Jump to content
karcho

Budowa strony internetowej

Recommended Posts

Panowie ile kosztuje projekt strony internetowej? Nie jakis wymagajacy, bez żadnych paneli uzytkownikow etc. Strona to bedzie po prostu zbior informacji.

 

Dzieki za opinie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy dużo od liczby funkcjonalności na stronie i poziomu na jakim będzie wykonana strona. Za jakość się płaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmm to moze ujmij to tak co mozna miec za ~800zl ?

Całkiem przyzwoity projekt graficzny (bez cięcia i kodowania).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Całkiem przyzwoity projekt graficzny (bez cięcia i kodowania).

Hmm ciecia i kodowania? Co to znaczy ? :D Chcialbym miec wszystko gotowe zebym mogl sobie pisac wiadomosci etc :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmm ciecia i kodowania? Co to znaczy ? :D Chcialbym miec wszystko gotowe zebym mogl sobie pisac wiadomosci etc :D

Powiem tak: ktoś za taką kwotę to wykona (całość) ale nie będzie to porządna robota ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dużo zależy od grafiki, ale koszt strony zależy mocno od systemu zarządzania treścią. System może być darmowy (np. Joomla, Wordpress, Drupal), ale może być też stworzony od podstaw przez zespół programistyczny, wtedy cena już mocno wybija w górę, bo prace programistyczne są ogólnie dość drogie.

 

Jeśli masz jakiś oryginalny pomysł to niestety są małe szanse, że dasz radę go zrealizować na darmowym cms-ie, wtedy już wchodzi w grę stworzenie lub zakup skryptu i koszty większe. :D

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiscie chodzi mi o przystosowanie darmowego CMS.

 

 

Nie jest to innowatorski pomysl na miare nk czy FB :D Zwykla stronka z informacjami. Ramka adsense etc :D

Edited by karcho

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdemu zamawiającemu wydaje się na początku, że jego strona jest zwykła i prosta - zwłaszcza przy rozmowach o cenie.

Później się okazuje , że ma być 7 galerii fotek po 77 w każdej a do tego CMS i koniecznie elementy flasha, muzyka itp.

Nikt nie będzie podawał Ci ceny, jeśli nie określisz szczegółowo swoich wymagań. Nie musisz przy tym zdradzać swojego nowatorskiego pomysłu.

Co do ceny wydaje mi się , że za tą kasę przystosujesz joomlę albo wordpressa razem z grafiką na dostatecznym a nawet dobrym poziomie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak darmowy CMS to jeden z kosztów odchodzi. Najlepiej byłoby poszukać jednego wykonawcy (firmy), który wykona całość prac, wtedy możesz liczyć na najmniejszą kwotę za całość prac. Za 800 zł powinieneś mieć raczej wykonaną całość prac z grafiką i logo, strona postawiona na darmowym Drupal, Wordpress albo Joomla. Oczywiście jak w trakcie prac wyskoczą nagle jakieś niezaplanowane funkcjonalności to i cena podskoczy. :D

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za 800 zł powinieneś mieć raczej wykonaną całość prac z grafiką i logo, strona postawiona na darmowym Drupal, Wordpress albo Joomla.

 

Huh, to wszystko za 800 zł. Nieźle, ale chyba na zlecenia.przez.net kiedy zrobi Ci to uczący się gimnazjalista. Chciałbyś taką stronę full service za 800 zł? Ja chyba nie, bo na pewno nie będzie profesjonalnie wykonana. Wydasz kasę, będziesz niezadowolony bo za taką kasę nic profesjonalnego nie dostanie, nie zrobisz nowej strony bo kasę już umoczyłeś i szkoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrobienie prostej mini strona www z grafiką wykonaną przez amatora (przeze mnie) i bez cms (aby ją aktualizować trzeba trochę orientować się w HTML) kosztuje u mnie 300 zł - przykłady: Pacierz.pl, Godzina.info, KatalogStron.edu.pl.

Jeśli grafika ma być ładniejsza, to współpracuje ze mną osoba zajmująca się tym zawodowo i za graficzne opracowanie mini strony bierze kolejne 300 zł - przykład: WierszykiDlaDzieci.pl

Jeżeli na stronie mają być zaimplementowane jakieś funkcjonalności np. galeria lub inny skrypt, to za to liczy się kolejne pieniążki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i dlatego duża część stron wygląda jak wygląda.

te wierszykidladzieci to na prawdę "zawodowiec" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i dlatego duża część stron wygląda jak wygląda.

te wierszykidladzieci to na prawdę "zawodowiec" ?

Widzę, że nie zrozumiałeś co napisałem. Grafik nie wykonywał mi projektu strony, tylko ja mam gotowy swój prosty szablon, a on do niej dopasował grafikę.

 

Jeśli chodzi o wygląd różnych stron istniejących w internecie, to moje zdanie jest takie, że te "śliczniutkie" mają sens tylko gdy strona jest kierowana do kobiet i to tych bardziej marudnych :D

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli rozumiem jako grafik amator zamierzasz projektować brzydkie strony? :D

co do wierszykówdladzieci oczywiście chodziło mi o grafikę.

 

Każda strona ma swoich odbiorców. Są branże damskie, męskie, dla budowlańców czy dla mas. Strona powinna od samego wejścia przemówić właśnie do odbiorcy, a najczęściej pierwszym wrażeniem jest jej wygląd. Nie rzadko zdarza mi się wybierać firmę właśnie ze względu na jej stronę internetową. Jeżeli jest wykonana profesjonalnie, wiem, że firma podchodzi do swojej promocji poważnie. Jeżeli widzę, że strona firmy wygląda jak strona za 300 zł, prawie nigdy nie wybieram tej firmy - chyba że to firma polecona bądź ostateczność.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Każda strona ma swoich odbiorców. Są branże damskie, męskie, dla budowlańców czy dla mas. Strona powinna od samego wejścia przemówić właśnie do odbiorcy, a najczęściej pierwszym wrażeniem jest jej wygląd. Nie rzadko zdarza mi się wybierać firmę właśnie ze względu na jej stronę internetową. Jeżeli jest wykonana profesjonalnie, wiem, że firma podchodzi do swojej promocji poważnie. Jeżeli widzę, że strona firmy wygląda jak strona za 300 zł, prawie nigdy nie wybieram tej firmy - chyba że to firma polecona bądź ostateczność.

Wszystko co napisałeś jest prawdą, ale są wyjątki. Zerknij na kurnik.pl - właściciel wie, że na jego serwis wchodzą ludzie aby pograć a nie podziwiać szatę graficzną strony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albo google.pl

Ja też nie wiem po co te wszystkie fajerwerki. Strona powinna być prosta i łatwa w czytaniu jak gazeta...

Też szukam właśnie jakiegoś grafika co by umiał zrobić tanio prosty i czytelny lay ale każdy woli robić fajerwerki i brać za nie większą kasę.

Edited by Mark

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o wygląd różnych stron istniejących w internecie, to moje zdanie jest takie, że te "śliczniutkie" mają sens tylko gdy strona jest kierowana do kobiet i to tych bardziej marudnych :D

Dobrze, że to tylko Twoje zdanie. Ja mam zupełnie odwrotne.

 

Ten Twój cały "grafik" i Twoje posklejanie tego do kupy to w sumie daje 600zł - jakość jest poniżej średniej i nie dałbym za to 1/10 tej ceny jeśli o mnie chodzi :D

 

Zgadzam się w 100% ze słowami Magnesa

Share this post


Link to post
Share on other sites

bardziej mi chodzi o sytuacje pozyskiwania nowych klientów. Tak jak napisałem, kiedy ktoś mi poleci firmę, sprawa strony schodzi na drugi plan. Gdybym nie znał kurnika, kurczak wypinający na mnie tyłek zniechęciłby mnie raczej do dalszego eksplorowania strony :D Google to już zupełnie inna bajka i co innego się tam liczy. W grafice na stronach nie chodzi o fajerwerki, chodzi o estetykę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli to ma być po prostu strona informacyjna, z grafiką ze średniej półki, a panel administracyjny ma pozwalać na edycję treści i wstawianie obrazków do treści, mogę Ci taką stronę zrobić za 800 PLN (brutto).

 

Grafika na poziomie ProEfekt.pl, cięcie, prosty CMS do zarządzania treściami kilku stron. Wszystko autorskie.

Jeśli wymagasz czegoś więcej (lepsza grafika lub dodatkowe funkcje) to już się raczej nie zmieścimy w budżecie.

 

Jeśli byłbyś zainteresowany, to jedyny możliwy termin na taki projekt mam pod koniec nadchodzącego tygodnia (kontakt PW).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Grafika na poziomie ProEfekt.pl, cięcie, prosty CMS do zarządzania treściami kilku stron.

 

Podoba mi się. Czytelna i ładnie stworzona strona informacyjna dla prowadzonego biznesu. Nic więcej nie trzeba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli to ma być po prostu strona informacyjna, z grafiką ze średniej półki, a panel administracyjny ma pozwalać na edycję treści i wstawianie obrazków do treści, mogę Ci taką stronę zrobić za 800 PLN (brutto).

 

No strona ProEfekt.pl ma wszystko co potrzeba, nie jest przeładowana informacjami i nie kłuje w oczy. :D Ja to myślałem nawet o 800 netto, czyli jednak da się i za brutto. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×