Jump to content
Sign in to follow this  
caras

Sprawdzenie poprzednich właścicieli domeny

Recommended Posts

Witam, mam pytanie. Czy da się w jakiś sposób sprawdzić poprzedniego właściciela dowolnej domeny lub prześledzić historię właścicieli? Najlepiej by dane były na tyle wiarygodne, żeby mogły stanowić dowód w sądzie... Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, sprawa jest dość pilna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam, mam pytanie. Czy da się w jakiś sposób sprawdzić poprzedniego właściciela dowolnej domeny lub prześledzić historię właścicieli? Najlepiej by dane były na tyle wiarygodne, żeby mogły stanowić dowód w sądzie... Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, sprawa jest dość pilna.

 

Dane abonenta domeny mogą na pisemny wniosek z uzasadnieniem być wydane przez rejestratora lub przez NASK .

Tak naprawdę rejestratorzy nie maja takiego obowiązku. Jednak jak napisałem na wstępie dane abonenta a nie byłego abonenta domeny !

Myślę ze NASK wydając dane byłego na inny wniosek niż Sadu czy prokuratury złamałby zwyczajnie prawo.

Czyli jeśli abonentem była osoba prywatna to ty nie możesz legalnie posiąść tych danych !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co powiecie na ten temat:

http://who.is/domain_archive-//

Po kilku testach stwierdzam, że dla większości domen zwraca archiwalne wpisy z WHOIS.

 

Panowie mówimy o danych osobowych a nie do kogo należała domena a to zasadnicza różnica !

Co z tego ze będzie wiadomo ze to domena pana X ogonie np znanego na forum ?

Mówimy o pełnych dnach osobowych , adres zamieszkania czy korespondencji, e-mail a tego nie ma w whoisie !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co powiecie na ten temat:

http://who.is/domain_archive-//

Po kilku testach stwierdzam, że dla większości domen zwraca archiwalne wpisy z WHOIS.

Słabiutkie efekty dały moje testy, zwłaszcza jeśli wcześniej na domenie nie było strony.

Jedna z moich domen *pl pokazała zupełnie coś dziwnego:

IP Location: Windsor, Canada

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panowie mówimy o danych osobowych a nie do kogo należała domena a to zasadnicza różnica !

Co z tego ze będzie wiadomo ze to domena pana X ogonie np znanego na forum ?

Mówimy o pełnych dnach osobowych , adres zamieszkania czy korespondencji, e-mail a tego nie ma w whoisie !

 

 

Oczywiście, że nie ma narzędzia które ujawni dane które nigdy nie były dostępne w bazie WHOIS. Ale pojawienie się narzędzia które ujawnia archiwalne wpisy w WHOIS to i tak chyba dobre rozwiązanie (zapytania o nie były już na forum).

 

ps. Dla moich poprzednich domen globalnych pełne dane Abonenta były w bazie WHOIS i poprzez tą stronę są nadal dostępne wraz z datą danego wyciągu z WHOIS. Ciekaw jestem na ile jest to dozwolone prawnie - takie przechowywanie i udostępnianie nieaktualnych danych Abonenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli jeśli abonentem była osoba prywatna to ty nie możesz legalnie posiąść tych danych !

 

A co w wypadku jeśli abonentem była firma (mająca osobowość prawną)? Chodzi o to, że wiem kto był właścicielem domeny, potrzebuję tylko na to dowodu. Pod domeną nigdy nie było serwisu, więc archiwum odpada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli nigdy nie było serwisu to co Ty chcesz w tym sądzie zwojować? Myślę, że samodzielnie nie uzyskasz takiego potwierdzenia, które będzie się nadawało na dowód w sądzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli nigdy nie było serwisu to co Ty chcesz w tym sądzie zwojować? Myślę, że samodzielnie nie uzyskasz takiego potwierdzenia, które będzie się nadawało na dowód w sądzie.

 

Trzymajmy się tematu proszę, po prostu potrzebna mi wiedza czy da się to zrobić, sam wiem że może być bardzo ciężko. Jeśli ktoś wie coś więcej będę wdzięczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×