Jump to content
elvispl

System rejestracji subdomen

Recommended Posts

W skrócie... Poszukuję dobrego rozwiązania, które pozwoli sprzedawać i zarządzać subdomenami. Dla przykładu : http://bielsko.eu/

Przeryłem chyba wszystkie możliwe strony, a wujek Google nie chce za dużo pomóc. Czy ktoś zna lub jest w posiadaniu jakiegoś systemu/skryptu który to umożliwia? Proszę o pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o aliasy. Tak to juz jest gotowe rozwiazanie WMAlias. Chodzi o subdomeny z mozliwoscia edycji DNSow w panelu klienta. Podalem przeciez przyklad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytalem o wildcar'dzie. Zlecenie napisania to nie problem. A poniewaz forum jest bardzo zwiazane z tematem domen postawonilem napisac temat bo moze ktos juz dysponuje sprawdzonym rozwiazaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

przetestuj za free:

zobacz: http://pl.cm/

Napisz przez formularz kontaktowy - Adrian pewno Ci odpisze

 

Skrypt z tego co pamietam byl dostepny na allegro (~2000zl)

Skrypt korzysta z kilku naraz baz danych np http://freedns.afraid.org/

 

Wymagania to np: serwer vps lub rps na ovh.

 

Daj znac jak rozwiniesz serwis!

 

Powodzenia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś sam napisałem taki skrypt - tak naprawde napisanie czegos takiego jest cholernie proste - wystarczy miec zwykly hosting z DirectAdmin (z opcja Zarzadzanie DNS).

 

Odezwij sie do mnie na PW to postaram sie tego poszukać ;-)

 

Z tego co pamiętam sprzedawałem to po około 100-200zł.

 

PS. Do tej pory kilka serwisów o moj skrypt opartych stoi w sieci - np. ahx.pl ;-)

 

MKL.pl to moja "była" ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
przetestuj za free:

zobacz: http://pl.cm/

Napisz przez formularz kontaktowy - Adrian pewno Ci odpisze

 

Skrypt z tego co pamietam byl dostepny na allegro (~2000zl)

Skrypt korzysta z kilku naraz baz danych np http://freedns.afraid.org/

 

Wymagania to np: serwer vps lub rps na ovh.

 

Daj znac jak rozwiniesz serwis!

 

Powodzenia!

 

zeby otrzymac darmowa domene przy platnosci SMS wpisz tylko adres email - powinno zadzialac

Share this post


Link to post
Share on other sites
zeby otrzymac darmowa domene przy platnosci SMS wpisz tylko adres email - powinno zadzialac

 

Akurat tak się składa że elvispl wylicytował jedną licencje na mojej aukcji, tylko że nie doszło do transakcji...

Dobrym rozwiązaniem i zarazem najtańszym, jak ktoś pisał jest możliwość użycia DirectAdmin'a, lecz po

przekroczeniu pewnej ilości adresów wiesza się system..

 

 

Z tego co pamiętam właściciel nsx.pl odsprzedawał skrypt oparty właśnie na DA za 400 PLN.

Ewentualnie poszukać w sieci WMalias DNS, lub zapoznać się z Domain Registrar Script V.1.4

Edited by palenie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Akurat tak się składa że elvispl wylicytował jedną licencje na mojej aukcji, tylko że nie doszło do transakcji...

Dobrym rozwiązaniem i zarazem najtańszym, jak ktoś pisał jest możliwość użycia DirectAdmin'a, lecz po

przekroczeniu pewnej ilości adresów wiesza się system..

 

 

Z tego co pamiętam właściciel nsx.pl odsprzedawał skrypt oparty właśnie na DA za 400 PLN.

Ewentualnie poszukać w sieci WMalias DNS, lub zapoznać się z Domain Registrar Script V.1.4

 

 

1.

WMalias - sam korzystam i to sa tylko aliasy domen (frames)

2.

WMalias DNS - projekt zawieszony bo skrypt wiesza sie i serwer przy przekroczeniu pewnej ilosci domen (na stronie wmsoft mozna poczytac na forum o tym)

 

3.

Domain Registrar Script V.1.4

Wyglada solidnie - ale cena tez niezla..

 

Skrypt oparty na panelu DA wieszal sie bedzie - kiedys sam chcialem miec taki serwis, ale na dedykowany serwer i zapasowe dns`y nie mialem zaplecza.

 

Jak dla mnie to ciekawa sprawa z tworzeniem automatycznie platnych subdomen.

Chetnie zobaczylbym jakis serwis w akcji przy 3000 zarejestrowanych i obslugiwanych domen.

 

pozdr

Edited by vips

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie to ciekawa sprawa z tworzeniem automatycznie platnych subdomen.

Chetnie zobaczylbym jakis serwis w akcji przy 3000 zarejestrowanych i obslugiwanych domen.

 

pozdr

 

Z tego co się orientuje w sieci istnieje kilka takich serwisów jednym z nich dla przykładu jest co.pl - ponad 10 k zarejestrowanych subdomen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybaczcie, że odkopuje temat po niemalże dekadzie, ale po co tworzyć nowy, z identycznym pytaniem? Poszukuję skryptu do rejestracji subdomen (nie aliasów). Większość ofert/propozycji wymienionych w postach powyżej uległo dezaktualizacji (co mnie oczywiście nie dziwi, biorąc pod uwagę upływ lat w sieci). Jeśli nie jesteście w stanie polecić jakiegoś skryptu , to czy macie doświadczenie za jakimiś agencjami, które zajmowały się tym w przeszłości i nie wycisnęły z klientów ostatnich soków? (czyt. pieniędzy) Chodzi mi tylko o funkcjonalność rejestracji subdomen (bez dodatkowych fajerwerków typu autorskie CMSy i inne cuda). Będę wdzięczny za sugestie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 13.04.2019 o 14:15, FlashT napisał:

Ja mogę coś takiego Ci napisać.

Za ile, jak może wyglądać taki serwis z aliasami?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musiałbyś napisać konkretnie jakie zdarzania chcesz obsługiwać, jakiego typu działania za pomocą tego systemu chcesz prowdzić.

 

Czy to ma być dla Ciebie czy dla innych właścicieli domen?

Czy odsprzedawać chcesz subdomeny z jednej domeny, czy więcej?

Czy chcesz kontrolować płatności? jakie kanały?

Czy potrzebujesz zawierać umowy?

Jaki serwer chcesz wykorzystać, jakie technologie preferujesz?

Edited by Czyzis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×