Jump to content
Kangur

Rozbił się prezydencki samolot w Smoleńsku

Recommended Posts

Pierwszy film śledczy o katastrofie w Smoleńsku:

 

Bardzo ciekawy, polecam...

 

śledczy, hahahahaaa

 

Następnym razem gdy coś linkujesz, napisz chociaż tytuł filmu, ludzie nie będą tracić czasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Filmiki science-fiction podejmujące jednostronny obraz tematyki smoleńskiej:

Filmiki te konkurować mogą tylko z kinowymi hitami o papieżu-Polaku.

Tak czy owak, Oscary 2012 mamy zagwarantowane.

nie przesadzaj... sledztwo jest tak nieudolne i sie wlecze, wrak rdzewieje... to nic dziwnego ze poszukuje sie odpowiedzi i snuje teorie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Małe kompendium:

 

Filmiki science-fiction podejmujące jednostronny obraz tematyki smoleńskiej:

 

5. "W milczeniu"

 

Z nudów obejrzałem dziś kawałek "W milczeniu". Pozwoliło mi to trochę zmienić spojrzenie na niektóre z osób, które straciły bliskich w tej katastrofie. Są wśród nich ludzie, których cała ta nagonka, szukanie winnych, wzajemne oskarżenia itd. męczy równie, a jeśli nie bardziej niż nas. Na pewno chcieliby powrócić do normalnego życia (o ile w obliczu straty kogoś bliskiego można o czymś takim mówić) jednak osoby takie jak Jarosław Kaczyński i świta im to skutecznie utrudniają. Padły nawet ostre słowa pod adresem osób "walczących o prawdę" w imieniu ofiar katastrofy i ich rodzin. Chociaż nikt ich o to nie prosił stoją ze zdjęciami ofiar katastrofy pod pałacem prezydenckim i nie wiem co chcą w ten sposób okazać, bo jeśli są tak wierzący jak się zarzekają i zasłaniają krzyżami to powinni wiedzieć, że zmarłym należy się szacunek i modlitwa, a nie krzyki i przekleństwa pod adresem innych.

 

Zgodzę się też z tym, że należy się im wyjaśnienie przyczyn katastrofy, gdyby ktoś z mojej rodziny tam zginał również chciałbym się dowiedzieć czemu i na czyje polecenie samolot podjął tak ryzykowne wyzwanie jakim jest podejście do lądowania w warunkach zerowej widoczności.

 

Co mnie raziło to fakt, że niektórzy z tych ludzi (mowa nadal o rodzinach ofiar) niemalże domagają się postawienia pod pałacem prezydenckim pomnika. Czemu? Czy to pozwoli im pogodzić się ze stratą? Może przywróci im bliskich? Wątpię, a więc mogliby przestać się wygłupiać i stworzyć taki pomnik we własnych sercach i odmówić za nich czasem jak to mawiała moja śp. babcia zdrowaśkę.

 

Tyle ode mnie :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś Rosjanin powiedział polskiemu dziennikarzowi, że gdyby np w lesie Kabackim rozbił się samolot z prezydentem Miedwiediewem na pokładzie to zaraz byłaby tam ekipa z wojskiem na czele która odgrodziłaby cały teren wokół i nie pozwoliła niczego dotknąć żadnemu Polakowi a jeśli by było trzeba to na teren Polski wjechały by czołgi...

 

Daje to do pomyślenia i pokazuje jakiego Polacy (na własne życzenie) dorobili się rządu...

 

:blush:

 

To bezsilność przywołuje ludzi (którzy interesują się polityką a nie oglądają tylko główne wydanie faktów w tv i na tej podstawie wyrabiają sobie opinie) pod pałac prezydencki.

Edited by Sebving

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakiś Rosjanin powiedział polskiemu dziennikarzowi ....

 

A Ty w jaki sposób wyrobiłeś sobie opinię pisząc jak powyżej?

Kto to jest "jakiś rosjanin", że wie co zrobiły ich rząd?

 

A teraz sobie pomyśl samodzielnie a nie z pomocą jakiegoś polskiego dziennikarza, któremu ktoś coś powiedzial, ale niewiadomo kto i co.

 

Pozdrowienia

Dariusz Chojnacki

Edited by Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakiś Rosjanin powiedział polskiemu dziennikarzowi, że gdyby np w lesie Kabackim rozbił się samolot z prezydentem Miedwiediewem na pokładzie to zaraz byłaby tam ekipa z wojskiem na czele która odgrodziłaby cały teren wokół i nie pozwoliła niczego dotknąć żadnemu Polakowi a jeśli by było trzeba to na teren Polski wjechały by czołgi...

 

Daje to do pomyślenia i pokazuje jakiego Polacy (na własne życzenie) dorobili się rządu...

 

:blush:

 

To bezsilność przywołuje ludzi (którzy interesują się polityką a nie oglądają tylko główne wydanie faktów w tv i na tej podstawie wyrabiają sobie opinie) pod pałac prezydencki.

 

Jakiś Mongoł powiedział polskiemu dziennikarzowi, że gdyby jego auto złapało gumę w Polsce to zaraz byłaby tam ekipa z wojskiem na czele która odgrodziłaby cały teren wokół i nie pozwoliła niczego dotknąć żadnemu Polakowi a jeśli by było trzeba to na teren Polski wjechały by czołgi...

 

Daje to do pomyślenia... i pokazuje że każdy może coś powiedzieć "polskiemu dziennikarzowi" ale tylko samodzielnie myślący ludzie sami oceniają wartość tej wypowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
śledczy, hahahahaaa

 

Następnym razem gdy coś linkujesz, napisz chociaż tytuł filmu, ludzie nie będą tracić czasu.

 

Oto ON. :blush:

Wybory idą dużymi krokami

:ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
To bezsilność przywołuje ludzi (którzy interesują się polityką a nie oglądają tylko główne wydanie faktów w tv i na tej podstawie wyrabiają sobie opinie) pod pałac prezydencki.

 

Nie nazwałbym ich zachowania bezsilnością. Bardziej jest to dla mnie (mogę się mylić, nie jestem politologiem) ewidentne wykorzystywanie ludzi jako narzędzia politycznego przez pewną osobę. Komuś po prostu jest na rękę, że Ci ludzie tam są i robią szopkę. Nie można tego usprawiedliwiać bezsilnością ponieważ gdyby to o nią chodziło to połowa naszego społeczeństwa chyba by tam teraz stała - mam na myśli ludzi, którzy również czują się bezsilni wobec władzy i mają dość ciągłych przepychanek, z których nic i tak nie wynika poza rosnącymi kosztami (patrz afera hazardowa).

 

Jednak "pocieszę" Was - jak powiedział kiedyś w jednym wywiadzie J.K.:

 

Chciałem rządzić, już gdy miałem 12 lat. Premierem zamierzałem zostać mając lat 34, a skończyć rząd, mając lat 91. To byłby rok 2040. To jeszcze strasznie dużo czasu.

 

Dużo wody jeszcze upłynie nim w Polsce będzie można normalnie żyć.

 

Edit: Ja mam tylko nadzieję, że nie będzie tak jak śpiewał już kilka lat temu Łona :blush:

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Betman, jeśli naprawdę wiesz "ewidentnie co się działo" to może poinformuj o tym Prokuraturę.

W innym przypadku zatajeniem takiej wiedzy o popełnionym przestępstwie podpadasz pod odpowiednie paragrafy. Nieważne czy w Singapurze czy w Polsce.

 

Nie za bardzo jest kogo postawić przed sądem skoro główny winowajca sam siebie też załatwił. Polecasz na trupa składać doniesienie?

 

To nie jest "mój Lech", tylko Lech Kaczyński tragicznie zmarły Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

 

On pozostaje Twoim Lechem. Dla mnie był to żenujący polityk udający prezydenta, szkodzący przy tym Polsce na każdym kroku. Do tego winny śmierci 95 innych osób, tak więc wybacz ale pozwolę sobie mieć do niego absolutnie zerowy szacunek. Szkoda tylko tyko osób, które weszły na pokład samolotu z tym chorym świrem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On pozostaje Twoim Lechem. Dla mnie był to żenujący polityk udający prezydenta, szkodzący przy tym Polsce na każdym kroku. Do tego winny śmierci 95 innych osób, tak więc wybacz ale pozwolę sobie mieć do niego absolutnie zerowy szacunek. Szkoda tylko tyko osób, które weszły na pokład samolotu z tym chorym świrem...

 

..no i kto sobie pozwoli na polemikę spod butki z piwem...?

Ja nie "wchodzę".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma to jak "szybki odpór ideologiczny", co? :lol:

 

Na początku tego filmu pada zdanie (z ust p. Kaczyńskiej) które jest bardzo niebezpieczne ideologicznie - i stąd pewnie od razu Twój post dostał dwa strzały od tych dla których ten tekst jest groźny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A Ty w jaki sposób wyrobiłeś sobie opinię pisząc jak powyżej?

Kto to jest "jakiś rosjanin", że wie co zrobiły ich rząd?

 

A teraz sobie pomyśl samodzielnie a nie z pomocą jakiegoś polskiego dziennikarza, któremu ktoś coś powiedzial, ale niewiadomo kto i co.

 

Pozdrowienia

Dariusz Chojnacki

 

Tu nie chodzi o słowa jakiegoś dziennikarza czy Rosjanina (nie pamiętam dokładnie czy był to ekspert czy przypadkowa osoba) ale pokazuje opinie w samej Rosji o tym jak zachował się nasz rząd, co u naszych sąsiadów byłoby nie do pomyślenia.

 

Zastanówcie się, na serio wierzycie w to, że w odwrotnej sytuacji Kreml oddałby śledztwo Polsce, nie upomniałby się o wrak samolotu (każdą nawet najdrobniejszą część), oryginały czarnych skrzynek, że pozwoliłby aby wrak tygodniami leżał bez żadnego zabezpieczenia od niszczenia? Jeśli tak to współczuje źródła na podstawie którego Ty wyrabiasz sobie opinie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tu nie chodzi o słowa jakiegoś dziennikarza czy Rosjanina (nie pamiętam dokładnie czy był to ekspert czy przypadkowa osoba) ale pokazuje opinie w samej Rosji o tym jak zachował się nasz rząd, co u naszych sąsiadów byłoby nie do pomyślenia.

 

Zastanówcie się, na serio wierzycie w to, że w odwrotnej sytuacji Kreml oddałby śledztwo Polsce, nie upomniałby się o wrak samolotu (każdą nawet najdrobniejszą część), oryginały czarnych skrzynek, że pozwoliłby aby wrak tygodniami leżał bez żadnego zabezpieczenia od niszczenia? Jeśli tak to współczuje źródła na podstawie którego Ty wyrabiasz sobie opinie.

 

A chcesz Polskę równać do Rosji?

 

Zapytaj jakby się zachowały Niemcy, Francja, itd. Mimo że nasze stosunki z Nimi są bardziej ucywilizowane niż w z Rosją, pewnych spraw i tak by nie przeskoczyli.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tu nie chodzi o słowa jakiegoś dziennikarza czy Rosjanina (nie pamiętam dokładnie czy był to ekspert czy przypadkowa osoba) ale pokazuje opinie w samej Rosji o tym jak zachował się nasz rząd, co u naszych sąsiadów byłoby nie do pomyślenia.

 

No własnie ... nie wiesz dokładnie ale wyciągasz wnioski, na które naprowadził Cię dziennikarz.

W zasadzie to nawet nie wiem co daje do myślenia, chyba tylko to, jak łatwo nami manipulują dziennikarze.

 

 

Zastanówcie się, na serio wierzycie w to, że w odwrotnej sytuacji Kreml oddałby śledztwo Polsce, nie upomniałby się o wrak samolotu (każdą nawet najdrobniejszą część), oryginały czarnych skrzynek, że pozwoliłby aby wrak tygodniami leżał bez żadnego zabezpieczenia od niszczenia?

 

To to już zupełna utopia. Ktoś Ci powiedział, że Kreml by nie pozwolił i Ty w to wierzysz. Twoja sprawa, ale nie staraj się na siłę przekonać innych bez żadnych argumentów, bo to że dziennikarz cytuje jaiegoś rosjanina jest po prostu śmieszne.

 

Kilkanaście lat temu niektórzy również przekonywali, że ZSSR nie pozwoli na przejęcie wpływów w "demoludach" i jak widać "jakiś rosjanin" nie miał racji.

 

Nie wiem na pewno, ale przypuszczam, że zdażały się już katastrofy lotnicze radzieckich samolotów na terytorium obcych państw, ale nie słyszałem o "akcjach" z czołgami.

 

Jeśli tak to współczuje źródła na podstawie którego Ty wyrabiasz sobie opinie.

 

Dzięki za współczucie, ale widzisz jast ono całowicie zbedne.

W powyższej sprawie nie mam zdania i jest mi ona całkowicie obojętna, ot kolejna katastrofa.

Ta tragedia nie dotknęła mnie osobiście (tak jak większości społeczeńtwa) więc nie zamierzam latami rozwodzić się nad tym tematem i zaczyna mnie to pomału drażnić. Sztuczne rozdmuchiwanie sprawy i szukanie na siłę spisku nie służy nikomu (no może z małyni wyjątkami).

 

 

Pozdrawiam życząc pogodnego weekendu

Dariusz Chojnacki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo ciekawy wywiad... Dzięki za linka :lol:

 

 

Bardzo proszę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
- "Nie ma tu bohaterstwa, a jest niedbalstwo, nieprzestrzeganie procedur i lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Dlaczego więc miałabym traktować to jako wydarzenie historyczne podobne do Katynia, gdzie mordowano oficerów polskich, czy Powstania Warszawskiego, w którym Polacy ginęli za ojczyznę, walcząc z hitlerowcami?" - pyta na łamach "Gazety Wyborczej" Wielowieyska.

 

http://wyborcza.pl/1,75968,9395042,Dlaczeg...nej_flagi_.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko, że GW namawia do nie wywieszania flagi przy chyba w każdej możliwej okazji...

Oni już dawno nie piszą o tej katastrofie bo swój wyrok dawno wydali: to był wypadek a każdy kto uważa inaczej jest oszołomem.

Obecnie mają natomiast okazję do prezentowania swoich "jedynie słusznych" poglądów.

:lol:

Edited by Sebving

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko, że GW namawia do nie wywieszania flagi przy chyba w każdej możliwej okazji...

:lol:

jakos mnie to nie dziwi...

na zachodzie ludzie wywieszają flagi nawet na urodziny władcy i jakos nikogo to nie oburza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×