Jump to content
Kangur

Rozbił się prezydencki samolot w Smoleńsku

Recommended Posts

oops. Pomyliłem się.. miało iść do tematu "Polityka"

 

... do usunięcia.

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

 

Tak. Dla niektórych "mądrych" Polaków wzrost ma znaczenie większe niż to co w głowie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ty już się obelgami popisywać nie musisz, pokazałeś już swój poziom. Przy okazji - przekraczając znacznie poziom fanatyzmu przeciętnego zwolennika PIS.

 

O osobach zmarłych - nie powinno się mówić źle z błahej przyczyny. Nie mogą się obronić.

 

Oczywiście historycy maja prawo badać i oceniać. Ale historycy, badacze, naukowcy. A z całym szacunkiem - ale w Twoich postach ani wiedzy, ani dociekliwości, ani obiektywizmu, ani inteligencji nie zauważyłem. Dlatego zwróciłem Ci uwagę, żebyś te obelgi zachował dla siebie.

 

Nie przekręcaj teraz wszystkiego, bo "małpimi móżdżkami" nazwałem akurat słuchaczy RM.

 

Co do Lecha to był on tragicznym prezydentem. Do tego tylko szkodził Polsce na każdym kroku. Skłócony z wszystkimi, zakłamany, tak uzależniony od wódy że określenie "choroba filipińska" mogłoby dotyczyć jedynie wstępnego stadium jego choroby.

 

Cóż za ironia, że bronisz się teraz przed prawdą na jego temat błahym wytłumaczeniem, że "nie wypada", choć jakoś nie przeszkadzało to Twojemu idolowi w szerzeniu nieprawdziwych historyjek na temat czyjegoś zmarłego już dziadka.

 

"What goes around comes around." :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie przekręcaj teraz wszystkiego, bo "małpimi móżdżkami" nazwałem akurat słuchaczy RM.

 

Co do Lecha to był on tragicznym prezydentem. Do tego tylko szkodził Polsce na każdym kroku. Skłócony z wszystkimi, zakłamany, tak uzależniony od wódy że określenie "choroba filipińska" mogłoby dotyczyć jedynie wstępnego stadium jego choroby.

 

Cóż za ironia, że bronisz się teraz przed prawdą na jego temat błahym wytłumaczeniem, że "nie wypada", choć jakoś nie przeszkadzało to Twojemu idolowi w szerzeniu nieprawdziwych historyjek na temat czyjegoś zmarłego już dziadka.

 

"What goes around comes around." :blush:

Onet.pl ?

 

(no to koniec dyskusji.. mamy "gwiazdę" )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Onet.pl ?

 

(no to koniec dyskusji.. mamy "gwiazdę" )

 

di.pl

 

(Ja wcale nie muszę z Tobą dyskutować, co zresztą z fanami pisu jest raczej niemożliwe bo instrukcje poglądowe płyną jednostronnie z toruńskiej radiostacji)

 

P.S. Nie powinieneś być już zajęty szykowaniem transparentu na pochód 10 kwietnia? :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
... ale o co Ci chodzi? Jeśli ktokolwiek wie coś na temat Katastrofy Smoleńskiej np., że ktoś kogoś posłał do kokpitu i wymusił próbę lądowania to nie ma co się zastanawiać tylko może należałoby uderzyć do polskiej Prokuratury.

 

Od pierwszego dnia była to najbardziej prawdopodobna hipoteza, a dzisiaj to już wystarczy dodać 2+2 i widać ewidentnie co się działo.

 

Lotnisko nie miało systemu ILS bo było to zadupie a nie międzynarodowy hub, a bez tego samolot nie ma prawa schodzić do lądowania bez widoczności. Skoro ci to zrobili, to doszło do podjęcia ryzyka, które żaden pilot sam by nie podjął. A już w szczególności nie z głową państwa na pokładzie... chyba że... no właśnie. :blush: Ktoś musiał wywrzeć mocną presję na pilotach aby "spróbowali" i złamali tym samym wszelkie zasady. Choć wieża kontrolna informowała o fatalnych warunkach (nasz inny samolot także!) i zalecała by skierowali się na inny lotnisko.

 

I co się okazuje? Przydupas Kartofla (wcześniej Klich chciał go zdymisjonować, ale Kartofel go uratował), PRZEŁOŻONY tych właśnie pilotów, siedział w kokpicie podczas tej próby zejścia. Co ciekawe aby dojść do kokpitu... trzeba przejść przez pomieszczenie prezia, bo one oddziela kokpit od części dla reszty gości.

 

Tak więc masz swojego Lecha, który za pomocą swojego pupila (innym razem sam próbował ale pilot dał mu kopa w tyłek) wywarł presję na załodze i tym samym doprowadził do śmierci 95 innych osób. Zawsze mi się wydawało, że to w krajach jak ten gdzie rządzi(ł) Gaddafi czci się sprawców katastrofy lotniczej, ale jak widać i w Polsce znajdzie się takich fanatyków, lol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@betman

 

Już to wszystko przerabialiśmy rok temu (unikając jednak pewnego języka), teraz już kurz opadł, emocje też. Nadchodzi rocznica tej katastrofy i nie ma co jątrzyć.

 

(Nie jestem z pis, nie popierałem i nie popieram)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@monty

 

Problem polegał na tym, że rok temu z powodów grzecznościowych zdecydowano się gościa wybielić. I tak by zostało, gdyby nie szał maniaków i chęć pociągnięcia tego o krok za daleko, czyli wymuszenia postawiania mu jakichś pomników (lol!), nazywania obiektów po nim (Stadion Narodowy nawet, LMAO), itd. Ten PiSkretynizm zaszedł tak daleko, że cała aura natychmiast prysła i wybielanie się definitywnie skończyło.

 

Ja np. nie będę kłamał na temat Leppera, że był super, cacy, inteligentny, dbał o interesy kraju... tylko dlatego, że np. w samolocie się rozbije. I tak samo nie będę to robił w przypadku innej osoby jego pokroju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] "małpimi móżdżkami" nazwałem akurat słuchaczy RM.

 

[...]

 

 

Obrażanie kogoś tylko dlatego, że słucha jakiejś rozgłośni radiowej a w tym przypadku kilku milionów obywateli Rzeczypospolitej jest ..?

 

Radio Maryja stało się tak to widzę, odpowiedzią dla ludzi, o których już nikt nie dba, którymi nikt się nie interesuje, i którzy żyją w Polsce wykluczeni poza nawias "obywatelstwa".

 

Słuchają tego, kto chce ich wysłuchać. Dotąd, nikt nie słyszał ich głosu: mówię przede wszystkim o osobach starszych, niedołężnych, emerytach. Do tej pory czuli się oni odtrąceni. Osobiście cieszę się, że znaleźli swoją platformę dyskusji, która umożliwia także wyrażenie swoich emocji do jakich mają pełne prawo.

 

Czy jesteś w stanie popatrzyć szerzej, poza granice Twoich własnych poglądów i mniemań? Są pełnoprawnymi obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Żyli tutaj, walczyli [duża część z nich dosłownie i z bronią w ręku], płacili podatki, wychowywali potomstwo. Mają prawo Radia Maryja słuchać i nic nikomu do tego. Zamiast mocherowych berecików mają prawo ubrać sobie na głowę nocniki i też nikomu nic do tego.

 

Natomiast co do treści niektórych audycji w Radio Maryja powiem tylko tyle, że Tadeusz Rydzyk nie jest osobą wieczną.

 

I jeszcze jedno: czy różni różni się on czymś od wielu innych polskich "biznesmenów" przez duże polskie "B", z ich przywarami i sposobem prowadzenia "biznesu"? Tak. Tylko sutanną.

Natomiast kilka rzeczy, które uruchomił w Toruniu zapewne pozostanie na dłużej. Pewnie przeformułowane i z korzyścią dla społeczeństwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jest jedyny dzień w którym będę chodził do kościoła....i córce o tym opowiadał.

 

Lol. No comment. :blush:

 

Ale jak już tam będziesz to pomódl się za głównego sprawcę tej katastrofy, któremu niektórzy skrajnie nastawieni fanatycy chcą pomniki stawiać...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obrażanie kogoś tylko dlatego, że słucha jakiejś rozgłośni radiowej a w tym przypadku kilku milionów obywateli Rzeczypospolitej jest ..?

 

To są ludzie doszczętnie przeprani przez radiostację, która już nawet nie udaje że ma coś związanego z religią, a już na pewno nie ma nic wspólnego z Chrześcijaństwem.

 

Przeprowadzili lewą zbiórkę niby na ratowanie jakiejś stoczni, po czym cała kasa "wyparowała" i stocznie nie zobaczyła nawet grosza z tego. Była nawet próba otrzymania "politycznej łapówki" pod śmiesznym pretekstem jakichś odwiertów, ale na szczęście odsunięto Talibów od władzy i plan dofinansowania czołowego złodzieja IV RP rypnął.

 

Zresztą, to wszystko jest najmniej ważne w porównaniu do samej genezy tej radiostacji. Spójrz jak ją zakładano, skąd szły pieniądze, skąd pochodziły nadajniki, z którego państwa nawet nadawano, oraz jaka była prawdziwa misja tej radiostacji. Tu wystarczy spojrzeć na ich pierwszą, masową akcję. I raptem wcale nie jest dziwne, że polityczne poparcie tej radiostacji jest zawsze celowo skierowane na najbardziej szkodliwą dla Polski opcję polityczną.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale jak już tam będziesz to pomódl się za głównego sprawcę tej katastrofy,

Wiesz, wiele osób mówi "Cóż, bóg tak chciał" wskazując na prawdziwego winowajcę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To są ludzie doszczętnie przeprani przez radiostację, która już nawet nie udaje że ma coś związanego z religią, a już na pewno nie ma nic wspólnego z Chrześcijaństwem.

 

Takich ludzi spotkasz wszędzie, natomiast nie każdy kto włącza ową rozgłośnię pasuje do Twojego opisu. Ja znam przykład starszej pani, która włącza RM w niedzielę rano (i tylko wtedy) by mszy wysłuchać, ponieważ jest zbyt schorowana i sama na mszę nie zajdzie. Uogólnianie (i o tym jest mój post) nie służy niczemu dobremu, to tak, jakbyś wszystkich domeniarzy nazwał naciągaczami (a taka opinia jest dość powszechna). Wracając do RM, to trochę żałuję, że ojciec R. nie został politykiem (chociaż podobno jest :blush: ) - bo jak widać interesy to on umie prowadzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj w onecie:

Prokuratura wykluczyła zamach na podstawie danych które ma, a tych jest mało. Dlaczego miałbym wykluczać zamach? Na jakiej podstawie? - mówił w porannym programie TVP1 Jarosław Kaczyńskich mówiąc o polskim śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej i wykluczeniu hipotezy o zamachu przez polskich śledczych.

 

i dalej w wywiadzie:

 

Były premier powtórzył po raz kolejny, że gdyby PiS rządziło, to do katastrofy pod Smoleńskiem by nie doszło. Jakie ma na to argumenty? - Przede wszystkim byłyby na pewno inne samoloty, a to byłoby już bardzo dużo. Wyprawa na pewno byłaby większa, lecielibyśmy we dwóch (Lech i Jarosław Kaczyński - red.), byłby rekonesans na lotnisku, dbałoby się o to. To przypuszczenie w największym stopniu prawdopodobne - dodał.

 

I gdzie tu logika?

Czy nowe samoloty mają 100% "antyzamachowe" zabezpieczenie?

Czy obecność Jarosława na pokładzie by zapobiegła zamachowi?

Czy to jednak był zamach czy zaniedbania Tfutuska?

 

Podobna wpadka Kaczyńskiemu zdarzyła się jak komentował wypowiedź Małysza, gdzie stwierdził że Małysz jest od skoków a nie od polityki. Tyle że Małysz wypowiadał się o żałobie po Lechu, miejscu jego pochówku... i Prezesowi wyrwało się że ostentacyjna żałoba, miejsce pochowania Lecha to jest jednak polityka.

Edited by tehet

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lol. No comment. :blush:

 

Ale jak już tam będziesz to pomódl się za głównego sprawcę tej katastrofy, któremu niektórzy skrajnie nastawieni fanatycy chcą pomniki stawiać...

 

Wiesz....,

ja kilka godzin trawiłem to czy odpisać Ci na posta.

...i nic mój post nie wniesie bo nie będę z Tobą dyskutował. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='Betman' date='śro, 06 kwi 11' post='408827']

[...] Od pierwszego dnia była to najbardziej prawdopodobna hipoteza, a dzisiaj to już wystarczy dodać 2+2 i widać ewidentnie co się działo. [...]

 

Betman, jeśli naprawdę wiesz "ewidentnie co się działo" to może poinformuj o tym Prokuraturę.

W innym przypadku zatajeniem takiej wiedzy o popełnionym przestępstwie podpadasz pod odpowiednie paragrafy. Nieważne czy w Singapurze czy w Polsce.

 

[...]

I co się okazuje?

 

[...]

 

Pytanie jest, gdzie to się okazuje?

Odpowiedź: w ruskim raporcie. Wiedzieli to już 10 kwietnia ubiegłego roku, na podstawie ułożenia generalskiego ciała kilkadziesiąt metrów od kokpitu. Ty też wiesz i nikt Cię nie przekona.

 

 

[...] Przydupas Kartofla (wcześniej Klich chciał go zdymisjonować, ale Kartofel go uratował), [...]

 

Chyba masz jakiś wewnętrzny problem skoro tak pogardliwie się odnosisz do innych osób.

 

 

[...] Tak więc masz swojego Lecha, [...]

 

To nie jest "mój Lech", tylko Lech Kaczyński tragicznie zmarły Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Były premier powtórzył po raz kolejny, że gdyby PiS rządziło, to do katastrofy pod Smoleńskiem by nie doszło.

Czyli jest jak myślałem, cały naród ma krew na rękach. Przyznać się, kto głosował inaczej? :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Yarowa Ty Tam nie politykuj.

Załatw mi lepiej jakiegoś neurochirurga...no przecież Kraków to wykształcone miasto :-)

Z nerki poszło mi do kręgosłupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Yarowa Ty Tam nie politykuj.

Załatw mi lepiej jakiegoś neurochirurga...no przecież Kraków to wykształcone miasto :-)

Z nerki poszło mi do kręgosłupa.

 

 

Nie mam niestety znajomych pośród sitwy lekarskiej :blush:

 

Mam nadzieję, że to Co masz [z kręgosłupem] nie jest bardzo poważne.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie mam niestety znajomych pośród sitwy lekarskiej :blush:

 

Mam nadzieję, że to Co masz [z kręgosłupem] nie jest bardzo poważne.

 

...no tak czego mógłbym się po Yarowie niż sitwy lekaskiej...

Z kręgosłupem jest masakra ale daję radę....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Małe kompendium:

 

Filmiki science-fiction podejmujące jednostronny obraz tematyki smoleńskiej:

 

1. "List z Polski"

2. "Mgła"

3. "10.04.10"

4. "Lista pasażerów"

5. "W milczeniu"

 

http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/kul...olensku,74905,1

 

Filmiki te konkurować mogą tylko z kinowymi hitami o papieżu-Polaku.

 

Tak czy owak, Oscary 2012 mamy zagwarantowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Filmiki science-fiction podejmujące jednostronny obraz tematyki smoleńskiej:
Nie ma to jak "szybki odpór ideologiczny", co? :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×