Jump to content
Sign in to follow this  
vigi

konkurs o ipoda2

Recommended Posts

"Wygrałeś natychmiastową nagrodę!"

Dokładnie też na to zwróciłem uwagę, w reklamie tego typu systemów nie wolno używać słów wygrałeś itd, jedynie w sposób jasno mówiący, że można wygrać, dlatego czy jesteście całkiem pewni, że to strona parkingowa ZP??

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Na oko wygląda, że tak albo chociaż wzięto stamtąd szablon. :P Na jakiej domenie Ci to wyskoczyło? Domeny z parkingu Zeropark są na dns-ach ns0.zeropark.com i ns1.zeropark.com, więc to raczej bez wątpliwości jest, że Zeropark jeśli takie dns-y (np. wspomniana wyżej przeze mnie domena pracasezonowa*pl jest na takich dns-ach i można zagrać o ipada2). To nie moja domena, ale daję jako przykład, szczególnie, że domena będąca literówką youtube z tematu jest na dns-ach home.pl i nie rozstrzyga to jednoznacznie.

 

Trochę mnie rozbawiło to po wejściu z przesłanego przez Ciebie linku:

 

Karolina

Wrocław

 

"Szukałem czegoś w Internecie, kiedy wyskoczyło okno z informacją, że wygrałem. Taa, jasne, niby jak? Popytałem trochę. Okazało się, że dostałem się do tego konkursu z jakiejś strony, na której zarejestrowałem się w tydzień temu. Zarejestrowałem się, podałem ten tajny kod PIN z komórki, no i piszę teraz z mojego nowego iPhone4! Dziękuję Wam bardzo! Doceniam to!"

 

Nie ma jak coś dopracować. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma jak coś dopracować. :)

Taaaaa..........

62632387.jpg

 

jak widać skupiają się na hiszpańsko-języcznych userach chyba że geo częściowo siada....

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak widać skupiają się na hiszpańsko-języcznych userach chyba że geo częściowo siada....

 

tam to może działać, gorące głowy długo nie myślą, tylko wysyłają smsy :)

 

tutaj inna wersja takiego parkingu saleforce.co.uk

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli kiedyś zobaczyłbym w historii domeny, że służyła ona spamerom do wyłudzania danych/oszukiwania to na pewno zrezygnowałbym z takiego zakupu. Warto się zastanowić czy gra jest warta świeczki.

 

O.O

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli kiedyś zobaczyłbym w historii domeny, że służyła ona spamerom do wyłudzania danych/oszukiwania to na pewno zrezygnowałbym z takiego zakupu.

Nie jestem w żadnej sposób powiązany z w/w stronami, proponowałbym jednak pomyśleć przed rzucaniem tak poważnych oskarżeń. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejna metoda monetyzacji ruchu zapożyczona zza granicy . Ja bym jednak uważał z oddawaniem wartościowych domen ( generycznych ) na takiego rodzaju "parkingi" . Może się bowiem okazać , że domeny trafią na czarne listy ze względu na liczne skargi internautów . Nie wiem jaka jest polityka Google w Polsce wobec takich modeli biznesowych , ale w Niemczech wylatują one (oraz domeny z nimi powiązane) bardzo szybko z indeksu (np. emule*de kupiona za 500k eur na taki właśnie cel) , a reklamy adwords są równie szybko usuwane .

Niemniej poświęcenie typosów ma już większy sens ekonomiczny .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie jestem w żadnej sposób powiązany z w/w stronami, proponowałbym jednak pomyśleć przed rzucaniem tak poważnych oskarżeń. :)

 

No proszę Cię, bądźmy poważni...

Share this post


Link to post
Share on other sites
No proszę Cię, bądźmy poważni...

A coś bardziej konstruktywnego? Jakieś osoby poszkodowane, newsy (choćby z Wirtualnej Polski) odnośnie oszustwa w/w przedsięwzięcia? Cokolwiek :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka moich literówek youtube na Bodis ma również ten szablon jestem ciekaw skąd bodis.com i zeropark.com biorą feed'a tzn. kto im bezprośrednio płaci bo stawki jak juz ktoś sie zarejestruje są bardzo wysokie

Edited by scav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scav moim zdaniem są poprostu agregatorem sms premium, ew bardzo dobrym klientem agregatora sms - w tym przypadku SMS MT, stąd tak wysokie stawki

Share this post


Link to post
Share on other sites
można przytoczyć informację prasową o przejęciu wspomnianej spółki przez spółkę niemiecką (obie działające w tym samym obszarze rynku). Wartość przejęcia: 20 milionów euro w gotówce oraz 1,9 miliona euro w nowowyemitowanych akcjach a także spłata długu w wysokości 9,8 miliona euro. Przewidywany roczny przychód nowej spółki – 95 milionów euro, zysk EBITA – 18 milionów euro.

 

http://www.cert.pl/news/4574

Share this post


Link to post
Share on other sites

wczoraj moja Żona chciała wygrać ipada...

 

koszt zabawy jakieś 20pln do czasu zablokowania numeru 60212...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
wczoraj moja Żona chciała wygrać ipada...

 

koszt zabawy jakieś 20pln do czasu zablokowania numeru 60212...

 

I wygrała?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niezła cena przejęcia tej firmy z artykułu.

 

Nie będę zakładał nowego tematu. Czy ZP nadal wypłaca i odpisuje na emaile?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest rafalweblider

ja jakoś nie wierzę w te wszystkie konkursy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×