Jump to content
ko89la

Szukam osób, ktore w niedziele ok. 18:40 i w dniach 16-18 (pt-niedziela) byłytez mialy problemy z Dropped.pl (aukcje, adcatch)

Recommended Posts

;)

Szukam osób, ktore w niedziele ok. 18:30 i w dniach 16-18.09.2011 (pt-niedziela) zauwazyly lub tez mialy problemy z Dropped.pl (aukcje, dodawanie przechwycen, etc.).

Bede wdziczny za kontakt tu lub na maila, dzieki.

Sprawa dosc pilna, dropped miga sie od reklamacji aukcji ktora sie posypala, co mam nagrane.

Slyszalem juz od kilku osob ze to nie pierwszy raz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
:)

Szukam osób, ktore w niedziele ok. 18:30 i w dniach 16-18.09.2011 (pt-niedziela) zauwazyly lub tez mialy problemy z Dropped.pl (aukcje, dodawanie przechwycen, etc.).

Bede wdziczny za kontakt tu lub na maila, dzieki.

Sprawa dosc pilna, dropped miga sie od reklamacji aukcji ktora sie posypala, co mam nagrane.

Slyszalem juz od kilku osob ze to nie pierwszy raz.

 

mi w tym czasie jedna domena przeszla w redemption period mimo waznosci do 08-2012 co potwierdza whois , ogolnie jakas dziwna sytuacja i nie wiem o co chodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To może być też problem po stronie PP chodź nie dam sobie ręki uciąć bo nie używam :).

tylko pytanie czemu w panelu nie mogę z nią nic zrobić

:-)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też interesujące.

 

Generalnie kilka osób sie wkurzyło na Dropped i na straty spowodowane ich problemami z serwerami (glownie zw. z roblemem dostepu do aukcji, parkingiem i inne), i z powodu odrzucania reklamacji przez Dropped jest plan żeby cos z tym zrobic.

Juz sprawa jest w toku.

 

Jak ktos z Was ma udokumentowane przypadki jak nasze - np. sprzedaz domeny i przekazanie mimo uzasadnionej reklamacji z powodow technicznych, braku dostepu do aukcji przed jej zakonczeniem i przez kolejną godzine, a mimo to Dropped przekazuje domeny z takiej nieuczciwej aukcji (z dowodami nawet na przelicytowanie kwot sprzed awarii i tych za jakie finalnie poszły domeny przez awarie i brak mozliwosci licytowania), to zapraszam na pw.

 

Sprawa jest powazna, kilka osob juz sie wlaczylo, prawnik juz działa (jeden z lepszych w Polsce).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawa jest powazna, kilka osob juz sie wlaczylo, prawnik juz działa (jeden z lepszych w Polsce).

 

Jaka miejscowość Twoja i jaka prawnika? Może trzeba będzie rozważyć tę opcję, bo póki co nędznie to wygląda.

Pozr,p.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem dotyczyl aukcji domen przechwyconych? Innych aukcji? Prosze o opisanie problemu :-)

 

Reklamacje jak najbardziej uznajemy - co moze potwierdzic naszych wielu uzytkownikow - oczywiscie pod warunkiem ze sa uzasadnione.

 

Straszenie nas sądem to nie najlepsza droga do rozwiazania problemu ale skoro Pan nalega ;-)))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Problem dotyczyl aukcji domen przechwyconych? Innych aukcji? Prosze o opisanie problemu :-)

 

Reklamacje jak najbardziej uznajemy - co moze potwierdzic naszych wielu uzytkownikow - oczywiscie pod warunkiem ze sa uzasadnione.

 

Straszenie nas sądem to nie najlepsza droga do rozwiazania problemu ale skoro Pan nalega ;-)))

male OT: IMO to ostatnie zdanie nie przystoi powaznej firmie, nikt powazny nie wyrazilby sie w ten sposob ; w przedmiocie komunikacji z klientem powinniscie uczyc sie od AZ

 

tak odpowiedziec to moze firma PPHU export - import

agata salata - owner

 

;)

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites
Problem dotyczyl aukcji domen przechwyconych? Innych aukcji? Prosze o opisanie problemu :-)

 

Reklamacje jak najbardziej uznajemy - co moze potwierdzic naszych wielu uzytkownikow - oczywiscie pod warunkiem ze sa uzasadnione.

 

Straszenie nas sądem to nie najlepsza droga do rozwiazania problemu ale skoro Pan nalega ;-)))

 

 

 

Jak najbardziej potwierdzam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jaka miejscowość Twoja i jaka prawnika? Może trzeba będzie rozważyć tę opcję, bo póki co nędznie to wygląda.

Pozr,p.

 

Duże rozproszenie, miasta to: KRaków, Poznań i okolice, Warszawa, Toruń.

Planowane jest spotkanie w Krakowie lub Poznaniu / okolicach, ewentualnie u mnie, z uwagi ze tu najwiecej osob sie zgłosiło.

 

Aktualnie zainteresowanych jest juz 15 osob, a jeszcze sie nie rozkręcilismy...

Prawnikbardzo dobry i uznany fachowiec.

Edited by ko89la

Share this post


Link to post
Share on other sites
male OT: IMO to ostatnie zdanie nie przystoi powaznej firmie, nikt powazny nie wyrazilby sie w ten sposob ; w przedmiocie komunikacji z klientem powinniscie uczyc sie od AZ

 

tak odpowiedziec to moze firma PPHU export - import

agata salata - owner

 

:)

 

Dokladnie.

Poza tym nie uznaliscie reklamacji "bo nie" - prawie cytat. A dokladnie, bo mimo że byla awaria i ja mam 7 powodow do jej uwzglednienia, wy odpowiadacie "możecie, ale nie musicie uznac reklamacji i wznowic aukcji zgodnie z regulaminem". Otóz mylicie sie, bo nad Waszym regulaminem jest jeszcze prawo. Naraziliscie mnie na straty, nie mam domeny mimo ze dawalem za nia wiecej! (co mam w dowodach i nagraniach), nie dostarczyliscie prawidlowej uslugi, co jest Waszym obowiazkiem w takiej transakcji laczonej, ja mam swoje i je spelnilem (kaucja przd aukcja, dodanie domeny, oplacanie, etc.), wy mieliscie zapewnic stabilna prace serwerow zeby auckja DZIALALA, a nie padla na 10 minut przedzakonczeniem. Proste. Na dodatek domene otrzymuje w ten sposob znajomy wlasciciela, co jest tym bardziej nieetyczne i tym bardziej powinniscie dla klarownosci takich sytuacji zachowac dystans i obiektywnie potraktowac sprawe, tymczasem nie mozecie nawet sie wysilic od ponad tygodnia na 1, slownie: JEDEN, argument dlaczego reklamacja jest odrzucona. Po prosto nie bo nie, bo nie musimy. Tak sie drogi Dropped.pl ludzi nie traktuje, nie musze byc znanym domeniarzem, zebyscie mnei traktowali normalnie, uczciwie i powaznie - i takich ludzi ktorzy maja tego dosc wychodzi coraz wiecej.

Edited by ko89la

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko89la: Swoje straty pewnie musiał byś udowodnić to raz, a dwa licytować domeny możesz przez bodaj 3 dni więc nie wiem w czym problem ustawiasz maksymalną cenę, którą chcesz zapłacić za dany adres i jest gitara. Jeśli licytujesz w ciągu ostatnich minut i domenę mają na oku jeszcze inni ludzie, którzy tak jak Ty chcą ją licytować może powstać pewien problem, ale nie zawsze jest on po stronie serwera niekiedy jest tak, że coś wisi na drutach i połączanie za pomocą Twojego operatora internetu do miejsca gdzie znajduje się serwer Dropped działa tak, a nie inaczej. Jeśli chcesz się wykłócać dalej to proszę rób to gdzieś indziej bo dla mnie jest to bicie piany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aukcja trwa X czasu - i przez tyle ma byc dostepna,

a nie na 10minut przed PADA. Wobec powyzszego skonczyla sie o 18:50 nie o 19:00, wiec o czym Ty mowisz?

KAZDY ma prawo zlozyc oferte na pol godziny czy 10 minut przed, tak tez bylo w tej aukcji, oferta "wygrana" nie fair podbita zostala na 10minut przed koncem aukcji ! Ją tez chcesz podwazyc, bo Laura miala 3 dni na dodanie oferty w aukcji, a zrobila to (zrobil) na 10 min przed, a ja minute po ale kiedy serwery juz padly??

Nie rozsmieszaj mnie :)

 

Kiedy ja podbijalem uzytkownika minute pozniej, aukcja juz nie byla dostepna! serwer wisial. Nie zwalaj prosze na moje lacze, bo nie masz ku temu podstaw (pomijam fakt ze mam 20, najszybszy z mozliwych na kablu chyba - i na nagraniach i w dowodach wszystko inne ŚMIGA (youtube, film, inne strony, wisi tylko dropped.pl).

Dropped.pl o tym wie i mnie za awarie PRZEPRASZA, tylko co z tego, skoro nie uznaje reklamacji a ja jestem stratny o domene i czas? Takich ludzi jest troche. A takie przeprosiny nie sa satysfakcjonujace, z odpowiedzią "nie, bo nie" tym bardziej.

 

I o dowody sie nie martw, mam je. Inaczej nie wszczynalbym dyskusji.

 

To ty bijesz piane, na dodatek nie majac racji i nie wiem po co.

Fakty sa takie i koniec.

Edited by ko89la

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Trudno mi powiedzieć o jaką domenę chodzi bo tego nie napisałeś natomiast skąd pewność, że aukcje rzeczywiście byś wygrał skoro inna osoba nie musiała "bić" co 10 zł czy 50 zł tylko dać od razu wyższą kwotę?

2. Czytaj lepiej regulaminy usług, z których korzystasz bo sam nie masz racji, gdyż żaden dostawca nie gwarantuje Ci takiej prędkości, a jedynie możliwość, a to zależy od tego jakie możliwości ma linia, na której jest podpięty internet i w jakiej odległości jesteś od centrali.

3. Nie 20 megabitów nie jest najszybszym i tu się mylisz. Wyższe prędkości są osiągalne pod warunkiem tego że na obu końcach są odpowiednie urządzenia oraz optymalnej odległości do centrali.

4. Nie mam się o co martwić bo sprawa mnie nie dotyczy, ale skoro masz tak twarde dowody to może je zaprezentuj sami zobaczymy czy masz się o co awanturować czy są zwyczajnie wyssane z palca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko89la, ale co właściwie chcesz zyskać sprawą w sądzie? Domenę, którą ktoś już nabył i opłacił? Karę finansową dla Dropped?

 

Pechowa sprawa. Jeżeli chociaż licytowałeś w aukcji przed awarią, to rozumiem rozczarowanie, chociaż i tak nie udowodnisz, że to właśnie Ty dałbyś najwięcej.

 

Jeżeli czekałeś do ostatniej chwili z licytacją i nie wziąłeś w niej udziału, to w ogóle nie ma tematu. Niestety, równie dobrze ja mógłbym powiedzieć, że chciałem dać więcej, gdyby nie awaria.

 

To tak na zdrowy rozsądek, bo prawnikiem nie jestem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spokojnie, o tym dowie sie pierwszy Dropped.pl, a sprawa wcale nie jest pechowa, na jakiej podstaqwie takie wnioski?

Albno ze nie udowodnie?? :)

 

Przeciez pisze od poczatku, ze mam dowody i nagrania, a prawnik nie jest w ciemie bity, jeden z lepszych w Polsce, wiec sie nie martw o to prosze, bo to niepotrzebne. Aukcja zakonczyla sie 10 min. przed czasem jakim powinna (ostatnie przebicie wtedy bylo wiec to samo chcesz powiedziec komus kto w ten sposob wygral fuksem? tylko ze wtedy jeszcze serwery nie padly. Przeciez tym bardziej powinno byc prawo przebicia tej domeny - i ja to mam w dowodach (przebijanie), ale awaria tuz po przebiciu Laura, uniemozliwila przebijanie. Tylko dlatego wygral, a wiec przed czasem, za mniejsza kwote niz moja (udowodnione) i nieuczciwie.

 

 

Jest ewidentna wina dropped.pl, a ja nie prosilem tu o porady, od tego mam dobrego prawnika. Szukam osob ktore jak ja i kilka innych, maja podobna sytuacje/ mialy, maja straty spowodowane dzialaniem / niedzialaniem dropped.pl i dowody na to. Wtedy mozna razem zalatwic sprawe. To wszystko. Jak wiecej nikogo tu nie ma to dziekuje, ale jak Ciebie to nie dotyczy, to nie mieszaj prosze w temacie ani nie mow o czyms o czym nie wiesz.

Dzieki, udanego wieczoru.

Edited by ko89la

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka że coraz częściej Dropped sobie jaja z klientów robi. Od bodajże kwietnia proszę o zrobienie porządku z wersją mobilną serwisu i echo...a co do omawianej wyżej sytuacji, to kolega ma racje. Dropped zawalił sprawę i mając na względzie poprzednie, podobne sytuacje, powinien powtórzyć aukcje lub w inny sposób dogadać się z kolegą. Bo to kpiny są gdy raz aukcje są ponawiane a innym razem nie. I na koniec drogie Dropped...im więcej Waszych wynalazków tym wiekszy bajzel macie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro jest juz dyskusja to moze i ja cos napisze

moim zdaniem nieistotne jest kto i jak dlugo bral udzial w tej aukcji

po to sa stworzone zasady i regulaminy zeby ich przestrzegac

dotyczy sie to obu stron

wiec jesli dropped padlo i nie bylo fizycznej mozliwosci zakonczenia aukcji o wyznaczonej godzinie

a wina lezala po stronie dropped powinni powtorzyc aukcje badz w jakis inny sposob doprowadzic do mozliwosci dalszej licytacji takowej domeny, nawet jezeliby mieli skontaktowac zwyciesce aukcji z osoba ktora czuje sie pokrzywdzona i zalatwic sprawe w 20 minut

nie bylo by pisania na forum, co przyczyniloby sie do poprawy wizerunku dropped a nie do jego pogorszenia

 

co do prawnych mozliwosci odzyskania domeny sie nie wypowiadam bo jestem "noga" z prawa

ale zycze powodzenia przy rozwiazywaniu tego problemu, i prosze o informacje na ten temat :P

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzieki chlopaki, zgadza sie, ja tez bylem wyrozumialy i naprawde chcialem uniknac tej sytuacji, bo tu ewidentnie zawalil Dropped. i to oni ryzykuja i straca, nie ja.

Niestety Dropped nie bylo zainteresowane zalatwieniem sprawy w sposob zgodny z prawem i regulaminem (wlasnym), mimo wielu podstaw do tego (bodaj 7 pwodow + dowody).

Tymczasem ode mnie oczekuje sie ze podziekuje za ich przeprosiny, bede siedzial cicho i machne reka. Niety domena byla dla zony, pod konkretna rzecz, a nie dla celow spekulacyjnych (co tez da sie udowodnic), wiec straty sa dla mnie wieksze i nie interesuje mnie przepraszam , ani obietnica poprawy.

 

Albo obie strony traktuja sie powaznie, albo cos tu jest nie tak. Zwlaszcza ze jak pisze coraz wiecej osob tu i do mnie na PW, naprawde duzo jest takich przypadkow i sa to wymierne straty dla domeniarzy, na rzecz ktorych te uslugi maja dzialac, to jest podstawa, skoro druga strona tez sie wywiazuje ze wszystkiego.

Dowlnosc ich decyzji, kiedy chca to wznowia a kiedy nie chca to nie, tez jest niezbyt w porzadku, bywa nawet ze nieuczciwa, zwl. ze tu u mnie "wygral" kolega Michala Plebana z Dropped.pl (Laura = Seles = KopalniaDomen.pl), wiec tym bardziej dla czystosci sytuacji aukcja powinna byc wznowiona, zwl. ze mam w dowodach ze dawalem wyzsza kwote ale serwis Dropped i strona nie dala mi takiej mozliwosci bo padla!

 

Sprawa w toku, bede Was informowal za jakis czas. Zanim zlozymy pozew jest jeszcze kilka dni, wiec moze Dropped sie zachowa, ale po mailach (ten sam ton odpowiedzi co tu), wnioskujemy ze raczej nie.

Jesli nie, dam znac po pozwie i o dalszych informacjach.

 

Jestem chyba pierwszy, ale nie pozostawiono nam wyjscia. Mam nadzieje, ze to sie odobije echem i przyczyni do zmian dla dobra innych uzytkownikow, ze zostana wymuszone zmiany, a nie dopraszanie sie i bycie na lasce dropped.pl, czy uznaja, czy nie, mimo ze sa powody i dowody. Tak sie nie robi i juz.

 

Udanego weekendu.

Edited by ko89la

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja jestem ciekaw jak te dowody wyglądają.

 

jak masz już dowód to sobie obejrzyj, zaspokoisz swoją ciekawość...:P

Saint...czytam co napisałeś i się zastanawiam skąd bierzesz pomysły...:P aukcja po to ma określony czas trwania aby każdy zainteresowany mógł w owym określonym czasie złożyć oferte...i rady typu...mogłeś wcześniej złożyć oferte, włóż sobie w buty...będziesz wyższy...:P Najważniejsze w/w sytuacji jest to że Dropped w zależności od dnia tygodnia zmienia zasady obowiązujące w podobnych sytuacjach. Raz unieważnia aukcje, raz je przedłuża, a jeszcze kiedy indziej, tak jak w tym przypadku nie robi nic. Zdecydujcie się na coś bo musi być to jasno określone jak na profesjonalistów przystało...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×