Jump to content
karcho

Mailing

Recommended Posts

Witam

 

 

Jak zajmujecie sie mailingiem? Sami wyszukujecie potencjalnych klientow czy kupujecie np na allegro mailing to xxx liczby osob?

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda ze na PF nie ma maila bez wchodzenia w glab.

 

Ile czasu zajmuje ci wyslanie maili do osob ktore wybrales? Jak je selekcjonujesz?

 

 

Pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem są automaty szukające emaili na stronach, z zasugerowaną frazą, która znaleźć ma się w treści emaila.

 

Nie posiadam takiego programu, ale jeśli ktoś znał by nazwę lub inne rozwiązanie szukania potencjalnych odbiorców, będę wdzięczny za wiadomość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co to za temat? :ph34r:

 

Chcesz wysyłać ofertę sprzedaży domeny do xx xxx przypadkowych osób (zapewne jakieś forum warezowe itp.) z bazy danych kupionej na allegro?

 

Ile czasu zajmuje mi wysłanie maili do osób które wybrałeś? Tak trudno samemu sprawdzić ile czasu zajmuje użycie ctrl+c oraz ctrl+v ?

 

 

Korzystając z okazji chciałbym zaapelować do administracji do czasowe banowanie niektórych wybitnie 'mądrych' forumowiczów. Na początek proponuję 7-dniowy ban dla Oresa. Przecież takie osoby nie wnoszą tutaj nic ciekawego / wartościowego a swoimi głupimi wypowiedziami tylko drastycznie obniżają poziom forum.

 

Wiem że jest funkcja ignoruj. Jednak skoro w jakiś sposób mam identyfikować się z di.pl to chciałbym aby forum trzymało chociaż jakiś minimalny poziom merytoryczny.

 

Dawpi, do your job, please prosi.gif

 

Dziękuję za uwagę.

Edited by necik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co wiem są automaty szukające emaili na stronach, z zasugerowaną frazą, która znaleźć ma się w treści emaila.

 

Ale przecież nie wszyscy zainteresowani odpowiadają na emaila od razu, ja miałem parę razy sytuację kiedy mi klient odpowiedział dopiero po miesiącu i ciesze się ze nie sprzedałem pierwszemu który odpowiedział.

 

Wysyłanie do kilkudziesięciu potencjalnych klientów jest bezsensowne, lepiej wybrać kilku, którym naprawdę potrzebna jest domena i wtedy do nich słać, lepszy $ efekt

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale przecież nie wszyscy zainteresowani odpowiadają na emaila od razu, ja miałem parę razy sytuację kiedy mi klient odpowiedział dopiero po miesiącu i ciesze się ze nie sprzedałem pierwszemu który odpowiedział.

 

Nie rozumiem, przecież żadna forma ogłoszeń (aukcje, mailing, ogłoszenia) nie dają gwarantowanego czasu zgłoszenia się klienta.

 

 

 

 

Warto wspomnieć, iż wysyłanie mailingu z ofertą handlową do takich osób jest nielegalna. Należy wysłać pierw mailing z zapytaniem o zgodę na wysłanie oferty. Jeśli taka zgoda dotrze możemy przystąpić do wysyłki docelowej wiadomości.

 

kupujecie np na allegro mailing to xxx liczby osob?

Po piwersze, mailingi z allegro to przeważnie bazy maili, których faktyczna liczba przeczytanych wiadomości przez odbiorców to kilka %.

Po drugie, nawet gdyby Twojego maila przeczytało xxx xxx osób, potencjalnych zainteresowanych może być garstka np: 0,001%, ponieważ bazy gromadzone są z różnych źródeł. Należy wybierać odbiorców według branży. Twojej domeny za 5 000zł nie kupi dzieciak z forum warez, który myśli tylko o tym, by pobrać najnowszą grę. Rozumiesz o czym mówię?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dawpi, do your job, please prosi.gif

Jednak ktoś pamięta czasy, jak za mojej kadencji nie było miejsca na takie 'pierdoły' w postach. :ph34r:

Miło, jednak, jak niedawno zasygnalizowałem - brak czasu na moderowanie coraz do rozrastającego się forum. Administracjo - poszukaj nowego moderatora. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co to za temat? :ph34r:

 

Chcesz wysyłać ofertę sprzedaży domeny do xx xxx przypadkowych osób (zapewne jakieś forum warezowe itp.) z bazy danych kupionej na allegro?

 

Ile czasu zajmuje mi wysłanie maili do osób które wybrałeś? Tak trudno samemu sprawdzić ile czasu zajmuje użycie ctrl+c oraz ctrl+v ?

 

 

Korzystając z okazji chciałbym zaapelować do administracji do czasowe banowanie niektórych wybitnie 'mądrych' forumowiczów. Na początek proponuję 7-dniowy ban dla Oresa. Przecież takie osoby nie wnoszą tutaj nic ciekawego / wartościowego a swoimi głupimi wypowiedziami tylko drastycznie obniżają poziom forum.

 

Wiem że jest funkcja ignoruj. Jednak skoro w jakiś sposób mam identyfikować się z di.pl to chciałbym aby forum trzymało chociaż jakiś minimalny poziom merytoryczny.

 

Dawpi, do your job, please prosi.gif

 

Dziękuję za uwagę.

 

O co Ci czlowieku chodzi? Gdzie ja napisalem ze chce tak zrobic? Naucz sie czytac. Ja napisalem jak Wy wykonujecie mailing - z ciekawosci.

 

Proponuje ci jednak uzycie funkcji ignoruj oraz kurs dokladniejszego czytania :)

 

 

@Enzo dokladnie rozumiem, dzieki. Sadzilem ze na Allegro mozna kupic tez bardziej profesonalny mailing do okreslonej grupy docelowej.

Edited by karcho

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co wiem są automaty szukające emaili na stronach, z zasugerowaną frazą, która znaleźć ma się w treści emaila.

Crawlery to koszmarnie niedopracowane programy, które zbierają wszystko jak leci np. ktoś daje ogłoszenie, że kupi używaną glebogryzarkę a program ściąga jego e-mail bo dałeś keyword "glebogryzarka" i na co temu człowiekowi infospam na temat sprzedaży domeny? W ogóle nie polecam mailingu, bo więcej z tego zawracania głowy i w ogóle szkody niż pozytywów. Lepiej jest rozsądnie rejestrować i czekać na klienta, a potem sprzedać domenę za wyższą cenę, niż molestować firmy swoimi ninjami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Crawlery to koszmarnie niedopracowane programy, które zbierają wszystko jak leci np. ktoś daje ogłoszenie, że kupi używaną glebogryzarkę a program ściąga jego e-mail bo dałeś keyword "glebogryzarka" i na co temu człowiekowi infospam na temat sprzedaży domeny?

 

Nie wiem o jakich programach mówisz, ale chyba nie o tych co ja.

Mówiłem o programie który zbiera maile po podaniu frazy nP: "meble" znajdzie emaile typu: Piotr@meble.pl / stylowemeble@o2.pl / sprzedaz@mebleArt.pl itd

Edited by enzo

Share this post


Link to post
Share on other sites
O co Ci czlowieku chodzi? Gdzie ja napisalem ze chce tak zrobic? Naucz sie czytac.

 

... czy kupujecie np na allegro mailing do xxx liczby osob?

Share this post


Link to post
Share on other sites
I gdzie pisze ze ja tak chce zrobic :ph34r:

Mam straszną ochotę założyć temat: Czy flirtujecie ze swoją sekretarką?...

...byłby równie adekwatny i pożyteczny co i ten.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam straszną ochotę założyć temat: Czy flirtujecie ze swoją sekretarką?...

...byłby równie adekwatny i pożyteczny co i ten.

Pozdrawiam!

 

Ale ja nie mam sekretarki! ;(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×