piątek problem z połączeniem internetowym i nie mogłem wejść ani na forum ani Skype, a z telefonu nie lubię wchodzić, a potem przez weekend miałem gości i mogłem się urwać dopiero w nocy.

 

Skoro ankieta nie została zakończona przez zakładającego (mnie) i wyniki nie były podsumowane to znaczy, że się nie zakończyła i została przedłużona, nie ma tu drugiej Irlandii i referendum, zwykłe okoliczności techniczne i prywatne.

 

Na chwilę obecną wygrywają "inwestorzy" i teraz radzę się z Saintem.

 

EDIT: czyli sprawa wygląda tak, że razem z Saintem zdecydowaliśmy, że ankieta zostaje przedłużona do jutra do godz. 21:00 i tak jak proponował yarowa, zostaną wysłane PW do wszystkich członków, żeby mieć pewność, że każdy zagłosował i miał równe szanse, żeby wpłynąć na nazwę.

 

I jutro godz. 21:00 jest już oficjalnym końcem ankiety, wyniki zostaną podsumowane i zostanie ostatecznie wyłoniona nazwa.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za przypomnienie. Moim zdaniem najlepiej pasuje "Polska Organizacja", stowarzyszenie ze względów formalno-prawnych chyba nie jest dobrym rozwiązaniem. Zdecydowanie wygrywają "inwestorzy", co uważam za bardzo dobrą tendencję :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak więc ankietę uważam za zakończoną.

 

Oto wyniki na chwilę zamknięcia. Głosy oddane po tej chwili już nie będą się liczyły.

 

Jaką nazwę ma nosić stowarzyszenie - pierwszy człon nazwy

Komitet [ 0 ] [0,00%]

Organizacja [ 3 ] [15,00%]

Polski Komitet [ 0 ] [0,00%]

Polska Organizacja [ 3 ] [15,00%]

Polskie Stowarzyszenie [ 5 ] [25,00%]

Polskie Towarzystwo [ 1 ] [5,00%]

Stowarzyszenie [ 7 ] [35,00%]

Towarzystwo [ 1 ] [5,00%]

 

Jaką nazwę ma nosić stowarzyszenie - drugi człon nazwy

Abonenci [ 4 ] [20,00%]

Domainerzy [ 1 ] [5,00%]

Domeniarze [ 3 ] [15,00%]

Inwestorzy [ 8 ] [40,00%]

Posiadacze [ 1 ] [5,00%]

Właściciele [ 3 ] [15,00%]

 

Wygrały odpowiedzi "stowarzyszenie" i "inwestorzy".

 

Ankieta zostanie podsumowana o godzinie 22:00.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przynajmniej przy "właścicielach domen" "inwestorzy" nie brzmią jak jakieś mizeroty :( ale i tak sygnał do społeczeństwa pójdzie taki, że są właściciele i inwestorzy i nie wiadomo czym się właściwie różnią i o co chodzi ...

 

Ufff ... Czyli jest nazwa, wszystko [prawie] jasne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogłaszam oficjalne wyniki ankiety - członkowie stowarzyszenia wyrazili swoją opinię na temat nazwy i działalności stowarzyszenia w głosowaniu i tak komitet właścicieli zmienił się na życzenie członków w formę stowarzyszenia inwestorów, skoro członkowie tak sobie zażyczyli to tak będzie.

 

Z ankiety jednoznacznie wynika, że nową nazwą miało być Stowarzyszenie Inwestorów Domenowych, niestety pomimo usilnych starań nie udało się pozyskać dla potrzeb stowarzyszenia trzyliterowej domeny sid.pl. Postanowiliśmy w takim wypadku zdecydować się na dostawienie członu "polskie" do nazwy (polskie stowarzyszenie było drugą odpowiedzią w ankiecie, miało tylko 2 głosy mniej). Tak więc oświadczam, że nazwą nowo powstającego stowarzyszenia będzie:

 

Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Domenowych

 

zaś domenami stowarzyszenia będą:

 

inwestorzydomenowi.org

inwestorzydomen.org

inwestorzy.org

psid.pl

 

Jedna z domen będzie podstawową, pozostałe na przekierowanie, ale to już Rada wybierze sama.

 

Będziemy się radzić w najbliższym czasie z Saintem w poradni językowej czy poprawną nazwą jest "inwestorzy domenowi" czy "inwestorzy domen", stąd też posiadanie zapasowej wersji domeny.

 

Dziękujemy za udział w głosowaniu, wyniki są ostateczne.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

×