Jump to content
Sign in to follow this  
lasluk

Sprzedanie domeny jako osoba fizyczna

Recommended Posts

Witam mam zapytanie chciałbym sprzedać domenę jako osoba fizyczna jak jest z podatkiem i urzędem skarbowym.Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam lasluk

Edited by lasluk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opcja "szukaj"?

W cholerę tego było.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Opcja "szukaj"?

W cholerę tego było.

 

Dokładnie, pełno jest identycznych wątków.

 

Przeszukaj forum na hasła: osoba fizyczna, niezarejestrowana działalność, sprzedaż domen,...

Na pewno znajdziesz ineteresujące informacje.

 

edit: sprzedaż 1 domeny raczej nie podchodzi pod DG, ale u nas wszystko jest możliwe :)

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites
edit: sprzedaż 1 domeny raczej nie podchodzi pod DG, ale u nas wszystko jest możliwe :)

 

No wlasnie zle myslisz, mozesz nawet nie sprzedac ani jednej i to juz bedzie DG.

Jesli masz ze 100 domen i probujesz je sprzedac to to juz jest dzialalnosc gospodarcza.

Edited by 513581

Share this post


Link to post
Share on other sites
No wlasnie zle myslisz, mozesz nawet nie sprzedac ani jednej i to juz bedzie DG.

Jesli masz ze 100 domen i probujesz je sprzedac to to juz jest dzialalnosc gospodarcza.

 

Czyz to nie sa piekne slowa? :)

mozesz kupic 100 domen czyli wydac kolo tysiaca

wypalac sobie codziennie oczy przed komputerem.

Niei osiagnac zadnego zysku i do tego jeszcze zapalcic kare z ZUS-u/US-u ;)

pelna Kulturka ;)

 

A co do pytania to potwierdze ze opcja szukaj dziala i jest w prawym gornym rogu strony :P

Edited by DM2009

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedynie odpowiedź na piśmie z US Cię ratuje ...

 

Sam swego czasu pytałem w US jak to zrobić i najpierw musiałem wytłumaczyć Pani co to jest domena. Skończyło się na tym, że kazała mi działalność otwierać :) Dodam, że były 3 domeny sprzedane, na kwotę coś ponad 100 zł chyba, w tym zysk jakieś 50 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

generalnie jest kwota nie wiem dokładnie.. ale na pewno nieco więcej niż 150zł - jeśli zarobiłeś mniej niż ta kwota nie musisz się rozliczać z US. Jest to kwota wolna od podatku.

 

A co do działalności gospodarczej... jeśli chodzi o początkujących domeniarzy to opłaty bardzo szybko by nas zjadły : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. skąd US ma wiedzieć ile masz domen(jeżeli nie kupujesz jako firma z fv?)

jeżeli masz 1 i ją sprzedasz, nie podlega to pod działalność gospodarczą :

"zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż, a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły"

"działalność zarobkową (wytwórczą, budowlaną, handlową, usługową; lub: polegającą na poszukiwaniu, rozpoznawaniu i wydobywaniu kopalin ze złóż; lub: polegającą na wykorzystywaniu rzeczy oraz wartości niematerialnych i prawnych), prowadzoną we własnym imieniu bez względu na jej rezultat, w sposób zorganizowany i ciągły, z której uzyskane przychody nie są zaliczane do innych przychodów ze źródeł wymienionych w art. 10 ust. 1 pkt 1, 2 i 4-9"

"działalność gospodarcza obejmuje wszelką działalność producentów, handlowców lub usługodawców, w tym podmiotów pozyskujących zasoby naturalne oraz rolników, a także działalność osób wykonujących wolne zawody, również wówczas, gdy czynność została wykonana jednorazowo w okolicznościach wskazujących na zamiar wykonywania czynności w sposób częstotliwy. Działalność gospodarcza obejmuje również czynności polegające na wykorzystywaniu towarów lub wartości niematerialnych i prawnych w sposób ciągły dla celów zarobkowych"

2. zgłoś sprzedaż w US - przynies umowę i najwyżej naliczą Ci podatek.

 

 

ale lepiej nie stosuj się do moich rad : jestem na bakier na razie z zus a pewnie niedługo z us:)

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. skąd US ma wiedzieć ile masz domen(jeżeli nie kupujesz jako firma z fv?)

 

Dla chcącego nic trudnego.

 

Chyba,że każdą na innego członka rodziny rejestrowałeś :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytać a sprzedawać jest duża różnica mogę kilkanaście tak sobie mieć jak nie sprzedaję ani nie ogłaszam ofert ich to UG nic nie może zrobić.Pozdro

Edited by lasluk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×