Jump to content

Recommended Posts

Nie pomyliłeś sobie walut? 1000 pln będzie, ale usd? Jaki horyzont czasowy masz na myśli?

Może gdyby nagle Amazon, eBay i Google wprowadziły płatności w bitcoinach, ale bez tego typu większego bodźca nie wydaje mi się to zbyt realne w najbliższym czasie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapewne czeka mnie wewnętrzna walka. A tak poważniej kwota nie jest na tyle duża, by nie postawić wszystkiego na jedną kartę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Zapominanie o inwestycjach daje spektakularne sukcesy.

Kup parę domen w 2000 roku i zapomnij o nich do teraz

Kup parę pierwszych monet z lat 90 tych

Kup parę akcji Lpp, integer.pl itd

 

Inwestor terminowy bądź zasięgowy dostaje szału gdy kurs powiedzmy BTC skoczy o 100% i sprzedaje. Zapewne jest mało osób które kupiły akcje LPP po 40zł wierzyły w nie i mają do dzisiaj gdy są po 9k. Podobnie w BTC. Kto ma jaja żeby nie zrealizować zysku rzędu 100-300%? Mało jest takich osób

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapominanie o inwestycjach daje spektakularne sukcesy.

Kup parę domen w 2000 roku i zapomnij o nich do teraz

Kup parę pierwszych monet z lat 90 tych

Kup parę akcji Lpp, integer.pl itd

 

Z domenami jest o tyle łatwiej, bo zazwyczaj wiesz, że nie stracą na wartości. A akcjami może być różnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z domenami jest o tyle łatwiej, bo zazwyczaj wiesz, że nie stracą na wartości. A akcjami może być różnie.

 

Nie byłbym tego taki pewien. Z pewnością gdybym rejestrował domeny 10 lat temu i więcej, raczej podszedłbym do tej sprawy z przymrużeniem oka :)

A jeszcze dawniej "komputer? to tylko dla naukowców, później tylko do grania itd."

 

Kto wie czy za 20 lat bitcoin nie będzie chodził po 10k usd i wszyscy będą mówić "BTC to najpewniejsza inwestycja bo rośnie od 20 lat", albo tak jak piszesz "kupuj bitcoiny bo one nie stracą na wartości ( w końcu rosną od 20 lat)". Podobnie jak obecnie ludzie myślą o złocie - a ono wcale nie rośnie od zawsze, czasami rośnie czasami spada, czasami nadąża za inflacją a czasami nie.

 

Wg mnie bitcoin to inwestycja właśnie w stylu "kup i zapomnij". Przecież nie da się spekulować na tym, można jedynie liczyć że za 10-20 lat przy odrobinie szczęścia wykręci się na tym 1000x. Czyli wszystko albo nic.

 

Podobnie jak drukarki 3d. Obecnie wszyscy mają je gdzieś ale wystarczy sobie wyobrazić jak będzie wyglądał ten rynek gdy drukarka 3d będzie u każdego w domu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z domenami jest o tyle łatwiej, bo zazwyczaj wiesz, że nie stracą na wartości. A akcjami może być różnie.

 

Nie do końca się z Tobą tutaj zgodzę. Wątpię aby był ktoś kto jest tak pewny wartości domen internetowych, a jeśli jest to może się nieźle przejechać.

Nigdy nie wiadomo co będzie następne, a nuż za rok, dwa, pięć pojawi się coś co do tego stopnia zrewolucjonizuje internet, że nasze domeny będą jedynie reliktem przeszłości i będziemy sobie mogli na nich bloga postawić, o tym jak to liczyliśmy, że zbijemy na nich miliony ;-)

 

Z obecnych na rynku nowinek technicznych obecnie zainteresowałbym się bardziej laserową transmisją danych (eksperyment llcd) czy przesyłem energii bez użycia jak dotychczas kabli.

To może być za parę lat naprawdę trafioną inwestycją.

 

Obecnie jednak trzymam kciuki i kibicuję kryptowalutom ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam sprawdzanie notowań kursów Bitcoina na mojej stronie aktualny.pl/bitcoin :)

Strona jest w fazie wykończenia, ale notowania aktualizowane są co kilka sekund.

Na stronie udostępniłem również widget z notowaniami BTC, który możecie umieścić na swojej stronie. Jeśli masz puste miejsce na stronie i chcesz wesprzeć projekt to możesz wstawić taki widget. Będziemy wdzięczni :)

 

 

P.S.

Uprzedzając pytania odnoście różnic w notowaniach kursów względem złotówki do dolara, to informuję, że w widgetach pobierane są informacje dla PLN z bitcurex.com, a dolara z mtgox, ponieważ kurs bitcoina jest najbardziej wiarygodny tam, gdzie są największe obroty dla danej waluty (dla PLN - bitcurex, natomiast dla USD MtGox). Tyczy się to jedynie wigdetów.

Notowania w formie uproszczonej i rozszerzonej zawierają informację o kursach z kilku giełd, także tam ten problem nie występuje.

 

Zapraszam do codziennych wizyt i do umieszczenia widgeta ;)

Edited by Roooocky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zwróć uwagę na tempo wzrostu, kilkadziesiąt $ w 5 dni. To wszystkoi dzięki Chinolom. Ciekawe, czy 500 USD pęknie przed końcem roku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stawiam 500 usd w przeciągu 3 m-cy. Zastanawiam się czy nie opłacałoby się jeszcze dokupić trochę ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie do osób inwestujących w bitcoin: Jak wygląda sytuacja z płynnością rynku ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do płytnności rynku BTC to śmiało mogę napisać, że ostatnie 3 dni jest tak gigantyczna przewaga popytu nad podażą, jakiej, jak żyję, nie widziałem. Stąd też taki wyśrubowany kurs. A tak uogolniając to polski rynek (bitcurex, bo bidxtreme się nie liczy) jest ultra płytki, żeby spienieżyć większa ilość BTC po danym kursie musisz się srodze napocic, w drugą stronę identycznie. Przestrzeń do handlu w zasadzie na 2 giełdach - MtGox i od niedawna btcchina.com.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stawiam 500 usd w przeciągu 3 m-cy. Zastanawiam się czy nie opłacałoby się jeszcze dokupić trochę ;-)

 

Typowy optymizm podczas kolejnej fali hiperboli - czyli pompowaniem balona.

 

Przypominam, że jeszcze w kwietniu po pęknięciu poprzedniej hiperboli mieliśmy takie nastroje:

 

Uważałbym przy kupowaniu Bitcoinów po $10 za sztukę. W 2010 roku za 1 BTC płacono.. $0,06.

 

DD

 

 

niedługo będzie poniżej 10$ i też nikt nie będzie chciał :P

 

 

Wtedy zakupię spore ilości.

 

 

To stracisz ;)

 

 

I teraz bartxx86 zastanów się... przy takiej dynamice zmiany cen jakie jest prawdopodobieństwo wg ciebie że wykręcisz 100% zwrotu z inwestycji?

Weź pod uwagę, że jest mnóstwo osób co trzyma BTC po kilkadziesiąt - okolicę setki, i te osoby po osiągnięciu $500 wykręcą ponad 500% zwrotu gdy ty jedynie 100%.

Nie chcę tutaj przewidywać kursu (bo nie potrafię wbrew większości:) ), ale chodzi mi o to abyś przemyślał sobie czy jesteś pewien swojej inwestycji czy po prostu emocje biorą górę gdy patrzysz na wykres.

 

Swoją drogą z tym pompowaniem balona BTC to ciekawe zagadnienie. Daje sobie rękę uciąć, że te balony są pompowane przez jakiegoś praktykanta który siedzi w londyńskim City i wali co chwile batami po parę baniek (ile teraz jest wolnej gotówki na świecie - o matko!). Tutaj jest ciekawy aspekt psychologiczny jego zagrywki. W giełdę już się mało kogo da upakować bo balon z przed 2008 sparzył za dużo owieczek i plebs nie jest już tak łatwowierny - wie że na giełdzie można stracić. Teraz dobrym tematem jest bitcoin, bo: media się o nim mogą świetnie rozpisywać bo to piękna i szlachetna idea oraz ... nie da się go wycenić - zauważcie że nie jesteście w sklepie przeliczyć w pamięci ile telewizor może kosztować BTC i czy macie tyle w portfelu. Czy ktoś podpisałby umowę z pracodawcą na 2 lata po 3 BTC miesięcznie? :)

 

PS. W mojej wypowiedzi nie ma mowy o kierunku w jakim będzie podążał BTC a jedynie o stworzeniu rachunku sumienia dla osób takich jak bartxx86 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tmi widzę, że podobnie jak Bazyli w przedostatnim moim poście w temacie o zrealizowanych opcjach nie spostrzegłeś emotikony. Od teraz zacznę stosować ":p" może będzie bardziej jednoznaczny. Nie kupiłbym za tę cenę, mam po dużo niższym kursie i styka na razie.

2000 to moje pobożne życzenie, ale jak jeszcze kilka dużych graczy nie wdroży btc jako jednej z form płatności to czemu i nie :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTC to mimo wszystko na razie jeszcze jedna wielka niewiadoma. Dużo graczy może zwykle manipulować rynkiem, trzeba wziąć pod uwagę ludzi, którzy kupili BTC jeszcze w 2011 roku i "rekiny", które niedawno zrobiły zakupy w okresie 50-100$. To głównie od nich zależy w jakim kierunku pójdzie kurs. Wydaje mi się, że niedługo znowu będą spore spadki, ale pożyjemy zobaczymy.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

All time high $309,68 :)

 

Trzeba było jednak kupować jak była promocja w kwietniu po $50 za BTC :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×