Jump to content
DD

Czy już zarejestrowali twoje nazwisko?

Recommended Posts

No to jak to w końcu jest? Warto rejestrować domeny z nazwiskiem czy nie? Mam się bać, że jakiś pieniacz wyśle mi przez ND info o prawnikach i odpowiedzialności karnej bo posiadam jego nazwisko?

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bym sobie zarejestrował, każdy Kowalski, czy Nowak ma takie same prawo do nazwiska:), więc w tych przypadkach prawdopodobnie liczy się słynne "kto pierwszy ten lepszy" ; ), albo "grubość portfela" włącznie ze znajomościami

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mogę ci odstąpić (drc0 - domena łapana na rejestrację po czyjejś rezerwacji, nieopłacona). Nie powiem kto dodawał ją do przechwycenia :)

Nie pamiętam czy nie byłem to ja, chciałem załatwić ją Tomkowi, ale zrezygnował ;(

Pomyśleć, że to administrator Di.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie pamiętam czy nie byłem to ja, chciałem załatwić ją Tomkowi, ale zrezygnował ;(

 

A co w tym dziwnego, przecież sam ja puścił z rezerwacji. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja tam swoje posiadam w .pl bez polskich znakow i z polskimi znakami :) ale widze, ze na pierwsza juz ktos opcje zalozyl, bardzo mi przykro, bo dzisiaj ja wlasnie przedluzylem:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

moje nazwisko jest juz wolne tylko jako biz albo pro (nie wiem co gorsze) com za jedyne 8000$, pl. nie ma mowy o sprzedazy. zastanawiam sie czy brac czy w ogole odpuscic...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja tam swoje posiadam w .pl bez polskich znakow i z polskimi znakami :) ale widze, ze na pierwsza juz ktos opcje zalozyl, bardzo mi przykro, bo dzisiaj ja wlasnie przedluzylem:D

 

Ja swoje przedłużyłem do 2020, na wszelki wypadek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na swoje nazwisko w domenie.pl szans nie mam żadnych, no chyba, że gospodarstwo rybne właściciela splajtuje, czego jednak tej osobie nie życzę...

 

Mam podobnie... u mnie jeszcze gorzej bo prawnik jakis i jego kancelaria...

Ale Opcja jest :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mógł przez opcje kupić lub jako domene user premium :)

widocznie jakiś błąd się wkradł SELESowi na stronę

Share this post


Link to post
Share on other sites
przechwyciłeś czy kupiłeś? :)
Przechwycona na 100% za 3 dychy :) Nawet nie wiedziałem, że była wcześniej w kopalni. Zamierzam za jakiś czas wystawić ją na allegro.pl bo chyba tylko tam się sprzeda - ciekawe, czy zrobi dobry show? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przechwycona na 100% za 3 dychy :) Nawet nie wiedziałem, że była wcześniej w kopalni.

 

zgadza się, widziałem, że była do przechwycenia ale nie zainteresowała mnie - Doda jej nie kupi bo "ona jest Dodą a nie Dorotą Rabczewską" :) a o allegro nawet nie pomyślałem..

Edited by monty

Share this post


Link to post
Share on other sites

rabczewska.pl puściłem na last minute, ktoś kupił, ale jej dalej nie przedłużył, dlatego przechwyciłeś ją na dropped.pl .

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja swoje przedłużyłem do 2020, na wszelki wypadek.

 

no to dobra opcja :) tak naprawdę to się dziwiłem, że nikt z domainerów jej wcześniej nie zarejestrował :D najwidoczniej nie ma drugiego takiego z takim samym nazwiskiem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm.. czyli reasumujac na chwile obecna rejestracja domeny z nazwiskiem (przeciez to ciag znakow, kto udowodni ze rejestrujac miales na mysli czyjes nazwisko?) jest legalne i wykupic moze sobie kazdy. A gdyby ktos (kto posiada kilka domen .pl z nazwiskami) wpadl na pomysl by stworzyc portal umozliwiajacy wykupienie za x zł maila w domenie imie@nazwisko.pl ...? lub, Twoja strona internetowa w domenie imie.nazwisko.pl ? czy to wciaz legalne? toż to czysty handel czyims nazwiskiem :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może trochę nie na temat, ale dziś w Polityce na 42 stronie jest artykuł o domenach i między innymi o firmie, ktora zarejestrowala sporo polskich nazwisk (chyba Massmedia). Jak na razie nie znalazlem wersji online tego artykułu, ale jak będzie dostępny proponuje go tu dokleić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×