Jump to content

Recommended Posts

@epson

 

Bardzo fajny materiał. Wydaje się jakby praca dziennikarzy i sam przekaz był bardziej profesjonalny od dzisiejszych wiadomości :) Mniej taki nachalny i jednoznaczny,

 

 

@thomaso

 

Podzielam opinię Pana milionera :) lepiej trzymać offline (pendrive, CD) ewentualnie gdzieś na jakimś backupie onlinowym (np. własnym serwerze/hostingu) ale w dobry sposób zaszyfrowane jakimś PGP czy czymś takim.

Nie ma sensu trzymać w portfelach online gdzie każdy potencjalny atakujący wie co się tam znajduje i co może zdobyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla tych co by chcieli trochę pokopać (dla zabawy lub ewentualnie późniejszego zysku), a nie mogą się zdecydować, którą monetę wybrać gdzie jeszcze się coś da wykopać bez super sprzętu to mogę polecić nowe mało znane waluty, które sam kopię od początku ich istnienia moimi skromnymi środkami:

 

1. Xivra (XIV)

https://bitcointalk.org/index.php?topic=376160

Moneta ruszy na dobre około 27-28 grudnia (będzie nowy portfel i może jakaś promocja)

 

Będzie: 8,4 mld monet

Blok: 5000 monet co około 75 sekund

Obecnie: wygrzebano 82,265 mln monet , trudność: 2.13138901

Moc sieci: 120 MHash

 

 

2. HotCoin (HTC lub HOT)

https://bitcointalk.org/index.php?topic=382947

Prowadzona przez Chinczyka, który nie zna angielskiego i używa translatora :)

To może być zaleta bo jak Chińczycy podłapią temat to stanie się popularna.

 

 

Będzie: 29 mln monet

Blok: 20 monet (co miesiąc będzie zwiększane do 30, 40 etc.) co około 30-50 sekund

Obecnie: wygrzebano 329 tys. monet , trudność: 0.83473443

Moc sieci: 67 MHash

 

Każdy kto napisze w poście (na bitcointalk) swój adres portfela ma szanse dostać (jednorazowo) 100 HTC.

Monety pochodząc z 2 mln premine, ale cześć z tego premine zostanie rozdana i użyta na tą i inne promocje.

 

Zachęcam jeśli moneta się spopularyzuje i osiągnie 0.01 BTC to jakby nie było 1 BTC dają gratis bez kopania :)

 

 

 

 

Uważam, że obie te monety mają szanse na sukces o ile będą dobrze wspierane i będzie zainteresowanie.

Reprezentują dwie różne kategorie, niskonakładową i masową choć zawsze jest to 1/12 tego co Doge wiec

każdy znajdzie coś co lubi i wierzy.

 

PS. Gdybym miał dobrą koparkę (a nie 45 KHash/s) i jakby nie było Świąt to bym siedział cicho i kopał, kopał... kopał :)

Po za tym jak nie będzie dużego zainteresowania to jest groźba, że monety umrą, a szkoda tyrania CPU serwera ...

 

 

XIV: XV8aChpTSkM5Uv8QBapyYfk6aDWm7UNeXe

HTC: HJbRdEzBL8u5Z81HebGZ5uaDGTSSsGmsQH

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://dogewallet.com

 

 

A parę dni temu Cockney pisał:

 

 

Ja tam nie ufam internetowym portfelom i nie doradziłbym nikomu trzymać większych ilości jakiejkolwiek kryptowaluty w jakimkolwiek internetowym portfelu - bez względu na to jak jest ciekawy i ładnie wygląda. Jak trzymać to tylko u siebie na dysku i najlepiej w momencie, kiedy portfel jest nieużywany i nie będzie w najbliższym czasie - trzymać go wyłącznie na dysku całkowicie poza dostępem do internetu, a z dysku twardego komputera skasować (dobrym pomysłem jest na przykład pendrive z ostatnią, zaszyfrowaną kopią wallet.dat, schowany w bezpiecznym miejscu). Bo niby ten cały dogecoin wydaje się zwykłą zabawą, ale jeśli ktoś kupił za tradycyjne pieniądze np. złotówki czy dolary to zawsze szkoda cokolwiek z tego stracić. :)

 

No i nie mam piesełów :( Założyłem dyskowy, sprawdziłem działanie i zaniedbałem przelania :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i nie mam piesełów :( Założyłem dyskowy, sprawdziłem działanie i zaniedbałem przelania :(

Dużo straciłeś?

Tak to jest niestety, gdy powierzamy nasze środki fajnie wyglądającym stronkom :(

(tak jak już była pisane... wyciąć plik wallet.dat z komputera i schować do skarpety, to najbezpieczniejsza opcja)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dużo straciłeś?

Tak to jest niestety, gdy powierzamy nasze środki fajnie wyglądającym stronkom :(

(tak jak już była pisane... wyciąć plik wallet.dat z komputera i schować do skarpety, to najbezpieczniejsza opcja)

 

Spodobało mi się, bo transakcje od razu się pojawiały etc. Piszą w komentach na reddit, że to prawdopodobnie strona scamowa od początku. :(

 

EDIT: jednak nadal mam 1,44 Doge na partfelu dyskowym, zdobyte w ramach testu na stronach podanych przez jednego z kolegów wcześniej w tym temacie. Ale ponad 100k z Dogewallet pojechały to the moon. Teraz rozumiem to hasło. Że też wcześniej w tym temacie nie podałem adresu na portfel lokalny, miałbym przynajmniej pakiet startowy od Thomaso... Much sad, wow, to the moooooooooon...

Edited by Cockney

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielkie współczucia Cockney :(

 

To uświadamia, że warto zrobić backup portfeli i zapisać gdzieś na, penie, dysku zewnętrznym, cd, dyskietce, wydrukować jako HEX na papierze :) I trzymać bo a nóż padnie dysk i będzie po ptakach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

0,77 BTC za 1 mln DOGE - to w którą stronę teraz? W kierunku 0,4 czy 1,5 BTC za 1 mln DOGE? ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzie jest taka cena? Na coinedup ostatnia transakcja była po kursie 0,00000081. Chętnie bym trochę tanio dokupił. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzie jest taka cena? Na coinedup ostatnia transakcja była po kursie 0,00000081. Chętnie bym trochę tanio dokupił. ;-)

Na cryptsy.com i vircurex.com kupisz obecnie po 0,79 BTC za 1 mln DOGE. Największa płynność DOGE jest na tym pierwszym serwisie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

0,77 BTC za 1 mln DOGE - to w którą stronę teraz? W kierunku 0,4 czy 1,5 BTC za 1 mln DOGE? ;)

 

DD

 

No przecież nikt tego nie wie w którą stronę. Pisanie nawet kierunku też nie ma sensu. Lepiej się skupiać na tym co widać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No przecież nikt tego nie wie w którą stronę. Pisanie nawet kierunku też nie ma sensu. Lepiej się skupiać na tym co widać :)

A widać bardzo ciekawą rzecz, wszystkie waluty ( a przynajmniej znaczna więkość) mocno wystrzeliły, a doge... no cóż, psina chyba śpi. Czyżby moda na doge minęła ? Ale widzę że w ciągu ostatnich dni powstało chyba z 15 nowych coinów także macie co kopać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś o 22:00 w programie Panorama Dnia na TVP Info, będzie emitowany materiał o coinach, coś o doge ma też być ponoć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A widać bardzo ciekawą rzecz, wszystkie waluty ( a przynajmniej znaczna więkość) mocno wystrzeliły, a doge... no cóż, psina chyba śpi. Czyżby moda na doge minęła ? Ale widzę że w ciągu ostatnich dni powstało chyba z 15 nowych coinów także macie co kopać ;)

 

No ale co ty sugerujesz? Że doge jest be a inne krypto są cacy? Właściciele doge mają się przerzucić na inne krypto bo dzisiaj rosną inne a doge stoi w miejscu?

 

 

Co do innych krypto. Nie mogę się doczekać aż powstanie "rejestrator" kryptowalut. Wtedy dopiero marketingowcy mogą nas zaskoczyć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ale co ty sugerujesz? Że doge jest be a inne krypto są cacy? Właściciele doge mają się przerzucić na inne krypto bo dzisiaj rosną inne a doge stoi w miejscu?

Sugeruje to co pisałem już kilkakrotnie. Moda na doge powoli mija, pompowanie kursu już też za nami, za chwile jakaś inna waluta będzie pompowana, promowana itp. itd. Trzeba będzie znów kupić pare mln innej ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A widać bardzo ciekawą rzecz, wszystkie waluty ( a przynajmniej znaczna więkość) mocno wystrzeliły, a doge... no cóż, psina chyba śpi. Czyżby moda na doge minęła ? Ale widzę że w ciągu ostatnich dni powstało chyba z 15 nowych coinów także macie co kopać ;)

Bitcoin podskoczył a reszta proporcjonalnie za nim... to jest zależne od siebie. Gdy BTC spadnie to również reszta proporcjonalnie za nim. DOGE jest za młodą walutą i jeszcze nie nabrał swojej "wartości" względem bitcoina, więc na razie jest niezależny od niego i "ma w nosie" wahania tej waluty - matki.

Jeśli DGE zacznie zmieniać kurs proporcjonalnie z BTC to znaczyć będzie, że już wyżej nie podskoczy i pora sprzedawać. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te kilkadziesiąt starszych niż doge walut miało w swojej "karierze" wiele wzlotów i spadków i nadal można na nich zarobić. Przez piesełem jeszcze daleka droga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sugeruje to co pisałem już kilkakrotnie. Moda na doge powoli mija, pompowanie kursu już też za nami, za chwile jakaś inna waluta będzie pompowana, promowana itp. itd. Trzeba będzie znów kupić pare mln innej ;)

 

Zaskakuje mnie twoja pewność. Po czym wnosisz, że moda na doge przemija? Może dopiero się rozkręca? Może inne waluty już nie będą miały takiego wzrostu? itd. itd. Daj spokój. Piszesz tak chyba tylko i wyłącznie żeby "mieć racje". A przecież nie o to w tym wszystkim chodzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ci co mają dużo Dogów wierzą i wieszczą wzrost, Ci co nie mają ich w ogóle lub mało wieszczą spadek.

W celu zakupu lub po prostu zwykłej naturalnej dla Polaków zawiści, że inni mają więcej ;)

 

Ja mam wykopanych około 2500 Dogów więc niewiele mnie obchodzi ich kurs chyba, że wzrosną tak, że jeden będzie kosztował 0,1$ wtedy chętnie sprzedam. Ale pewnie się nie doczekam... nie mam ciśnienia ;]

 

BTW upewnię się jak rozumiem po przegraniu /zrobieniu kopi pliku wallet.dat można skasować cały katalog wielo MB

z User/Dane aplikacji/Moneta

bo tam są niepotrzebne rzeczy, które w razie co się odbudują (pobiorą) przy reinstalacji portfela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Fajnie, że informacja o dogecoinie pojawiła się w tv, tylko ciekawe, kto wpadł na pomysł takiej głupiej wymowy tej kryptowaluty? Dołszkoiny, Dojczkoiny, Dodge Koiny? Mówi się po prostu dołgkoin lub dogkoin. Dodgem Coinem to mógłby najwyżej jeździć Al Bundy:

 

AlBundyDodge.jpg

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na początku DOGE też mi się kojarzył z limuzyną Bundych ;-)

 

Nudno dzisiaj na giełdzie (i w tym topicu), żadnych emocji hmm

Jak kurs dodża pójdzie do góry -- to będzie gwarno na forum ;-)

 

edit:

Ciekaw jestem jak dotarło to do telewizji i kto ma w tym interes.

Też mnie to zastanawia, że akurat mówili o DOGE. Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekaw jestem jak dotarło to do telewizji i kto ma w tym interes.

Thomaso załatwił a wszyscy posiadacze powinni mu dziękowac:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mnie to zastanawia, że akurat mówili o DOGE.

 

Moim zdaniem to zasługa wykopu, bo to bardzo popularna kryptowaluta w tym serwisie (jeśli nawet nie najpopularniejsza):

 

http://www.wykop.pl/wpis/6659256/2-dnia-swiat-26-grudnia-o-godz-22-00-na-antenie-tv

 

A jakby ktoś nie wiedział, jak poprawnie wymówić dogecoin to tutaj piesełka (bo są piesełki, a nie tylko pieseły - nie ma tylko kobiet krasnoludków ;-)) wymawia poprawnie dogecoin (tak jak się powinno wymawiać):

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×