Jump to content

Recommended Posts

Odnośnie Bitcoina, to ostatnimi czasy mieliśmy małą awarię w oskryptowaniu notowań Bitcoina, jednak dzisiaj strona stanęła znowu na nogi :)

Wszystkich bywalców tego forum zapraszam do ponownego sprawdzania aktualnych notowań zwykłych i szczegółowych na aktualny.pl/bitcoin/

 

P.S. 1.

Na dniach udostępnimy wyczekiwany przelicznik walutowy -> btc.

 

P.S. 2.

Jeśli chcecie mieć notowania Bitcoina na swojej stronie to zapraszam do wklejenia kodu widgetu:

<? readfile("http://aktualny.pl/bitcoinglowna.php"); ?>

 

Edited by Roooocky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Faktycznie, te 500 KH/s to przy 5 chmurach po 8 rdzeni na każdą, czyli $800 miesięcznie. Czyli niemało.
Ktoś gdzieś napisał, że karta ATI 7770 wyciąga 220 KH/s - wydaje się to dużo lepszym rozwiązaniem.

Kod na $10 na start w DigitalOcean.com to DIVEIN10, jednak działa tylko jeśli podamy dane z karty kredytowej.

Możecie polecić jakieś dobre i w miarę tanie karty graficzne i powiedzieć ile one ciągną prądu? Widziałem płytę główną z czterema slotami za 450 zł, jeśli do tego włożyć te karty ATI 7770, taki zestaw za ok. 2000 zł da nam prawie 900 KH/s. Tylko nie wiem ile taki zestaw zeżre... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety, ale dla mnie "wysyp" w ostatnim czasie wielu nowych kryptowalut niczego dobrego dla DOGE (i jemu pokrewnych) nie wróży. Prawdopodobnie, do "mainstreamu" przebije się kilka kryptowalut (nie wiem, które dokładnie, ale stawiałbym na te, które działają najdłużej i których jest zwyczajnie mało). Myślę, że ich kurs będzie mocno skorelowany z walutą bazową, czyli bitcoinem. Jest to tylko moja prywatna opinia, także niczego nie rekomenduję, ani nie polecam ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tymczasem DOGE po 0,32 BTC za 1 mln. Ciekawe czy spadnie do 2 satoshi tak jak MOON, który jeszcze 3 dni temu był po 0,20 BTC za 1 mln (20 satoshi).

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tymczasem DOGE po 0,32 BTC za 1 mln. Ciekawe czy spadnie do 2 satoshi tak jak MOON, który jeszcze 3 dni temu był po 0,20 BTC za 1 mln (20 satoshi).

 

DD

 

Jak będzie za darmo to wezmę :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tymczasem DOGE po 0,32 BTC za 1 mln. Ciekawe czy spadnie do 2 satoshi tak jak MOON, który jeszcze 3 dni temu był po 0,20 BTC za 1 mln (20 satoshi).

 

DD

już po 0.00000030 BTC

niedługo będzie po 0.00000001 BTC ale za 5 mln szt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie doge leci jak kamień w wodzie - bez odbicia. W ogóle to ostatnio spada zainteresowanie krypto walutami co widać po Google Trends dla fraz bitcoin,litecoin itd oraz słabym wolumenie na Bitcoinie. Co to będzie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie doge leci jak kamień w wodzie - bez odbicia. W ogóle to ostatnio spada zainteresowanie krypto walutami co widać po Google Trends dla fraz bitcoin,litecoin itd oraz słabym wolumenie na Bitcoinie. Co to będzie :D

A jak wytłumaczyć wzrost ceny? Na vircurexie BTC już prawie 800 USD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tymczasem DOGE po 0,32 BTC za 1 mln. Ciekawe czy spadnie do 2 satoshi tak jak MOON, który jeszcze 3 dni temu był po 0,20 BTC za 1 mln (20 satoshi).

 

DD

 

Przekonałeś mnie i wymieniłem właśnie ostatni milion DOGE na LTC po jakimś śmiesznym kursie (jak pójdzie w górę będę sobie pewnie pluł w brodę). Wcześniejsze DOGE wymieniłem już na LTC na koniec grudnia i kurs był wtedy dużo, dużo większy.

 

u45jnhy1tko3.jpg

 

qkfiaj76uwlw.jpg

 

W sumie kupiłem chyba najwięcej DOGE tu na forum (kilkadziesiąt milionów) i nie dość, że większość kryptowalut wymienionych na DOGE kupiłem za gotówkę to jeszcze za oszczędności (wycofałem pieniądze z lokaty w banku i zainwestowałem to w kryptowaluty - hazard uskuteczniony, poziom pro). ;-) Musiałem się wycofać niestety - zabawa zabawą, ale jak są większe pieniądze to ciężko nie poddać się panice rynkowej.

 

Przynajmniej ze stanem 0,00 DOGE mogę wrócić do starego avatara (przywiązałem się do niego). :)

Edited by thomaso
  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przekonałeś mnie i wymieniłem właśnie ostatni milion DOGE na LTC po jakimś śmiesznym kursie (jak pójdzie w górę będę sobie pewnie pluł w brodę). Wcześniejsze DOGE wymieniłem już na LTC na koniec grudnia i kurs był wtedy dużo, dużo większy.

 

 

W sumie kupiłem chyba najwięcej DOGE tu na forum (kilkadziesiąt milionów) i to nie dość, że większość za gotówkę to jeszcze za oszczędności (wycofałem pieniądze z lokaty w banku i zainwestowałem to w kryptowaluty - hazard uskuteczniony, poziom pro). ;-) Musiałem się wycofać niestety - zabawa zabawą, ale jak są większe pieniądze to ciężko nie poddać się panice rynkowej.

 

Przynajmniej ze stanem 0,00 DOGE mogę wrócić do starego avatara (przywiązałem się do niego). :)

 

Dobrze rozumiem, że wszystkie swoje dogecoiny zamieniłeś na LTC i masz ich aktualnie ponad tysiąc w portfelu? Faktycznie, musiałeś ich mieć mnóstwo.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze rozumiem, że wszystkie swoje dogecoiny zamieniłeś na LTC i masz ich aktualnie ponad tysiąc w portfelu? Faktycznie, musiałeś ich mieć mnóstwo.

 

Kilka dni temu miałem jeszcze trochę ponad 48 mln DOGE.

 

http://di.pl/topic/69065-bitcoin/?view=findpost&p=571941

 

Potem już nie kupowałem i to była cała, łączna ilość DOGE, którą wymieniłem na LTC (47 mln DOGE wymieniłem zaraz jakoś po Świętach, a resztę dziś). I o ile z kupowaniem tego był duży problem (siedziałem chyba z pół dnia, żeby kupować i zrobiłem jakąś ogromną ilość transakcji) to sprzedaż wyglądała tak, że wystawiony pakiet miliona, dwóch, potem nawet trzech milionów DOGE był wystawiony na cryptsy i rozchodził się po paru, max kilkunastu sekundach, taki popyt aż był na tę kryptowalutę.

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka dni temu miałem jeszcze lekko ponad 48 mln DOGE.

 

http://di.pl/topic/69065-bitcoin/?view=findpost&p=571941

 

Potem już nie kupowałem i to była cała, łączna ilość DOGE, którą wymieniłem na LTC (47 mln DOGE wymieniłem zaraz jakoś po Świętach, a resztę dziś). I o ile z kupowaniem tego był duży problem (siedziałem chyba z pół dnia, żeby kupować i zrobiłem jakąś ogromną ilość transakcji) to sprzedaż wyglądała tak, że wystawiony pakiet miliona, dwóch, potem nawet trzech milionów DOGE był wystawiony na cryptsy i rozchodził się po paru, max kilkunastu sekundach, taki popyt aż był na tę kryptowalutę. ;)

 

No to dobrze, że w porę wyszedłeś z tej inwestycji i nie czekałeś aż DOGE osiągnie totalne dno. Jeśli dodatkowo udało się wyjść na plus, to gratuluję :)

 

Co do innych kryptowalut, to ostatnio sporo podrożały stare waluty oparte na SHA256 (czyli na tym samym algorytmie co Bitcoin).

 

Swoją drogą BTC na mtgox znów powyżej $900.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też wyszedłem z doge ze stratą ok 50%. Teraz resztę zamieniłem na btc - super stabilną kryptowalutę :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Policzyłem i u mnie po sprzedaży LTC wyszłoby na zero albo może z jakieś 1000-2000 zł zarobku tylko, nie więcej niestety. Gdybym wcześniej sprzedał lub wcześniej kupił DOGE byłoby dużo lepiej. Kryptowaluty (a przynajmniej kupno / sprzedaż na jakąś większą skalę) to jednak cięższy temat niż się na pierwszy rzut oka wydaje. ;)

 

EDIT: Aha - jeszcze jak to liczę. DOGE wymieniłem na jakieś 700 LTC (bo 300 LTC miałem własne, które wydałem na DOGE i odzyskałem, tego nie liczę). 700 LTC teraz można sprzedać za jakieś 50 tys. zł, ale gdybym sprzedał za złotówki to od dochodu musiałbym zapłacić 18% podatku i zostałoby z tego 41 tys. zł. Na DOGE wydałem łącznie ok. 40 tys. zł gotówką (kupno BTC wymienionych na DOGE i trochę DOGE na liliontransfer.org), więc po obliczeniu różnicy dwóch kwot zostanie tylko ok. 1000 zł na plus.

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kryptowaluty (a przynajmniej kupno / sprzedaż na jakąś większą skalę) to jednak cięższy temat niż się na pierwszy rzut oka wydaje. ;)

Jakieś wynalazki typu dogecoin, to tylko za niewielką kasę (np. 1k PLN) i na dłuższy czas zapomnieć (do kolejnej bańki). W razie gdyby ta bańka nie nadeszła, to strata niewielka. A większymi pieniędzmi, to tylko BTC (jak było tanie) oraz LTC i NMC - na tych kryptowalutach rynek jest w miarę głęboki. Ostatnio (jak pisałem w tym temacie) NMC podrożało o jakieś 60%, następnie lekko spadło, ale dzisiaj znowu zaczyna się jakiś ruch. Gwarancji nie daję, ale według mnie NMC do 10 USD powinno jeszcze podrożeć (zwłaszcza, że szczyt wynosi około 14 USD). Dlaczego? Bo NMC jest jeszcze względnie tanie w porównaniu np. do LTC (3 razy droższe), więc u wielu osób może pojawić się chęć spekulacji. Poza tym LTC stoi praktycznie w miejscu, bo ludzie czekali cały grudzień na wprowadzenie jej na mt.gox i czekają nadal, ale bez większych ruchów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

thomaso wierzyłem w Ciebie od samego początku kiedy podłączyłeś się do tego tematu i myślałem że zarobisz na tym bardzo dużo $$ ale teraz obserwując nie było to opłacalne. Wierze Ci i wiem że ze swoimi obliczeniami nie kłamiesz i najważniejsze że nie straciłeś przy tym większych oszczędności. Tak jak ktoś wyżej napisał Ci co mieli na tym zarobić już to zrobili .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wierze Ci i wiem że ze swoimi obliczeniami nie kłamiesz i najważniejsze że nie straciłeś przy tym większych oszczędności. Tak jak ktoś wyżej napisał Ci co mieli na tym zarobić już to zrobili .

 

Tyle wydałem na DOGE i wydałbym więcej, gdybym miał więcej wolnych środków. A wydałem dlatego, że to był całkiem realny scenariusz dla DOGE, że wartość skoczy do góry nawet o kilkaset % w parę dni i taką wielokrotność z wydanej kwoty można by było wtedy też zarobić (nawet ponad 100 tys. zł zarobku w kilka-kilkanaście dni to przecież bardzo dobry, jeśli nawet nie złoty interes). Do tego można było wycofać się w każdej chwili i sprzedać wszystko lub prawie wszystko, jakby wartość przestała rosnąć (co niestety musiałem zrobić) i wtedy wyjść na zero lub stracić niewielką część - ryzyko nie było tu jakieś przesadnie duże. No i w przeciwieństwie do domen, gdzie można mieć jakąś domenę "wycenianą na" / "wartą" większą kwotę i sprzedać ją dopiero po paru latach lub nawet nigdy jej nie sprzedać za wycenę / wartość - sprzedaż większej ilości DOGE czy innej popularnej kryptowaluty po jakiejś z góry ustalonej, średniej cenie zajmuje czas mierzony maksymalnie w minutach, nie miesiącach czy latach, niezależnie od tego, ile by była na daną chwilę warta i potem maksymalnie z kilka dni na zamianę już jakiejś bardziej stabilnej, łatwo wymienialnej kryptowaluty typu BTC/LTC na złotówki. Więc jeśli pojawiłby się jakiś większy zysk to z jego realizacją i wypłatą w złotówkach nie byłoby żadnego problemu. Sam wciąż uważam, że kryptowaluty to jest dość ciekawa sprawa, ale trzeba jednak trochę więcej rozeznania i przemyślenia, a mniej szarżowania po całości.

 

A z ostatnim zdaniem się na pewno zgadzam - ktoś zarobił spore pieniądze na DOGE, ale zawsze pozostaje jakiś niedosyt, że nie jest się w tym gronie. Sam w każdym razie póki co powstrzymuję się od większych inwestycji w kryptowaluty (potrzymam trochę tylko te LTC, aż będzie się je bardziej opłacało sprzedać, a potem sprzedam, ale już tylko za złotówki, nie wymienię na inne kryptowaluty) i będę tylko obserwował i dodatkowo powoli sobie kopał jakieś niszowe kryptowaluty, żeby się koparka zwracała. Dostałem w sumie całkiem solidną lekcję od rynku kryptowalut i wracam bardziej do domen, w sumie z podkulonym jak pieseł ogonem.

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też wyszedłem z doge ze stratą ok 50%. Teraz resztę zamieniłem na btc - super stabilną kryptowalutę :)

 

Czyli strategia dość szybko zmieniona. Tydzień temu pisałeś, że trzeba poczekać chociażby kilka miesięcy, aby oszacować czy inwestycja była udana czy też nie. Oszacowałeś oficjalnie już wczoraj.

 

Chociaż mimo wszystko nadal się z Tobą zgadzam i wydaje mi się, że za kilka miesięcy kurs będzie dużo większy. Wiele osób teraz wycofało się z zabawy, ale wiele osób też w łatwy sposób zarobiło na dogecoinach sporo pieniędzy i myślę, że niedługo znowu będą planowali pomnożyć swoje pieniądze formując drugą bańkę. ATH pieseła jest dosyć niskie i z pewnością do przekroczenia, główną wadą co jedynie dla mnie jest meme na którym waluta jest oparta. Przeminie jak ale urwał, ale jeszcze nie skreślałbym piesełów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dłuższy czas nie wchodziłem ten temat, jednak teraz czytając ostatnie posty - widzę że zarobiłem najwięcej z Was, po prostu nie inwestując ani grosza w dogecoina :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×