Jump to content
DD

Ktoś założył opcję na moją domenę...

Recommended Posts

Odkąd Dropped wprowadził powiadomienia o założonych opcjach - widzę, że całkiem sporo jest ich zakładanych (na przykładzie własnych domen).

 

Podaję więc przykłady założonych ostatnio opcji na moje domeny. Są to opcje z ostatnich kilku dni. Niech to będzie wątek, gdzie będzie się można podzielić informacjami, jakie domeny cieszą się popularnością i na jakie zakładane są opcje.

 

Nie wiem czy taki wątek jest potrzebny, ale się okaże :)

 

Ostatnio założone opcje:

 

kruszywa.pl

artyści.pl

węże.pl

nlk.pl

 

A na jakie Wasze domeny ostatnio założono opcje?

 

DD

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odkąd Dropped wprowadził powiadomienia o założonych opcjach - widzę, że całkiem sporo jest ich zakładanych (na przykładzie własnych domen).

 

Podaję więc przykłady założonych ostatnio opcji na moje domeny. Są to opcje z ostatnich kilku dni. Niech to będzie wątek, gdzie będzie się można podzielić informacjami, jakie domeny cieszą się popularnością i na jakie zakładane są opcje.

 

Nie wiem czy taki wątek jest potrzebny, ale się okaże :)

 

Ostatnio założone opcje:

 

kruszywa.pl

artyści.pl

węże.pl

nlk.pl

 

A na jakie Wasze domeny ostatnio założono opcje?

 

DD

 

 

coś trzeba grzebać w ustawieniach dropped czy takie powiadomienie jest wysyłane automatycznie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z opcjami jeszcze się nie bawiłem. Doczytałem, że jest to możliwość przejęcia domeny gdy właściel jej nie opłacił - i tu się pojawia moje pytanie. Czym się musi charakteryzować domena aby można było założyć sobie na nią opcję?

Rozumiem że w dropped uruchamia się to przez "zarządzanie domenami" > opcja > Nowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czym się musi charakteryzować domena aby można było założyć sobie na nią opcję?

Rozumiem że w dropped uruchamia się to przez "zarządzanie domenami" > opcja > Nowa

NIe może:

- aktualnie wygasać

- mieć założonej innej opcji

 

Są jeszcze domeny, na które nie może zostać założona opcja - ale to już inna bajka

 

:)

 

Rozumiem że w dropped uruchamia się to przez "zarządzanie domenami" > opcja > Nowa

 

Dokładnie

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites
NIe może:

- aktualnie wygasać

- mieć założonej innej opcji

 

Są jeszcze domeny, na które nie może zostać założona opcja - ale to już inna bajka

 

:)

Moje pytanie spowodowane tym , że przy domenie na której złożyłem opcję widnieje status "Niedostępna" Jak można sprawdzić czym to jest spowodowane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem zly bo mam jedna domene w nazwa.pl i nie zdarze jej przetransferowac przez ich dziwna procedure wysylania poczta kodu auth, myslalem ze ja zabiore stamtad poprzez opcje a tu ktos sobie zalozyl ...

Czyli znow bede musial zaplacic 122zl :/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja jestem zly bo mam jedna domene w nazwa.pl i nie zdarze jej przetransferowac przez ich dziwna procedure wysylania poczta kodu auth, myslalem ze ja zabiore stamtad poprzez opcje a tu ktos sobie zalozyl ...

Czyli znow bede musial zaplacic 122zl :/

 

nie jesteś jedyny, też żałuję błędów domenowej młodości i zarejestrowania o parę domen za dużo u rejestratora, u ktorego zdobycie kodow do własnych domen to KILKANASCIE dni

Share this post


Link to post
Share on other sites

notariusz.biz.pl

salon-samochodowy.pl

 

Lasciate ogni speranza ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na moje nikt nie zakłada opcji,ponieważ mam same kij.... domeny :P

 

Wszystko przed Tobą. ;-) Czasem mi zakładają opcje na takie domeny, których bym nawet nie przedłużał. ;)

Ale chyba tylko jedną domenę z opcją puściłem świadomie - sheep.pl; uznałem że kompletnie mi się nie przyda ani się nie sprzeda, więc po co ładować kasę w przedłużenia. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawdzacie w ogóle kto zakłada opcje na Wasze domeny ?

 

A jak to sprawdzić ? ;)

 

Bo chyba czegoś nie wiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak to sprawdzić ? ;)

 

Bo chyba czegoś nie wiem.

Z tego co pamiętam można było się dowiedzieć w Nasku .

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
A jak to sprawdzić ? ;)

Należy wysłać proste pismo do NASK z zapytaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Należy wysłać proste pismo do NASK z zapytaniem.

Nie jest to takie proste. Nie wiem, czy ty kiedykolwiek uzyskałeś informację o abonencie opcji na którąś z twoich domen, ale mnie sie nie udało niestety. Napisali mi, że nie zachodza przesłanki do ujawnienia danych abonenta, a muszą być jakies ważne powody. Może tylko ja miałem pecha, a może powinienem był nakłamać, że potrzebuję info, bo jest np. spór o domenę czy coś w tym rodzaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×