Jump to content
Sign in to follow this  
newseller25

MPO.pl

Recommended Posts

Witam,

 

na ile wyceniacie domenę mpo.pl? Klient końcowy wydaje się być jeden- Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania (chyba, że znacie jakieś inne sensowne zastosowanie dla tej 3-literówki)..

 

Zastanawiam się od jakiej kwoty rozpocząć negocjacje..

 

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam mieszane uczucia odnosnie tej domeny. Z jednej strony naprawde solidna 3literowka, a z drugiej strony chyba jestes skazany na jednego EU, bo jaki inny EU chcialby dzialac pod domena kojarzona ze smieciami? A to zdecydowany minus tej domeny.

 

Tak czy siak, dla mnie rozsadna cena za ta domena to minimum ok. 5k.

 

Powodzenia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
na ile wyceniacie domenę mpo.pl? Klient końcowy wydaje się być jeden- Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania (chyba, że znacie jakieś inne sensowne zastosowanie dla tej 3-literówki)..

Miejskie spółki i przedsiębiorstwa nie wydają mi się dobrymi EU - trudne może być dla nich uzasadnienie przed własną księgowością, zarządem, radą nadzorczą czy samorządem wydania kwoty większej niż standardowa rejestracja domeny. Zarzut niegospodarności wisi nad każdą taką decyzją. Poza tym te przedsiębiorstwa zazwyczaj jakieś swoje domeny już mają i chyba nie mają wielkiego ciśnienia na nabywanie domeny .pl. W większości mają swoje strony uruchomione na domenach regionalnych, a więc właściwych dla danego miasta. Poza tym zakres terytorialny działania tych firm też jest ograniczony i nie konkurują one ze sobą - odpada więc potrzeba zistanienia w wyszukiwarce pod hasłem 'MPO' koniecznie na pierwszym miejscu.

 

Mam mieszane uczucia odnosnie tej domeny. Z jednej strony naprawde solidna 3literowka, a z drugiej strony chyba jestes skazany na jednego EU, bo jaki inny EU chcialby dzialac pod domena kojarzona ze smieciami? A to zdecydowany minus tej domeny.

Nie wiem o jakim jednym EU piszesz - MPO, a więc Miejskich Przedsiębiorstw Oczyszczania w Polsce jest conajmniej kilka - Warszawa, Kraków, Łódź, Toruń, Jaworzno, Elbląg, Szczecin itp...

 

Obym był złym prorokiem i życzę żeby udało się satysfakcjonująco sprzedać domenę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

MPO zazwyczaj mają subdomeny w domenach miejskich. MPO Warszawa posiada "com.pl" więc w zasadzie to MPO tego miasta ma subdomenę w Twojej domenie ;)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem o jakim jednym EU piszesz - MPO, a więc Miejskich Przedsiębiorstw Oczyszczania w Polsce jest conajmniej kilka - Warszawa, Kraków, Łódź, Toruń, Jaworzno, Elbląg, Szczecin itp...

 

Jasne, ze jest wiecej, ale to wciaz praktycznie jeden organizm, w jednej branzy i to z monopolem w reku rodem z PRLu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMHO domena fajna, ale żaden "Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania" nie będzie kupił - ale być może, że kiedyś będzie Małopolskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania albo Mazowsze Przedsiębiorstwo Oczyszczania :)

 

Klient musisz znaleśz poza takich MPO.

 

Google ma tyle MPO oczyszczających w wynikach, że jeśli inna firma ma takiego skrót - potrzebują dobrej domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że na dzień dzisiejszy ciężko będzie Ci znaleźć klienta aby przebił kwotę za jaką nabyłeś tą domenę.

Ale czas pokaże.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że na dzień dzisiejszy ciężko będzie Ci znaleźć klienta aby przebił kwotę za jaką nabyłeś tą domenę.

Ale czas pokaże.

 

Na dzień dzisiejszy kupuję 3-literówki jako inwestycję na przyszłość (chyba, że trafi się szczodry klient końcowy), więc póki co nie będę jej raczej sprzedawał.. Faktem jest, że kupiłem ją drogo, ale myślę, że kiedyś się zwróci

Share this post


Link to post
Share on other sites
Faktem jest, że kupiłem ją drogo, ale myślę, że kiedyś się zwróci

 

Oby nie okazalo sie, ze trzeba bylo myslec przed zakupem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oby nie okazalo sie, ze trzeba bylo myslec przed zakupem.

 

No cóż... W każdym biznesie istnieje jakieś ryzyko, a w biznesie domenowym myślę, że szczególnie.

 

Czas pokaże :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
na ile wyceniacie domenę mpo.pl? Klient końcowy wydaje się być jeden- Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania (chyba, że znacie jakieś inne sensowne zastosowanie dla tej 3-literówki)..

Proponuję od razu zmienić tok myślenia, bo jeżeli spróbujesz sprzedać tę domenę Miejskiemu Przeds. Oczyszczania lub umieścisz pod nią cokolwiek związanego z tym tematem, to może się okazać że szybko stracisz wydane na nią pieniądze. Proponuję poczekać na zupełnie innego klienta. Domena ma na tyle ładne literki, że raczej nie utopiłeś kasy i w przeciągu roku powinny paść jakieś zapytania.

 

Zastanawiam się od jakiej kwoty rozpocząć negocjacje..

Tutaj polecam lekturę działu "Sprzedane" a w szczególności sprzedaże SELESA i DD :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proponuję od razu zmienić tok myślenia, bo jeżeli spróbujesz sprzedać tę domenę Miejskiemu Przeds. Oczyszczania lub umieścisz pod nią cokolwiek związanego z tym tematem, to może się okazać że szybko stracisz wydane na nią pieniądze. Proponuję poczekać na zupełnie innego klienta. Domena ma na tyle ładne literki, że raczej nie utopiłeś kasy i w przeciągu roku powinny paść jakieś zapytania.

 

Z tego co wiem posiadanie jakiejkolwiek 3-literówki nie jest cybersquattingiem. Rozumując w ten sposób można śmiało stwierdzić, że większość domen 3-literowych nazwy zastrzeżone.

 

Tutaj polecam lekturę działu "Sprzedane" a w szczególności sprzedaże SELESA i DD :)

 

Czytam regularnie i podziwiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na dzień dzisiejszy kupuję 3-literówki jako inwestycję na przyszłość (chyba, że trafi się szczodry klient końcowy), więc póki co nie będę jej raczej sprzedawał.. Faktem jest, że kupiłem ją drogo, ale myślę, że kiedyś się zwróci

 

Na pewno nie będziesz jej sprzedawał ?

http://www.di.pl/index.php?showtopic=42677

 

Jasne - powodzenia w sprzedaży

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×