Jump to content
Sign in to follow this  
JohnyBravo

REJESTRACJA .EU START !!!!

Recommended Posts

Witam,

 

Dwie godziny temu zaczela sie rejestracja domen .eu Obowiazujaca teraz jest zasada: "kto pierwszy ten lepszy". Niestety nie mam zadnych informacji dot. domen ktorych dokonalem prerejestracji.. Jedyne co wiem - to, to ze zostaly zgloszone. Ma ktos z was jakies informacje o swoich domenach .eu?? Baza whois.eu jest jak narazie przciazona i nie moge wejsc by sprawdzic, ale tez nie sadze zeby dane byly tak szybko aktualizowane...

Wpisujcie domeny ktore udalo sie Wam "zlapac" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie dostałem informacji jakie domeny udało mi się zdobyć i pewno szybko to nie potrwa. Najpierw rejestratorzy wysyłają wnioski o domeny które miały w swojej wewnętrznej kolejce. W Polsce akredytowani partnerzy EURId'u mają po kilkadziesiąt tysięcy wniosków o domeny w swojej wewnętrznej kolejce. Właśnie jest ona wysyłana. EURId jest w stanie obsłużyć 60 wniosków na sekundę. Akredytowanych rejestratorów jest około tysiąca. W innych krajach rejestratorzy mają w kolejkach po kilkaset tysięcy domen. Tak więc zanim skończą sie "wewnętrzne" kolejki rejestratorów to troche potrwa, około kilkunastu dni. Trzeba dodać jeszcze jedno, że receptą na sukces było wykupywanie prerejestracji u akredytowanych rejestratorów którzy mieli jak najmniejszą kolejkę wewnętrzną np. agnat.pl czy domeny.pl. Oczywiście lepszym rozwiązaniem było postarać się o akredytację w EURID tylko dla swoich domen ale to już większa inwestycja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pierwsze efekty sa...

Mam juz 1 zarejestrowana domene .eu :D O kolejkach wewnetrznych pierwszy raz slysze.. TA ktora zostala zarejestrowana - byla wg tego co piszesz na szarym koncu tej kolejki bo zarezerwowana zostala tydzien temu, co wiecej korzystalem z NetArt, gdzie wnioskow było tysiace... Nadmienie ze nie bylem jedynym ktory staral sie o ta domene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×