Jump to content
brownpoint

trzyliterowki w odwrocie

Recommended Posts

Jak Marion tyle wystawiał tych 3- literówek (ok. 60 chyba) to nie ma się co dziwić, że wszystkim nie wystarczyło pieniędzy, by wszędzie padły duże kwoty. :)

 

Za wysoka chyba podaż była.

Share this post


Link to post
Share on other sites
https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=524032

 

chyba to najwiekszy kryzys trzyliterowek od 2 lat

 

Oczywiscie dobra trzyliterowka dobrze sie sprzeda, ale nie przypominam sobie zeby 3 literowa bez nieporzadanych poszla za taka kwote

 

Albo po prostu rynek normalnieje i ludzie przed zakupem zaczynają dokonywać bardziej złożonych analiz (występowanie danego skrótu w Google, ewentualne sensowne rozwinięcia, etc.) - i po prostu wychodzi im, że prawdopodobieństwo znalezienia KK dla danej domeny może być bardzo niskie.

 

Myślę, że takie rozwarstwienie pomiędzy cenami sprzedaży domen 3 literowych, niektóre w okolicy 300-500 zł a inne 2 razy więcej jest naturalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja mimo wszystko mysle, że to lekki (narazie) odwrót

 

Wiadomo ze ta 3 literowka kiepska, ale jeszcze jakis czas temu bylo nie do pomyslenia zeby za 300 zł kupic taka domene

Share this post


Link to post
Share on other sites

spójrzcie teraz na aukcje przechwyconych trzyliterówek na AM, jeszcze tydzień temu nie było takiej co schodziła za mniej niż 700 zł. W tym tygodniu ceny oscylują w granicach 300 zł. Według mnie to dlatego, że AM przechwycił ich kilka na raz, powstało dużo aukcji więc chętni na 3lit się jakoś rozbili

Share this post


Link to post
Share on other sites

W kontekście podobnych, ten temat jest trochę żartobliwie-prowokacyjny. Można podobne zakładać po każdej udarowej sprzedaży. Wystarczy, że trzyliterowe przestaniemy dzielić na dwie grupy i już nie mamy powodów do obaw. To tak jakby wszystkie domeny dzielić na jedno, dwu i n-wyrazowe. Oczywiście można, ale nie ma to większego sensu, ponieważ wśród tych drugich jest dużo lepszych od tych pierwszych i odwrotnie. SHJ.pl na dzisiaj została wyceniona na 300 PLN bo jest gorsza od innych pozornie podobnych. Ma "H". Zawsze można pomylić z "CH". Do tego "J". Ciężko sensownie rozwinąć. Wszystkich którzy są przekonani, że losy takich domen będą takie albo inne zachęcam do spekulacji na aukcjach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ta domena to tylko przykład, moim zdaniem lekki odwrót trzyliterowych stał się faktem

 

Tak tak.... Ja też chętnie kupię tanio trzyliterówki. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ta domena to tylko przykład, moim zdaniem lekki odwrót trzyliterowych stał się faktem

 

zobaczymy jak sie skonczy ta troche nadmierna podaz - o odwrocie bedzie mozna mowic jak trzyliterowki bez "zlych liter" beda wystawione na AM z cena KUP TERAZ po 300-400 zl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Nie ma co filozofować, działają tutaj proste mechanizmy ekonomii. Każdy ma ograniczony budżet, a kupujących zbyt wielu nie jest, więc jeżeli nagle pojawia się taka masa domen tej kategorii na rynku, to nie osiągną one cen porównywalnych do okresu gdy ilość dostępnych była znacznie niższa.

 

Każda trzyliterówka to inna domena. Ma plus za krótkość, ale tak jak w przypadku wszystkich innych domen cena jest zależna od nazwy. Dlatego przyjęcie zasady, że na rynku D2D cena trzyliterówki to ok. 500 PLN, jest iracjonalne ale prawdziwe, gdyż bazuje na cenach płaconych za te domeny przez dealerów laików. Dealerzy, którzy bardziej się znają na rzeczy, za jedną trzyliterówkę dadzą 300 PLN a za inną (również "prostą", "bez nieporządanych znaków") dziesięć razy tyle albo więcej. Z tym że obecnie ten rynek jest głównie kształtowany przez laików działających iracjonalnie (powtarzam się), którzy by w normalnej sytuacji rynkowej za domenę omawianą w tym temacie daliby znacznie więcej niż 300 PLN. Może kiedyś ci gracze będą bardziej doświadczeni w tej tematyce, ale moim zdaniem to jeszcze nie nastąpiło i dlatego mamy w tym przypadku jedynie widoczny efekt ekonomiczny pt. "za duża podaż".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak Marion tyle wystawiał tych 3- literówek (ok. 60 chyba) to nie ma się co dziwić, że wszystkim nie wystarczyło pieniędzy, by wszędzie padły duże kwoty. :)

 

Za wysoka chyba podaż była.

 

dokładnie tak, wystawiłem "jednorazowo" 60 szt 3 literówek to musiało odbić się na cenach. Myślę że jak ktoś to kupi to ma szansę sporo zarobić bo ja już więcej 3 literówek nie mam oprócz tych które są wystawione (aukcje kończą się do końca stycznia)

Share this post


Link to post
Share on other sites
dokładnie tak, wystawiłem "jednorazowo" 60 szt 3 literówek to musiało odbić się na cenach. Myślę że jak ktoś to kupi to ma szansę sporo zarobić bo ja już więcej 3 literówek nie mam oprócz tych które są wystawione (aukcje kończą się do końca stycznia)

 

Powiedz co jest powodem takiej wyprzedaży?

Nagła potrzeba pieniędzy, czy coś innego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
dokładnie tak, wystawiłem "jednorazowo" 60 szt 3 literówek to musiało odbić się na cenach. Myślę że jak ktoś to kupi to ma szansę sporo zarobić bo ja już więcej 3 literówek nie mam oprócz tych które są wystawione (aukcje kończą się do końca stycznia)

 

To ja mam do Ciebie pytanie:

Co Tobą kierowało, aby naraz wystawić tyle aukcji domen 3 literowych? Nie wiedziałeś, że na tym trochę stracisz, bo przy dużej podaży mniej zarobisz?

Edited by Radek (Brewka)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wiedziałem. jak postanowię że czegoś nie będę więcej "używał" to biorę ile dają i nie zaprzątam sobie więcej danym tematem głowy. w przypadku domen zrobiłem tak samo. ponieważ postanowiłem przestać bawić się w domeny to wystawiłem co się dało a reszta spadnie i "z głowy"

Edited by Marion

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
wiedziałem. jak postanowię że czegoś nie będę więcej "używał" to biorę ile dają i nie zaprzątam sobie więcej danym tematem głowy. w przypadku domen zrobiłem tak samo. ponieważ postanowiłem przestać bawić się w domeny to wystawiłem co się dało a reszta spadnie i "z głowy"

Niby nie moja sprawa, ale nie lubię jak ktoś ludziom bajki opowiada, tym bardziej kolegom z forum :) Jakbyś chciał z tym skończyć i działałbyś racjonalnie, to byś podszedł do tematu w inny sposób i wyciągnąłbyś z tych zabawek wyraźnie więcej. Przeglądałem również Twoją wyprzedaż "dobrych generyków" (czy Ty wogóle wiesz co to jest?) po 100 zł -- niestety ani jednego dobrego tam nie znalazłem. Ciekawe jak to jest mieć ponad 500 nindż w portfolio? ;) Ogólnie się oczywiście nie dziwię postępowania, gdyż nie każdy potrafi odnosić sukcesy przestrzegając zasad (rynkowych).

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze: nie jesteś moim kolegą

Po drugie: z domenami (i nie tylko) mogę robić co mi się podoba - mogę je także skasować zamiast sprzedawać i nic komu do tego

Po trzecie: nikt Ci nie każe przeglądać mojego portfolio - może rzeczywiście już tam nic sensownego nie zostało, no i co z tego

Po czwarte: jak będę chciał to będę miał 5000 ninż albo 10 razy więcej i nic Ci do tego

Po piąte: z tego powodu że inni lubią się czymś pobawić i mają dziwne hobby to nie upoważnia Cię do krytyki tego

Edited by Marion

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie chce cie martwić Marion ale Michał ma troszke racji. Zakładając że wystawiłeś naraz 50 sztuk. Każda poszła za ok 200zł mniej niż by poszła przy pojedyńczej sprzedaży to wyrzuciłeś 10.000zł w błoto. Niewiem jak finansowo stoisz ale może dla ciebie to nic i lubisz robić prezenty. Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale w czym macie problem.... tak jak Marion napisał... każdy ma prawo robić to co mu się podoba...

 

A to, że obecnie ceny trzyliterówek spadły to chyba nic w tym strasznego....

 

Kto ma głowę na karku i racjonalnie myśli to wie co zrobić w takiej sytuacji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj SQQ.pl Daniela poszła za 90 zł (plus przedłużenie bedzie kosztować jakieś 50 zł). Co prawda niby niepożądane litery, ale tego typu trzyliterówki były już znacznie drożej sprzedawane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze trochę a będą próby banowania kogoś za zbyt niskie sprzedaże.

Domeny Mariona więc zrobił to co uważał za stosowne.

Jeśli ma inne zajęcie przynoszące mu dochody to nie będzie poświęcał kilku czy kilkudziesięcu godzin aby wystawiać po kolei te 3 literówki. Czasami czas jest ważniejszy. Sprzedał i teraz ma z głowy :) Po co ma sobie d... zawracać czymś czym już nie chce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm ciekawy watek - a ja jestem ciekaw CZEMU Marion rezygnuje z domen wogóle. Z tego co pamietam to on kupil domene lekarze.pl za 50 000 PLN by po roku sprzedac za 135 000 PLN - bo tak spektakularnej sprzedazy przestac wierzyc w domeny :)??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×