Jump to content

Recommended Posts

 

Czyli jeśli spadnie poniżej jakiegoś poziomu to żeby sprzedało automatycznie? Na największej giełdzie czyli mtgox.com tego na pewno nie ma, może inne giełdy oferują, ale tu z kolei masz takie ryzyko jak na bidextreme.pl, że opcja stop loss nie uchroni przed zawinięciem się giełdy ze wszystkimi bitcoinami lub jej zhackowaniem. Mtgox jest póki co chyba najbardziej pewna.

Tak, pewnie udostępniają API. Wg mnie przy takich skokach kursu bez wykorzystania stop loss to samobójstwo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla zainteresowanych posiedzeniem kongresu USiA :-)

 

www.hsgac.senate.gov/hearings/beyond-silk-road-potential-risks-threats-and-promises-of-virtual-currencies

 

Edit: to zobacz sobie tmi jaki jest kurs w Chinach, 5000 pęknie zaraz.

 

https://vip.btcchina.com/

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba przyznać że jak za 15 dolców można sporo zarobić to strasznie kusi nie ma co.

Na tej stronie widać że http://coinmarketcap.com/ idą strasznie w górę te waluty.

 

dajcie jakieś namiary gdzie można nabyć takie waluty (te z listy)

 

Parę dni temu trafiłem na LTC, były po ok. $3, zacząłem czytać o tym więcej i zastanawiałem się nad kupnem, ale potem zająłem się czymś innym. W międzyczasie niestety kurs poleciał x3, ale trudno się mówi, dziś kupiłem 20 LTC (po ~27 zł) na liliontransfer.org (przyjmują transfery z polskich banków), mam je już w swoim portfelu, teraz będzie sobie leżał zaszyfrowany na dysku i w paru innych miejscach (jedną z zalet LTC względem BTC jest możliwość zaszyfrowania portfela, co nie pozwala na nieautoryzowane przelewy nawet gdy ktoś przejmie plik). LTC do BTC to trochę jak .net do .com - zwrot pewnie nie będzie spektakularny, ale zawsze to bezpieczniejsze niż inwestowanie w .mobi ;-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak słucham jak to się Ameryka nie troszczy o biedne dzieci i to w imię ich dobra chce mieć kontrolę nad rynkiem pieniężnym oraz wgląd w transakcje to nóż się w kieszeni otwiera :-S

 

1 BTC w BTC China prawie 820 usd, LTC dochodzi do 12.

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

stare porzekadło na temat hossy (na różnym rynku spekulacji) mówi, że jak o danym zasobie dyskutuje Twój sprzedawca butów czy Pani z kiosku to znaczy, że dany walor jest bliski apogeum i jest to najwyższy czas na ewakuację.

Jak to mówią pieniądze lubią ciszę.

 

Choć tu jest istne szaleństwo i zobaczymy jak to się potoczy.

Nie wchodziłem w BTC i nie zamierzam.

 

To taka dygresja :) i OT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taraz tak czytam o Bitcoinie i widzę, że btc będzie nadal rósł w siłę, ponieważ walutą zainteresowali się ludzie z pierwszych stron finansowych plotek (ci ludzie mają po kilkaset tysięcy bitcoinów w portfelach), więc jest silna grupa, która nie pozwoli na spadek sztucznej wartości.

 

Wydaje mi się, że kurs szybko przekroczy tysiąc dolców i będzie szedł ostro w górę. Po raz pierwszy w historii zdarzy się coś takiego.

 

To będzie gigantyczny wysyp bit-milionerów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Walutomat mógłby wprowadzić obsługę kryptowalut :)

 

P.S Gdzie najłatwiej i najbezpieczniej kupić BTC lub inne waluty przy użyciu PayPala i / lub polskiego konta?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytając o BTC nie da się nie zauważyć, że co drugi artykuł traktuje o czarnej strefie. Pomyślałem przy okazji jak można zoptymalizować wypłatę BTC na PLN. W sposób jak sądzę na granicy prawa. Robiąc po prostu przelew BTC na giełdę, wymianę i przelew na konto w banku trzeba liczyć się z zalegalizowaniem pieniędzy, a koszt tej operacji pewnie oscyluje w granicach 20%.

 

Wygodnie byłoby odszukać osobę, która zamierza kupić BTC. Sprzedać jej domenę na AfterMarket.pl i przelać BTC o tej samej wartości. Nie tylko nie trzeba narażać się na ryzyko zamknięcia giełdy BTC, ale też kupujący jeżeli prowadzi działalność będzie miał spory koszt. Pozwala to także na uzyskanie większej kwoty ze sprzedaży BTC i tańszego zakupu BTC. NP:

 

Hipotetycznie. Aktualnie 1 BTC wart jest 100zł. Osoba A prowadząca DG sprzedaje domenę x.pl na AfterMarket.pl za 100zł a osoba B (też prowadzi DG) kupuje tą domenę za 100zł. Osoba A przelewa też 1 BTC na konto osoby B. Sprzedający ma mniej formalności, legalne PLN od których odprowadzi 19% podatku (w postaci podatku od sprzedaży domeny), a kupujący posiada koszt w działalności na kwotę 100zł, co jak łatwo obliczyć przyniesie mu oszczędności na poziomie 19zł gdyby sprzedał kiedyś towar, gdyż nie musiałby już odprowadzić 19zł podatku dochodowego.

 

Bardziej elastyczny model zakłada, że skoro ktoś kupi tego 1 BTC o 19zł taniej to dlaczego nie miałby połowy oddać sprzedającemu? W ten sposób nosząc się z zamiarem zakupu BTC w wymyślonym przez mnie schemacie kupujący BTC i domenę mógłby zgodzić się na kwotę 110zł (10% większą niż rynkowa wartość BTC), gdyż i tak zarobi prawie 19% (a te 10% to połowa tego zarobku) na transakcji uwzględniając koszt w działalności gospodarczej. Zatem zarówno kupujący jak i sprzedający mogą podzielić się oszczędzonym 19% doliczając połowę tej kwoty do ceny sprzedaży. Gdy oboje podzielą się tym 19% wówczas każdy z nich zarobi prawie 10% więcej, a nie tylko kupujący 19zł.

 

Jest północ więc mój tekst może być niezrozumiały. Przepraszam ;)

 

ps to nie jest poradnik jak oszukać Skarb Państwa czy serwis AfterMarket.pl, a jedynie przemyślenia i nie ponoszę odpowiedzialności za zarobki czy straty tych, którzy z nich skorzystają.

ps2 dla uproszczenia pomijam koszt rejestracji domeny, prowizję AfterMarket.pl oraz zmienność kwot przy doliczeniu połowy podatku do kwoty sprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś z Was podawał tu wczoraj linka do giełdy akceptującej przelewy z polskich banków, ale jakoś go.nie widzę więc pewnie edytował, możecie zapodać jeszcze raz jeśli ktoś pamięta? :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki :-)

Bartxx jak coś kupisz daj znać.

Chciałem kupić kilka LTC ale mam zagwózdkę na OKPAY ;)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja cos tam kupiłem..

płaciłem z aliorsync...narazie dostałem potwierdzenie z flash-cash ze zapłaciłem..

czekam z otwartym portfelem:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dokupilłem trochę nmc na próbę, ale jak na razie w portfelu się jeszcze nie pojawiły :-S

 

Jeśli wymieniałeś na Lilion Transfer to powinieneś dostać od Flash-Cash Automat wiadomość typu:

 

Cześć xxxxxx!

 

Adresatem tej wiadomości jest: (xxx)

 

Twoja transakcja zmieniła status: LT-xxxx-xxxx-xxxx

 

Aktualny Status: Zapłacone

 

I wtedy dopiero będą przesłane pieniądze do portfela. Druga sprawa, że jeśli zakładałeś nowy portfel to musi się on najpierw zsynchronizować z siecią. Zależnie jaka kryptowaluta to różne czasy synchronizacji - dla litecoin będzie to od kilku do kilkunastu godzin dla nowego portfela, zależnie od prędkości łącza, a dla namecoin to nie wiem. W każdym razie każda kryptowaluta jest w jakimś stopniu oparta na zasadzie sieci bitcoin i będzie to podobnie działało tylko różny czas - zależny głównie od tego, ile jest monet w obiegu i transakcji.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyżby to już było "to na co wszyscy czekają"? :) Z 900 na 530, wygląda na panikę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Chinach względny spokój ;-)

 

@Thomaso: mam zsynchronizowany portfel, pierwszy raz kupowałem za pośrednictwem Lilion transfer na próbę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem można kupić jakieś 0,1 czy 0,01 czegoś na próbę, ale bez sensu kupować teraz większą ilość jak bitcoin jest dość drogi (wbrew pozorom to ma znaczenie i dla innych kryptowalut).

 

Tutaj (wykresy po prawej stronie) - http://coinmarketcap.com dobrze widać, jak największe kryptowaluty są ze sobą powiązane. Kurs zależy obecnie głównie od emocji, a one przekładają się po równo na każdą z tych kryptowalut (a przynajmniej tych, których jest większa ilość - 1 mln $ kapitalizacji i więcej). Więc jeśli bitcoin spadnie mocno to spadnie i litecoin i namecoin, a jeśli wzrośnie to one też.

 

Oczywiście jeśli ktoś chce kupować - ja zdania nie zmieniłem i dalej uważam, że jest to bardzo ryzykowne, jeśli ktoś chce kupować to za kwotę, której strata nie będzie dotkliwa.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Last Price:$497.90

 

Więc jeśli bitcoin spadnie mocno to spadnie i litecoin i namecoin, a jeśli wzrośnie to one też.

 

Największe portfele twierdzą, że Bitcoin będzie wart fortunę w przyszłości, więc może jednak warto mieć te skromne 100 BTC.

 

Oczywiście mając takie zapasy waluty po kilka lub kilkadziesiąt tysięcy btc w portfelu, też bym tak twierdził ;-)

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Największe portfele twierdzą, że Bitcoin będzie wart fortunę w przyszłości, więc może jednak warto mieć te skromne 100 BTC.

 

No wypadało by tak mówić gdyby się już upakowało w to grubą kasę.

 

Dobry w tym jest np. Jim Rogers którego media traktują jak wyrocznię. Oczywiście myli się ze swoimi "wyrokami" identycznie jakby decydować o transakcji rzucając monetą.

Nie licz na to, że ktoś Ci powie w którym kierunku to będzie szło - nikt tego nie wie (no może oprócz grubasów co pompują baniaka).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×