Jump to content
DESiGNER

Przechwytywanie w Premium.pl

Recommended Posts

Zleciłem na stronie premium.pl przechwycenie pewnej domeny . Po jej wygaśnięciu otrzymałem komunikat na maila o treści :

 

"Witaj (nick), Domena ( nazwa domeny ) została przechwycona przez jednego z naszych partnerów. W ciągu 6 dni zostanie przetransferowana do premium.pl, wtedy otrzymasz dalsze instrukcje. Pozdrawiamy, Zespół premium.pl

 

Jak mam to rozumieć ?

 

Dotychczas po przechwyceniu domeny w serwisach ppd , dropped czy parkdomen trafiała odrazu do mnie lub na aukcję jeżeli więcej osób zleciło jej przechwycenie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co tu rozumieć? :mad: Wszystko jest opisane w komunikacie.

 

Domenę dla Premium złapał partner. Po 6 dniach zostanie ona przetransferowana do Premium. Jeśli było więcej chętnych na tą domenę - będzie aukcja. Jeśli tylko Ty zleciłeś - wpadnie Ci ona na konto.

 

W PPD też tak było, w dropped przecież też czekasz 5 dni - pytałeś o to wczoraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dotychczas po przechwyceniu domeny w serwisach ppd , dropped czy parkdomen trafiała odrazu do mnie lub na aukcję jeżeli więcej osób zleciło jej przechwycenie

 

Zarówno w PPD.pl jak i Dropped.pl musisz czekać na aukcję lub domenę jeśli złapał któryś z partnerów. Sprawa jest prosta - złapał inny partner NASK, który działa w partnerstwie z premium.pl. Transfer można zrobić dopiero po 5 dniach, stąd czas oczekiwania. Gdy domena zostanie przetransferowana do premium.pl następuje już konkretna akcja (domena leci na aukcję lub do Ciebie).

 

Edycja:

 

Rok był szybszy ;-)

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zarówno w PPD.pl jak i Dropped.pl musisz czekać na aukcję lub domenę jeśli złapał któryś z partnerów. Sprawa jest prosta - złapał inny partner NASK, który działa w partnerstwie z premium.pl. Transfer można zrobić dopiero po 5 dniach, stąd czas oczekiwania. Gdy domena zostanie przetransferowana do premium.pl następuje już konkretna akcja (domena leci na aukcję lub do Ciebie).

 

Edycja:

 

Rok był szybszy ;-)

 

 

Mam wrażenie, że w momencie przechwycenia znana jest ilość osób zainteresowanych - czemu więc decyzja: "aukcja czy nie aukcja" zapada po 5-6 dniach?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam wrażenie, że w momencie przechwycenia znana jest ilość osób zainteresowanych - czemu więc decyzja: "aukcja czy nie aukcja" zapada po 5-6 dniach?

 

To zaszłość z ppd.pl, pracujemy nad tym by przypisanie lub start aukcji następowały od razu po przechwyceniu (jeszcze przed przeniesieniem), więc nie ma sensu naprawiać czegoś co jest chwilowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy bede innowacyjny w obserwacjach, jednakze ostatnio domeny dla premium lapie rowniez home.pl ;-)

 

W dodatku wydaje mi sie, ze w niedlugim czasie premium.pl razem z home.pl szykuje sie do lapania domen globalnych :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem, czy bede innowacyjny w obserwacjach, jednakze ostatnio domeny dla premium lapie rowniez home.pl ;-)

 

W dodatku wydaje mi sie, ze w niedlugim czasie premium.pl razem z home.pl szykuje sie do lapania domen globalnych :rolleyes:

 

Wszystko to nic w porównaniu do dropped, gdzie o skuteczność przechwytywania dba 10 dropcatcherów. Jak widzę na liście partnerów NASK to również AZ zwiększyła swoją liczbę kont na które łapie domeny do 5 sztuk.

 

A co do globalek i łapania ich prze home, to na jakiej podstawie snujesz swoje domysły ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystko to nic w porównaniu do dropped, gdzie o skuteczność przechwytywania dba 10 dropcatcherów. Jak widzę na liście partnerów NASK to również AZ zwiększyła swoją liczbę kont na które łapie domeny do 5 sztuk.

 

A co do globalek i łapania ich prze home, to na jakiej podstawie snujesz swoje domysły ?

 

O propagandzie dropped nie bede sie wypowiadal, bo to nie ten dzial, nie mam ochoty i jest to bez sensu, wiec powyzsze przemilcze.

 

Odnosnie globalnych, to wystarczy spojzec na https://premium.pl/catch/add.html gdzie jest komunikat "Obecnie oferujemy jedynie przechwytywanie domen "pl"."

 

Jednakze w filtrach wyszukiwania mozna, wsrod koncowek do wybrania, wybrac globalne + eu,tv i co.

 

Jako ze home.pl ma akredytacje, wiec moze chca sprobowac lapac nie tylko pl-ki? ;-)

Wprawdzie w lapaniu globalek duzej szansy im nie wroze, aczkolwiek tych z polskimi keywordami, jakies powodzenie i sens by mialo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a co to znaczy status:

Wygasa z opcją ?

 

Czym się różni od statusu: Wygasa ??

 

 

Wygasa z opcją ? - to znaczy że ktoś chce ją przechwycić ? a samo wygasa - znaczy że domena będzie ponownie do rejestracji ?? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
a co to znaczy status:

Wygasa z opcją ?

 

Czym się różni od statusu: Wygasa ??

 

 

Wygasa z opcją ? - to znaczy że ktoś chce ją przechwycić ? a samo wygasa - znaczy że domena będzie ponownie do rejestracji ?? :lol:

 

Wygasa z opcją to znaczy, że jeśli domena wygaśnie to trafi automatycznie do abonenta opcji, więc nie będzie mogła być przechwycona przez Premium.pl.

 

Opcja jest usługą, która gwarantuje 100% wejście w posiadanie domeny jeśli wygaśnie - opcję można założyć u dowolnego rejestratora i jest ważna 3 lata od założenia.

 

Co to jest opcja na domenę?

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macie na liście domen spadających pr, strony, linki, alexa, archive? U mnie jest to podane dla kilku domen, mimo że już przefiltrowałem takie, które nie powinny być gołe. Reszta na "kółeczko" oczekiwania..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Macie na liście domen spadających pr, strony, linki, alexa, archive? U mnie jest to podane dla kilku domen, mimo że już przefiltrowałem takie, które nie powinny być gołe. Reszta na "kółeczko" oczekiwania..

 

Ja mam tak od początku działania premium i w którymś temacie zwracałem na to uwagę .

 

Może z 1-5% domen wyświetla dodatkowe informacje , przy pozostałeś reszcie cały czas oczekuje na pobranie i wyświetlenie informacji

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam pewna domenę do przechwycenia

 

Status: wygasa

Data wygasania Dzisiaj 13:00

 

Jest godzina 14:50 i nadal nie została przechwycona - nadal siedzi w Domenach do przechwycenia

 

Co jest ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
mam pewna domenę do przechwycenia

 

Status: wygasa

Data wygasania Dzisiaj 13:00

 

Jest godzina 14:50 i nadal nie została przechwycona - nadal siedzi w Domenach do przechwycenia

 

Co jest ? :)

 

Sprawdź we whois, możliwe, że została przechwycona przez innego rejestratora, ale nie zostało to jeszcze zaktualizowane w Premium. Podobne sytuacje mam podczas przechwytywania w AZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to któryś z rejstratorów może być szybszy ? a to nie powinna być wtedy aukcja - jeśli 2 osoby są zainteresowane tą samą domeną ??

Share this post


Link to post
Share on other sites
to któryś z rejstratorów może być szybszy ? a to nie powinna być wtedy aukcja - jeśli 2 osoby są zainteresowane tą samą domeną ??

 

Tak może. Jeśli dwie osoby, które u tego samego rejestratora w tym wypadku Premium dałyby ją do przechwycenia to byłaby aukcja. Tak jak mówię - sprawdź we whois i powinien tam być podany obecny rejestrator, który złapał domenę.

 

Może jeszcze być tak, że na domenie była opcja i wpadła komuś innemu z opcji :)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oki dzięki :)

 

rejestrator Az przechwycił domenę.

 

Na przyszłość dodawaj domeny do przechwycenia u wszystkich rejestratorów ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
no o tym nie wiedziałem że można u wszystkich rejstratorów ustawiać przechwycenie :]

 

Dzięki wielkie za pomoc.

 

W sumie nie u wszystkich, tylko u tych mających w ofercie przechwytywanie czyli Aftermarket, Premium i AZ. Jak kogoś pominąłem to mnie poprawcie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
no o tym nie wiedziałem że można u wszystkich rejstratorów ustawiać przechwycenie :]

 

Człowiek uczy się całe życie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś może mi napisac, jak teraz wygląda przechwytywanie w Premium.pl?

 

Np. spada domena .pl i niedawno było tak, że cały szmelc, który przechwycił Premium.pl, trafiał na wyprzedaż poprzez aukcję holenderską od 400 zł do 20 zł przez kilka dni (chyba tydzień). generalnie już chwilę po przechwyceniu domeny te seryjnie trafiały na aukcję, można było je wyszukać w wyszukiwarce na stronie.

 

teraz jednak nie widze tych domen. Są one zarezerwowane, zakładam, że nikt nie dodał do przechwycenia i nie ma aukcji prywatnej, i czy takie domeny trafiają na wyprzedaż szmelcu czy Premium.pl już tego nie prowadzi. Albo inna opcja: Premium.pl wstrzymuje wyprzedaż przez jakiś czas. Generalnie nie mogę znaleźć takich domen w wyszukiwarce na stronie Aukcje domen ani Giełda domen.

 

Jak to jest?

 

Np. widze taki obraz u siebie w tej chwili po kliknięciu na Aukcje domen.

 

tkywho.png

 

Naprawdę jest tylko 278 obecnie trwających aukcji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×