Jump to content
Bazyli

Pozew przeciwko NASK

Recommended Posts

Tak z ciekawości zapytam czy ktoś byłby zainteresowany wniesieniem przeciwko NASK pozwu o stosowanie niedozwolonych postanowień umownych? Chętnych zapraszam na PW...Wszak wizytujący to forum obserwatorzy z owej szacownej instytucji nie o wszystkim muszą wiedzieć...:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak z ciekawości zapytam czy ktoś byłby zainteresowany wniesieniem przeciwko NASK pozwu o stosowanie niedozwolonych postanowień umownych? Chętnych zapraszam na PW...Wszak wizytujący to forum obserwatorzy z owej szacownej instytucji nie o wszystkim muszą wiedzieć...:rolleyes:

(...) a jeśli się odezwę na priv? Nie wiesz gdzie pracuje mój brat ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy ktoś byłby zainteresowany wniesieniem przeciwko NASK pozwu o stosowanie niedozwolonych postanowień umownych?

Pozew zbiorowy ?

Może lepiej wyjaśnić publicznie choć podstawowe informacje ?

Np. czy staracie się o jakieś odszkodowanie i czy wiążą się z tym jakieś koszty ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z mojej strony mam 21 chętnych. Zbiorówkę raczej wykluczam. Większy skutek odniosą pojedyńcze pozwy. Niedługo będe w Lesznie. Możemy temat obgadać a Ty podasz dalej...:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...) a jeśli się odezwę na priv? Nie wiesz gdzie pracuje mój brat ;-)

Gdzie pracuje Twój brat? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdzie pracuje Twój brat? :rolleyes:

Ironia, po prostu chciałem zaznaczyć że niewiele wysiłku trzeba by te osoby o których mówi autor tematu, dowiedziały się o co w pozwie chodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ironia, po prostu chciałem zaznaczyć że niewiele wysiłku trzeba by te osoby o których mówi autor tematu, dowiedziały się o co w pozwie chodzi.

przeciez i tak sie dowiedza kiedy ten pozew dostaną

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

W chwili obecnej czekam na opinie prawną w kwestii zgodności regulaminu NASKu z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Wniesienie pozwu nic nie kosztuje o ile wnosimy go osobiscie. Jeśli przez kancelarie to myślę że w 600 zl ze spokojem można się zmieścić. Ta kasa w momencie wygranej jest w całości do zwrotu. W chwili obecnej mam 26 chętnych...:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zbiorówkę raczej wykluczam.

Jaki jest sens składania dużej ilości pozwów indywidualnych w tej samej sprawie zamiast jednego, zbiorowego ?

Na odszkodowanie raczej nie można liczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szum, szumem ale ludzie są zazwyczaj mocno zabiegani i pewnie wielu osobom łatwiej by było zrzucić się na prawnika niż samemu te sprawy załatwiać.

 

Choć to tylko takie moje luźne spostrzeżenia bo nie znam szczegółów i nie chciałbym się w imieniu innych wypowiadać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teoretycznie zwolennicy pozwu zbiorowego mają racje ale...wydaje mi się iż większe wrażenie zrobią pozwy indywidualne. Nask níe będzie wiedział czy tych pozwów będzie 5, 10, 20 czy może 100. Zbiorówka da im ochłonąć...:P Poza tym przy takiej ilości pozwów może sprawą zainteresują sie nie tyle media co organ nadrzędny...

 

Edit:

 

Sytuacja na chwilę obecną. Jeden pozew już jest w sądzie. Drugi i trzeci znajdą się tam do końca tygodnia. Kolejne będą wysyłane w przyszłym tygodniu...:rolleyes:

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teoretycznie zwolennicy pozwu zbiorowego mają racje ale...

Teoretycznie może i masz rację ale na Twoim miejscu spodziewałbym się w takim sytuacjach sporej grupy osób, która zdecyduje się dołączyć tylko do pozwu zbiorowego.

Więc zawsze warto rozważyć opcję iluś pozwów indywidualnych+ jednego grupowego.

 

O ile w ogóle zdecydują się po poznaniu szczegółów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście masz racje. Poukładam to wszystko do końca a Wy sami zadecydujecie czy ma to być zbiorówka czy też indywidualnie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Edit:

Sytuacja na chwilę obecną. Jeden pozew już jest w sądzie. Drugi i trzeci znajdą się tam do końca tygodnia. Kolejne będą wysyłane w przyszłym tygodniu...:)

 

No to mozesz juz chyba napisac publicznie o co dokladnie chodzi? Umieramy z ciekawosci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×