Jump to content
Sign in to follow this  
tinplate

DNSy dropped

Recommended Posts

Elo. Mam problem z wpisami dns w dropped.pl. Domeny zarejestrowane w dropped. Serwery nazw to ns1.dropped.pl, ns2.dropped.pl.

 

Zmieniłem rekord 'A' żeby wskazywał na ip mojego serwera www, zamiast na ich serwer dns jak to sobie dziwnie ustawiają standardowo reklamowo. W panelu w ustawieniach domen widnieje prawidlowy wpis rekordu 'A' - ok.

 

Ja rozumiem ze sie czeka aż sie rozpropagują dnsy po sieci, ale żeby sie mogły rozpropagowac to muszą miec z czego. Dropped twierdzi ze ich serwery dns odświeżają się co 15 min. Wiec dlaczego jak pytam bezpośrednio ich serwer ns1.dropped.pl (212.91.6.36) to wciąz nie ma ustawionego rekordu 'A' tak jak go przypisałem w panelu? Od 37 godzin czekam i ja jestem cierpliwy ale to przesada jest. Takie rzeczy u innych trwają chyba ze 5 minut.

 

Mam tez pytanie z ciekawosci, czy ktoś wie dlaczego we odpowiedziach ze whois serwery dns ns1.dropped.pl i ns2.dropped.pl mają adresy 212.91.6.33 i 212.91.7.33, a w odpowiedziach z dns (dig/host) serwery te mają adresy 212.91.6.36 i 212.91.7.38.

 

Czy też macie podobnie z dns w dropped? Czy to standard w dropped?

Edited by tinplate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja wina ,amator jestem i w formularzu zmiany dns w pole host wpisywałem nazwe domeny :)  .Gdy zostawiam to puste to jest ok. Przepraszam za niepotrzebne halo. Myślę że temat do kasacji/zamkniecia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×