Jump to content
Sign in to follow this  
epca

Jaka końcówka?

Recommended Posts

Chce otworzyć serwis. Tematyka: Medycyna. Całość będzie regularnie uzupełniana i pisana w języku angielskim i tu pytanie:

 

Czy dla takiej domeny która będzie pozycjonowana pod angielskie frazy nie będzie stanowiła problemu końcówka PL?

Edited by epca

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chce otworzyć serwis. Tematyka: Medycyna. Całość będzie regularnie uzupełniana i pisana w języku angielskim i tu pytanie:

 

Czy dla takiej domeny która będzie pozycjonowana pod angielskie frazy nie będzie stanowiła problemu końcówka PL?

 

Jak to ma być domena dla Polaków to po co pisać po angielsku ? A jak dla użytkowników zagranicznych to .pl nie ma sensu.

Wydaje mi się że lepiej jakieś słabsze, ale globalne rozszerzenie.

Edited by Jachu19

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to ma być domena dla Polaków to po co pisać po angielsku ? A jak dla użytkowników zagranicznych to .pl nie ma sensu.

Wydaje mi się że lepiej jakieś słabsze, ale globalne rozszerzenie.

 

Konkret?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Konkret?

 

No chyba napisał Ci konkret.

Czego jeszcze oczekujesz, że podam ci na tacy wolne domeny związane z medycyną?

Share this post


Link to post
Share on other sites
No chyba napisał Ci konkret.

Czego jeszcze oczekujesz, że podam ci na tacy wolne domeny związane z medycyną?

 

Temat jest chyba o końcówkach prawda?

 

Chodziło mi o to którą konkretnie końcówkę wybrać. Ma to jakieś znaczenie? Dodam że wszystkie wszystkie związane z tą tematyką są wolne.

Edited by epca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak tylko po ang. i angielski tekst to głupotą myśleć nad .pl

 

I pod względem pozycjonowania i pod względem odwiedzających.

 

Jak polak szuka z polskiej lokalizacji w google polskim to wyżej dla niego będą końcówki .pl nad .eu / com/de itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak tylko po ang. i angielski tekst to głupotą myśleć nad .pl

 

I pod względem pozycjonowania i pod względem odwiedzających.

 

Jak polak szuka z polskiej lokalizacji w google polskim to wyżej dla niego będą końcówki .pl nad .eu / com/de itp.

 

 

Właśnie problem w tym że pod podobną tematyką jest dość ciekawie gdyż domeny .ua i .ru z teksami po angielsku wiodą prym w google.com

 

Stąd moje pytanie.

Edited by epca

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tym jaką "końcówkę" wybrać było już na forum kilka razy, poszukaj.

Jak ma to być tylko po ang. to skąd pomysł, żeby nazwa serwisu (domena) była Polska?

Share this post


Link to post
Share on other sites
domeny .ua i .ru z teksami po angielsku wiodą prym w google.com

Ale treść tych stron ma coś wspólnego z Rumunią ? Czy są to serwisy o tematyce ogólnej w języku angielskim ? Bo jeśli to drugie to może są to dobre serwisy, ze się przebiły z kiepska domeną. Jakby były na com to może byłyby jeszcze lepsze.

 

Dla mnie stawianie angielskiego serwisu pod domena .pl i to najlepiej z polskim keyword-em w nazwie to trochę jak robienie polskiego serwisu pod domena Japońską (bez sensu).

A co do konkretu domeny to oczywiście najlepsza com, potem wybrałbym net, chyba ze chcesz tylko dla europy albo pozostałe 2 zajęte to eu.

Edited by Jachu19

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale treść tych stron ma coś wspólnego z Rumunią ?

 

Rumunia ma .ro Rosja ma .ru :wacko:

 

A co do konkretu domeny to oczywiście najlepsza com, potem wybrałbym net, chyba ze chcesz tylko dla europy albo pozostałe 2 zajęte to eu.

 

Ja też tak uważam, choć dla seo to podobno wszystko jedno jaką masz nazwę i z jaką końcówką.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak ma to być tylko po ang. to skąd pomysł, żeby nazwa serwisu (domena) była Polska?
Właśnie problem w tym że pod podobną tematyką jest dość ciekawie gdyż domeny .ua i .ru z teksami po angielsku wiodą prym w google.com

Stąd moje pytanie.

 

 

 

Ale treść tych stron ma coś wspólnego z Rumunią ? Czy są to serwisy o tematyce ogólnej w języku angielskim ? Bo jeśli to drugie to może są to dobre serwisy, ze się przebiły z kiepska domeną. Jakby były na com to może byłyby jeszcze lepsze.

Rumunia posiada skrót .ro a nie .ru

 

To drugie. Żaden z serwisów nie ma powiązania z krajem z rozszerzenia. Może trochę źle zrobiłem sugerując się tymi stronami ale już trudno, proszę tylko nie zadawać pytań "skąd taki pomysł" etc.

 

 

Ja też tak uważam, choć dla seo to podobno wszystko jedno jaką masz nazwę i z jaką końcówką.

Jedyny potrzebny post tutaj. O to również w dużej mierze mi chodziło. Dzięki.

Edited by epca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×