Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

2 godziny temu, sebastian0000 napisał:

Również uważam że aukcja powinna się odbyć, a błędy Premum.pl jako serwisu nie powinny interesować osób biorących udział w aukcji. Domena prawidłowo wygasła, została prawidłowo przechwycona i prawidłowo trafiła na aukcje.

To że Premium źle poinformowało poprzedniego abonenta tej domeny o jej wygaśnięciu, to już problem Premium i jakoś pewnie musiałoby zadośćuczynić klientowi stratę.

 

Gdyby to było takie proste... Też wolałbym żeby aukcja się odbyła, ale co z tego, skoro nie moglibyśmy przekazać domeny zwycięzcy licytacji? A gdybyśmy to zrobili, sąd mógłby taką cesję unieważnić, ponieważ nie mieliśmy takiego prawa. I po co narażać Klientów na nieprzyjemności i nerwy?

 

1 godzinę temu, kK napisał:

A co by było jakby AM złapał domenę?

 

Wszystko byłoby dużo prostsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

9 hours ago, pb said:

 

Gdyby to było takie proste... Też wolałbym żeby aukcja się odbyła, ale co z tego, skoro nie moglibyśmy przekazać domeny zwycięzcy licytacji? A gdybyśmy to zrobili, sąd mógłby taką cesję unieważnić, ponieważ nie mieliśmy takiego prawa. I po co narażać Klientów na nieprzyjemności i nerwy?

 

 

Wszystko byłoby dużo prostsze.

A niby na jakiej podstawie? 

 

Domena spadła prawidłowo i poprzedni abonent, mógłby się tylko od premium domagać rekompensaty...

 

Na takiej zasadzie to każdy komu spadłą domena, mógłby po jakim czasie się domagać zwrotu... bzdura!!!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, pb napisał:

 

Gdyby to było takie proste... Też wolałbym żeby aukcja się odbyła, ale co z tego, skoro nie moglibyśmy przekazać domeny zwycięzcy licytacji? A gdybyśmy to zrobili, sąd mógłby taką cesję unieważnić, ponieważ nie mieliśmy takiego prawa. I po co narażać Klientów na nieprzyjemności i nerwy?

 

 

Wszystko byłoby dużo prostsze.

 

Ktoś kto by ją kupił nie miałby ŻADNYCH problemów. Domena wygasła legalnie i w związku z tym można ją było zarejestrować na innego abonenta. Bo chyba temu nie zaprzeczysz? 
Inną sprawą jest WASZA odpowiedzialność wobec abonenta którego WASZE działania wprowadziły w błąd dzięki czemu domenę stracił.

Tych dwóch spraw nie można łączyć w całość co próbujesz robić.

No chyba że domena zostala wystawiona na aukcję kiedy jeszcze nie wygasła...To jedyny powód dla którego moglibyście postąpić tak jak postąpiliście.

 

I po raz kolejny proszę o podanie podstaw prawnych Waszej ( twojej ) decyzji. Skoro konsultowałeś to z prawnikami to udzielenie odpowiedzi nie powinno stanowić żadnego problemu.

 

 

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie - czy da się zaparkować domenę w samym premium ale tak, aby nie wisiała informacja "domena na sprzedaż" tylko aby informacja była napisana bardziej elegancko - najlepiej sam formularz kontaktowy do właściciela bez epatowania sprzedażą i negocjowaniem?

Wydaje mi się, że widywałem takie domeny podpięte na premium ale pogrzebałem w ustawieniach giełdy itp.i nie widzę takiej modyfikacji?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, prezes napisał:

Pytanie - czy da się zaparkować domenę w samym premium ale tak, aby nie wisiała informacja "domena na sprzedaż" tylko aby informacja była napisana bardziej elegancko - najlepiej sam formularz kontaktowy do właściciela bez epatowania sprzedażą i negocjowaniem?

Wydaje mi się, że widywałem takie domeny podpięte na premium ale pogrzebałem w ustawieniach giełdy itp.i nie widzę takiej modyfikacji?

 

Po prostu usuń domenę z giełdy ale zostaw ns1.premium.pl i ns2.premium.pl- będzie wtedy tylko formularz kontaktowy. [np tak jak na ibon*pl]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rynek idzie na dno, giełdy chyba razem z nim.

Aftermarket już dawno pod wodą, ale w premium jeszcze widziałem nadzieję.

 

Składanie ofert bez pokrycia, rozumiem jest jak najbardziej tolerowane? Bez żadnych kar dla "kupującego"?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, szmiko napisał:

Składanie ofert bez pokrycia, rozumiem jest jak najbardziej tolerowane? Bez żadnych kar dla "kupującego"?

 

W przypadku braku płatności konto jest blokowane, o to pytasz?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, pb said:

 

W przypadku braku płatności konto jest blokowane, o to pytasz?

Tak. Czy była również 10% kara finansowa, czy błądzę?

 

edit. ok, mam informację "(...) poniósł karę finansową".

dzięki za info @pb

Edited by szmiko

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, szmiko napisał:

Tak. Czy była również 10% kara finansowa, czy błądzę?

 

edit. ok, mam informację "(...) poniósł karę finansową".

dzięki za info @pb

 

Odblokowanie konta po nieopłaceniu transakcji kosztuje 100 zł netto, ale:

1) nie anuluje zobowiązania wynikającego z transakcji

2) nie umożliwia kolejnych zakupów

a więc jedyny sposób aby kontynuować zakupy na giełdzie to opłacenie zaległej transakcji lub uzyskanie "rozgrzeszenia" od sprzedającego (np. czasem otrzymujemy od obu stron transakcji prośbę o zdjęcie tej blokady aby mogły ponowić transakcję)

 

W tym konkretnym przypadku (sprawdziłem) kupujący wygląda wiarygodnie, ale nie logował się od kilku dni, więc być może przegapił termin płatności, może jeszcze zgłosi się w sprawie tej transakcji. Generalnie przy sprzedaży zalecałbym przynajmniej raz przedłużyć termin płatności na taką okoliczność (system wysyła przypomnienie do sprzedającego dzień przed terminem - kupujący otrzymuje takie przypomnienia codziennie, ale różnie to bywa, a w przypadku większych firm/organizacji dochodzą do tego różne formalności, co też przedłuża proces), oczywiście jeśli nadal nic z tego nie wynika, to pozostaje odpuścić, tak to bywa w tym biznesie...

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, pb said:

 

Odblokowanie konta po nieopłaceniu transakcji kosztuje 100 zł netto, ale:

1) nie anuluje zobowiązania wynikającego z transakcji

2) nie umożliwia kolejnych zakupów

a więc jedyny sposób aby kontynuować zakupy na giełdzie to opłacenie zaległej transakcji lub uzyskanie "rozgrzeszenia" od sprzedającego (np. czasem otrzymujemy od obu stron transakcji prośbę o zdjęcie tej blokady aby mogły ponowić transakcję)

 

W tym konkretnym przypadku (sprawdziłem) kupujący wygląda wiarygodnie, ale nie logował się od kilku dni, więc być może przegapił termin płatności, może jeszcze zgłosi się w sprawie tej transakcji. Generalnie przy sprzedaży zalecałbym przynajmniej raz przedłużyć termin płatności na taką okoliczność (system wysyła przypomnienie do sprzedającego dzień przed terminem - kupujący otrzymuje takie przypomnienia codziennie, ale różnie to bywa, a w przypadku większych firm/organizacji dochodzą do tego różne formalności, co też przedłuża proces), oczywiście jeśli nadal nic z tego nie wynika, to pozostaje odpuścić, tak to bywa w tym biznesie...

Tak zrobiłem plus e-mail na konto służbowe, ale czysto informacyjnie. Nie każdy biegle śmiga z tymi technologiami:)

Dzięki za pomoc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Działa Wam sprawdzanie whois? Ja mam od razu info o przekroczeniu limitu (dodam, że nic wcześniej nie sprawdzałem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego po wpisaniu adresu domeny utrzymywanej na premium.pl mój antywir ostrzega następująco:

Połączenie niechronione

Ochrona połączenia jest obniżona. Przestępcy mogą próbować wykraść dane ze strony internetowej. Zalecamy opuszczenie tej strony internetowej.

Nieprawidłowa nazwa certyfikatu. Nazwa nie znajduje się na liście dozwolonych lub została jawnie wykluczona

 

???

Edited by szmiko
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że kapitana dawno już nie ma na pokładzie. O dziwo domeny utrzymywane na AM ładują się normalnie. Premium na czymś oszczędza?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, szmiko napisał:

Widzę, że kapitana dawno już nie ma na pokładzie. O dziwo domeny utrzymywane na AM ładują się normalnie. Premium na czymś oszczędza?

 

ale o co chodzi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, pb said:

 

ale o co chodzi?

O moje pytanie z 15 grudnia '21 roku.

Edited by szmiko

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przed chwilą, szmiko napisał:

O moje pytanie z 15 grudnia.

 

Ale ono nie ma nic wspólnego z premium.pl, to jest kwestia domeny albo ew. jakichś ustawień przeglądarki która dokleja https.

Podaj przykład takiej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

guzikowo.pl - Premium

wirtualnebiuro24.pl

 

jest tak z każdą domeną utrzymywaną przeze mnie na Premium. Na AM każda domena ładuje się tak jak powinna.

Wszystko wpisywane z łapy bez https i www

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, szmiko napisał:

guzikowo.pl - Premium

wirtualnebiuro24.pl

 

Obie działają normalnie:

sprawdzone na Firefox + tryb prywatny, Chrome + tryb prywatny oraz Safari

Jakiej przeglądarki używasz i/lub jakich rozszerzeń? Bo najpewniej w tym jest problem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, pb said:

 

Obie działają normalnie:

sprawdzone na Firefox + tryb prywatny, Chrome + tryb prywatny oraz Safari

Jakiej przeglądarki używasz i/lub jakich rozszerzeń? Bo najpewniej w tym jest problem.

 

Chrome (one tab, tab suspender, kaspersky protection 20.0) + Kaspersky.

Masz rację, na Mozilii się otwiera. Wygląda na to, że gryzie się z Kasperskim.

Edited by szmiko

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, szmiko napisał:

Chrome (one tab, tab suspender) + Kaspersky.

Masz rację, na Mozilii się otwiera. Wygląda na to, że gryzie się z Kasperskim.

 

Myślę, że kaspersky wymusza https i stąd wynika problem.

Zobaczymy czy da się to jakoś rozwiązać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, pb said:

 

Myślę, że kaspersky wymusza https i stąd wynika problem.

Zobaczymy czy da się to jakoś rozwiązać.

Spróbujcie, bo czyta się te komunikaty słabo. Dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×