Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Czy wszyscy dostajecie wiadomości od Premium "Zamówiona domena zaczęła wygasać" ??

ja również.

Ale chciałem napisać o jeszcze jednej sprawie. Od 14 dni mam domenę w Premium, której nie mogę wystawić na giełdę. W niedzielę dostałem informację, że problem zostaje przekazany do "stosownych osób w Waszej firmie" i do dnia dzisiejszego problem nie został rozwiązany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogłem przedłużyć domeny korzystając z wersji mobilnej na smartfonie. Po wybraniu sposobu płatności nigdzie nie pojawiło się pole do zaptaszkowania, że zapoznałem się z regulaminem przedłużenia domen, a bez tego nie było możliwe dalsze kontynuowanie przedłużenia.

 

BTW odpiszcie na mój ticket #GCWE-63399-193 w sprawie #1022810

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem tylko dodać, że w wersji mobilnej nie można zarezerwować domeny. Kiedyś ta funkcja działała a od trzech miesięcy jest to niemożliwe. Nie chce mi się rozpisywać (bo kiedyś zgłaszalem to już bezpośrednio - bez efektu) ale ogólnie wersja mobilna kuleje z wieloma funkcjami.

Edited by Maku Maku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie że jest już rejestracja domen przez API.
Mam jeszcze jedną sugestię do limitów na API
Może lepiej rozwiązać to w taki sposób
50 (dla każdego limit) + ilość aktywnych domen na premium = limit dzienny zapytań API

Czyli jak ktoś ma 250 domen aktywnych to jego limit dzienny na API wyniesie 300 :)

 

Czy takie rozwiązanie mogłoby być wdrążone?

Edited by nowyyy31

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie podoba mi się jedna rzecz: licytowałem przechwyconą domenę na aukcji z 1 nowym użytkownikiem. Moja oferta 20 net, jego od razu przebija moją na 99 net. Aukcję odpuściłem, za jakiś czas sprawdzam informacje na stronie aukcji: "Domena nie została opłacona przez kupującego" (czy coś w tym stylu). Ok, piszę do supportu z prośbą o wystawienie escrow na mnie z ceną = mojej ofercie. Nie dostaję odpowiedzi a domena została wystawiona na giełdzie z ceną KT wynoszącą 99 net. Napisałem jeszcze raz do supportu i dostałem odpowiedź w skrócie "Nie da się. Tylko 99".

 

Trochę nie fair.

 

Brawo AM - tam oferty licytanta-podbijacza są usuwane i brane pod uwagę najwyższe oferty pozostałych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy akceptacja regulaminu za każdym razem przy dodaniu domeny do przechwycenia jest potrzebne ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak. Możesz podziękować ustawodawcy.

 

A da się tak zrobić by domyślnie to pole było już zaznaczone ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie nie. Kiedyś tak było, po zmianie ustawy (grudzień 2014) już nie może.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od pewnego czasu zauważyłem że w premium.pl po przechwyceniu domeny (po upływie 5 dni) domena co prawda trafia do panelu zarządzania ale premium nie zmienia danych abonenta z premium.pl na mnie. Też tak macie ?

Mało tego, dla domen które mam w panelu i ja jestem abonentem i chce zmienić abonenta na mojego klienta to linki z potwierdzeniem zmiany abonenta nie przychodzą... Co jest grane ? Pisałem tickety ale nikt nie odpisuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od pewnego czasu zauważyłem że w premium.pl po przechwyceniu domeny (po upływie 5 dni) domena co prawda trafia do panelu zarządzania ale premium nie zmienia danych abonenta z premium.pl na mnie. Też tak macie ?

Mało tego, dla domen które mam w panelu i ja jestem abonentem i chce zmienić abonenta na mojego klienta to linki z potwierdzeniem zmiany abonenta nie przychodzą... Co jest grane ? Pisałem tickety ale nikt nie odpisuje.

 

Podaj proszę numery ticketów. Pierwsze słyszę o takiej sytuacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podaj proszę numery ticketów. Pierwsze słyszę o takiej sytuacji.

u mnie jest to samo.

 

edit: przykład: nowoczesneogrodzenia.pl

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

u mnie jest to samo.

 

edit: przykład: nowoczesneogrodzenia.pl

 

Dzięki za przykład, przyjrzymy się temu.

 

[edit] Osobną kwestią są tickety, o których pisze sebastian0000, a których nie widzę w panelu - wygląda na to że nigdy do nas nie dotarły, chyba że były napisane z innego maila, dlatego nadal proszę o podanie numerów.

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za przykład, przyjrzymy się temu.

 

[edit] Osobną kwestią są tickety, o których pisze sebastian0000, a których nie widzę w panelu - wygląda na to że nigdy do nas nie dotarły, chyba że były napisane z innego maila, dlatego nadal proszę o podanie numerów.

Dot. domen tlumaczenia-medyczne.pl neonyreklamowe.pl i jeszcze kilku.

Jeden ticket w piatek popoludniu (nie mogę odszukać numeru), drugi dzis LJSK-78397-299, oba wysłane z adresu przypisanego do mojego firmowego konta w premium.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dot. domen tlumaczenia-medyczne.pl neonyreklamowe.pl i jeszcze kilku.

Jeden ticket w piatek popoludniu (nie mogę odszukać numeru), drugi dzis LJSK-78397-299, oba wysłane z adresu przypisanego do mojego firmowego konta w premium.

 

Jedyny ticket jaki znalazłem jest z dziś z 15:45 - godzinę po Twoim poście. Poprzedni z tego samego maila jest sprzed 4 miesięcy, więc ten piątkowy widocznie nie dotarł (sprawdziłem otwarte, zamknięte, skasowane itd.), nie był też innych zgłoszeń tego problemu, więc do dziś nie byłem go świadomy - wkrótce powinien być naprawiony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedyny ticket jaki znalazłem jest z dziś z 15:45 - godzinę po Twoim poście. Poprzedni z tego samego maila jest sprzed 4 miesięcy, więc ten piątkowy widocznie nie dotarł (sprawdziłem otwarte, zamknięte, skasowane itd.), nie był też innych zgłoszeń tego problemu, więc do dziś nie byłem go świadomy - wkrótce powinien być naprawiony.

Ticket został wysłany w piątek zaraz po tym jak zleciłem zmianę danych abonenta domeny tlumaczenia-medyczne.pl i nie przyszedł link potweirdzajacy.

Ale mniejsza o ticket, istotne jest że coś jest nie tak z tymi zmianami automatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ticket został wysłany w piątek zaraz po tym jak zleciłem zmianę danych abonenta domeny tlumaczenia-medyczne.pl i nie przyszedł link potweirdzajacy.

Ale mniejsza o ticket, istotne jest że coś jest nie tak z tymi zmianami automatu.

Czy wiadomo już coś w tej sprawie ? Czy jak podam kod authinfo klientowi to czy klient będzie mógł przetransferować domenę (czy ktoś z premium kliknie w link z potwierdzeniem) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Zamówiona domena zaczęła wygasać

i tak od ponad tygodnia z każdą domeną, którą dodałem...

Z tego co pamiętam to kiedyś był ten problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cały czas jest ten problem i totalnie bezsensowny komunikat spamujące skrzynki...

 

Przy okazji widać kończą się promocje i cenniki w Premium, szykuje się podwyżka, czy może jakaś promocja na transfery? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystawić domenę z zewnątrz na giełdę w Premium to jak kupić dobrego diesla 1.9tdi w Polsce - niemożliwe.

Jak nie błąd pobierania daty wygasania to źle ustawione DNS (dla jednej domeny jest ok dla innej już nie, pomimo tego, że są takie same wpisy)

Można by to dopracować trochę bardziej.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodałem właśnie 12 domen do przechwycenia, które jutro wygasają i oczywiście natychmiast 12 wiadomości e-mail, jakże odkrywczych "Zamówiona domena zaczęła wygasać: xxx.pl"... Czy to taki wielki problem, żeby zlikwidować nazwe to po imieniu idiotyczne powiadomienie?

Edited by CzarnyElo
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poziom irytacji tą pseudo giełdą dzisiaj sięgnął zenitu. Centrala telefoniczna ma w d**** dzwoniących. Można czekać i czekać i tracić złotówki, będąc pierwszym w kolejce od początku do końca przez ponad 7 minut....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×