Jump to content

Recommended Posts

Czyli strategia dość szybko zmieniona. Tydzień temu pisałeś, że trzeba poczekać chociażby kilka miesięcy, aby oszacować czy inwestycja była udana czy też nie. Oszacowałeś oficjalnie już wczoraj.

 

No niestety zadziałałem wbrew mojej strategii, a spowodował to:

- kurs który leci jak kamień rzucony do wody bez odbicia

- spadający wolumen

- coraz mniejsze zainteresowanie

 

Ale jakby nie patrzeć to kurs doge/pln stoi w miejscu bo rośnie kurs BTC. Ja jednak straciłem wiarę bo jestem niewierny Tomasz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A na mtgox BTC znów po $1000 :) Kto inwestował w BTC w ostatnim czasie chyba najlepiej na tym wyszedł - można było bez zbędnego zachodu zarobić ponad 50% kupując przed Świętami po $600.


DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A na mtgox BTC znów po $1000 :) Kto inwestował w BTC w ostatnim czasie chyba najlepiej na tym wyszedł - można było bez zbędnego zachodu zarobić ponad 50% kupując przed Świętami po $600.

 

DD

Przed Świętami NMC kosztowało ~3 USD, teraz prawie 8 USD.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tmi wspominał jakiś czas temu, że będzie można swojego coina stworzyć w kilka sekund/minut. Już można -> http://coingen.bluematt.me/ :)

Wow, można nawet zobaczyć listę tego, co ludzie tam stworzyli - http://coingen.bluematt.me/status.html. Tyle kryptowalut to na pewno nie jest nikomu potrzebne. :) Jeżeli stworzenie kryptowaluty przy pomocy tego kreatora kosztuje 0,01 BTC - 0,16 BTC (10$ - 160$) to właściciel tego kreatora sporo na tym zarobi, ale właściciele tych kryptowalut już niekoniecznie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tymczasem BTC na vircurex.com już 915 USD.

Niedawno gdzieś czytałem artykuł na temat kryptowalut i tam "ekspert" wypowiadał się, że cena BTC może osiągnąć pułap 3000 USD i to jeszcze w tym roku. Myślicie że to realny scenariusz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślicie że to realny scenariusz?

Wszystko jest realne. Kierunek w góre w dół i boczny :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tymczasem BTC na vircurex.com już 915 USD.

Niedawno gdzieś czytałem artykuł na temat kryptowalut i tam "ekspert" wypowiadał się, że cena BTC może osiągnąć pułap 3000 USD i to jeszcze w tym roku. Myślicie że to realny scenariusz?

Takie prognozy są warte tyle samo, co wywody która z kryptowaluta poza bitcoinem jest lepsza. Za którymś razem komuś uda się trafić, ale nie ma podstaw do wyciągania takich wniosków. W dłuższej perspektywie, kiedy znaczenie spekulacji w kreowaniu kursu w naturalny sposób straci na znaczeniu głównym czynnikiem kształtującym kurs będzie stopień akceptowalności używania danej kryptowaluty, a tego nie jest w stanie przewidzieć żaden ekspercki mózg. Jednego można być pewnym, że pojawianie się coraz to nowych kryptowalut znacznie mniej, jeżeli w ogóle szkodzi bitcoinowi, w przeciwieństwie do pozostałych kryptowalut.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kierunek ruchu danej monety zależy przede wszystkim od psychologii tłumu i umiejętności jego podgrzania lub zniechęcenia do danego produktu (nie koniecznie monet). Im coś bardziej popularne tym więcej osób chce to mieć i się spirala nakręca.

 

Nie wiem czy ten, ale część tak zwanych ekspertów zwykle działa na swoją korzyść lub swoich mocodawców. Jeśli wieszczą znaczny wzrost (i namawiają do inwestycji) znaczy to, że już mają napchane worki "tanimi bitcoinami" i chcą spowodować wzrost, aby korzystnie je komuś odsprzedać - na wielkiej fali popytu.

 

Natomiast jak wieszczą spadek to znaczy że nie mają i chcą kupić tanio, albo dany walor rzeczywiście jest do niczego :)

 

W przypadku Bitcoina i innych monet (pośrednio) ciężko przewidzieć zachowanie rynku ponieważ, jest to nowy twór o zasięgu ogólnoświatowym (dużo potencjalnych zainteresowanych) więc jest szansa sporo ludzi przekonać, że to ma jakąś wartość.

Jeśli (co się już dzieje) upowszechni się taka waluta, że będzie realna szansa płacić (za realne usługi/towary) tym i obracać to (o ile rządy tego nie przytną i o ile ktoś nie zrobi wielkiego przekrętu) to może się taka waluta (jedna lub 2-3) zadomowić na dobre.

 

Zobaczymy, osobiście nadal twierdzę, że taka waluta jest mniej warta niż prąd wydany na jej wydobycie. I jakby 1 BTC był po powiedzmy 8-10 USD to by było dużo;]

 

No ale świat myśli inaczej, czego się można było spodziewać :)

 

Żeby nie było nawet sam mam "olbrzymią" ilość 0,000252 BTC i trochę więcej bardzo niszowych alternatywnych monet

- więc powinno mi zależeć na wzroście Bitcoina... :)

 

Powodzenia inwestowaniu i kopaniu

 

BTW sprzedaż domen mi idzie równie dobrze jak pozyskiwanie BTC ....:\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, bitcoin i wszelkie kryptowaluty to czysta spekulacja.

 

Aby taki projekt miał szansę się utrzymać i zdobyć naprawdę szeroką popularność musiał by mieć pokrycie w realnej gospodarce lub realnych dobrach.

 

Tylko jak to zrobić ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla zrównoważenia ;) :

http://www.cnbc.com/id/101316945?__source=yahoo%7Cfinance%7Cheadline%7Cheadline%7Cstory&par=yahoo&doc=101316945%7CBitcoin%20can't%20be%20ignored

 

Chiny znów atakują, ciekawe na jakim poziomie kurs zaczyma się tym razem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyżby DOGE wrócił do łask? Wczoraj po 0,25 BTC za 1 mln, dziś już po 0,40 BTC. Trwały trend czy "pump and dump"... :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

To musi być trwały wzrost...bo, dokupiłem dogów na "dołku" i teraz czekam na ten obiecany lot na księżyc ;)

Edited by epson
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

a niektórzy po miesiącu juz wieszczyli koniec dogów...

oby do góry ! dzis na cryptsy po południu był niezły ruch na doge/ltc

:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyżby użytkownicy di mięli w swoich portfelach jedynie doge ? Bo temat coinów na forum umarł jak kurs doge spadł prawie na dno, a teraz kiedy lekko odbił temat ożył hehe. Zdaje się że kolejna fala pompowania nadeszła, większość coinów leci w dól a tylko 3-4 ostro w góre... Tymczasem BTC po korekcie wzrostów chyba kontynuuje swoją podróż :)

Edited by sebastian0000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś w tym jest.

A są inne coiny? :P

Doge to tanie stworzenie i domyślam się że, dużo osób ma go w swoim portfelu.

Pieseł również wzbudza dużo emocji że, warto go hodować, choćby dla tych emocji.

Po ostatnim "dołku", wielu musiało się ewakuować, co mnie wcale nie dziwi. (zrobiłbym tak samo, gdybym miał mega duże zasoby tej waluty)

Z tej strony ukłon dla Thomaso za odwagę podjęcia ryzyka.

 

 

 

A tymczasem doge powoli, po cichu, bez emocji, subtelnie i z uśmiechem rośnie w siłę ;

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×