Jump to content

Recommended Posts

W tym wypadku trzeba by było cofnąć się kilkanaście lat wstecz i zobaczyć jak to było z tymi domenami. Domeny już dojrzały, wcześniej również nie miały takiego zastosowania jak dzisiaj.

 

Faktycznie nie miały takiego zastosowania... Pamiętam jak ludzie sobie robili jaja, że jak można wpisywać do przeglądarki zlepki liter zamiast normalnie jak człowiek - adres ip. Ale tak jak mówisz domeny musiały "dojrzeć" (dzięki za nowy argument, "wiesz, te akcje / bitcoin musiał dojrzeć żeby go racjonalnie przeanalizować")

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co za ból. Taka okazja do niesamowitego zarobku. Wystarczyło kupić nawet te ltc po 8 dolców, a teraz kurs poszybował w niebo i nie chce się zatrzymać. To co się dzieje, to będą opisywać w książkach do historii. Te waluty to jakby globalne lotto, gdzie każdy kupuje kupony licząc na wygraną.

 

Zazdroszcze tym, którzy teraz z tego korzystają, którzy inwestują. To co się teraz dzieje wpłynie na życie wielu ludzi - wielu ludzi właśnie teraz zmienia swoje życie. Niesamowita sprawa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A że tak zapytam, gdzie sprzedajecie LTC? Tak żeby kurs był sensowny i kasa w miarę sprawnie przyszła na polskie konto albo przynajmniej na paypala (chociaż nie wiem czy paypal to najszczęśliwszy pomysł, user może chyba potem cofnąć wpłatę pod jakimś pozorem, nie? z tego samego powodu internetowe kantory nie przyjmują płatności kartami kredytowymi za BTC/LTC/itd.). Jeszcze nie sprzedaję, ale jak już przyjdzie ta decyzja, to wolę wiedzieć, niż wedy szukać.

 

Wydaje mi się, że dobrą alternatywą jest przelanie LTC do BTC-e.com, następnie dokonanie wymiany LTC/BTC, a na samym końcu przelanie BTC na bitcurex, sprzedanie i zlecenie wypłaty.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest g.sliwinski@willa.pl

Co za ból. Taka okazja do niesamowitego zarobku. Wystarczyło kupić nawet te ltc po 8 dolców, a teraz kurs poszybował w niebo i nie chce się zatrzymać. To co się dzieje, to będą opisywać w książkach do historii. Te waluty to jakby globalne lotto, gdzie każdy kupuje kupony licząc na wygraną.

 

Zazdroszcze tym, którzy teraz z tego korzystają, którzy inwestują. To co się teraz dzieje wpłynie na życie wielu ludzi - wielu ludzi właśnie teraz zmienia swoje życie. Niesamowita sprawa.

 

Jak to kiedys czytało się na forum bodajże na onecie: Kto nie kupił BTC ten przegrał życie :)

 

Ja tego nie ogarniam więc wolę sie w to nie pakować. Tym bardziej na takiej górce. Nadal nie rozumiem jak można tyle kasy wywalać za coś co jest tylko jakimś zapisem cyfrowym... tylko czego? Odpowiednikiem czego jest BTC?

Do domen nie ma sensu porównywać. Domeny są kupowane w większości celem zagospodarowania i tylko dlatego można na nich zarabiać, że zarejestrujemy domenę, którą kiedyś ktoś będzie chciał wykorzystać i ją odkupi drożej. A co z BTC? Kto miałby to kupować i w jakim celu poza ewidentną spekulacją i hurraoptymizmem jak obecnie.

Edited by g.sliwinski@willa.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

To tak jak z kanałami w TV - każdy może również założyć swój własny kanał, ale nie każdy może liczyć na taka samą audiencję.

 

Ciężko mi się odnieść do tej argumentacji - miażdzysz mnie.

 

Zazdroszcze tym, którzy teraz z tego korzystają, którzy inwestują. To co się teraz dzieje wpłynie na życie wielu ludzi - wielu ludzi właśnie teraz zmienia swoje życie. Niesamowita sprawa.

 

Ja też zazdroszczę grubasom i płotkom z jajami. Tak jak mówisz wpłynie to na realne życie wielu ludzi ale domyślam się że większość może zostać z niczym a tylko nieliczni zgarną kasę większości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że dobrą alternatywą jest przelanie LTC do BTC-e.com, następnie dokonanie wymiany LTC/USD, a na samym końcu przelanie BTC na bitcurex, sprzedanie i zlecenie wypłaty.

Można bezpośrednio wymienić LTC na BTC i BTC na bitcurexie sprzedać za pln.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tego nie ogarniam więc wolę sie w to nie pakować. Tym bardziej na takiej górce. Nadal nie rozumiem jak można tyle kasy wywalać za coś co jest tylko jakimś zapisem cyfrowym... tylko czego? Odpowiednikiem czego jest BTC?

BTC to waluta deflacyjna, ludzie pewnie będą trzymać BTC jak akcje i międzyczasie ilość BTC do kupienia będzie systematycznie maleć co przełoży się na duży popyt a to z kolei na wysoką cenę 1BTC. No ciekawe gdzie ta górka się zakończy.... i czy w ogóle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tutaj się nie zgodzę z tą teorią. Zapewne 99% BTC które mają ludzie są w celach spekulacyjnych - domen znacznie mniej. Poza tym nie musisz akceptować cen na rynku wtórnym dla domen, możesz zarejestrować wolną za 10zł - co robi większość.

 

Myślę, że po pęknięciu bańki BTC również wróci do pierwotnego założenia i będzie stosowany przy bezprowizyjnych, quasi-anonimowych przelewach internetowych po względnie stałym kursie. Chociaż bardzo możliwe, że zastąpi go w tym jakaś doskonalsza implementacja, np. LTC z możliwością zaszyfrowania portfela i wymogu podania hasła przy zlecaniu przelewu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest g.sliwinski@willa.pl

BTC to waluta deflacyjna, ludzie pewnie będą trzymać BTC jak akcje i międzyczasie ilość BTC do kupienia będzie systematycznie maleć co przełoży się na duży popyt a to z kolei na wysoką cenę 1BTC. No ciekawe gdzie ta górka się zakończy.... i czy w ogóle...

 

Akcje czego? Ale po co BTC? Po co kupować BTC jak można swtorzyć własną kryptowalutę? Rozumiem złoto, domeny, nieruchomości a nawet wino ale BTC?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można bezpośrednio wymienić LTC na BTC i BTC na bitcurexie sprzedać za pln.

 

Tak, tak. Miałem na myśli LTC/BTC :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akcje czego? Ale po co BTC? Po co kupować BTC jak można swtorzyć własną kryptowalutę? Rozumiem złoto, domeny, nieruchomości a nawet wino ale BTC?

Masz problem ze zrozumieniem tekstu czy jak? Akcje głównie ludzie kupują jako inwestycję długofalową i tak samo teraz dzieje się z BTC, ludzie nie kupują teraz BTC by zapłacić za kawę... chyba łatwo dojść do takiego wniosku? Co do stworzenia własnej waluty, jasne, stwórz własną i zostań milionerem zamiast wypłakiwać żale na forum jaką to okazje przepuściłeś -_-

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ktoś mi kiedyś powiedział, że jak sprzątaczki mówią, że można na czymś zarobić to już jest za późno

 

jak wchodzi się w jakiś biznes na szczycie to można tylko wtopić ( i tak może być teraz z BTC)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest g.sliwinski@willa.pl

Co do stworzenia własnej waluty, jasne, stwórz własną i zostań milionerem zamiast wypłakiwać żale na forum jaką to okazje przepuściłeś -_-

 

Nie wypłakuję żadnych żali. Ani rok temu, ani pół roku czy też miesiąc temu nigdy nie pomyslałem, żeby to kupić. Teraz też nie mam zamiaru. Z perspektywy czasu każdy patrzy, że mógł kupić i zarobić. Tylko dla mnie wydaje się to wszystko naciągane. Teraz to już działa owczy pęd. Tak jak w 2007-2008 roku było z funduszami. Ludzie lokowali wszystko w funduszach nie zastanawijąc się nad ryzykiem. Z tym, że fundusze zawsze te środki inwestowały np. w akcje a te już miały jakieś pokrycie w majątkach spółek. Jakie pokrycie ma BTC?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ludzie przez ostatnie 8 dni na kryptowalutach poprostu rozdaja kase. Kto sie odwazyl i zaryzykowal tydzien temu teraz ma 15x wiecej kasy niz włozyl w przypadku NMC a w przypadku LTC nawet 12 razy wiecej. Nie pamietam by wczesniej na czymkolwiek bylo tyle kasy do zabrania w tak krotkim czasie. Odnosze wrazenie ze to potrwa jeszcze z tydzien i potem przyjdzie DUZA korekta bo ludzie nie wytrzymaja presji i zaczna finalizowac zyski. Ale poki co jak chinczycy ROZDAJA kase to trzeba brac;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakie pokrycie ma BTC?

 

Wiesz, nie zadawaj takich skomplikowanych pytań. Tutaj liczy się wiara. W Amber Gold też można było fajnie wykręcić :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiesz, nie zadawaj takich skomplikowanych pytań. Tutaj liczy się wiara. W Amber Gold też można było fajnie wykręcić :)

 

A w czym ma pokrycie PLN lub też USD?

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie i Panowie więcej luzu moze:)

wiadomo ze jak zaczyna sie gruba kasa to sie żarty kończą ale mysle ze wiele osób tutaj poprostu sie bawi...

fajnie zarobic parę pln i tyle..

będzie na przedłuzenia albo zakupy domenowe:)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest g.sliwinski@willa.pl

Panie i Panowie więcej luzu moze:)

wiadomo ze jak zaczyna sie gruba kasa to sie żarty kończą ale mysle ze wiele osób tutaj poprostu sie bawi...

fajnie zarobic parę pln i tyle..

będzie na przedłuzenia albo zakupy domenowe:)

 

 

Bawcie się w najlepsze.

Patrząc na ostatni tydzień to zamiast kupić domenę za xx xxx mogłem zainwestować w LTC ;)

Edited by g.sliwinski@willa.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie dziwię się, że bitcoin wbudza tu na forum takie emocje, bo właściwie domainerzy to tacy łowcy okazji. Kto lepiej się zna na łowieniu okazji w internecie od inwestorów domenowych, więc nazwa forum jest bardzo słuszna jak zauważył Bazyli - Di.pl - Dobre inwestycje.

 

BTC: 1158 USD

LTC: 52 USD

 

Ależ to wszystko gna w górę. A co jeśli to nie runie? Co jeśli jeszcze długie tygodnie kurs będzie iść w górę i ustabilizuje się na jakimś wysokim poziomie powiedzmy 10 tysięcy usd za btc i tak już zostanie? Nie piłem i pije alkoholu, ale to może dobry powód, aby zacząć ;-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest g.sliwinski@willa.pl

Nie piłem i pije alkoholu, ale to może dobry powód, aby zacząć ;-)

 

To może zamiast flaszki kup sobie 0,003 BTC? :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×