Jump to content
Sign in to follow this  
pb

Przyszłość literówek

Recommended Posts

Jak zapatrujecie się na przyszłość literówek? Wiem, w najbliższym czasie ich pozycja jest raczej niezagrożona, ale ciągle ktoś coś kombinuje – a to automatyczne poprawianie popularnych błędów URL w przeglądarkach, a to filtry niechcianych stron (żadna filozofia dodać do takiej listy IP parkingów) itp. itd.

 

Może kiedyś będziemy „wpisywać” URL wizualizując go sobie i przekazując za pośrednictwem fal mózgowych i wtedy najlepszą „literówką” od sex.com może okazać się oh-oh-I-cant-wait-to-see-some-boobs.com...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może kiedyś będziemy „wpisywać” URL wizualizując go sobie i przekazując za pośrednictwem fal mózgowych i wtedy najlepszą „literówką” od sex.com może okazać się oh-oh-I-cant-wait-to-see-some-boobs.com...

Hahaha na to to sobie poczekasz co najmniej 10lat albo i wiecej. Już były takie próby wpisywania tekstu myślami do komputera, ale wpisanie jednego wyrazu trwalo kilka minut. Myślę że prędzej mówienie adresu bedzie bardziej popularne i literowka sex.com bęzie np sexdot.com albo zamiast 300.pl będzie czysta.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hahaha na to to sobie poczekasz co najmniej 10lat albo i wiecej. Już były takie próby wpisywania tekstu myślami do komputera, ale wpisanie jednego wyrazu trwalo kilka minut. Myślę że prędzej mówienie adresu bedzie bardziej popularne i literowka sex.com bęzie np sexdot.com albo zamiast 300.pl będzie czysta.pl

 

Myślę, że "litrówki" ;) mają przed sobą świetlaną przyszłość, czego może dowieść historia budowy wieży Babel, gdzie budowniczowie też się nie mogli dogadać z powodu niuansów językowych. :ph34r:

 

.... też w zależności od nastroju, zmęczenia itp palce popełniają najróżniejsze błędy.

chyba to jest nie do opanowania, więc wierzę w literówki - przynajmniej do emeryturki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę że pozycja literówek będzie jeszcze niezagrożona przez wiele lat no chyba że przeglądarki będą miały w pasku wbudowaną bazę stron www którą będzie uaktualniania na bieżąco i wtedy jak się pomylisz to przeglądarka to skoryguje i wejdzie na prawidłowy adres tak jak ma to np. google.

DNT pokazało jak ciężko jest znaleźć nie tylko domeny "literówki" które zarabiają ale i takie które mają ruch ( przykład apze i jego listy)

Literówki jeszcze przez wiele lat będą przynosiły korzyść i to nie tylko na parkingu ale i te które mają ruch.

 

*gogogle.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie poprawianie w przeglądarkach to nienajlepszy pomysl. Nie wejde na na akumulator.pl bo akumulatory.pl jest wyzej w google i jest wiekszym serwisem?

 

Ja także po cichu liczę na to, że do emerytury nic sie za bardzo nie zmieni poza wzrastającymi stawkami :ph34r:

 

Ale technika idzie tak szybko do przodu, że nie zdziwilbym sie gdyby za 10 lat zaczęto wymieniac klawiatury na cos innego tak jak dyskietki na CD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"How about that people starting to use search engines more and less type in traffic, or even browsers redirecting the direct navigation to search engine queries, also the extremely high growth of prices for premium .com's, don't you worry about that?"

 

Przepraszam Was, ale nie mam czasu przetlumaczyc ...

 

Polecam watek na DNF:

http://www.dnforum.com/showthread.php?t=24...worst+domainers

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na razie są literówki, potem będą głosówki, jeszcze później myślówki, a na końcu to już sam nie wiem... Lemem nie jestem... :ph34r:

Ludzie z założenia są omylni więc im bardziej skomplikowana technologia tym o błąd łatwiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na razie są literówki, potem będą głosówki, jeszcze później myślówki, a na końcu to już sam nie wiem... Lemem nie jestem... ;)

Ludzie z założenia są omylni więc im bardziej skomplikowana technologia tym o błąd łatwiej.

m.gif

 

 

masz racje, zarabiamy na ludzkiej niewiedzy, glupoty ... :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie widzę żadnego zagrożenia dla literówek. Handel portfoliami z literówkami trwa w najlepsze na zachodnich forach i nikt nie martwi się, żeby coś się z nimi miało stać.

 

Mechanizm poprawiania literówek w przeglądarce jest jakiś chory. Wobec czego wpisując flickr.com przeglądarka poprawi mnie na flicker.com? Czy może znów Google ma decydować o tym co będę oglądać?!

 

(Zobaczcie na www.flicker.com, ktoś ma niezłą fantazję)

Share this post


Link to post
Share on other sites
masz racje, zarabiamy na ludzkiej niewiedzy, glupoty ... :ph34r:

Raczej na omylności niż niewiedzy i głupocie, na tym to zarabiają zwykle oszuci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak na razie zagrożenie mogłoby wynikać tylko z polityki reklamodawców, i kwestii TM.

 

A na dłużej, to warto odpowiedzieć sobie na pytanie "czy klikam w reklamy na parkingu", bo jak nie, to warto zadać pytanie, czy jak ludzie już wiedzą co to jest strona parkingowa, czy wyrażają chęć do klikania, czy szybko uciekają.

 

Konkurencja w parkingach, będzie szła w kierunku rozbudowy treści i formy graficznej. Ale firmy zarabiające na aukcjach jak sedo, nie intresuja się tym. Dopiero nowe jak bodis myślą o zmianach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawi mnie, wpływ i ewentualna popularność sprzętu Surface- [obsługa przy pomocy palców dłoni - styk bezpośrednio z ekranem, bez pośrednictwa "peryferiów"; klawiatur...] - na ludzkie pomyłki podczas wpisywania adresu, wybierania tematu ...

W kontekście kwestii literówek oczywiście.

Windows wprowadził projekt takiego komputera.

Ma być specjalnie przygotowany do pracy z Vistą. W listopadzie, czyli teraz, takie oprogramowanie miało się pojawić.

Nie jestem specjalistą w branży komp., ale właśnie coś takiego "obiło" mi się o uszy ...

----------

 

Natomiast kontakt człowieka z komputerem [podobno wcale możliwa niedaleka przyszłość na skalę masową ...],przy pomocy komend głosowych, całkowicie wyeliminuje ludzkie błędy manualne ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

No i mija 4 lata od założenia tego tematu i pomysłów rodem trochę z SF :)

 

Czy ktoś z wyjadaczy mógłby napisać co się zmieniło w tym temacie od daty ostatniego postu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
A są tu więksi wyjadacze w temacie literówek od Ciebie ? :)

 

Możemy sobie tak rzucać sarkazmem do białego rana jednak wolałbym dostać jakieś konkretne info od kogoś zarejestrowanego w 2007 roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i mija 4 lata od założenia tego tematu i pomysłów rodem trochę z SF ;)

 

Czy ktoś z wyjadaczy mógłby napisać co się zmieniło w tym temacie od daty ostatniego postu?

 

Jeżeli chodzi o literówki jako strumienie ruchu to raczej żadnych masowych spadków nie odnotowałem .

 

Problem jest natomiast w zarobkach (cpc, cpa i takie tam) , spadły one znacząco od 2007 :) .

Edited by armani

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli chodzi o literówki jako strumienie ruchu to raczej żadnych masowych spadków nie odnotowałem .

 

Problem jest natomiast w zarobkach (cpc, cpa i takie tam) , spadły one znacząco od 2007 :) .

 

AdBlock robi swoje... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
AdBlock robi swoje... :)

Z AdBlocka korzysta w Polsce coś kolo 500k użytkowników a internautów mamy w kraju 16 mln. To raczej nie jest przyczyna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z AdBlocka korzysta w Polsce coś kolo 500k użytkowników a internautów mamy w kraju 16 mln. To raczej nie jest przyczyna.

Nie wiem skad bierzesz takowe dane, aczkolwiek ja wsrod osob prywatnych, przegladarki bez ad blokerow spotykalem sporadycznie. Sama liczba 500tys wydaje sie poza tym zbyt mala. I nie mowie o samym AdBlock, tylko o wszelakich blokerach/filtrach reklam wsrod ktorych AdBlock jest najpopularniejszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AdBlock robi swoje. Danych dokladnych nie znam, ale wiem ze jest tendencja do blokowania jest rosnaca. Jesli chodzi o te marzenia sprzed 4 lat to chyba niewiele do przodu się posuneło :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chrome 17 - wczyta stronę zanim zdążysz wpisać jej adres

 

Przeglądarka w czasie rzeczywistym analizuje wpisywany adres i rozpoznaje stronę, którą chcemy otworzyć. Wczytanie znanej przez Chrome witryny następuje jeszcze zanim użytkownik skończy wpisywać jej adres.

 

Myślicie, że wpłynie to na sprzedaż literówek i zarobki na parkingach?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Niedługo google będzie wiedzieć o nas więcej niż my sami. Otwierasz chrome, a ten wczytuje od razu di.pl -> nowe posty. ;-)

 

Co do literówek - udział chrome jest znaczny, ale myślę że jeszcze trochę potrwa zanim będzie odczuwalny dla literówek. Obecne przeglądarki też podpowiadają adres, a dziesiątki razy widziałem jak ktoś wpisuje mimo to do końca, i potem naciska enter - dopiero odrywa wzrok z klawiatury i przenosi na monitor. Z tego względu myślę że fakt wczytania strony wcześniej może nie mieć większego znaczenia.

 

Nie używam chrome, więc nie wiem jak dokładnie ten nowy feature działa, ale jeśli podobnie jak wpisywanie ścieżki do pliku w gnome (gdzie sam uzupełnia nazwy poszczególnych katalogów w trakcie pisania), to jest niezwykle irytujące i przyczyni się raczej do powstania nowego rodzaju literówek. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×