Jump to content
Agent_Cooper

Nowe limity whois

Recommended Posts

100 (słownie: sto) razy większy.

Szukam sposobu jak ugryźć ten problem w domowych warunkach :)

 

Cytat ze strony whois.pl:

Jeżeli masz problem z odczytaniem kodu prosimy o kontakt telefoniczny z Centrum Obsługi Klienta pod numerem +48 22 380 83 00 w celu uzyskania informacji z bazy WHOIS.

 

Trzeba po prostu dzwonić :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
strasznie radykalna obcinka z 10k na 100
Niestety zgadzam sie.

Wyglada dla mnie troche tak, jakby krok przeciwko nie-profesjonalistow.

 

Dla Kowalskiego to i tak obojętny - dla profesjonalnego domenera imho raczej też.

 

Po co - to pewnie tylko NASK wie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie się ta zmiana podoba.

 

BTW Rozumiem, że z Super WHOIS w Dropped się nic nie zmienia przez to? Nadal jest 500 zapytań?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie się ta zmiana podoba.

Możesz rozwinąć?

 

BTW Rozumiem, że z Super WHOIS w Dropped się nic nie zmienia przez to? Nadal jest 500 zapytań?

Zgaduję, że nie ma na to szans. O ile nie mają super-prywatnego dostępu do whois dla rejestratorów, to jedyne dwie oficjalne drogi to whois na porcie 43 i strona whois.pl - reszta wszystkich "magicznych" whoisów korzysta z tych dwóch które wymieniłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co powiesz o renew Agencie, spadnie cena w 2011, 2012?

Dziękuję za odp :D

 

od sasa do renew... mały offtopic ale będąc wywołany do tablicy czuję się zobowiązany odpowiedzieć na pytanie.

Sądzę że "nowe" dinozaury z NASA (które zmieniły tylko fotel z tylnego na przedni) będą chciały wycisnąć jak najwięcej świeżych cytrynek z rynku... zarówno od Kowalskiego jak i od hurtownika z zieleniaka.

Jak nie przez odnowienia to w inny sposób. Podsumowując to jednym zdaniem: Lepiej to już było. Ale to tylko moja prywatna opinia... nic nie znaczącego, uśmiechniętego, cieszącego się życiem, zwykłego przechodnia z ulicy :)

 

... od którego tylko ten cholerny kanał RSS nie chce się odkleić z powodu jakiś starych instytu...cjonalnych przyzwyczajeń zawodowych ;):D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie się ta zmiana podoba.

 

BTW Rozumiem, że z Super WHOIS w Dropped się nic nie zmienia przez to? Nadal jest 500 zapytań?

 

 

Jak sąsiadowi samochód kradną to też ci nie przeszkadza, byle twojego nie ruszali? :D

A jeśli super whois przez to wyłączą to nadal będzie ci się podobać? W PPD.pl aby zmieścić się w nowych limitach musiałem wyłączyć whois dla użytkowników, powiadomienia o wygasających domenach z opcją i parę innych rzeczy, przynajmniej tymczasowo, bo mam teraz ważniejsze rzeczy do roboty niż dostosowywanie systemu do fanaberii nasku. Fajnie, nie? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ma ktoś wyjaśnienie dlaczego do takich kroków posunął się NASK? Bo ja to odczytuje wprowadzamy limity i tyle, nie ma podanych przyczyn.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ma ktoś wyjaśnienie dlaczego do takich kroków posunął się NASK? Bo ja to odczytuje wprowadzamy limity i tyle, nie ma podanych przyczyn.

 

Czyli typowe działanie AB... przepraszam, NASK. ;-)

 

Kto zna rationale *którejkolwiek* decyzji podjętej przez NASK w ostatnich 9 miesiącach, ręka do góry. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prowadzę konwersację z NASK w wiadomo jakiej sprawie :D . Głównie chodzi mi o genezę tego co nam zaprezentowali.

Jak na razie doczekałem się odpowiedzi pytającej czy jestem klientem. Zobaczymy co dalej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prowadzę konwersację z NASK w wiadomo jakiej sprawie :D . Głównie chodzi mi o genezę tego co nam zaprezentowali.

Jak na razie doczekałem się odpowiedzi pytającej czy jestem klientem. Zobaczymy co dalej :)

Dalej, po zweryfikowaniu Twojej tożsamości, w nagrodę usuną Ci wszystkie domeny. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prowadzę konwersację z NASK w wiadomo jakiej sprawie :D . Głównie chodzi mi o genezę tego co nam zaprezentowali.

Jak na razie doczekałem się odpowiedzi pytającej czy jestem klientem. Zobaczymy co dalej :)

 

Szybko przepisuj domeny na wujka! ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prowadzę konwersację z NASK w wiadomo jakiej sprawie :D . Głównie chodzi mi o genezę tego co nam zaprezentowali.

Jak na razie doczekałem się odpowiedzi pytającej czy jestem klientem. Zobaczymy co dalej :)

 

Jak masz jakieś fajne domeny, to daj znać na PW.

 

Może warto opcje założyć :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, usunąć to mi mogą co najwyżej kamień z nerek, którego nie posiadam bo lubię piwo :)

 

Dam znać jeżeli dostanę jakąś odpowiedź...

Edited by qrka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uprzejmie informuję, że zmiana limitów dostępu do bazy Whois

poprzez port 43 wynika z naszej polityki dotyczącej ochrony

bazy danych.

 

Taką dostałem odpowiedź od NASK na pytanie w skrócie: dlaczego obniżyli ilość zapytań...

I wszystko jasne... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

W grupie siła: można wykorzystać jedną bazę danych z wygasłymi domenami i aktualizować ją w kilkanaście osób. Generalnie współpraca polegałaby na tym, że każda z osób na kilkanaście minut dziennie uruchamiałaby odpowiedni skrypt php na swoim komputerze, który dokonywałby 100 zapytań whois. Razy 20 osób, to już jest 2000 zapytań na dobę.

Platformę gotową mam. Jeśli będzie zainteresowanie, to mogę ją udostępnić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co to za utopijna myśl konstrukcyjna?Jak ktoś będzie chciał to i tak sobie poradzi.

Edited by ceder

Share this post


Link to post
Share on other sites
W grupie siła: można wykorzystać jedną bazę danych z wygasłymi domenami i aktualizować ją w kilkanaście osób. Generalnie współpraca polegałaby na tym, że każda z osób na kilkanaście minut dziennie uruchamiałaby odpowiedni skrypt php na swoim komputerze, który dokonywałby 100 zapytań whois. Razy 20 osób, to już jest 2000 zapytań na dobę.

Platformę gotową mam. Jeśli będzie zainteresowanie, to mogę ją udostępnić.

 

Zaproś Chińczyków, jak zbierzesz miliard ludzi, to ho ho, dopiero będziesz miał liczbe odpytań.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×