Jump to content
ArturZ

Materiały na stronach rządowych i Urzedów Miast

Recommended Posts

Kiedyś obiło mi się o uszy, że materiały umieszczone na stronach rządowych oraz w oficjalnych serwisach Urzędów Miast są własnością publiczną, czyli można je wykorzystywać do własnych celów zarówno prywatnych jak i komercyjnych. Czy może ktoś tą informację potwierdzić lub zaprzeczyć?

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogę stanowczo zaprzeczyć :)

 

Ale jak zawsze to zależy - jeżeli chodzi o akty prawne to one nie są objęte ochroną prawnoautorską - ale jeśli na stronie urzędu miasta znajduje się np. artykułów to jest on objęty ochroną prawnoautorską - to samo dotyczy oczywiście grafiki. Jeżeli chodzi o herby miast sytuacja jest troszkę inna z tego co wiem- tutaj nie korzystają one z ochrony prawa autorskiego ale również są chronione

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytać się, pytac i jeszcze raz pytać za każdym razem.

 

Nawet zwykły news z działu aktualności może być tak dziwnie skonstruowany, że tekst można swobodnie zamieścić u siebie, ale o foto to lepiej się zapytać - chyba że są to informacje od rzeczników prasowych i z działu dla prasy - stamtąd zawsze można czerpać do woli, ale niekomercyjnie lub np. na blogach czy w serwisach infromacyjnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na wikipedia przy herbach miast znajduje się taka informacja:

Zgodnie z art. 4 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2006 r. Nr 90 poz. 631) nie stanowią przedmiotu prawa autorskiego akty normatywne, ich projekty, urzędowe dokumenty, materiały, znaki i symbole. Powyższa grafika należy do tej grupy. Jednak w niektórych przypadkach wykorzystanie tej grafiki może być w Polsce ograniczone na podstawie innych obowiązujących przepisów.

Mi bardziej chodzi o materiały, które mógłbym wykorzystać na serwisie miejskim takie jak informacje o przestępstwach pobrane ze strony policji, informacje o imprezach i relacje z nich pobrane ze strony Urzędu Miasta, itp.

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Najnowsze posty na forum

  • 22.10.2020 godz. 20.00 koniec aukcji zapraszam
  • Szykować się panowie na przymusowy teścik - albowiem MON wkracza do akcji:     I nie zapomnijcie spakować swoich domen na kwarantannę    
  • Dobre pytanie, jakaś ściema
  • Według mnie powinny być bany na forum (w tym dziale) za takie odwoływanie aukcji (tym bardziej za kuszenie do otwarcia linka brakiem ceny minimalnej)
  • Gdzie takie bzdury wyczytałeś ? Podaj link proszę bo powołujesz się na coś czego sam nie rozumiesz.   Ponadto tak się składa iż udało mi się poznać kilka osób mieszkających na Białorusi . Ci którzy dali się wciągnąć w kolorowe rewolucje za dingi - słusznie trafiają tam gdzie ich miejsce. Natomiast o tworzeniu i finansowaniu sztucznej opozycji Prezydent Łukaszenka wypowiedział się następująco :       Jest też ogrom ludzi którzy na ich nieszczęście dają się wciągnąć w coś czego zupełnie nie rozumieją. Na YT możesz znaleźć wywiad Prezydenta Łukaszenki z dziennikarką WashingtonPost w oryginalnej wersji z którego ten wycinek pochodzi. Bardzo dużo się z niego dowiesz zamiast steku bzdur medialnych patałachów którymi jesteś karmiony każdego dnia oraz opinii osób które nie rozumieją otaczającego ich świata oraz zagrożenia w jakim sie znajdujemy obecnie. Tak się również dziwnie składa iż Polacy mieszkający na Białorusi głosowali właśnie na Prezydenta Łukaszenkę, jak myślisz dlaczego ?       
  • gamefun.pl   Zapraszam na aukcję. Start od 10 pln, bez ceny minimalnej.   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2506355/    
  • "Sprzedający anulował aukcję następujących domen: anglistyka.com.pl, anglistyka.pl"   Zawracanie głowy.
 • Oferty sprzedaży użytkowników

 • Member Statistics

  • Total Members
   18650
  • Most Online
   20372

  Newest Member
  Airmaxxx
  Joined
×