Jump to content
baart

Opcja/rezerwacja na domene *com

Recommended Posts

Witam,

 

czy jest mozliwe wykupienie opcji/rezerwacji na domene z koncowka *com ??

 

Czy wystepuje jakikolwiek sposob aby miec pierszenstwo przed spadajacym *com ??

 

Z gory dziekuje za odp i jesli bylo prosze o skasowanie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest backorder, możesz go zamówić np. na pool.com lub snapnames.com. Zamówienie jest bezpłatne, za złapaną domenę płacisz chyba $60, ale jeśli chętnych jest więcej, wtedy przygotuj się na licytację.

Share this post


Link to post
Share on other sites
szkoda że w polce tak nie ma - wtedy chyba kazda dobra domena miala byc opcje ale może dzięki temu bylibyśmy równi :)

 

:~ taak, a potem zamiast ok. 150zł za opcję płacić 4000 za dobrą domenę ( np. jakaś dwuliterówka ).

 

Każdy ma równe szanse. Przecież jeśli ktoś założył opcję na jakąś domenę mogłeś to zrobić sekundę przed nim. Kto pierwszy ten lepszy. Myślę, że jest to bardzo dobre rozwiązanie..

 

( .. i worek pieniędzy dla NASK ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, ze opcja na domenę to świetne rozwiązanie i duża oszczędność dla zapobiegliwych (z żyłką hazardzisty). ;-)

 

@DJ: Jak to nie ma? A dropped.pl? Przecież backorder to nic innego jak zlecenie firmie złapania dla ciebie domeny. Tyle że w przypadku domen globalnych takie łapiące firmy mają umowy z rejestratorami, a oni zamiast wypuszczać domeny przekazują je tym firmom. W Polsce na szczęście nie ma to miejsca i jest technicznie niemożliwe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tyle że w przypadku domen globalnych takie łapiące firmy mają umowy z rejestratorami, a oni zamiast wypuszczać domeny przekazują je tym firmom.

Skąd o tym wiesz?

Share this post


Link to post
Share on other sites
szkoda że w polce tak nie ma - wtedy chyba kazda dobra domena miala byc opcje ale może dzięki temu bylibyśmy równi :)

Nie. Wtedy równiejszy byłby ten z większym portfelem, nie musiałby się męczyć, wystaczy mu kapitał.

Co to byłby za sport, bez walki i łebkowania ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z niektórymi rejestratorami tylko, na szczęście. Np. z NetworkSolutions. Większość domen globalnych jest normalnie łapana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena globalna ktora jestem zainteresowany jest trzymana w home.pl. rozumiem ze jesli zamowie becorder na pool.com lub snapnames.com to poradza sobie z tym ??

 

Wchodzilem na strone pool.com i jedyna mozliwosc wyboru uslugi becorder to wybor domeny z listy. Czy nie moge podac im domeny ktora chce zeby dla mnie przejeli ??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena o ktorej mysle bedzie do przejecia, poprostu wiem ze ktos nie przedluzy abonamentu.

 

To może weź ją od niego za parę złotych?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jakby dalo sie wziasc za pare zlotych to bym wzial, jedyna opcja to jej przejecie po wygasnieciu. Szukam firmy ktora moze mi to zrobic.

 

Wiem ze nie ma 100 % pewnosci ze jesli zloze zamowienie w jakies firmie na przechwycenie domeny to sie uda. Ale zawsze jest wieksza szansa niz robienie tego samemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×