Jump to content
Nataly

Jak to robić, by zarobić.. ?

Recommended Posts

Hmm...witam po dłuższej przerwie :blink: Wiem, że był podobny temat, ale nie mogę go znaleźć...

 

Mam wrażenie, że przeczytałam już całe forum ( no, prawie ;) ),słuchałam co do mnie piszecie, próbowałam i mailingu i aukcji na allegro (niejednokrotnie), wydawało mi się, że choć jedna z moich domen jest coś warta, a nic nie mogę sprzedać. Zaczynam się poddawać.

 

Jak Wy to, drodzy domainerzy, robicie?

 

Może po prostu mam same ninje? Ech....

Share this post


Link to post
Share on other sites

na efekty czasem trzeba poczekac - szczęście też się przydaje. Cierpliwości i ucz się dalej :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...) a nic nie mogę sprzedać. Zaczynam się poddawać.

 

Jak Wy to, drodzy domainerzy, robicie?

 

Może po prostu mam same ninje? Ech....

 

Każdy przechodzi ten trudny okres, jest to moment w którym większość osób odchodzi z forum uznając, że domeny nie są dla nich. Ja też kiedyś odszedłem, ale wróciłem i postanowiłem spróbować jeszcze raz bazując na tym co już wiedziałem :blink: No i jakoś poszło ;)

 

Z domenami tak już jest, że najtrudniej jest na starcie. Sprzedaży jest mało, ponieważ domen ma się mało. Kłania się statystyka - jeżeli mamy 1000 domen, to ciągle coś się dzieje w naszym portfolio, a jeżeli 10 to możemy czekać rok, a nawet wydawać kasę na reklamę i nic nie sprzedać. Poza ilością bardzo ważna jest jakość domen, a posiadanie dobrych typów to też kwestia doświadczenia zdobytego na pierwszych ninjach ;)

 

Jak chcesz to wrzuć link do swojego portfolio, zerkniemy jakie ruchy można z tym zrobić ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmm...witam po dłuższej przerwie :blink: Wiem, że był podobny temat, ale nie mogę go znaleźć...

 

Mam wrażenie, że przeczytałam już całe forum ( no, prawie ;) ),słuchałam co do mnie piszecie, próbowałam i mailingu i aukcji na allegro (niejednokrotnie), wydawało mi się, że choć jedna z moich domen jest coś warta, a nic nie mogę sprzedać. Zaczynam się poddawać.

 

Jak Wy to, drodzy domainerzy, robicie?

 

Może po prostu mam same ninje? Ech....

Jeżeli ktoś idzie na studia to przygotowuje się do zawodu ~5lat, a przeważnie i tak g***o potrafi ;) Ty chciałaś zostać domainerką w niespełna 2 miesiące sporadycznego bywania na forum? ;) No way!

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zacząłem mniej więcej w tym samym czasie co Ty, borykałem się z tym samym problemem aż sprzedałem kilka domen, a po piewszej sprzedaży żałowałem że sprzedałem za tanio :blink: Tak więc nie wpadaj w desperację, nie sprzedaj za bezcen a trzymaj i czekaj na odpowiednich nabywców.

 

Jak to mówią, na wszystko znajdzie się klient,

Lekarstwo dla Ciebie to czas

 

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od jakości posiadanych domen. Bardzo ciężko już coś ustrzelic dobrego z palca, często musimy się pocieszyć domenami przeciętnymi za które nie dostaniemy więcej jak 100 - 300zł. Ja to póki co traktuje jako takie hobby ale ostatnio zauważyłem ze dzięki sprzedaży domen za mniejsze kwoty, a nie usilne duszenie ich w panelu wyszedłem w tym biznesie na zero, przy czym zostało mi sporo Ciekawych domen w portfolio :-) Także moja rada jest taka aby nie trzymać domen w nieskończoność i sprzedać czasem za mniejsze pieniądze, zwłaszcza gdy się nie ma dużej kwoty na przedłużenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Wiem, że w 2 miesiące cudów się nie zdziała, i liczy się cierpliwość, ale jak patrzę na niektóre sprzedane domeny myślę sobie: kurcze, jak on to zrobił. ;)

 

I tez to traktuję jako hobby, więc brak sprzedaży nie spędza mi snu z powiek. Zaczęłam tylko myśleć, że coś źle robię. :blink:

 

 

Pozdrawiam. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...) ale jak patrzę na niektóre sprzedane domeny myślę sobie: kurcze, jak on to zrobił. :blink:

 

Myślę, że nawet najlepsi się nad tym zastanawiają ;)

 

Cieszy nas Twój powrót na forum, szczególnie w świetle medialnych doniesień na temat parytetów w polityce ;) Myślę, że powinnaś wykorzystać swój atut jakim jest możliwość zerknięcia na tematy kobiecym okiem. Mam na myśli to, że wiele domen pozostaje jeszcze do ustrzelenia z palca, a my - faceci - często pozostawiamy je odłogiem, ponieważ słabo znamy się na niektórych branżach. Wymienię tutaj tylko: kosmetyka, fryzjerstwo, florystyka, śluby, moda kobieca, fitness i pilates, biżuteria, odnowa biologiczna itp...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niedługo zaczniesz żałować, że sprzedałaś za tanio.

 

Takie są początki. Niby jest się zadowolonym z pierwszej sprzedaży, ale też czuć lekki niedosyt np. z kwoty 50zł.

 

W moim przypadku tak było.

 

Nie zrażaj się, na każdego prędzej czy później przyjdzie kolej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziękuję za odpowiedzi.

 

Wiem, że w 2 miesiące cudów się nie zdziała, i liczy się cierpliwość, ale jak patrzę na niektóre sprzedane domeny myślę sobie: kurcze, jak on to zrobił. :blink:

Pozdrawiam. ;)

 

 

Po pierwsze sprawdz, czy Twoje domeny są widoczne dla klienta koncowego. Czy jak wpisze w przegladarke to widzi, ze domena jest na sprzedaz.

Uwazam, ze jak ktos ma malo domen to powinien ustawic ceny, takie ktore go zadowolą i nie bedzie marudzil ze sprzedal za tanio. Mozesz za 3 miesiace wrocic do swoich domen i zweryfikowac ceny. Np jedne podniesc , inne obnizyc. Jesli masz .pl a ktos ma .com.pl lub domene z kreska to napisz do tej firmy emaila, lub ustaw tak cene ze ich bedzie stac na Twoja domene.

Patrz na licznik ruchu przy domenie, jesli jest ruch to znaczy ze ktos zaglada na domene. Jesli ponizej 10uu miesiecznie, to szansa na sprzedaz maleje. Moze sie zdarzyc ze wejdzie 1 konkretna osoba raz na 3 miesiace i tylko on moze chciec ją kupic.

 

Zgodnie z zasadami panującymi na forum pisz co jakis czas co masz na sprzedaz, moze jakis domainer bedzie chcial ją kupic.

Wystawiaj aukcje na AM/ PPD i dawaj linka na forum. Ceny musza byc atrakcyjne, ale to że nie sprzedaz na aukcji nie oznacza , ze domena sie nie sprzeda pozniej.

 

 

Gdzie rejestrujesz swoje domeny? czy masz darmowy kod authinfo do domen. Ja domen ponizej 500zl nie kupuje bez tego kodu, szkoda mi czasu na zabawe w papierki. Jesli chce kupic domene, to chce to zrobic dzis, ...a nie czekac na nią tgodniami.

 

 

Jesli masz domeny w AM/ PPD to daj linka do swoich domen w stopce na tym forum. Ludzie czasem zagladaja, co kto ma u siebie na sprzedaz.

 

Powiem Ci, ze wysylanie emaili rzadko sie sprawdza, ale probowac nigdy nie zaszkodzi. Najlepsze ceny uzyskuje sie gdy ktos sam sie zglosi.

W moim przypadku (zwykle domeny dla ludzi) nie sprawdza sie "Zloz oferte" na AM...chyba nic nie sprzedalem ta metodą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W moim przypadku (zwykle domeny dla ludzi) nie sprawdza sie "Zloz oferte" na AM...chyba nic nie sprzedalem ta metodą.

 

Kiedyś pisałem już na forum o niefortunnym sformułowaniu "Złóż ofertę". Sam mam już drugi raz taką sytuację, że osoba kontaktuje się ze mną przez formularz Namedrive w sprawie domeny, którą znalazła na Aftermarket. Sądzę, że widząc button np. "Negocjuj cenę" nie miała by taka osoba oporów przed jego naciśnięciem ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dzisiejszych czasach trudno o dobre domeny. Domeniarze zarabiaja glownie na innych rzeczach niz sprzedaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeniarze zarabiaja glownie na innych rzeczach niz sprzedaze.

 

Zależy którzy...

 

 

Część może dostatnie żyć wyłącznie ze sprzedazy domen, inni z parkingu, jeszcze inni z serwisów, a są również tacy ( jak ja) , co traktują domeny hobbystycznie :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm....tak sobie myślę, że na upartego mogłabym jakieś proste stronki porobić i powstawiać reklamy google. Pozycjonować i mieć nadzieję, na dużo kliknięć :rolleyes: I na kazdej z podstron umieścić informację, że domena na sprzedaż...

Szkoda, by tak leżały i nie zarabiały. :P

 

Lepsze to niż parkowanie, co? Czy nie?

 

 

No i dziękuję za słowa otuchy. Lepiej mi :P

 

btw.

 

z jedną domeną tak zrobiłam. PR = 3 i coraz więcej wejść na stronę mam. CTR strony to 5%. Nie wiem jak to zrobic, by więcej klikaczy było ;)

Edited by Nataly

Share this post


Link to post
Share on other sites
z jedną domeną tak zrobiłam. PR = 3 i coraz więcej wejść na stronę mam. CTR strony to 5%. Nie wiem jak to zrobic, by więcej klikaczy było :rolleyes:

Klikalność w AdSense na poziomie 5-10% to całkiem niezły wynik. Spróbuj zoptymalizować reklamy pod względem kolorów, tzn. dopasuj bardziej do wyglądu strony (linki sponsorowane w kolorze linków na stronie, tło takie samo jak na stronie, itd.)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Klikalność w AdSense na poziomie 5-10% to całkiem niezły wynik. Spróbuj zoptymalizować reklamy pod względem kolorów, tzn. dopasuj bardziej do wyglądu strony (linki sponsorowane w kolorze linków na stronie, tło takie samo jak na stronie, itd.)

 

Dobry pomysł. Dziękuję :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest masire

sprzedawaj Telewizory i Telefony

 

 

jakby ktoś chciał mam tanie TV ( LCD lub LED dowolna wielkość ( głównie Samsung ) )

 

oraz Iphony 3GS 16GB i 32 GB

 

wszystko nowe od producenta, gwarancja 2 lata, faktura VAT

 

Ceny niższe o 10-20% niż te najniższe z Ceneo.pl :rolleyes:

Edited by masire

Share this post


Link to post
Share on other sites
sprzedawaj Telewizory i Telefony

 

 

jakby ktoś chciał mam tanie TV ( LCD lub LED dowolna wielkość ( głównie Samsung ) )

 

oraz Iphony 3GS 16GB i 32 GB

 

wszystko nowe od producenta, gwarancja 2 lata, faktura VAT

 

Ceny niższe o 10-20% niż te najniższe z Ceneo.pl :rolleyes:

 

 

To jeszcze powiedz, drogi kolego, co ma Twój post wspólnego z tematem - oprócz zareklamowania się oczywiście :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×