Jump to content
macjous

Kto gra na giełdzie?

Recommended Posts

forex to czysty hazard cobys nie robil w dluzszym okresie wtopisz, nie polecam

Nie obraź się ale prezentujesz typowy punkt widzenia sfrustrowanego żółtodzioba, którego wyczyścili. Zarówno akcje jak i towary i waluty na forexie cechują się tymi samymi zasadami inwestycyjnymi. Może być to dla Ciebie dziwne i niewiarygodne ale tak właśnie jest. Rynek NIE WYCENIA efektywnie ŻADNYCH aktywów. Rynkiem rządzą emocje. To daje cechy wspólne dla tych rynków na podstawie których podejmuje się decyzje i to jest punkt wyjścia do zarabiania na wszystkich rynkach bez względu na to z jaką klasą aktywów mamy do czynienia. Do podejmowania decyzji służy wiele narzędzi. Jeżeli będziesz inwestował na podstawie myślenia życzeniowego oczywiście będziesz czuł się wielokrotnie zawiedziony, że rynek nie idzie w Twoją stronę. Jeżeli będziesz inwestował jak automat wykorzystując pewne powtarzalne sekwencje to zmienisz zdanie. Jeśli chodzi o kwestię ryzyka to handel walutami czyli forex (skrót od foreign exchange) wbrew pozorom cechuje się niższym ryzykiem niż akcje. Zobacz o jakie wartości procentowe dziennie zmienia się waluta a o jakie wartości procentowe zmieniają się w ciągu dnia akcje. Akcje mają znacznie większą zmienność w ujęciu procentowym od waluty. To co generuje ryzyko to dźwignia na platformie forexowej, która dotyczy nie tylko walut ale również towarów i kontraktów CFD dla akcji w które za pomocą platformy również możesz inwestować. Cała sztuka to odpowiednie zarządzanie dźwignią w odniesieniu do zmienności danego instrumentu i wartości swojego portfela. Tyle. Osobiście wiele lat utrzymuję się wyłącznie z inwestowania na giełdzie i na forexie. Jak na razie żyję i mam się dobrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pablo, "wiele lat" tzn. ile ? Bo wiesz 5 a 7 to wielka różnica :)

 

A dla mniej zorientowanych - to właściwie od 2009 roku nie jest zbytnio trudno "utrzymywać" się z giełdy... dla mnie tym wyznacznikiem jest umiejętność zachowania w bessie... (oczywiście biorąc pod uwagę instrumenty pozwalające zarabiać i w tym okresie - z których akurat ja nie korzystam). Chociaż piszesz, że również forex ale jestem ciekaw...?

Edited by Maku Maku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakim kapitałem obracasz Pablo ?

Możemy wymieniać kwoty ale nie w tym rzecz. Ważna informacja dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z forexem to się NIE NAPALAĆ na duże transakcje na cały kapitał. Jeśli wpłacisz na rachunek 2 tys to nie otwieraj się na jedną transakcję na całe 2 tys. bo kasa zniknie momentalnie jak instrumentem ruszy w niewłaściwą stronę nawet w granicach tolerancji błędu wejścia. Otwórz transakcję za 200 złotych a i tak swoje zarobisz jeśli Twoje view się sprawdzi. W przypadku negatywnego scenariusza dłużej przeżyjesz i będziesz miał szansę na restrukturyzację pozycji.

 

Pablo, "wiele lat" tzn. ile ? Bo wiesz 5 a 7 to wielka różnica :)

 

A dla mniej zorientowanych - to właściwie od 2009 roku nie jest zbytnio trudno "utrzymywać" się z giełdy... dla mnie tym wyznacznikiem jest umiejętność zachowania w bessie... Chociaż piszesz, że również forex ale jestem ciekaw...?

Na GPW od 1998. Na forexie hmm... Jeśli liczyć czas kiedy byłem dilerem walutowym to jakieś 9 lat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale jedna rzecz to rzeczywiście świętość - emocje... a raczej umiejętność zapanowania nad nimi. I albo ktoś się z tym rodzi albo nabiera doświadczenia - w moim przypadku trzy bankructwa "giełdowe" :). Wg mnie przed rozpoczęciem przygody z inwestycjami każdy powinien przejść pewnego rodzaju badanie psychologiczne, które jasno pokaże, jaki model inwestowania jest dla niego właściwy. Na marginesie nad czymś takim pracuje właśnie :)

 

No i oczywiście umiejętność czytania tych emocji u innych!(ale to jest powiązane). Bo to chyba jest złoty klucz.

Edited by Maku Maku

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i oczywiście umiejętność czytania tych emocji u innych!(ale to jest powiązane). Bo to chyba jest złoty klucz.

To jest klucz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pablo: To może inaczej zapytam: jaka średnia miesięczna stopa zwrotu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pablo: To może inaczej zapytam: jaka średnia miesięczna stopa zwrotu ?

Załóżmy że żyjesz z rynku. Co będzie dla Ciebie lepsze?

1.Zarobić w miesiącu 20% z kwoty 5.000 czy

2.Zarobić w miesiącu 5% z kwoty 200.000?

Jak widzisz nie ma sensu tak tego rozważać. Ważne żeby stopa zwrotu była EFEKTYWNA w odniesieniu do innych opcji pomnażania kapitału i aby pozwalała Ci na to aby nie martwić się przyszłą emeryturą (zapomogą) z Zakładu Utylizacji Składek i pozwalała Ci na życie wolnego człowieka. A czy jest to 20% czy 5% miesięcznie... Podejście zmienia się wraz z kapitałem jakim obracasz.

Edited by Pablo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wciel się w rolę dowódcy kosmitów z obcej planety, którzy bronią się przed groźnym i krwiożerczym najeźdźcą – ludźmi. Nie podoba się? Zawsze możesz zostać zwykłym cywilem, który musi przetrwać w warunkach konfliktu wojennego. To scenariusze dwóch gier ze studia firmy 11bitstudios. W ostatnim tygodniu kurs jej akcji podskoczył o ponad 244%.

źródło: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kurs-tej-spolki-w-tydzien-wzrosl-o-blisko-250-7224923.html

 

Ktoś załapał się na ładny zysk? Jakby coś, to na giełdzie jest jeszcze kilka innych spółek z tej branży. Na głównym parkiecie CD Projekt (w lutym wydają Wiedźmina) oraz CI Games (niedawno wydali grę). Z kolei na NewConnect obecne są: 11 bit studios, Vivid Games, Nicolas Games, Bloober Team, The Farm 51 oraz Forever Entertainment. Obrót akcjami Nicolas Games jest zawieszony (ponoć nie złożyli jakiegoś sprawozdania). Z kolei spółka The Farm 51 albo Forever Entertainment (nie wiem już która i nie chce mi się szukać) wydała grę typu multiplayer w której nie działa... tryb multiplayer. Vivid Games - spółka nawiązała ostatnio ciekawą współpracę i ponoć ich największy hit (darmowa gra Real Boxing, płetne dodatki i ulepszenia) ma trafić do 100 milionów Chińczyków. Poza tym w grudniu na androida wyjdzie ich druga fajna gra: Godfire (obecnie jest tylko na iOS). A w przyszłym roku premiera Real Boxing 2. Nie znam się, ale ta spółka może dać ładnie zarobić w najbliższych miesiącach ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z kolei na NewConnect obecne są: 11 bit studios, Vivid Games, Nicolas Games, Bloober Team, The Farm 51 oraz Forever Entertainment.

 

Vivid Games - spółka nawiązała ostatnio ciekawą współpracę i ponoć ich największy hit (darmowa gra Real Boxing, płetne dodatki i ulepszenia) ma trafić do 100 milionów Chińczyków.

 

Kierunek chiński ciekawy, ale może to też być dobry chwyt by sprzedać akcje i nic więcej. Czy mają oni już jakieś dokonania, coś zrobili na tym rynku. Co do NewConnect, czy to nie jest rynek jeleni, skompromitowany przekrętami, takimi jak choćby Piotra Tymochowicza. W każdym razie rynek bardzo dużego ryzyka. To już nie lepiej poszukać podobnych spółek na rynku amerykańskim, gdzie można ocenić dokonania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NewConnect odradzam całkowicie - większość to oszuści. Zresztą giełda w Polsce jako tako ma swój specyficzny klimat bo nie sposób tego normalnie wycenić odkąd forsa z OFE wypompowała to wszystko pod niebiosa.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy są jeszcze jakieś spółki z branży domen / hostingu notowane na NewConnect, oprócz firmy Domenomania?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest już znany termin premiery gry Godfire: Rise of Prometheus na Androida - 4 grudzień 2014.

 

Rewolucyjna gra akcji firmy Vivid Games oraz studia animacji Platige Image ukaże się na platformie Android już za tydzień, 4 grudnia w modelu Free2Play.

Tytuł został rozbudowany z myślą o nowej platformie i modelu biznesowym. Wysiłek włożony w optymalizację gry pozwoli cieszyć się nią posiadaczom szerokiej gamy urządzeń z systemem Android. Wersja ta została wzbogacona również o nową, atrakcyjną dla graczy zawartość oraz ulepszoną grafikę.

Specjalnie z myślą o urządzeniach Android powstaje również wersja gry wykorzystująca moc najnowszych procesorów graficznych firmy Qualcomm, która wyróżniać się będzie niespotykanymi jak na platformy mobilne efektami graficznymi.

 

http://www.vividgames.pl/news.php?nid=1476

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seria sukcesów polskich gier komputerowych Real Boxing, Lords of the Fallen i This War of Mine na globalnych rynkach sprawiła, że cała branża znów znalazła się w oku giełdowego cyklonu. Gigantyczne wzrosty kursów akcji napędzane tegorocznymi sukcesami dyskontują też wyniki kolejnych opracowywanych gier. Sprawdziliśmy, jakie mocne premiery szykują polskie spółki giełdowe na przyszły rok.

 

http://wiadomosci.stockwatch.pl/plany-wydawnicze-polskich-producentow-gier-na-2015-rok,akcje,122826

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy są jeszcze jakieś spółki z branży domen / hostingu notowane na NewConnect, oprócz firmy Domenomania?

 

DD

 

Nie ... masz szerokie pole do popisu (nie mylić z nazwą niegdysiejszej niedoszłej koalicji) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szef Bloober Team uważa, że to dobry czas na inwestycje w polską branżę wideo. - Oczywiście każdy inwestor powinien indywidualnie decydować, gdzie ulokuje wolne środki finansowe. Jednak obecnie sam zainwestowałbym własne pieniądze w polską branżę gier wideo, bo wiem, że nasze firmy są przed okresem, kiedy będą wydawały najciekawsze tytuły. Wszyscy giełdowi producenci mają przed sobą naprawdę unikalne i dopracowane produkcje - uważa Piotr Babieno.

Jego zdaniem postrzeganie spółek produkujących gry wideo zmieniło się w 2011 roku, kiedy to CD Projekt wypuścił "Wiedźmina", a City Interactive "Snipera".

- Na giełdzie były olbrzymie wzrosty. Teraz rok 2015 zapowiada się równie ciekawie. To może być zdecydowanie najlepszy rok dla producentów gier. Wiele spółek z NewConnect będzie miało wtedy premiery swoich najważniejszych gier, więc możemy oczekiwać, że także inne firmy powtórzą sukces CD Projekt i City Interactive z 2011 roku. Można powiedzieć, że nadciąga taka fala 2.0. polskich gier - uważa prezes Bloober Team.

 

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/polscy-producenci-gier-coraz-mocniejsi-efekt-this-war-of-mine-czy-silna-konkurencja,498489.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

W efekcie spadku rubla mocno traci warszawska giełda, a indeks WIG20 traci prawie 3 proc. i jest na najniższym poziomie od września 2013 roku.

 

Spekulacja na rynku będzie rosła, przy takich dużych zmianach na rynku. Ciekawe jaki wpływ w dłuższym czasie ma ofe na giełdę, bo jak czytałem większość środków to były jednak obligacje skarbu państwa, a nie akcje firm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli ktoś z Was myśli o wykorzystaniu zwiększonej zmienności na rynkach i wejściu w związku z tym na rynek forex to mogę zaproponować dodatkowe zwroty za każdą zamkniętą pozycję (tzw. cashback), których zwykle nie otrzymuje się w przypadku rejestracji bezpośrednio u brokera.

Z punktu widzenia zwrotów nie ma znaczenia czy pozycja była zyskowna czy stratna. Wysokość zwrotów uzależniona jest od wolumenu oraz instrumentu, którego dotyczyła pozycja.

Dodatkowo do końca roku jeden z brokerów, u których mogę zaoferować zwroty, przyznaje bonus w postaci powiększenia o 100% kwoty wpłacanego depozytu. Warunkiem jest wpłata minimum $500.

 

W razie zainteresowania zapraszam do kontaktu na priv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś zainwestował dziś w ruble ?

 

A myślisz że to dobry pomysł? Jak dla mnie brak przesłanek, że kurs poszybuje w górę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A myślisz że to dobry pomysł? Jak dla mnie brak przesłanek, że kurs poszybuje w górę.

 

A są jakieś przesłanki, że kurs będzie szedł w dół?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj w kantorze byłem kupić trochę franków szwajcarskich (jeszcze kilka dni temu w całym mieście nie było, a dziś do wyboru do koloru), to ludków sprzedających obce waluty było tylu, że kolejka się zrobiła. O godzinie 16 facet już nie skupował, bo mu polskiej waluty zabrakło :) Ludzie w te święta nie oszczędzają. Chyba grudzień w statystykach konsumpcji będzie niezły.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×