Jump to content
Sign in to follow this  
Andro

W jakim kraju wolałbyś żyć ?

W jakim kraju wolałbyś żyć ?  

38 members have voted

1. 1. JKM gościem TVP

• bliższym poglądom JKM
      26
    • bliższym poglądom pani redaktor
      4
    • nie interesuję się takimi sprawami
      8

Recommended Posts

Szansą dla JKM jest debata z udziałem pozostałych kandydatów transmitowana w mediach.

Mam wrażenie, że do takowej nie dojdzie.

Rozmowa bardzo ciekawa. JKM powinien jednak mówić wolniej i spokojniej - ja rozumiem, nie dopuszcza się go do głosu, to ma taki szybki styl, ale w dzisiejszych czasach, nawet jak się mówi coś mądrego, to trzeba jeszcze umieć to odpowiednio "sprzedać"...

Co do Pani Redaktor to było widać na jej twarzy, że odrabia pańszczyznę z politycznym planktonem ;)

są plusy i minusy, dzięki tym emocjom, wynikającym z ogromnej różnicy zdań, a jeszcze bardziej postrzegania rzeczywistości i sposobu myślenia, w tak krótkim programie poruszono wiele istotnych spraw, i tak JKM trzymał się całkiem rzeczowych odpowiedzi, bo większość ludzi przed kamerą i w tak krótkim czasie, nie miałaby na to większych szans, na ogół redaktorzy robią co chcą, można powiedzieć, że JKM jest zaprawiony w bojach, i wbrew pozorom łatwo głowy nie traci,

Edited by Andro

"JKM proponuje odebrać prawa wyborcze kobietom, ponieważ te nie interesują się polityką"

Źródło: Teleexpress

Pan JKM nigdy nie przestanie mnie zadziwiać ;)

Edited by SmartSEO

Państwo bez PIT-u ani CIT-u ?? ;)

i co najgorzej, że bez deficytu, tak się nie da, jak tu żyć :P

ps. ponoć Merkel i Niemcy myślą o tym, by deficyt musiał być zero, ciekawe co wtedy

stopień manipulacji ludźmi przez media i propagandę jest tak wysoki, że trudny do przecenienia

Edited by Andro

i co najgorzej, że bez deficytu, tak się nie da, jak tu żyć ;)

ps. ponoć Merkel i Niemcy myślą o tym, by deficyt musiał być zero, ciekawe co wtedy

stopień manipulacji ludźmi przez media i propagandę jest tak wysoki, że trudny do przecenienia

W niektórych przypadkach muszę przyznać mu rację . Nie mniej nie brakuje mu kuriozalnych pomysłu przez które Polska zamieniłaby się w drugą Argentynę

Chetnie bym wysłuchał przykładów tych kuriozalnych pomysłów ;)

Nie mam tyle czasu gdyż kończę pisać mgr nie mniej jednak z owego wywiadu już można wywnioskować jego pomysły jak zlikwidowanie pitu , citu czy zakazanie kobietom brania udziału w głosowaniu ( uchwał , wyborach itp )

Edited by DESiGNER

Naprawdę dajcie sobie spokój z tym politycznym pajacem o znaczeniu planktonu. Ile jeszcze tematów nt. JKM założycie?

Co jest złego w zlikwidowaniu pitu i citu?

A jak wyobrażasz sobie funkcjonowanie oraz rozwój państwa jeżeli odetnie się jedną z głównych żył przychodów państwa ?

Podatki były , są i będą

JKM gościem TVP w programie Kwadrans po ósmej - bardzo gorąca dyskusja.

http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/kw...10-0810/1746867

nie działa w usa

Naprawdę dajcie sobie spokój z tym politycznym pajacem o znaczeniu planktonu. Ile jeszcze tematów nt. JKM założycie?

właśnie z teko powodu chciałem go zobaczyć, nic więcej

nie działa w usa

no cóż JKM mówił, ze usa zaczną się sypać, ale żeby już teraz, za dużo tam komunistów najechało ;)

A jak wyobrażasz sobie funkcjonowanie oraz rozwój państwa jeżeli odetnie się jedną z głównych żył przychodów państwa ?

Podatki były , są i będą

Co ty nie powiesz. Ja np. pamiętam czasy gdy nie było vat-u.

Podatki były, ale lud się buntował gdy podatki wynosiły 10%, a dziś tacy jak ty nie wyobrażają sobie, że podatki mogłyby być niższe niż obecne 60-80% (licząc wszystkie obciążenia razem)

Chetnie bym wysłuchał przykładów tych kuriozalnych pomysłów ;)

Kuriozalny jest na przykład pomysł z powszechnym dostępem do broni w Polsce.

JKM to intelektualne dno, ten człowiek nie ma pojęcia o niczym, a zwłaszcza o gospodarce i funkcjonowaniu państwa. To jest dopiero niebezpieczny populizm. Ciekawe jak pan Mikke wytłumaczyłby fakt, że kraje o gospodarce silnie protekcjonistycznej osiągają na przestrzeni lat (Korea Południowa, Tajwan, kraje Ameryki Południowej) wyższy poziom wzrostu gospodarczego, niż kraje z systemem gospodarki neoliberalnej? Wizja funkcjonowania państwa w ujęciu WiP, tudzież UPR to jakiś makabryczny koszmar. Zapraszam serdecznie wszystkich zwolenników tej wspaniałej partii do Dharabi największego slamsu w Azji. Wrażenia naprawdę nie do zapomnienia, a mówimy przecież o wspaniałych i rozwijających się Indiach, które po reformach Manmohana Singha, bardzo przypominają to co UPR, chciałby zaserwować Polakom. Koncepcję genderowe JKM, mogą być publicznie wygłaszane już chyba tylko w tym kraju, gdyż w każdym państwie starej UE, polityk, który wypowiedziałby się w podobnym tonie o kobietach, zostałby skutecznie ?zbanowany? z jakiejkolwiek formy życia politycznego. Odpowiadając na tytułowe pytanie - w jakim kraju chciałbym mieszkać, pozostaje mi na pewno odpowiedzieć, że nie w dzisiejszej Polsce i w tym miejscu zdecydowanie wybieram socjalną Szwecję, czy co prawda liberalną, ale ze sto kroć większym zabezpieczeniem socjalnym Anglię. (A tak na marginesie to niepodległy, sikhijski i socjalistyczny Khalistan, który mam nadzieję, że kiedyś powstanie ;) )

Edited by s13x

Kuriozalny jest na przykład pomysł z powszechnym dostępem do broni w Polsce.

widzisz w tym tkwi siła JKM, on nie ma żadnych szans na wprowadzenie tego pomysłu w życie, a ty tym się martwisz, i podajesz go, jako argument przeciwko, choć jest tyle istotniejszych i realnych do wprowadzenia spraw,

można stwierdzić, że wybory to rzecz wirtualna, ludzie nie znają prawdziwych poglądów swoich kandydatów, o pomysłach na zmiany to można tylko pomarzyć, głosują "za całość", chcą poczucia "on mówi zgodnie z tym co ja chcę - swój człowiek", co konkretnie potem zrobi i tak nikt nie będzie pamiętał, wystarczy coś obiecać, a czasem nawet to nie jest potrzebne,

JKM tak się boją, że wprowadzi w życie swoje "kuriozalne" pomysły, więc co by to było, gdyby on realnie miał szanse ich wprowadzenia, totalny lament, nie ma pitu, citu, deficytu, nikt nie mówi, że da dotację, da ubezpieczenie, emeryturę, i cokolwiek ludzie chcą jeszcze usłyszeć, tylko jak przyjdzie do wypłaty emerytury, to nikt już nie będzie pamiętał, jak się nazywał polityk, który ją obiecywał, bo ludzie nawet nie pamiętają co obiecywano przy poprzednich wyborach, a ostatnio Pawlak zaproponował składkę 120 zł i niską emeryturę, czyżby był jakiś powód ?

JKM to nie polityk, tylko człowiek instytucja, który zagraża, tym, którzy wierzą i chcą łykać propagandę, a przede wszystkim tym, którzy zwyczajnie oszukują ludzi,

Edited by Andro

Co to jest NEOliberalizm? My mówimy tutal o liberaliźmie ;) Podaj te kraje z systemem gospodarki neoliberalnej ;) Aha, i powiedz co to jest :

Neoliberalizm nurt w ekonomii, poddający krytyce keynesowski model gospodarczy i postulujący powrót do gospodarki stricte wolno rynkowej. Wywodzi się przede wszystkim od tzw. szkoły chicagowskiej. Kraje o gospodarce neoliberalnej: UK za czasów Tchatcher, USA za czasów Regana, Polska w czasach planu Balcerowicza. Łap link: http://pl.wikipedia.org/wiki/Neoliberalizm

Indie do lat 90 były gospodarką czystosocjalistyczną, dopiero kilka lat temu zaczęto prywatyzacje. Od tego czasu notują potężny wzrost gospodarczy i niskie bezrobocie. W 2006 była 4 największą gospodarką świata. I to wszystko w kraju który do konca nie jest liberalny.

Tak, właśnie o tym piszę ;) Manmohan Singh obecny premier Indii był autorem wspomnianych przez ciebie reform, przy których plan Balcerowicza był socjalistyczny. Oczywiście Indie są jedną z największych gospodarek na świecie, jednak przeciętnemu obywatelowi tego kraju mówi to bardzo niewiele, spójrz lepiej na Human Development Index, w którym Indie zajmują 134 miejsce na świecie. Co do stopy bezrobocia w Indiach, to wiedz, że w Indiach nie wiadomo oficjalnie ile w ogóle ludzi żyje, a co dopiero mówić o stopie bezrobocia. 55% mieszkańców Mumbaju żyje w slamsie, czyli bagatela jakieś 12 mln. osób, oczywiście nie trzeba dodawać, że ludzie Ci nie posiadają żadnych dokumentów, czyli nie są ujmowani w żadnej statystyce. Jakieś 0,5 mld żyje poniżej minimum socjalnego, z czego większość zatrudniona jest w rolnictwie. Oprócz wzrostu PKB, Indie notują też ogromny wzrost indexu giniego zwanego też Wskaźnikiem Nierówności Społecznych.

W każdym społeczeństwe MUSI być bieda. Są bogaci i biedni i to jest normalne. Nie można na siłe homogenizować społeczeństwa bo wychodzi z tego Korea Północna. Zrozum że gdy bogaci się bogacą równocześnie poziom biednych pnie się do góry.

Dla mnie wybacz, ale to nie jest normalne i jakoś żadne badania nie potwierdzają tego, że przy wzroście dochodów klasy najbogatszej podnosi się poziom życia najbiedniejszych. Sorry, ale w świecie z reguły następuje akumulacja kapitału.

Jestem zszokowany Twoimi poglądami. Brzycie się poprawnością polityczną i tego typu bzdurami.

A ja brzydzę się seksizmem, szowinizmem, rasizmem i ksenofobią!

Ty wiesz co to jest liberalizm? Anglia od czasów Pani Tchatcher nie ma z tym nic wspólnego.

Ps.

Polecam obejrzec dokument "Postęp po szwedzku"

Wyobraź, że wiem co to jest liberalizm, tak się składa, że akurat moje wykształcenie w bardzo dużym stopniu związane jest z ekonomią :P Ja ze swojej strony polecam lekturę Kowalika, Chomskiego, czy Klein. Co kto lubi :P :P :)

Edited by s13x

widzisz w tym tkwi siła JKM, on nie ma żadnych szans na wprowadzenie tego pomysłu w życie, a ty tym się martwisz, i podajesz go, jako argument przeciwko, choć jest tyle istotniejszych i realnych do wprowadzenia spraw

Daleki jestem od martwienia się tym pomysłem, podałem po prostu przykład kuriozalnego moim zdaniem pomysłu JKM, przy czym daleki jestem od twierdzenia, że pozostałe także takie są. Niestety to jest odwieczny problem JKM, że obok pomysłów naprawdę rozsądnych pojawiają się u niego także podobnie absurdalne, jak przynajmniej moim zdaniem, ten z legalizacją broni. Przez to jest politykiem nieskutecznym, bo tak jak zresztą sam piszesz, ludzie boją się i będą się bali podobnych pomysłów.

można stwierdzić, że wybory to rzecz wirtualna, ludzie nie znają prawdziwych poglądów swoich kandydatów, o pomysłach na zmiany to można tylko pomarzyć, głosują "za całość", chcą poczucia "on mówi zgodnie z tym co ja chcę - swój człowiek", co konkretnie potem zrobi i tak nikt nie będzie pamiętał, wystarczy coś obiecać, a czasem nawet to nie jest potrzebne

O ile zgadzam się w pełni z pierwszą częścią Twojej wypowiedzi, o tyle z drugą zgodzić się nie mogę. Jeśli pamięć mnie nie myli tylko dwa razy w historii wyborów w Europie Środkowo-Wschodniej po 1990 roku (a było tych wyborów przynajmniej kilkadziesiąt) zdarzyło się, aby ta sama partia dwa razy z rzędu wygrała wybory, czyli jednak wyborcy w ramach mechanizmów demokratycznych rozliczyli polityków z niespełnionych obietnic.