Jump to content
Konrad

Zmiana domeny dla dużego serwisu

Recommended Posts

Jak wiecie jakiś czas temu Nasza-Klasa zakupiła domenę nk.pl, aby ułatwić użytkownikom wklepywanie adresu. Aktualnie działają obie domeny, jednak z logiem NK dzieje się coś dziwnego ;)

 

Sami spójrzcie: http://www.nk.pl\

 

Chyba sukcesywnie zdejmują literki, aż pozostaną tylko dwie i tym samym NK.pl stanie się oficjalnym adresem a Nasza-Klasa.pl tylko dodatkowym ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba sukcesywnie zdejmują literki, aż pozostaną tylko dwie i tym samym NK.pl stanie się oficjalnym adresem a Nasza-Klasa.pl tylko dodatkowym ;)

Nawet fajny pomysł, jeśli faktycznie pójdą to w tym kierunku. Chociaż nie wiem czy to jest faktyczny cel - może logo się zmieni, ale nazwa nasza-klasa pozostanie. Zobaczymy.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mi się podoba pomysł zmiany (ludziki budujące nowy design)

 

Jestem przekonany że chodzi tu o wizualnie nowe logo a nie zmianę adresu.

 

Swoją drogą, dziwny adres URL obrazka:

http://xstatic.nk-net.pl/media/logo/logo_nk_krok_03_96db667f95b9c83bcd9cfa7ea9d7d40a.png

Edited by enzo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba sukcesywnie zdejmują literki, aż pozostaną tylko dwie i tym samym NK.pl stanie się oficjalnym adresem a Nasza-Klasa.pl tylko dodatkowym ;)

Gdzieś już to przewidywałem ;) Skończą jak wirtualnapolska.pl - wp.pl.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdzieś już to przewidywałem ;) Skończą jak wirtualnapolska.pl - wp.pl.

 

A wszyscy właściciele literówek nasza-klasa.pl niestety będą sukcesywnie tracić ruch ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A wszyscy właściciele literówek nasza-klasa.pl niestety będą sukcesywnie tracić ruch ;)

 

A właściciele literówek nk.pl zyskają ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A właściciele literówek nk.pl zyskają ;)

Myślę, ze nikt nie będzie kupował dwuliterówek tylko dlatego, że można się pomylić wpisując adres naszej klasy.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swoją drogą, dziwny adres URL obrazka:

http://xstatic.nk-net.pl/media/logo/logo_nk_krok_03_96db667f95b9c83bcd9cfa7ea9d7d40a.png

 

wcale nie taki dziwny:

 

xstatic.nk-net.pl/media/logo/ : mają oddzielny serwer do statycznych elementów strony

 

logo_nk_krok_03 : wiadomo dlaczego

 

_96db667f95b9c83bcd9cfa7ea9d7d40a : służy temu żebyś nie ich nie przechytrzył i nie obejrzał kolejnych kroków zmiany loga podmieniając 03 na 04,05 itd. Obrazki już tam pewnie są razem z kodem który je automatycznie podmieni

Edited by geronimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe... ktoś tam wpadł na ciekawy pomysł ;) A do tego ta darmowa promocja, w internecie już po mału huczy o co kaman z tymi literkami i ludzikami ;) Zmiana nasza-klasa.pl na nk.pl to była tylko kwestia czasu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem znakomity marketingowo "lifting" NK. Brawa dla Dominika Kaznowskiego i kolegów. Przebudzenie właśnie nastąpiło, teraz trzeba wstać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba sukcesywnie zdejmują literki, aż pozostaną tylko dwie i tym samym NK.pl stanie się oficjalnym adresem a Nasza-Klasa.pl tylko dodatkowym

Uważasz, że wyłączyliby markę, wartą ponad kilkadziesiąt milionów złotych? ;)

 

Zmiana logo to początek przebudowy portalu, na potrzeby nowych funkcji i technologii:

 

Nasza-Klasa w 2010: (...)

 

(...)"Zapewne czeka nas w najbliższych miesiącach poszerzenie portalu do szerokości 1024 pixeli oraz redesign.

 

(...)Obecnie analizujemy również inne kierunki, takie jak gry-online, wideo czy szeroko rozumiane kwestie lokalizacyjne." - dodaje.

 

Źródło: http://tech.wp.pl/kat,1009793,page,3,title...,wiadomosc.html

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uważasz, że wyłączyliby markę, wartą ponad kilkadziesiąt milionów złotych? ;)

 

Ta nazwa i tak od pewnego czasu zaczyna żyć własnym internetowym życiem. Ludzie coraz częściej używają sformułowań typu "wstawiłem fotki na NK", zamiast pisać "wstawiłem fotki na naszą-klasę". Tak jest po prostu wygodniej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To teraz tylko czekać aż Facebook zrebrandinguje się na FB.pl ;)

 

No, juz fb.me mają, wiec może niedługo i .pl-ke kupią

Share this post


Link to post
Share on other sites
xstatic.nk-net.pl/media/logo/ : mają oddzielny serwer do statycznych elementów strony

Standardowy mechanizm. Np. PayPal ma do tego celu paypalobjects.com, na którym rezydują wszystkie obrazki i style. Efekt jest taki, że jeśli ktoś zrobi sobie zapis na dysk strony PayPal'a, a potem wstawi tak zapisaną stronę na swój serwer celem phishingu, to nadal będą tam odwołania do paypalobjects.com. PayPal sprawdzi sobie w logach tego serwera adres strony wywołującej i w ciągu 24 godzin provider u którego umieszczona jest strona dostanie C&D z żądaniem usunięcia strony. Analogicznie, Ebay ma ebay-static.com. Może i NK w ten sposób się broni przed kradzieżą haseł, kto wie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,7416..._kradzieze.html

 

Uważni Alertowcze wypatrzyli, że od kilku dni tajemnicze ludziki "kradną" kolejne litery z napisu Nasza-klasa.pl na stronie głównej popularnego serwisu społecznościowego. - To niesmaczne żarty z kradzieży napisu 'Arbeit macht frei'. Nasza-klasa odpowiada - To niedorzeczne.

 

ROTFL!

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,7416..._kradzieze.html

 

Uważni Alertowcze wypatrzyli, że od kilku dni tajemnicze ludziki "kradną" kolejne litery z napisu Nasza-klasa.pl na stronie głównej popularnego serwisu społecznościowego. - To niesmaczne żarty z kradzieży napisu 'Arbeit macht frei'. Nasza-klasa odpowiada - To niedorzeczne.

 

ROTFL!

Jak to kiedyś powiedział Stanisław Lem: Dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to kiedyś powiedział Stanisław Lem: Dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

 

Teraz tylko pytanie czy idiotami są Ci ludzie, którzy wiążą logo NK z żartem dot. kradzieży tablicy z Oświęcimia, czy redaktorzy serwisu Alert24, którzy wrzucili takie coś na swoją stronę (bo mógł to być żart / prowokacja ze strony "oburzonych" internautów)

 

Istnieją jeszcze inne kombinacje: 1.) Internauci żartują 2.) Alert24 wie że to powiązanie jest żartem, ale ma niusa na głównej 3.) Wychodzi na to, że to ktoś nas ma za idiotów ;)

Edited by Radek (Brewka)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz tylko pytanie czy idiotami są Ci ludzie, którzy wiążą logo NK z żartem dot. kradzieży tablicy z Oświęcimia, czy redaktorzy serwisu Alert24, którzy wrzucili takie coś na swoją stronę (bo mógł to być żart / prowokacja ze strony "oburzonych" internautów)

 

Istnieją jeszcze inne kombinacje: 1.) Internauci żartują 2.) Alert24 wie że to powiązanie jest żartem, ale ma niusa na głównej 3.) Wychodzi na to, że to ktoś nas ma za idiotów ;)

 

Wydawało się takie proste...

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

My tu gadu-gadu a NK zdjęła kolejne literki ;)

 

logo_nk_krok_04_0d5552f780386b51cb6dde38ca77373d.png

 

Literkę "k" też wynieśli, więc chyba jednak nie zmienią loga na NK ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×