Jump to content
DD

Co sądzisz o pomyśle pochowania Lecha Kaczyńskiego na Wawelu?

Lech Kaczyński na Wawelu?  

141 members have voted

  1. 1. Co sądzisz o pomyśle pochowania Lecha Kaczyńskiego na Wawelu?

    • Wspaniale, tam jest jego miejsce
      27
    • Powinien być pochowany w Warszawie
      81
    • To bez znaczenia, decyduje rodzina
      33


Recommended Posts

Polakiem

 

 

Ja też jestem Polakiem. Rozumiem, że po Twojej śmierci (życzę długiego życia) dajesz mi prawo żebym Twojej rodzinie powiedział gdzie mają Cie pochować?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Również tak jak myślałem - zawsze próbujesz z chora ambicją postawić na swoim, ale w tym przypadku chyba czegoś nie rozumiesz. Nie potrzebuje żadnych argumentów. Jak już napisałem przednio mam szacunek dla Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego jak również dla jego małżonki Pierwszej Damy RP i nie widzę żadnych przeciwwskazań do pochowania ich na Wawelu.

Jeżeli Ty jakieś widzisz to jedynie można nad tym ubolewać, że nie potrafisz z godnością uszanować śmierci najważniejszej osoby w Państwie wystawiając Polskę na pośmiewisko świata. No cóż to chyba przypadłość narodowa Polaków, że robią problemy z pozornie "nieproblematycznych spraw"

 

Dalej nie odpowiedziałeś na moje pytania.

Myslałem że masz przysłowiowe "jaja" i odpowiesz, ale okazało się inaczej.

 

 

Ja też jestem Polakiem. Rozumiem, że po Twojej śmierci (życzę długiego życia) dajesz mi prawo żebym Twojej rodzinie powiedział gdzie mają Cie pochować?

 

Dziecko o czym ty mówisz? Ile tym masz lat 5?, 7? 13?

O czym tu z tobą rozmawiać jak ty nawet jednego argumentu nie potrafisz złozyć. :rolleyes:

Idź sobie porozmawiać na Pudelku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za kogo się uważasz, żeby decydować o miejscu pochówku innych osób i o tym kto zasłużył na Wawel???

Może Polakiem który sprzeciwia się szybkiej i nieprzemyślanej decyzji o wyborze tak symbolicznego miejsca jakim jest Wawel?

 

 

List posła Widackiego do kardynała Dziwisza:

Kraków, 14. 04. 2010

J.E

Najprzewielebniejszy

Ksiądz Kardynał

Stanisław Dziwisz

ul. Franciszkańska 3

31-004 Kraków

 

Eminencjo, Księżę Kardynale,

 

z prawdziwym smutkiem i zaskoczeniem przyjąłem wiadomość o tym, że Eminencja wyraził zgodę na pochówek śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki w Katedrze na Wawelu.

 

Wiadomo przecież było, że całkiem niedawno społeczeństwo Krakowa protestowało przeciw nadaniu Prezydentowi Kaczyńskiemu honorowego obywatelstwa miasta a on sam, na wiadomość o tym zrezygnował z ubiegania się o nie.

 

Wiadomo było, że poparcie społeczne dla Prezydenta Kaczyńskiego było stosunkowo niewielkie. Był powszechnie krytykowany za styl uprawiania polityki, za to, że nie był "prezydentem wszystkich Polaków", a jedynie prezydentem jednej partii.

 

Powszechnie upatrywano w nim też patrona obłędnej idei IV Rzeczypospolitej.

 

Tragiczna śmierć Prezydenta, okres żałoby spowodowały, że zamilkły wszystkie głosy krytyki. Polacy zjednoczeni w żałobie po tragedii smoleńskiej gotowi byli, z szacunku dla urzędu Prezydenta i w obliczu majestatu śmierci - godnie go pożegnać.

 

Decyzja o pochowaniu Prezydenta wraz z Małżonką na Wawelu siłą rzeczy zmusza Polaków do otwarcia dyskusji o prezydenturze śp. Lecha Kaczyńskiego. Dyskusji, której można było w tej chwili uniknąć, co więcej, której prowadzić dziś po prostu by nie wypadało. Decyzja ta łamie zarówno tradycję polską, jak i tradycję Katedry Wawelskiej, której Ksiądz Kardynał jest teraz włodarzem.

 

Prezydenci Rzeczypospolitej chowani byli dotąd w Katedrze św. Jana w Warszawie. Krypta tej katedry byłaby zatem normalnym i naturalnym miejscem spoczynku Prezydenta Kaczyńskiego i jego Małżonki. Nie budziłoby to ani sprzeciwu, ani dyskusji o roli Prezydenta Kaczyńskiego w historii Polski.

 

To, że decyzja o pochowaniu na Wawelu taką dyskusję musi obudzić, była łatwa do przewidzenia. Również to, że dyskusja ta podzieli Naród, dotąd połączony w żałobie, było czymś oczywistym.

 

Nie licząc królów, jedynie Marszałek Józef Piłsudski został pochowany na Wawelu bezpośrednio po śmierci. Zwłoki wszystkich pozostałych świeckich, w tym wieszczów Adama Mickiewicz, Juliusza Słowackiego i bohaterów narodowych księcia Józefa Poniatowskiego, Tadeusza Kościuszki czy gen. Władysława Sikorskiego, zostały do Katedry przeniesione po latach od chwili zgonu, a decyzje o tym były głęboko przemyślane i zweryfikowane. Nie trzeba dodawać, że żaden z nich, nie spoczął na Wawelu wraz z Małżonką.

 

Decyzja Eminencji, nie tylko z historycznego punktu widzenia ryzykowna, ale też zapewne wbrew intencjom, głęboko podzieliła Naród zakłócając okres żałoby, który należało przeżyć godnie.

 

Jest mi osobiście przykro, że Eminencja uległ prośbom osób, które działały jeśli nie z politycznego wyrachowania, to co najmniej pod wpływem emocji.

 

Jan Widacki

Poseł na Sejm RP

 

http://wyborcza.pl/1,105841,7774621,List_p...a_Dziwisza.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziecko o czym ty mówisz? Ile tym masz lat 5?, 7? 13?

O czym tu z tobą rozmawiać jak ty nawet jednego argumentu nie potrafisz złozyć. :rolleyes:

Idź sobie porozmawiać na Pudelku.

 

 

Daruj sobie takie "argumenty". Nie umiesz sensownie odpowiedzieć?

 

Zapytałem grzecznie kim jesteś żeby decydować za rodzinę o miejscu pochówku L. Kaczyńskiego? Odpowiedziałeś, że Polakiem. No i...?

 

Polaków jest prawie 40 milionów. I teraz mamy każdego pytać o miejsce pochówku? I skoro ty chcesz decydować o miejscu pochówku L. Kaczyńskiego to dlaczego tak się denerwujesz gdy inni chcą decydować o miejscu twojego pochówku lub kogoś z twojej rodziny?

 

Twoje zachowanie jest klasycznym przykładem Argumentum ad personam. Zabrakło sensownej odpowiedzi i wyjeżdżasz z takimi kwiatkami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dalej nie odpowiedziałeś na moje pytania.

Myslałem że masz przysłowiowe "jaja" i odpowiesz, ale okazało się inaczej.

 

Oczywiście tego moża było się spodziewać po Tobie. Takie powakacje i przepychanki nie robia na mnie wrażenia. Przeanalizuj co napisałem powoli i dokładnie. Przemyśl to i odpowiedz sobie sam.

 

Zawsze jest to samo. Podziękuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielka szkoda że tak mało z Was w kwestii miejsca pogrzebu nie dostrzega drugiego dna którym niewątpliwie jest POLITYKA.

Obserwując wypowiedzi na ten temat widzę że przeciwników tego wyboru jest dużo więcej niż zwolenników. Być może zwolennicy stoją w kolejce do Pałacu Prezydenckiego...

Propozycja Komorowskiego dotycząca pogrzebu miała swój cel. Być może jest to demagogia z mojej strony ale dzięki takiemu nie innemu wyborowi odpadł mu przeciwnik do fotela prezydenckiego. Moim zdaniem śmierć Lecha dała Jarosławowi dziesiątki tysięcy głosów więcej. Do tego doszły kolejne które miałby dzięki kalaniu się mediów przedstawiających innego Lecha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakopać w ziemi, odprawić modlitwę i do domu.Chowanie Kaczyńskiego w Krakowie to bezsensowny pomysł. ,,- mamo czemu prezydent kaczyński został pochowany z tymi wszystkimi królami czy on też był królem?'' ,,-nie córeczka pochowali go tutaj za to że zginął śmiercią TRAGICZNĄ w wypadku pod Smoleńskiem w 2010 roku''

 

:rolleyes::) :) śmiech na sali!

Share this post


Link to post
Share on other sites

W komentarzach na FB ktoś napisał o planach wprowadzenia prohibicji na czas pogrzebu. To tylko głupi żart, czy może faktycznie ktoś w mediach wyskoczył z takim pomysłem? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Polaków jest prawie 40 milionów. I teraz mamy każdego pytać o miejsce pochówku? I skoro ty chcesz decydować o miejscu pochówku L. Kaczyńskiego to dlaczego tak się denerwujesz gdy inni chcą decydować o miejscu twojego pochówku lub kogoś z twojej rodziny?

 

I wiekszość z tych 40 milionów nie jest za pochówkiem na Wawelu.

Ale po co ich pytać..racja. Niech to sobie Kaczyńscy z Dziwiszem pod stołem załatwią.

 

A od mojej rodziny kolego to się.... (excuse my french) odp......

Moja rodzina od pokoleń pochodzi z Polski co zaznaczyliśmy mogiłą w Katyniu a nie spod Odessy.

Poczytaj trochę ksiązek a potem zabieraj głos.

 

 

Oczywiście tego moża było się spodziewać po Tobie. Takie powakacje i przepychanki nie robia na mnie wrażenia. Przeanalizuj co napisałem powoli i dokładnie. Przemyśl to i odpowiedz sobie sam.

 

Zawsze jest to samo. Podziękuje.

 

kolejny post i dalej nie ma odpowiedzi. :rolleyes:

Czego innego można się było spodziewać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I wiekszość z tych 40 milionów nie jest za pochówkiem na Wawelu.

Ale po co ich pytać..racja. Niech to sobie Kaczyńscy z Dziwiszem pod stołem załatwią.

 

A od mojej rodziny kolego to się.... (excuse my french) odp......

Moja rodzina od pokoleń pochodzi z Polski co zaznaczyliśmy mogiłą w Katyniu a nie spod Odessy.

Poczytaj trochę ksiązek a potem zabieraj głos.

 

 

Więc ty sie kolego odp... od rodziny L. Kaczyńskiego. Nie twój zakichany interes gdzie zostanie pochowany. Nie jesteś kardynałem ani biskupem by zabraniać miejsca spoczynku na Wawelu komukolwiek. Nikt ci nie każe odwiedzać Jego grobu gdy już tam spocznie. To chyba proste i zrozumiałe?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kraków - PiS'owski prezydent, silna grupa radnych, opozycji niestety nie wypada protestowac.

 

Majchrowski jest z PiS? Wiem, że żałoba ale ROTFL. Po raz kolejny wykazałeś się niewiedzą i się lekko kompromitujesz.

Jacek Majchrowski jest członkiem SLD. I ZTCP to PiS jest w KrK w opozycji :rolleyes:

 

Gruzja - "Jaki prezydent, taki zamach" - wiadomo o co chodzi

 

Wiadomo, o kompromitujące słowa Marszałka. Dostał za to po uszach nawet od przychylnych mu mediów.

Poszukaj jak go zjechała Twoja wyrocznia z Czerskiej :) Ale wróble ćwierkają, że ma za nie przeprosić. Niedługo ;)

 

Ukraina - pomaranczowa rewolucja - to akurat mu trzeba przynac na plus

 

Hmm... A czy Kolega pamięta, że podczas tejże rewolucji Kaczyński nie był jeszcze prezydentem :)

Znowu niewiedza...

 

Co do mojeog wolnego czasu, ostatni tydzien rzeczywiscie mam Go troche wiecej i przyznam ze mam troche wyrzuty sumienia ze spedzam go w taki sposob, ale walka z Ignoranctwem niestety kosztuje.

 

Ta walka kiepsko Ci wychodzi bo się mocno przy tym kompromitujesz. Kilka razy zaliczyłeś taką wtopę i wykazałeś się taką niewiedzą że naprawdę wstyd. Czy to w przypadku Skrzypka i jego kadencji czy teraz z Majchrowskim... I tak by wyliczać.

Poza tym masz dziwną manierę, że nie odpowiadasz na konkretne pytania, postawione tezy. Piszesz aby pisać. Dużo nie znaczy mądrze.

Przepraszam za ten krótki wybieg ad persona ale nie będę już więcej Kolegi męczył co by Go nie pogrążać :)

 

Bez odbioru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc ty sie kolego odp... od rodziny L. Kaczyńskiego. Nie twój zakichany interes gdzie zostanie pochowany. Nie jesteś kardynałem ani biskupem by zabraniać miejsca spoczynku na Wawelu komukolwiek. Nikt ci nie każe odwiedzać Jego grobu gdy już tam spocznie. To chyba proste i zrozumiałe?

 

oj dam sobie spokój bo czuje że dskutując z toba mi IQ spada. :rolleyes:

Tak to jest jak dzieci dostają komputer na gwiazdkę zamiast solidnej ksiażki do historii.

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
W komentarzach na FB ktoś napisał o planach wprowadzenia prohibicji na czas pogrzebu. To tylko głupi żart, czy może faktycznie ktoś w mediach wyskoczył z takim pomysłem? :rolleyes:

Czy na wina mszalne też to obowiązuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
oj dam sobie spokój bo czuje że mi IQ spada. :rolleyes:

Tak to jest jak dzieci dostają komputer na gwiazdkę zamiast solidnej ksiażki do historii.

 

 

Brawo, kolejny "mocny" argument na miarę twojej inteligencji. Długo nad nim myślałeś?

 

ps. Widzę, że znowu zedytowałeś swój wpis, poprawiając go na

 

oj dam sobie spokój bo czuje że dskutując z toba mi IQ spada

 

Nie przejmuj się aż tak bardzo. Za dużo już ci nie spadnie. :)

Edited by Prego.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
W komentarzach na FB ktoś napisał o planach wprowadzenia prohibicji na czas pogrzebu. To tylko głupi żart, czy może faktycznie ktoś w mediach wyskoczył z takim pomysłem? :rolleyes:

 

 

http://wiadomosci.onet.pl/2155932,11,prohi...bnych,item.html

 

W sobotę w Warszawie i w niedzielę w Krakowie będzie obowiązywać zakaz noszenia broni - takie rozporządzenie podpisał już szef MSWIA, dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do resortu. Prawdopodobnie zostanie także wprowadzona prohibicja.

 

Pewnie to też wina PiS, pardon na pewno element tajnego plany Jarka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc ty sie kolego odp... od rodziny L. Kaczyńskiego. Nie twój zakichany interes gdzie zostanie pochowany. Nie jesteś kardynałem ani biskupem by zabraniać miejsca spoczynku na Wawelu komukolwiek. Nikt ci nie każe odwiedzać Jego grobu gdy już tam spocznie. To chyba proste i zrozumiałe?

Weź trochę wyluzuj i nie porównuj Alexa do prezydenta. Fakty są następujące:

 

Kaczyński - prezydent którego ostatnio popierało 25% społeczeństwa

Wawel - miejsce które dla większości (50%, 70%, 90%?) Polaków jest czymś wyjątkowym

 

Fakty "jeszcze" niepotwierdzone - szybka decyzja o pochowaniu Lecha Kaczyńskiego na Wawelu to sztandar do boju dla Jarosława Kaczyńskiego.

 

Pozostałe argumenty masz opisane na http://wyborcza.pl/1,105841,7774621,List_p...a_Dziwisza.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
Weź trochę wyluzuj i nie porównuj Alexa do prezydenta. Fakty są następujące:

 

Kaczyński - prezydent którego ostatnio popierało 25% społeczeństwa

 

Pozostałe argumenty masz opisane na http://wyborcza.pl/1,105841,7774621,List_p...a_Dziwisza.html

 

 

Wobec śmierci każdy jest równy - czy jest to prezydent czy Alex.

 

A poseł Widacki nie jest żadnym autorytetem dla mnie. Dlaczego poseł laickiej partii ma mówić kto jest godzien pochówku w świątyni?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Majchrowski jest z PiS? Wiem, że żałoba ale ROTFL. Po raz kolejny wykazałeś się niewiedzą i się lekko kompromitujesz.

Jacek Majchrowski jest członkiem SLD. I ZTCP to PiS jest w KrK w opozycji :rolleyes:

 

 

 

Wiadomo, o kompromitujące słowa Marszałka. Dostał za to po uszach nawet od przychylnych mu mediów.

Poszukaj jak go zjechała Twoja wyrocznia z Czerskiej :) Ale wróble ćwierkają, że ma za nie przeprosić. Niedługo ;)

 

 

 

Hmm... A czy Kolega pamięta, że podczas tejże rewolucji Kaczyński nie był jeszcze prezydentem :)

Znowu niewiedza...

 

 

 

Ta walka kiepsko Ci wychodzi bo się mocno przy tym kompromitujesz. Kilka razy zaliczyłeś taką wtopę i wykazałeś się taką niewiedzą że naprawdę wstyd. Czy to w przypadku Skrzypka i jego kadencji czy teraz z Majchrowskim... I tak by wyliczać.

Poza tym masz dziwną manierę, że nie odpowiadasz na konkretne pytania, postawione tezy. Piszesz aby pisać. Dużo nie znaczy mądrze.

Przepraszam za ten krótki wybieg ad persona ale nie będę już więcej Kolegi męczył co by Go nie pogrążać :)

 

Bez odbioru :)

 

Z Majchrowskim rzeczywiscie sie machnalem

Ukraina - a kto powiedzial ze byl wtedy prezydentem, pogooglaj sobie zdjecia z wiecow, a zobaczysz czyja twarz tam najczesciej poziera

Gruzja - no wlasnie Komorowski swietnie go podsumowal - Kaczynski dal sie frajersko wykorzystac Sakaszwilemu, nie zyskalismy nic poza tym ze osmieszyl nas na arenie miedzynarodowej(o jego wycieczce nawet nie raczyl poinformowac Borowikow), a nasze stosunki z Rosja znacznie sie pogorszyly.

 

Co do Skrzypka, to wydawalo mi sie ze juz wczesniej to pisalem.

Wpisz sobie w google "Rostowski nagroda" a zeby przeczytac o wszyskich wyroznieniach ktore w ostatnich latach dostal nasz Minister Finansow braknie Ci dnia.

O Skrzypku ledwie napisali ze cos tam ma dostac i to po jakim czasie.

 

Kochany to wlasnie ja staram sie odpowiadac konkretnie na Twoje pytania, kazde ladnie wypunktowuje. Ty natomiast gdy widzisz ze nie masz racji, wymyslasz nowe, i tak skaczesz po tematach, czepiajac ze sie raz pomylilem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wobec śmierci każdy jest równy - czy jest to prezydent czy Alex.

 

A poseł Widacki nie jest żadnym autorytetem dla mnie.

Każdy równy, jednak z ta różnicą że brat Alexa nie jest politykiem startującym wkrótce w wyborach...

 

Tu nie chodzi o autorytet, osobiście nawet średnio wiem kim jest wspomniany Widacki. Tu chodzi o argumenty jakie przedstawił.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dam wam jeszcze jeden powód za pochówkiem na Wawelu . .. otóż jeżeli nie wymiga się śmietanka z przylotu do Polski w związku z bojaźnią przed zabrudzeniem przez dym wulkaniczny - wówczas świat nie dość że dowiedział się o Katyniu, to jeszcze zaczerpnie lekcję historii Polski - nie przechodząc raczej obojętnie obok pozostałych krypt... i nie znając rangi tego miejsca... a zatem to o co wszyscy tam walczyli i dzięki czemu zostali tam wyróżnieni znowu rozbłyśnie choćby na chwilkę... i żaden z nich nie będzie się wstydził "nowego lokatora", ale będą się wstydzić tych co rozbijają jednoczącą Polskę...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wobec śmierci każdy jest równy - czy jest to prezydent czy Alex.

 

A poseł Widacki nie jest żadnym autorytetem dla mnie. Dlaczego poseł laickiej partii ma mówić kto jest godzien pochówku w świątyni?

 

Ile jeszcz razy powtorzys ze ktos nie jest dla Ciebie autorytetem? To moze powiedz kto jest?

 

A Wawel to nie tylko katolicka świątynia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ukraina - pomaranczowa rewolucja - to akurat mu trzeba przynac na plus

 

A co konkretnie? Mieszanie się w wewnętrzne sprawy innego państwa? Próbę(niestety udaną) wmontowania na Ukrainie do władzy złodziei i aferałów, których na szczęście Ukraińcy szybko wywieźli na taczkach?

Polityka zagraniczna ś.p. L. Kaczyńskiego to była nieustanna próba napinania hamerykańsich muskuł i udawania, że są własne, ale jak przychodziło co, do czego to Wujek Sam oczywiści mówił: dobra to teraz brońcie się sami. Do tego nieustanne przypodobywanie się Żydom, posunięte do tego stopnia że prezydent Polski latał sobie w jarmułce i odprawiał w Pałacu prezydenckim żydowskie święta Chanuki. Nieustanne stawianie się w poprzek Rosji -co nam dało? To, że cała Polska drżała, czy nie zakręcą kurka?

Itd, itp, na każdym polu porażka, za porażką.

Przez 5 lat kadencji nie potrafię odnaleźć w pamięci jednej rzeczy związanej z polityką zewnętrzną i wewnętrzną ś.p. Lecha Kaczyńskiego, z której Naród miałby jakąkolwiek korzyść. To już lepszy bilans miał chyba Bolek i towarzysz, magister Kwaśniewski.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dam wam jeszcze jeden powód za pochówkiem na Wawelu . .. otóż jeżeli nie wymiga się śmietanka z przylotu do Polski w związku z bojaźnią przed zabrudzeniem przez dym wulkaniczny - wówczas świat nie dość że dowiedział się o Katyniu, to jeszcze zaczerpnie lekcję historii Polski - nie przechodząc raczej obojętnie obok pozostałych krypt... i nie znając rangi tego miejsca... a zatem to o co wszyscy tam walczyli i dzięki czemu zostali tam wyróżnieni znowu rozbłyśnie choćby na chwilkę... i żaden z nich nie będzie się wstydził "nowego lokatora", ale będą się wstydzić tych co rozbijają jednoczącą Polskę...

 

I bedzie wstyd na caly kraj bo lotnisko w Krakowie ma tylko 15 miejsc postojowych, Katowice kolejnych 15.

Co jest i tak strasznie malo i samoloty bedzie trzeba kierowac na postoj do Warszawy.

Poza tym juz kombinuja zeby zamknac dla VIP'ow jeden z pasow A4(z Katowic do Krakowa)

 

A tylko dodam ze lotnisko w Waszawie ma 100 miesc postojowych, wiec owego problemu i kombinowania by nie bylo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×