Jump to content
hsqva

opony.pl za 13,2 mln. zł

Recommended Posts

Ja się jedynie opierałem na oficjalnych informacjach firmy OPONEO.PL S.A.

 

Szkoda że nie na zdrowym rozsądku...wypadałoby też przeprosić parę osób z tego postu...

 

Ogólnie jestem poza tym zadowolony z tego, iż zamieściłem informację o sprzedaży domeny opony.pl za 13,2 mln PLN. Jakbym tego nie zrobił, to jestem pewien, iż Dziennik nie opublikowałby we wtorek artykułu na temat domen, który rozszedł się przez całe media, gdyż Polska Agencja Prasowa (PAP) go wychwyciła. Artykuł ten głównie bazował na danych podanych na CenyDomen.pl. A myślę, że z takiego artykułu jednak całe środowisko domenowe powinno być zadowolone.

 

Ja na Twoim miejscu jednak zadowolony bym nie był. Bo przez taką jedną publikacje możesz stracić wiarygodność. To jedno, drugie, już pisałem wcześniej. Jeśli pojawia się tego typu, jakby nie było sensacyjna informacja to profesjonalista nie podpiera się plotkami tylko szuka informacji u źródeł. Dałeś ciała taka jest prawda. I mało że dałeś to jeszcze do chwili obecnej próbujesz w tym tkwić. I wbrew Twoim sugestiom nawet 1/100 środowiska nie powinna być zadowolona ani z artykułu ani jakichkolwiek przekłamań...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeju..przeciez nikt nie kupil domeny tylko zostala zakupiona MARKA...pamietajcie ze na promocje tej MARKI wydano grube miliony(w ciagu kilku lat istnienia serwisu mogloby byc to np. 20mln zł), wiec nie ma co sie dziwic ze zostala zakupiona za taka a nie inna kwote.. Ta domena miala spory ruch, w dodatku spora ilosc klientow tam sie przewija. Przedmiotem transakcji nie był adres internetowy tylko marka. Wystarczy odwrocic sytuacje i zalozyc ze to opony.pl wykupili oponeo.pl za kwote 13mln zł..i co? Też byście sie upierali że adres oponeo.pl jest tyle wart? No oczywiscie, że jest ale nie wynika to z tego że to zlepek kilku liter i koncowki .pl tylko z tego ze stoi na niej potezny serwis, mocno wypromowany itd.

Masz rację, ale to domena stała się marką. I mimo tego, że jest marką nie przestała być domeną. I to jest właśnie w tym najlepsze, bo domena generyczna stała się marką. Wybór pomiędzy nazwą własną, a generykiem staje się oczywisty. Jaki jest sens tworzenia marki na nazwie własnej skoro generyk może nią być.

 

Idę o zakład, że nazwa Oponeo w ciągu kilku lat zostanie zdegradowana, a ich marką zostanie domena opony.pl.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeju..przeciez nikt nie kupil domeny tylko zostala zakupiona MARKA

DOKŁADNIE!

Cokolwiek by nie mówiła Pani z Oponeo to przedmiotem transakcji nie była sama domena.

 

Bo razem z nią Oponeo otrzymało:

  • markę
  • historię
  • kilkanaście procent internetowego ryunku opon!
  • zniknięcie największego konkurenta
  • efekt synergii

I pewnie wiele innych korzyści, które domena jedynie spinała do kupy, bo wcale nie była z nich wszystkich największą.

 

Idę o zakład, że nazwa Oponeo w ciągu kilku lat zostanie zdegradowana, a ich marką zostanie domena opony.pl.

Przegrasz z kretesem! O co chcesz się założyć?

Edited by YatzeK

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przed chwilą otrzymałem oficjalną informację na temat od pani Moniki Siarkowskiej (PR & IR Manager firmy OPONEO.PL S.A.) :) Ile wg nich jest warta domena opony.pl, zobaczycie na CenyDomen.pl.

 

A więc kwestia jest już ostatecznie wyjaśniona. Szkoda tylko, że wcześniej robili ludziom wodę z mózgu publikując taki tekst:

"Zależało nam tylko na znaczącej domenie, którą posiadały Opony.pl - podkreśla Monika Siarkowska. - Nie przejęliśmy firmy i jej pracowników i nie planujemy też w związku z tym zwiększenia zatrudnienia."

 

Jesteś po prostu bezczelny. Jedyną osobą która robiła wodę z mózgu jesteś ty Michale. Pytałem wielokrotnie gdzie widziałeś informację że ta konkretna domena została tak wyceniona. Przemilczałeś moje pytania,... no bo takiej informacji po prostu nie było a ty nie jesteś na tyle facetem aby się przyznać do błędu. To TY wymyśliłeś ją sobie a teraz zarzucasz że ktoś komuś robił wodę z mózgu?

 

A w jaki sposób robili Ci tą wodęz mózgu? ....kto napisał że domena opony.pl została sprzedana za 13,2mln ? Nie zrobiła tego ani pani z PR ani Oponeo tylko TY.

Zachowujesz sie teraz jak gówniarz który myśli że jego kłamstwa nie zostaną zweryfikowane, próbując wykrecić kota ogonem.

 

 

 

 

 

Ja się jedynie opierałem na oficjalnych informacjach firmy OPONEO.PL S.A., które właśnie opierały się na tym, iż transakcja miała jedynie cel przejęcia domeny opony.pl. Teraz widocznie dział PR zmienił strategię i ustosunkowali się już wyraźnie w formie nominalnej do wartości samej domeny opony.pl w całej transakcji przejęcia spółki Favonia Trading Ltd. :)

 

Podawałem ci wielokrotnie linki do OFICJALNEJ strony z zapytaniem gdzie widziałeś cenę 13,2 mln za domenę. Jedynym linkiem którym się uparcie podpierałeś była wypowiedź pani z PR choć i tam nie było takiej informacji.

Kłamałeś wtedy, kłamiesz teraz ..... tego komentować chyba już nie ma po co :)

 

 

 

 

Tak jest. Domena ogumienie.com akurat jest mało co warta. Wciąż uważam, że postąpiłem dobrze. Teraz się po prostu zmieniło stanowisko firmy OPONEO.PL, więc na ich prośbę trzeba było zmienić wpis na CenyDomen.pl.

 

Stanowiska OPONEO jest takie samo ....wystarczyło spojrzeć na ich stronę firmową w dziale oficjalnych komunikatów.

Ale Ty wolałeś swoje analizy wyssane z brudnego palca .... pisząc "wiem swoje".

IMO Pojawiło się więcej artykułów z bardziej rzetelnych źródeł i dlatego że nikt dalej nie powielał Twoich kłamstw zorientowałeś się ża za chwilę tylko Twoja strona bedzie oferowała takie sensacje.

 

 

 

Ogólnie jestem poza tym zadowolony z tego, iż zamieściłem informację o sprzedaży domeny opony.pl za 13,2 mln PLN. Jakbym tego nie zrobił, to jestem pewien, iż Dziennik nie opublikowałby we wtorek artykułu na temat domen, który rozszedł się przez całe media, gdyż Polska Agencja Prasowa (PAP) go wychwyciła. Artykuł ten głównie bazował na danych podanych na CenyDomen.pl. A myślę, że z takiego artykułu jednak całe środowisko domenowe powinno być zadowolone.

 

Chyba kompletnie straciłeś rozum. To że jesteś zadowolony że stałeś się pośmiewiskiem w branży to Twoja sprawa, ale przypisywanie sobie "zasługi" powstania artykułów na temat przejęcia spółki i domen to już czyty idiotyzm. Myślisz że przejęcie jednej z wiekszych firm / sklepów internetowych przeszło by bez echa? Może powinniśmy Ci jeszcze podziękować? :)

 

"całe środowisko domenowe powinno być zadowolone" :) niezłe żarty

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie sprawa jest prosta - jeśli przedmiotem transakcji byłaby SAMA domena możemy ją wrzucać w zestawienia itd. Jeśli przedmiotem była sprzedaż całej firmy to nie ma mowy o sprzedaży domeny za konkretną kwotę (nawet jeśli domena była lwią częścią wartości całej firmy). Nie wiem skąd w ogóle taka zażarta dyskusja. A rzecznicy Opone.pl mogą mówić teraz różne rzeczy (chociażby na własne potrzeby).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla mnie sprawa jest prosta - jeśli przedmiotem transakcji byłaby SAMA domena możemy ją wrzucać w zestawienia itd. Jeśli przedmiotem była sprzedaż całej firmy to nie ma mowy o sprzedaży domeny za konkretną kwotę (nawet jeśli domena była lwią częścią wartości całej firmy). Nie wiem skąd w ogóle taka zażarta dyskusja. A rzecznicy Opone.pl mogą mówić teraz różne rzeczy (chociażby na własne potrzeby).

 

Dokladnie. O wartosci domeny nie dowiemy sie nigdy. A to z prostego powodu. Oponeo przejmujac opony.pl pozbylo sie konkurencji. By jednak zabezpieczyc swoj byt i nie podzielic podobnego losu do opony.pl, moze zawyzac wartosc samej domeny, ktora weszla zostala ich wlasnoscia. Wartosc domeny zostanie zaksiegowana i przy pozniejszej probie przejecia przez inny podmiot, bedzie to swietny argument do podwyzszenia wartosci firmy...

 

Wiele razy bylo juz napisane, ze tam, gdzie nie zakupiono samej domeny, tylko domene z serwisem, badz przejeto firme z domena, o wartosci samej domeny mozemy jedynie sie domyslac, ale nie poznamy jej wartosci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...) nie poznamy jej wartosci.

 

No, i aż dwunastu stron było na to potrzeba, ehh..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest lpg
I nie obrażaj się jak ktoś Ci zwróci uwagę, albo nie wysyłaj ludzi do szkoły, bo to.. niegrzeczne i dziecinne. Każdy z nas popełnia błędy i nie ma w tym nic złego. Ale to jak traktujemy ludzi ma już bardzo duże znaczenie.

 

DD

Zgadzam się. :)

Można komuś czasem na coś zwrócić uwagę czy napisać coś w mocniejszych słowach, ale generalnie to trzeba się szanować.

 

Ja nie mam do Ciebie żadnych pretensji Michał. Było, poszło, minęło i koniec...i nie mam zamiaru Cię bronić.

Alex lubi coś napisać mocno i to zrobił i ma do tego prawo, ale niech czasem we własną duszę spojrzy. :)

 

A co do Korneliusza - to ja Ci napiszę, że to właśnie jest logika, którą w jednym z postów zaemotikowałeś. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę odkopuję :)

Zastanawiam się jak informacja o zmianie abonenta opony.pl wpłyneła na ilość wizyt.

Zapewne zwiększony ruch trwał mniej więcej tyle ile czas podbijania informacji przez media o tej sprzedaży.

Ale jaka mogła być zmiana na + ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trochę odkopuję :)

Zastanawiam się jak informacja o zmianie abonenta opony.pl wpłyneła na ilość wizyt.

Zapewne zwiększony ruch trwał mniej więcej tyle ile czas podbijania informacji przez media o tej sprzedaży.

Ale jaka mogła być zmiana na + ?

 

 

 

właśnie domena opony.pl wisi w az bo nie zapłacona ?;)

ale jazda i wstyd

Share this post


Link to post
Share on other sites
właśnie domena opony.pl wisi w az bo nie zapłacona ?:)

ale jazda i wstyd

 

może "po prostu" przekazanie przez opcję... ;)

W.

 

Edit: założył ktoś miejscowość ? Gdzie leży ?

Edited by wlodecky

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja jej tam nie widze

 

Czego niby nie widzisz?

 

opony.pl po zakończeniu okresu rozliczeniowego

 

http://opony.pl - nie działa. Biorąc pod uwagę, że to sklep z oponami to faktycznie słabo, bo może ktoś akurat składał zamówienie, a tu nagle strona nie działa. :) Takie domeny powinno się odnawiać na dłuższy okres niż rok.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
właśnie domena opony.pl wisi w az bo nie zapłacona ?;)

ale jazda i wstyd

 

To czekamy teraz na wpis w dziale "Zrealizowane opcje" ;)

 

Swoją drogą gdyby tak naprawdę miało być byłaby to chyba opcja wszech czasów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czego niby nie widzisz?

 

opony.pl po zakończeniu okresu rozliczeniowego

 

http://opony.pl - nie działa. Biorąc pod uwagę, że to sklep z oponami to faktycznie słabo, bo może ktoś akurat składał zamówienie, a tu nagle strona nie działa. :)

 

u mnie działa jakoś....

http://img210.imageshack.us/img210/9299/beztytuujhz.jpg

wygasa: 2012.06.09 14:00:00

 

na az jej nie widze

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
u mnie działa jakoś....

http://img210.imageshack.us/img210/9299/beztytuujhz.jpg

wygasa: 2012.06.09 14:00:00

 

na az jej nie widze

 

Ja mam tak:

 

Domena opony.pl po zakończeniu okresu rozliczeniowego

Utworzona 1999.05.26 13:00:00

Ostatnia modyfikacja 2011.04.27 13:12:55

Wygasa 2012.06.09 14:00:00

 

Ale rzeczywiście, strona działa. Może już odnowili, ale wpis we WHOIS się nie zaktualizował.

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mam tak:

 

Domena opony.pl po zakończeniu okresu rozliczeniowego

Utworzona 1999.05.26 13:00:00

Ostatnia modyfikacja 2011.04.27 13:12:55

Wygasa 2012.06.09 14:00:00

 

Ale rzeczywiście, strona działa. Może już odnowili, ale wpis we WHOIS się nie zaktualizował.

 

to normalne, ze działa bo to jeszcze „pamięć” dnsow .Nie jestem fachowcem od dnsow ale skoro propagacja dns trwa ileś czasu to w druga stronę jest podobnie .Tak wiec jednym jeszcze działa a innym juz nie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak spadnie to bedzie mega opcja zrealizowana, chyba ze to przejecie lub przeniesienie przez opcje

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak spadnie to bedzie mega opcja zrealizowana, chyba ze to przejecie lub przeniesienie przez opcje

 

 

przeniesienie przez opcje :)))?

no tak na 2 tyg. uśpić główna działalności handlowa spółki która jest na giełdzie to fajny sygnał dla akcjonariuszy i fajna informacja o zarządzie firmy.

Ja myślę ze to taki kaliber wpadki ze ktoś za to odpowiedzialny będzie miał chyba w planach zmniane pracy nie na wlasne zycznie

Share this post


Link to post
Share on other sites
przeniesienie przez opcje :) ))?

no tak na 2 tyg. uśpić główna działalności handlowa spółki która jest na giełdzie to fajny sygnał dla akcjonariuszy i fajna informacja o zarządzie firmy.

Ja myślę ze to taki kaliber wpadki ze ktoś za to odpowiedzialny będzie miał chyba w planach zmniane pracy nie na wlasne zycznie

tak czy inaczej zaniedbanie juz jest i komus sie dostanie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutro, albo najpozniej w pn zostanie odnowiona... Pewnie jak to w korpo bywa, czekano w ksiegowosci do ostatniego dnia. Domena utworzona 26-go, wiec ktos pomyslal, ze ma jeszcze jeden dzien, badz przelew poszedl dzisiaj, a jak znam az.pl to tam kazda duperela musi przejsc przez glowna ksiegowa, a ze jej juz o tej porze nie ma...

Share this post


Link to post
Share on other sites
U mnie działa normlanie strona :| Może coś po waszej stronie jest nie tak?

 

Odśwież dnsy u siebie :) NIe działa na 100 %

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×