Jump to content
Sign in to follow this  
elempl

KreatywneDomeny.pl

Recommended Posts

Witam,

chciałbym prosić o dyskusję na temat mojego nowego pomysłu na projekt portalu związanego z domenami...

 

Nazwa robocza: KreatywneDomeny.pl

 

Cel projektu:

 

Serwis w którym domainerzy którzy posiadają ciekawe domeny, tworzą opisy wykorzystania domeny do celów marketingowych

pod konkretne produkty lub usługi.

 

Co zyskuje firma korzystająca z serwisu?

 

Otrzymuje gotową bazę pogrupowanych projektów reklamowych z wykorzystaniem konkretnej domeny internetowej.

 

Np. chce zareklamować swój produkt np. cegłę -> wybiera kategorię -> produkt -> i otrzymuje np. kompleksowy opis kampanii reklamowej z domeną kupcegle.pl

 

Grupa docelowa projektu:

 

Firmy tworzące kampanie reklamowe itp. oraz bezposrednio zainteresowane firmy które same tworzą swoje kampanie...

 

 

 

Proszę o konstruktywną krytykę....

 

 

Edit//

tyle osób już przeczytało temat min. widziałem SELESa i naprawdę nikt się nie wypowie ?

 

 

P.S.

zgodnie z polskim prawem ww. pomysł ze względu na sposób opisania

można określać prawnym pojęciem utworu a co za tym idzie jest on

chroniony prawem autorskim.

 

Pozdrawiam

Edited by elempl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że dopóki tego serwisu nie zrobisz nie będziesz wiedział czy się przyjmie czy nie.. biznes to podejmowanie ryzyka.

 

Jeśli masz jasną wizję przedsięwzięcia i wiesz jak się do tego zabrać - to rób. Jeśli masz tylko mgliste wyobrażenie, bardzo ogólnie nakreśloną koncepcję, którą już w tym poście sobie "rezerwujesz" powołując się na prawa autorskie i do tego prosisz, żebyśmy Ci zrobili darmowe konsultacje biznesowe, to nie wróżę sukcesu :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
tyle osób już przeczytało temat min. widziałem SELESa i naprawdę nikt się nie wypowie ?

 

P.S.

zgodnie z polskim prawem ww. pomysł ze względu na sposób opisania

można określać prawnym pojęciem utworu a co za tym idzie jest on

chroniony prawem autorskim.

 

Pozdrawiam

Wiesz... jest mały kłopot.

 

Jak czytałem tego posta po raz pierwszy to jeszcze nie było tej adnotacji o prawach autorskich. Co teraz więc zrobimy? :D

 

Tak na poważnie. Sam myślałem o podobnym serwisie w którym byłyby jedynie domeny określmy to "namingowe". Takie które mogą zainspirować jakąś firmę, szukającą oryginalnej i nietuzinkowej nazwy. Zdarza się wiele fajnych nazw, ładnie brzmiących, ciekawie wyglądających ale które raczej nie osiągają dużych wartości podczas ich sprzedaży. Takie twory giną w tłumie innych domen w Dropped, PPD, więc taki dedykowany im serwis mógłby im się przysłużyć. Czy odniósłby sukces komercyjny? Tego nie wiem - jest za dużo czynników, które można zrobić dobrze lub zepsuć - a od tego najczęściej zależy sukces przedsięwzięcia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DD

Dziękuję za opinię, masz rację że biznes to podjęcie ryzka.

Nie proszę o darmowe konsultacje biznesowe tylko o opinię na temat pomysłu gdyż

chciałbym aby była strona dla społeczności a tego nie da się zrobić bez poznania potrzeb jak zapewne sam wiesz...

Co do zastrzegania sobie praw to można to nazwać zboczeniem zawodowym.

 

@bak-mister

przepraszam ale proszę o dyskusję na poziomie, jesli zamierzasz tak się wypowiadać to faktycznie lepiej nic nie napisać

 

@Sir_Elwood

dzieki za konstruktywnego posta...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie proszę o darmowe konsultacje biznesowe tylko o opinię na temat pomysłu gdyż

chciałbym aby była strona dla społeczności a tego nie da się zrobić bez poznania potrzeb jak zapewne sam wiesz...

Z jednej strony tak, ale szczerze trzeba z tym uważać. Demokracja przy tworzeniu nowego serwisu wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem. To trochę tak jak na wojnie - lepszy jeden mierny generał niż dziesięciu utalentowanych...

 

Poznać potrzeby przyszłych użytkowników - pewnie. Przejmowanie się każdą prośbą i próba zrealizowania wszystkich zachcianek - niekoniecznie dobry pomysł :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
1.Poznać potrzeby przyszłych użytkowników - pewnie.

2.Przejmowanie się każdą prośbą i próba zrealizowania wszystkich zachcianek - niekoniecznie dobry pomysł :D

3. Poznać zdanie DD - bezcenne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z jednej strony tak, ale szczerze trzeba z tym uważać. Demokracja przy tworzeniu nowego serwisu wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem. To trochę tak jak na wojnie - lepszy jeden mierny generał niż dziesięciu utalentowanych...

 

Poznać potrzeby przyszłych użytkowników - pewnie. Przejmowanie się każdą prośbą i próba zrealizowania wszystkich zachcianek - niekoniecznie dobry pomysł :D

 

DD

 

Wiem że będe nudny ;) - masz rację w 100%.

Dlatego jak to mówią we wszystkim trzeba znać umiar, tak się składa że kiedyś miałem okazję współtworzyć pewną stronę która notowała 50-60k uq dziennie miała kilkadziesiąt tysięcy userów zarejestrowanych i niestety doświadczyłem na własnej skórze "narzekania o wszystko"

Edited by elempl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
rozwiązaniem. To trochę tak jak na wojnie - lepszy jeden mierny generał niż dziesięciu utalentowanych...

DD

polemizowałbym DD... nie uważam się za badacza ww2 bo preferuję historię średniowiecza, ale im więcej oglądam i czytam na ten temat, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że dysponując taką armią i mając do dyspozycji tylu świetnych dowódców Hitler przegrał na własne życzenie.. i to on był tą miernotą - gdyby pozwolił działać swoim generałom historia mogłaby wyglądać inaczej

 

odnośnie tematu wątku: chleba z tego nie będzie - za to może wyjść ładny, ambitny projekt :D

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites
polemizowałbym DD... nie uważam się za badacza ww2 bo preferuję historię średniowiecza, ale im więcej oglądam i czytam na ten temat, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że dysponując taką armią i mając do dyspozycji tylu świetnych dowódców Hitler przegrał na własne życzenie.. i to on był tą miernotą - gdyby pozwolił działać swoim generałom historia mogłaby wyglądać inaczej

Ale ja mówiłem o sytuacji, w której na konkretnym polu walki jest 10 generałów i każdy rozkazuje coś innego :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
chciałbym prosić o dyskusję na temat mojego nowego pomysłu na projekt portalu związanego z domenami...

Nazwa robocza: KreatywneDomeny.pl

 

Nazwa docelowa: WypasioneDomeny.pl

 

Cel projektu:

Serwis w którym domainerzy którzy posiadają ciekawe domeny, tworzą opisy wykorzystania domeny do celów marketingowych

pod konkretne produkty lub usługi.

 

Witryna na której zainteresowani użytkownicy (nie tylko domeniarze...) posiadający interesujące adresy internetowe w swoim portfolio będą mogli zaprezentować wybrane domeny wraz ze swoimi pomysłami na ich wykorzystanie (w formie opisów, screenów, zdjęć, rysunków...) nie tylko do celów marketingowych ale również jako pomysły na zarabiające strony interetowe oraz komentować i uzupełniać pomysły innych.

 

Co zyskuje firma korzystająca z serwisu?

Otrzymuje gotową bazę pogrupowanych projektów reklamowych z wykorzystaniem konkretnej domeny internetowej.

 

Grupą docelową witryny byłyby nie tylko firmy ale również prywatne osoby, które chciałyby zainwestować swoje pieniądze, wiedzę, czas i kontakty w celu rozwinięcia wybranych projektów w działające i przynoszące zyski serwisy internetowe.

 

Grupa docelowa projektu:

Firmy tworzące kampanie reklamowe itp. oraz bezposrednio zainteresowane firmy które same tworzą swoje kampanie...

...oraz osoby prywatne posiadające środki, wiedzę lub czas na zrealizowanie projektu.

 

Proszę o konstruktywną krytykę....

 

;):P;)

 

P.S.

zgodnie z polskim prawem ww. pomysł ze względu na sposób opisania

można określać prawnym pojęciem utworu a co za tym idzie jest on

chroniony prawem autorskim.

 

P.S. 1. Mój pomysł jest inny...

P.S. 2. ...i bardziej dopracowany ;)

P.S. 3. Jak ktoś chce skorzystać to proszę się nie krępować i brać gratis :D

Pozdrawiam!

Edited by Renek

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Hans2000

 

żeby było jasne nie chce tego tworzyć w celu zarabiania na życie, bardziej dla ideii i popularyzacji rynku domen w Polsce.

 

 

@Renek

również dziękuję za Twojego posta, jeśli jesteś chętny do współtworzenia to zapraszam na PW :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
zgodnie z polskim prawem ww. pomysł ze względu na sposób opisania

można określać prawnym pojęciem utworu a co za tym idzie jest on

chroniony prawem autorskim.

Prawem autorskim chroniony może być co najwyżej post na forum, w którym opisałeś pomysł. Sam pomysł nie może być chroniony prawem autorskim. Pomysł można co najwyżej opatentować - radzę Ci to zrobić szybko :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prawem autorskim chroniony może być co najwyżej post na forum, w którym opisałeś pomysł. Sam pomysł nie może być chroniony prawem autorskim. Pomysł można co najwyżej opatentować - radzę Ci to zrobić szybko ;)

 

Pomysł jako pomysł stricte nie może być prawnie chroniony wg. Polskiego prawa dokladnie tak jak napisałes...

Natomiast pomysł staje się w rozumieniu prawa "utworem" w momencie dokładniejszego sprecyzowania tak jak to zrobiłem w swoim poscie,

kontynuując utwór odrazu podlega ochronie prawnej i nie ma potrzeby tego nigdzie zgłaszać.

Uwierz mi że wiem co mówie :D

 

P.S.

ale wolałbym aby dyskusja skupiła się na aspekcie czego userzy by oczekiwali od takiego portalu niż na aspekcie prawnym mojego zastrzeżenia ;)

 

Pozdrawiam

Edited by elempl

Share this post


Link to post
Share on other sites
żeby było jasne nie chce tego tworzyć w celu zarabiania na życie, bardziej dla ideii i popularyzacji rynku domen w Polsce.

 

Żeś poprostu chłopak o złotym sercu, że tak powiem...

 

...a może po cichu liczysz już pieniążki za domniemane prowizje od sprzedaży :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żeś poprostu chłopak o złotym sercu, że tak powiem...

 

...a może po cichu liczysz już pieniążki za domniemane prowizje od sprzedaży :D

 

Dziękuję za komplement.

Wiesz nie wiem jak jest u Ciebie ale ja pewne rzeczy w życiu robię dla czystej satysfakcji i żeby stawiać sobie nowe cele

nie zawsze wszystko musi sprowadzać się do zarabiania..

 

Ale nie odchodzmy od tematu i prosiłbym o zgłaszanie wszelkich propozycji....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomysł jako pomysł stricte nie może być prawnie chroniony wg. Polskiego prawa dokladnie tak jak napisałes...

Natomiast pomysł staje się w rozumieniu prawa "utworem" w momencie dokładniejszego sprecyzowania tak jak to zrobiłem w swoim poscie,

kontynuując utwór odrazu podlega ochronie prawnej i nie ma potrzeby tego nigdzie zgłaszać.

Uwierz mi że wiem co mówie :D

"Nawet najlepszy, zupełnie wyjtkowy pomysł wart jest tylko 20 zł."

http://wiseweb.pl/?p=107

 

"Twój pomysł na startup jest warty 12,50 zł (z VAT)"

http://www.webstop.pl/2008/09/16/twoj-pomy...-1250-zl-z-vat/

 

I tu jeszcze ciekawy artykuł, który przy okazji znalazłem:

 

Ile jest wart pomysł na e-biznes - kiedy jeszcze tego nie wiemy, a kiedy wiemy na pewno

http://www.e-mentor.edu.pl/30,661,Ile_jest...y_na_pewno.html

 

Z całym szacunkiem i sympatią do Ciebie - takie podpisy pod postem z cytowaniem przepisów prawa autorskiego budzą u mnie lekki uśmieszek ;)

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z całym szacunkiem i sympatią do Ciebie - takie podpisy pod postem z cytowaniem przepisów prawa autorskiego budzą u mnie lekki uśmieszek :D

 

DD

 

Danielu dziękuję za linki natomiast niestety nie zgodzę się z "uśmieszkiem" jeśli chcesz przytoczę Ci odpowiednie informacje na PW bo nie chce zmieniac kierunku dyskusji w temacie.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale wolałbym aby dyskusja skupiła się na aspekcie czego userzy by oczekiwali od takiego portalu niż na aspekcie prawnym mojego zastrzeżenia :D

 

piszesz jakiś zajawkowy post na forum zaznaczając przy tym ze pomysł jest chroniony prawnie i oczekujesz ze teraz inni dopiszą za Ciebie resztę?

 

uwierz mi ze to co opisałeś to jedynie zajawka... doprecyzowany projekt byłby wtedy gdybyś zaprezentowal pełną dokumentację projektową. Wtedy można by było mówić o dokładnym sprecyzowaniu ... jak to ujmujesz UTWORU.

 

ale i tak ciężko by Ci było cokolwiek ugrać w sądzie gdyby ktoś "zwinął" Ci pomysł. Choćby z tego powodu że w Polsce o ile się orientuję nie ma jeszcze czegoś takiego jak patent na oprogramowanie.

Edited by trystero

Share this post


Link to post
Share on other sites
Danielu dziękuję za linki natomiast niestety nie zgodzę się z "uśmieszkiem" jeśli chcesz przytoczę Ci odpowiednie informacje na PW bo nie chce zmieniac kierunku dyskusji w temacie.

Uśmieszek nie świadczy, że nie masz racji. Może masz - nie jestem ekspertem w prawie autorskim, chociaż coś tam wiem - byłem ostatnio na szkoleniu poleconym przez Kilofka :D

 

Szkoda tracić czasu na dyskusje. Temat zmierza w niewłaściwym kierunku. Zamiast dywagować co by było gdyby i zabezpieczać się prawami autorskimi - zrób ten projekt zanim ktoś inny to zrobi i problem z głowy. Ciekaw byłbym jak w sprawie użyłbyś dowód w postaci wpisu na forum podpisanym nickiem i który dodatkowo można dowolnie modyfikować.

 

No i last but not least - jak to zostało zauważone. Chowasz się za prawem autorskim, a innych prosisz o poradę? A będziesz później tantiemy albo % od zysku wypłacał jak wdrożysz czyjś pomysł dodany w wątku? Pytam całkiem poważnie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chowasz się za prawem autorskim, a innych prosisz o poradę? A będziesz później tantiemy albo % od zysku wypłacał jak wdrożysz czyjś pomysł dodany w wątku? Pytam całkiem poważnie.

 

DD

 

Danielu,

ja nie proszę o porady i pomysły.

Ja mam ściśle sprecyzowaną wizję tego co ma być i już kilku informatyków zajmuje się projektem.

Ja staram się tylko sprostać potrzebom uzytkowników bo chciałbym żeby to było dla nich - i proszę o to czego chcieliby żeby było....

 

wiem że brzmi to utopijnie ale tak własnie ma być...

Edited by elempl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Danielu,

ja nie proszę o porady i pomysły.

Ja mam ściśle sprecyzowaną wizję tego co ma być i już kilku informatyków zajmuje się projektem.

Ja staram się tylko sprostać potrzebom uzytkowników bo chciałbym żeby to było dla nich - i proszę o to czego chcieliby żeby było....

 

wiem że brzmi to utopijnie ale tak własnie ma być...

Może niejasności wyniknęły z niedoprecyzowania.. "chciałbym prosić o dyskusję na temat mojego nowego pomysłu na projekt portalu związanego z domenami...". Dyskusja to szerokie pojęcie.

 

Ale jeśli projekt się już robi to czekam aż powstanie gotowy produkt :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może niejasności wyniknęły z niedoprecyzowania.. "chciałbym prosić o dyskusję na temat mojego nowego pomysłu na projekt portalu związanego z domenami...". Dyskusja to szerokie pojęcie.

 

Ale jeśli projekt się już robi to czekam aż powstanie gotowy produkt ;)

 

DD

 

Być może wyniknęło to z tego co napisałeś czyli z problemów natury komunikacyjnej, i być może źle doprecyzowałem o co chodzi....

 

Także teraz proszę poprostu o oczekiwania względem takiego serwisu od użytkowników bo chciałbym oddać możliwie najlepiej dopracowane narzędzie...

 

 

Pozdrawiam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł bardzo mi się podoba tym bardziej że koresponduje z podobnym moim pomysłem, którego niestety nie opatentowałem w momencie kiedy powstał czyli w 2003r. :-)

 

Jeśli prawdą jest to, że nad projektem pracuje już zespół ludzi to chętnie dołączę przynajmniej jeśli chodzi o tzw. konsulting oraz projektowanie interfejsów "back and front page" od strony usability. Jak coś to jestem dostępny via PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×