Jump to content
Sign in to follow this  
umberto

Hekko zgubiło domenę

Recommended Posts

Mam (jeszcze) hosting w Hekko. Kupiony w maju 2009. Długi czas nie używałem konta. Teraz zaglądam tam i... nie ma domeny .pl.

 

Pamiętam, że przy zakupie mieli w ofercie do każdego konta domenę .pl gratis przez pierwszy rok.

 

W sumie nie na domenie mi zależało (bo to tylko dodatek), ale żeby mieć dobry hosting.

 

Dzisiaj patrzę, a ta moja domena (w sumie nic szczególnego)... jest sobie wolna "Brak informacji o domenie xxccvv.pl w bazie Registry NASK"

 

No to lekko się zgrzałem i stopień wku..ienia zmienił się na nieco wyższy.

 

Konto, które można było testować 14 dni, opłaciłem jeszcze przed upływem tych dni. Pamietam, że wtedy dało się konfigurować domenę.

 

Dlaczego teraz nie ma tej domeny na moim koncie i zarejestrowanej, nie wiem. Bedę wyjaśniał.

 

Chciałbym tylko, aby ta opinia tutaj była, aby każdy mógł sobie zajrzeć. Chyba straciłem zaufanie do Hekko, bo co będzie jak wstawię jakąś stronę na podpiętej domenie, a ona wyparuje za jakiś czas? Poza tym panel DirectAdmin jakiś taki kijowy jest. Chyba będę musiał sie rozejrzeć za bardziej poważną firmą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do Hekko też straciłem zaufanie, bo serwery często padały, pojawiały się błędy przy dodawaniu domen i ciągle musiałem je zgłaszać. Jeśli zależy Ci na DirectAdmin, to wypróbuj konto znajomego - http://unixstorm.org / link ref.: http://www.unixstorm.org/index.php?pp=3169 (dane kontaktowe firmy: http://www.unixstorm.org/Kontakt.html ) Szata graficzna nie powala, ale serwery są stabilne, a oferta ciekawa.

 

opinie: http://www.google.pl/search?q=opinie+unixs...lient=firefox-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja bym proponował wystawić opinię po próbie wyjaśnienia sprawy z firmą.

Nawet nie wiecie jak często to sami Użytkownicy sobie wszystko psują i robią coś czego nie powinni, a na koniec walą z butami na firmę która niczemu nie zawiniła.

Tak samo jak to często Użytkownicy na samych forach, że tak powiem uważając się za guru, pouczają innych, a do firm kierują tak fundamentalne pytania, że głowa boli ;)

 

I jak często jest sytuacja gdy pierw user pisze na forach negatywną opinię o firmie przed skontaktowaniem się z nią, sprawa zostaje jednak wyjaśniona, user nawet nie zdawał sobie sprawę że to on sam sobie jest winien, a post negatywny na forum zostaje jeszcze częściej bez sprostowania przez takiego usera, że też to nie działa w drugą stronę gdzie to firma będzie oczerniać usera na forum ;)

Edited by MasterNET.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

też korzystam z usług hekko (tylko hosting). W sumie mogę powiedzieć, że maja bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Na plus można policzyć im jeszcze : hosting reseller z wygodnym panelem directadmin, bardzo tani VPS (choć tego jeszcze nie testowałem - więc nie wiem jak działa), duża swoboda w administracji konta.

 

Niestety minus jest taki, że tak jak napisał Rocker, serwery stosunkowo często padają, czasem są jakieś dziwne kilku-, kilkunasto- sekundowe "lagi" - także jeśli ktoś szuka czegoś "doskonałego" to chyba raczej nie znajdzie tego w hekko...(swoją drogą czy jakikolwiek dedyk będzie "doskonały" to już jest dyskusyjne). Sprawa otwarta to ten VPS - mam zamiar wykupić i potestować i zobaczymy - cena jest kusząca, ciekawe jak będzie z jakością...

 

Reasumując: hekko.pl - b.dobry stosunek cena/jakość, ale b.wymagający użytkownik powinien poszukać czegoś lepszego (czytaj: droższego)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa jest wyjaśniana.

 

Ze strony Hekko: Dodatkowo informuję, że nigdy Pan tej domeny nie zarezerwował.

W zakładce logi w swoim panelu rozliczeniowym znajdzie Pan wszystkie wykonywane operacje

 

No to musiałem wysłać odpowiedni screenshot z oryginalną datą z maja 2009 zrobiony w trakcie zamawiania usługi, kóry mam nadzieję przwróci pamięć i logi.

 

Więcej już pisac mi się nie chce nt. Hekko. Chyba będę musiał się pożegnać z ta firmą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest mep.pl

rejestruj domene jak wolna, nie dopilnowales i szukasz dziury w calym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
rejestruj domene jak wolna, nie dopilnowales i szukasz dziury w calym.

Nie o domenę chodzi, tylko o zasady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umberto napisz, jak możesz, jak się sprawa zakończyła... Ciekaw jestem jak Hekko.pl z tego wybrnie, skoro masz zrzut ekranu hehe :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
przy każdej operacji robisz zrzut ekranu ?

Tak, przy każdej, rejestrowania się w jakimkolwiek serwisie i zamawianiu czegokolwiek przez internet.

 

Nie jest to oczywiście żaden dokument, ale bynajmniej dla mnie informacja niosąca przekaz, że wykonałem jakąś czynność, a nie BYĆ MOŻE WTEDY wykonałem jakąś czynność (ale nie jestem pewien czy aby na pewno).

 

Umberto napisz, jak możesz, jak się sprawa zakończyła... Ciekaw jestem jak Hekko.pl z tego wybrnie, skoro masz zrzut ekranu hehe :lol:

Na razie trwa

Share this post


Link to post
Share on other sites
też korzystam z usług hekko (tylko hosting). W sumie mogę powiedzieć, że maja bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Na plus można policzyć im jeszcze : hosting reseller z wygodnym panelem directadmin, bardzo tani VPS (choć tego jeszcze nie testowałem - więc nie wiem jak działa), duża swoboda w administracji konta.

 

Niestety minus jest taki, że tak jak napisał Rocker, serwery stosunkowo często padają, czasem są jakieś dziwne kilku-, kilkunasto- sekundowe "lagi" - także jeśli ktoś szuka czegoś "doskonałego" to chyba raczej nie znajdzie tego w hekko...(swoją drogą czy jakikolwiek dedyk będzie "doskonały" to już jest dyskusyjne). Sprawa otwarta to ten VPS - mam zamiar wykupić i potestować i zobaczymy - cena jest kusząca, ciekawe jak będzie z jakością...

 

Reasumując: hekko.pl - b.dobry stosunek cena/jakość, ale b.wymagający użytkownik powinien poszukać czegoś lepszego (czytaj: droższego)

 

Właśnie od dłuższej chwili nie chodzą strony na hekko :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie ma nic: www, ftp, poczty - to już conajmniej 10minut...

No proszę, u mnie też nie chodzi. A jak odpalę WordPressa to co to będzie.

 

Chyba jednak w końcu przetestuję AZ.pl KONTO HOSTINGOWE PERSONAL (218 brutto w promocji 50% na 2 lata).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba jednak w końcu przetestuję AZ.pl KONTO HOSTINGOWE PERSONAL (218 brutto w promocji 50% na 2 lata).

 

hmm.... z deszczu pod rynnę

Share this post


Link to post
Share on other sites
No proszę, u mnie też nie chodzi. A jak odpalę WordPressa to co to będzie.

 

Chyba jednak w końcu przetestuję AZ.pl KONTO HOSTINGOWE PERSONAL (218 brutto w promocji 50% na 2 lata).

na Az.pl wiele osób narzeka, ja korzystam i póki co wszystko ok ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie jest to oczywiście żaden dokument, ale bynajmniej dla mnie informacja niosąca przekaz,

 

Miałeś chyba, że przynajmniej dla Ciebie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

umberto nie bierz żadnego az bo to jest tragedia.

Mam wiele kont hostingowych:

 

hekko

az

nazwa

linuxpl

kei

ovh

xxl-web

 

Jeżeli chodzi o podejście do klienta, uptime 100% to zdecydowanie polecam linuxpl.com i kei.pl.

Tam twoje dane z pewnością będą bezpieczne, z hostingu będziesz zadowolony.

 

Myślę że pomogłem.

 

Pozdrawiam.

Janek

Share this post


Link to post
Share on other sites

sorry za odgrzewanie starego tematu, ale z racji że korzystam z usług hekko.pl ciekaw jestem jak skończyła się ta sprawa... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
sorry za odgrzewanie starego tematu, ale z racji że korzystam z usług hekko.pl ciekaw jestem jak skończyła się ta sprawa... ?

 

Jeszcze nie wiem, do maja trochę czasu. Na chwilę obecną podwyższyłem sobie pakiet w Proste.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawa jest wyjaśniana.

 

Ze strony Hekko: Dodatkowo informuję, że nigdy Pan tej domeny nie zarezerwował.

W zakładce logi w swoim panelu rozliczeniowym znajdzie Pan wszystkie wykonywane operacje

 

No to musiałem wysłać odpowiedni screenshot z oryginalną datą z maja 2009 zrobiony w trakcie zamawiania usługi, kóry mam nadzieję przwróci pamięć i logi.

 

Więcej już pisac mi się nie chce nt. Hekko. Chyba będę musiał się pożegnać z ta firmą.

 

Pozwolę sobie wysłać dodatkowe wyjaśnienie tu na forum.

Użytkownik który napisał ten wątek nigdy domeny nie zamówił. Żadnej.

 

Przy zamówieniu domeny (zakładka ZAMÓW DOMENĘ - z której to użytkownik umberto nie skorzystał nigdy) należy podać pesel/regon (priv/firma) aby uzyskać konto w rejestrze CSA (współpracujemy z ConsultingService) jednakże dla tego użytkownika takie warunki nie zostały spełnione bo: nie ma danych w bazie danych, nie ma konta csa oraz nie ma logów na ten temat.

Wszystkie operacje tego typu włącznie z zamawianiem domen oraz ich wygasaniem i usuwaniem po wygaśnięciu są logowane a logi dostępne w panelu rozliczeniowym użytkownika.

 

Dodatkowo ostatnia wiadomość jest nasza i nie prosił Pan o żadne dodatkowe wyjaśnienia, również nie przesłał Pan żadnego screenshota.

 

edit: Przepraszam najmocniej, jednak przesłał Pan screenshota ale to jest screenshot z wypełnionym formularzem zamówienia SERWERA (zakładka ZAMÓW KONTO) - taki screenshot może zrobić każdy wypełniając tylko formularz i robiąc zrzut.. Czy mam go upublicznić czy też zrobi to Pan sam oraz sprostuje powyższe ?

 

W związku z tym proszę publicznie przeprosić mnie oraz moją firmę za to fałszywe oskarżenie.

Edited by Hekko.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
edit: Przepraszam najmocniej, jednak przesłał Pan screenshota ale to jest screenshot z wypełnionym formularzem zamówienia SERWERA (zakładka ZAMÓW KONTO) - taki screenshot może zrobić każdy wypełniając tylko formularz i robiąc zrzut.. Czy mam go upublicznić czy też zrobi to Pan sam oraz sprostuje powyższe ?

 

W związku z tym proszę publicznie przeprosić mnie oraz moją firmę za to fałszywe oskarżenie.

 

Bla, bla, bla. Taki screenshot może sobie każdy w photoshopie narysować. Bla, bla, bla.

 

hekko1.jpg

 

Pozwolę sobie wysłać dodatkowe wyjaśnienie tu na forum.

Użytkownik który napisał ten wątek nigdy domeny nie zamówił. Żadnej.

 

Przy zamówieniu domeny (zakładka ZAMÓW DOMENĘ - z której to użytkownik umberto nie skorzystał nigdy) należy podać pesel/regon (priv/firma) aby uzyskać konto w rejestrze CSA (współpracujemy z ConsultingService) jednakże dla tego użytkownika takie warunki nie zostały spełnione bo: nie ma danych w bazie danych, nie ma konta csa oraz nie ma logów na ten temat.

 

Pisanie "własna domena" jest mylące, gdyż osoba, któa zamawia pakiet hostingowy z gratisową domeną myśli, że właśnie w tym polu ma wpisać domenę, jaką sobie życzy, aby została dorejestrowana do hostingu. Może nie każdy tak myśli, ale miałem prawo tak mysleć.

 

 

W związku z tym proszę publicznie przeprosić mnie oraz moją firmę za to fałszywe oskarżenie.

 

Jesli to Pana zbawi, to niech tak będzie, PRZEPRASZAM (ja tam jestem gruboskórny i nie piszę małym druczkiem, jak np. taki Ziobro) i zachęcam do dopracowania formularza.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bla, bla, bla. Taki screenshot może sobie każdy w photoshopie narysować. Bla, bla, bla.

Ano właśnie, ma Pan rację. Ale nie biorę tego pod uwagę, biorę to jako 'dowód' w tym konkretnym zgłoszeniu.

 

 

 

Pisanie "własna domena" jest mylące, gdyż osoba, któa zamawia pakiet hostingowy z gratisową domeną myśli, że właśnie w tym polu ma wpisać domenę, jaką sobie życzy, aby została dorejestrowana do hostingu. Może nie każdy tak myśli, ale miałem prawo tak mysleć.

Zasady promocji są opisane, na każdej stronie jest link, pod ofertą również. Formularz w prawie każdej firmie hostingowej zawiera takie pole, często o dokładnie takiej nazwie ;)

 

 

Jesli to Pana zbawi, to niech tak będzie, PRZEPRASZAM (ja tam jestem gruboskórny i nie piszę małym druczkiem, jak np. taki Ziobro) i zachęcam do dopracowania formularza.

Dziękuję i pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kolejny przypadek kiedy okazuje się, że oskarżenia w stronę rejestratora nie mają silnych podstaw... Warto to brać pod uwagę czytając różnego rodzaju opinie nat. firm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • najlepszawrozka.pl   Sprzedam domenę najlepszawrozka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • www.PaniAI.pl   Krótka, treściwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla... produktu lub marki związanej z AI.   Robot, asystent(ka), aplikacja? Pani AI zrobi dla Ciebie wszystko, o ile powstanie. Ale wymyślona przeze mnie nazwa już czeka, gotowa do zakupu i wykorzystania.
    • Cześć! Wznawiamy promocję na rejestrację domen .pl za 2 PLN netto  Tym razem na nieco innych warunkach - limit dla jednego Klienta wynosi 5 domen w promocji do końca kwietnia. Po wykorzystaniu limitu cena rejestracji wyniesie 10 PLN netto. Odnowienie według cennika dostępnego na stronie https://ddregistrar.pl/cennik/   Tym razem promocyjna cena naliczy się już automatycznie, nie trzeba czekać na uaktualnienie cen przez obsługę.   Pula promocyjnych domen: 500. Promocja trwa do końca kwietnia 2024. Organizator zastrzega sobie możliwość wyłączenia promocji w dowolnym momencie.   Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2 PLN netto za rejestrację .pl na 1 rok.     Promocja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Domenę po rejestracji, po 5 dniach, można przenieść bezpłatnie do dowolnego rejestratora. Kod AuthInfo znajduje się w panelu administracyjnym.   Organizatorem promocji jest DD sp. z o.o. - operator serwisu ddregistrar.pl.   DD
    • expirki.pl   Zapraszamy do licytacji domen z portfolio expirki.pl Katalog wszystkich aukcji (kwiecień 2024) https://www.aftermarket.pl/katalog/3469/   Lista domen wraz z parametrami SEO: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FkFaxbkP25bfcI98I_SnCLeJQwmalixvKGSlCcWs6h8/   Szczegóły na blogu: https://expirki.pl/aukcje-domen-kwiecien-2024/
    • Bardzo ciekawe info! Dzięki  
    • Sprzedałem ją kiedyś za okolice 10k+.
    • Wyscigi.eu     https://www.aftermarket.pl/domena/wyscigi.eu/?utm_source=market_redirect&_track=4d27347ec40a09903b1c380b2e6a067b
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,177
    • Most Online
      880

    Newest Member
    Perman
    Joined
×